|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640 |
Nie tak dawno z racji pobytu w Anglii, założyłem właśnie w tym banku konto. Mam na nim nadal troszkę pieniążków które chciałbym wypłacić teraz będąc w Polsce.
Moje pytanie brzmi, czy ktokolwiek z forum kto ma konto w tym banku, mógłby mi dać znać w jaki sposób można zrobić internetowy przelew z HSBC do np. mbanku bo błądziłem wszedzie po ich stronie internetowej i nic nie znalazłem na ten temat.
Będę wdzięczny za szybką odpowiedź, gdyż pieniążki potrzebuje wypłacić z tamtąd w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
Pozdrawiam
SLAV
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
jesli sobie nie zalozyles u nich dostepu do konta przez internet to kiepsko to widze. jedyna opcja jaka masz to telefon do nich.
pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640 |
Problem polega na tym, że mam dostęp do konta przez internet <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> tylko po zalogowaniu za cholerę nie wiem jak przelew zrobić na jakiekolwiek konto, dlatego będę wdzięczny za pomoc przy tej operacji.
SLAV
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,137
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,137 |
moze jakiegos screena daj
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
albo zadzwon do nich i sie spytaj po prostu
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2002
Posty: 406
addict
|
|
addict
Dołączył: Sep 2002
Posty: 406 |
jezeli masz karte visa albo mastercard z ich banku to mozesz bez problemu wyplacic w bankomacie.jak wyplacalem z lloydsa w polskim bankomacie placilem chyba 1,5 funta prowizji i do tego stracilem troche na kursie, ale wyplacalem tylko jedna wyplate wiec niewiele stracilem. gorzej jak masz konto ktore w hsbc nazywa sie bodajrze basic i nie dostajesz tam karty platniczej tylko karte bankomatowa ktorej mozesz uzywac tylko w bankomatach hsbc a nie mozesz placic nia w sklepach wtedy chyba nie masz innego wyjscia jak wyslac ta karte komus zaufanemu zeby wyplacil ci pieniadze i odeslal
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640 |
Jest dokladnie tak jak piszesz m-a-r-c, jednak sądziłem, że jest możliwość wypłacenia tych pieniążków tutaj na miejscu w Polsce. Wiem, że bank ma swoja małą siedzibę w Polsce, jutro będę dzwonił do Warszawy z prośbą o pomoc, czy jest jakakolwiek szansa na wypłatę kasy na miejscu, jeżeli nie, będę musiał poprosić znajomego z Anglii, lub też kogoś z Polski kto w najbliższym czasie wyjeżdża do kraju Henryka VIII.
Pozdrawiam
SLAV
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 2,325
a.k.a. "croydoncabman"
|
|
a.k.a. "croydoncabman"
Dołączył: Jul 2002
Posty: 2,325 |
Problem polega na tym, że mam dostęp do konta przez internet <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> tylko po zalogowaniu za cholerę nie wiem jak przelew zrobić na jakiekolwiek konto, dlatego będę wdzięczny za pomoc przy tej operacji.
SLAV Pozniej piszesz, ze masz konto basic. Jesli tak jest to czegos tu nie rozumiem, gdyz basic nie daje mozliwosci obslugi konta przez internet?!
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 114
member
|
|
member
Dołączył: Feb 2005
Posty: 114 |
Problem polega na tym, że mam dostęp do konta przez internet <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> tylko po zalogowaniu za cholerę nie wiem jak przelew zrobić na jakiekolwiek konto, dlatego będę wdzięczny za pomoc przy tej operacji.
SLAV Po zalogowaniu klikasz na MY ACCOUNTS, potem MAKE A PAYMENT, nastepne wybierz: Create new payee, potem: family, friends. Ja tak robilem przelew na konto w anglii, nie wiem tylko czy jest mozliwosc zrobienia przelewu do Polski. Ale mozesz zawsze przeslac na konto kumpla ktory ma karte visa electron a nastepnie wyplacic z bankomatu. pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640 |
Dzięki trampol za pomoc, okazuje się jednak, że miałem niby nie basic account, ale jednak karta (którą mogę tylko wypłacać kase w banku) wskazywała na coś innego. Już dotarłem do właściwego menu, teraz tylko przede mną ostatnia zapora <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Payee Domyślam się imie i nazwisko osoby na której konto ma iść kasa Payment description Tytuł przelewu Sort Code No właśnie, sort cody mają banki w UK, a co jak chcę przelać kasę do mbanku ? Account Number Tu też nie powinno być problemów, chyba że jak wypłaca się kasę do Polski to trzeba jakieś dodatkowe numerki wpisywać.
Jeszcze raz proszę więc o pomoc, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
SLAV
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2001
Posty: 3,640 |
Pytanie odnośnie HSBC
Dostałem od tego banku takiego oto maila
Thank you for your e-mail.
The type of account you hold does not provide a card which can be used in overseas cash machines.
When travelling abroad you would need to make alternative arrangements, for example purchasing travellers cheques, to take your funds with you.
If you are living abroad and hold an account in your country of residence, you may wish to consider one of the options below for obtaining funds:-
The 3 options available for sending funds abroad from your UK HSBC personal bank account are:
1) International Banker's Draft:
A guaranteed cheque which the beneficiary needs to pay into their bank account for clearance,
Drafts under GBP 100 - GBP 15 Drafts over GBP 100 - GBP 20
2) Priority Payments service - all currencies:
Payments in favour of an HSBC account - GBP 10* HSBC Premier customers' payments to an HSBC account - GBP 10 International HSBC Premier customers' payments to an HSBC account - Free
Payments in favour of accounts outside HSBC - GBP 21*
*If the sender wishes to pay the overseas bank charges, an additional GBP 7.50 is payable at the time of transaction. We reserve the right to debit the customer if we subsequently receive a claim for charges substantially higher than this amount.
Delays may occur if there are complications in the routing of payments or in overseas banking systems.
3) Worldpay:
A cost effective way to send a payment within six working days and ensures that the beneficiary account overseas is credited with the full amount you send.
Up to approximately GBP 2,000 in the local currency can be sent to 20 countries for GBP 9.
You will need to quote the beneficiary's full name, the name of their bank and the city or town of their branch, the national bank code of their bank and the beneficiary's account number.
W związku z powyższym, mam pytanie, czy jeżeli zgodzię się na opcję 3 czyli Worldpay, to jakie dane mam wpisać w pole national bank code ? Czy to jest to samo co IBAN ? Oraz jakią informację zamieścić w polu the city or town of their branch ? Mam napisać tam gdzie się znajduje siedziba główna czy jak, bo chodzi o mbank, a oni nie mają swoich siedzib w poszczególnych miastach.
Będę wdzięczny za pomoc.
SLAV
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,137
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,137 |
national bank code to pewnie liczy 3-10 z calego pelnego numeru konta, jak mbank to w city of branch wpisz Lodz i tyle
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 677
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2002
Posty: 677 |
Czesc slav! Jezeli nie wymyslisz nic innego i nie spieszy Ci sie z tym bardzo, to mozesz mi przeslac te pieniadze na konto w Anglii, a ja gdzies za tydzien bede w Polsce i moge Ci to jakos podeslac. Pozdro! P.S. A mial to byc taki "The world's local bank", a tu tyle problemow.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|