Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#3971855 29/06/2010 03:00
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Bardzo prosze o pomoc.

W skrocie opisze, o co chodzi.

W Barcelonie odbieram ichniejszy C+ (tu sie nazywa Digital Plus) z satelity.
Oczywiscie dekoder, karta, wszystko dziala.

Chcialbym w Polsce wykupic abonament Canal+ Polska.

I teraz ten problem.

Czy polski dekoder C+ bede mogl podlaczyc do hiszpanskiej anteny i ogladac polskie programy.
Zaznaczam, ze nie chcialbym zmieniac polozenia tej anteny.

W Hiszpanii C+ korzysta z nastepujacych satelit

Astra, 19º Este
Hispasat 30º Oeste

Czy taki myk jest mozliwy ?

Spece niech sie nie zloszcza, ze napisalem jak laik, bowiem jezeli chodzi o TV Sat to wlasnie nim jestem smile

Bede wdzieczny za w miare szybka odpowiedz, poniewaz o zakupie C+ w Polsce musze zdecydowac do jutra, do godzin wczesnopopoludniowych.

Bonus: Unibet
Amkwish #3971886 29/06/2010 03:07
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
amk nie prosciej Ci zadzwonic do firmy skad sobie chcesz wziac pakiet c+? bedziesz mial info z pewnego zrodla czym to sie je

Krystian #3971904 29/06/2010 03:12
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
a polski C_ nadaje tylko z hotbirda wiec moze jakis zez o ile jest mozliwy

Krystian #3971912 29/06/2010 03:15
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Cyfra nadaje z Hot Birda, więc bez przestawiania anteny by się nie obeszło.

bolo_lacznik #3971938 29/06/2010 03:23
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Też pomyślałem żeby zeza zrobić jeśli jest to możliwe dla akurat tych dwóch położeń (dla niewtajemniczonych chodzi o złapanie dwóch różnych satelitów z jednego talerza poprzez różne pozycje konwerterów - odsuwając je w bok).

Sam mam takie coś zrobione w Polsce by łapać z jednego dish'a brytyjski Sky oraz tutejszy C+.

Trzeba by na jakimś specforum od spraw satelitarnych w Polsce wrzucić to może jakiś bardziej zaawansowany monter się wypowie.

Ghost #3971943 29/06/2010 03:24
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Amk, a nie prościej byłoby kupić drugi talerz i go zamontować? Zamiast kombinować z tą którą już masz?

Taka antena to chyba nie są jakieś wielkie koszty.

Bzyku #3971961 29/06/2010 03:27
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Originally Posted by Bzyku
Amk, a nie prościej byłoby kupić drugi talerz i go zamontować? Zamiast kombinować z tą którą już masz?

Taka antena to chyba nie są jakieś wielkie koszty.
i to chyba jedyne rozsadne wyjscie albo obrotnica bo zeza sie nie zrobi , nie ten kierunek ;-)
http://laki.dvhk.pl/faq/zgubiony_hisp30.htm

Bzyku #3971977 29/06/2010 03:30
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,569
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,569
kup konwerter monoblock, kosztuje około 30-40 zł np. taki http://www.allegro.pl/item1085643084_konwerter_cyfrowy_hdtv_full_hd_monoblock_0_1db.html

powinno załatwić sprawę, ale dodam że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie

Bzyku #3971982 29/06/2010 03:33
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,326
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,326
Amkwish nie potrzebujesz 2 anteny wystarczy 2 konwerter i kabel do tunera cyfry+ ja mam tak to rozwiazane że ida 2 kable później mam taki łacznik a wnim ida 2 kable z konwertera w tym łaczniku jest taki przełaczniczek prawo lewo i juz tylko wtedy wychodzi sygnał do telewizora który sobie przełanczam raz digital np w lewo a drugi raz polska cyfra w prawo i w zalezności od tego mam dany obraz na telewizorze.
Jak coś mogę ci zrobić zdjęcie jak taki przełacznik wyglada żebyś wiedział co kupić pisz na pw

VISCA EL BARCA

oiram #3971988 29/06/2010 03:35
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
no nie potrzebuje o ile ten swoj C+ ma na astrze 19.2E bo jak na hispasacie to zeza przeciez nie zrobi, generalnie jak te swoje programy odbierasz z Astry 19.2E to masz problem z czapy, albo ww monoblock albo dodakowy konwerter i zezik

bolo_lacznik #3972162 29/06/2010 04:36
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by bolo_lacznik
a polski C_ nadaje tylko z hotbirda wiec moze jakis zez o ile jest mozliwy

Hehe, zez mowisz.

To znaczy takie urzadzonko, co ma dwa oczka, jedno patrzy na astre,a drugie na hotbirda.

Mialem kiedys takie cos w Polsce, znajomy mi zamontowal.

Tylko...jak bez przyrzadow ustawic to kurestwo ?

Metoda prob i bledow, jedna osoba kreci oczkiem, druga gapi w telewizor i krzyczy, ze dobrze albo zle ? smile

A moze lepiej zamontowac druga miednice ?
Miejsce na dachu jest.

bolo_lacznik #3972168 29/06/2010 04:41
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by bolo_lacznik
no nie potrzebuje o ile ten swoj C+ ma na astrze 19.2E bo jak na hispasacie to zeza przeciez nie zrobi, generalnie jak te swoje programy odbierasz z Astry 19.2E to masz problem z czapy, albo ww monoblock albo dodakowy konwerter i zezik

Bolo, postaram sie dowiedziec, zadzwonie do tego calego Digital Plus.

Dzieki wszystkim za porady piwo

Napiszcie mi jeszcze jak bezprzyrzadowo to dobrze ustawic.

Acha, to oczko to konwerter sie nazywa, czlowiek uczy sie cale zycie laugh

Amkwish #3972174 29/06/2010 04:44
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
znalazlem na hiszpanskim forum cos takiego :

Concretamente, los transpondedores utilizados por CSD para su oferta de canales de TV y audio son:

Astra 1E

Transpondedor 74 a 11.895 GHz/V : Taquilla 11 hasta 18.

Transpondedor 78 a 11.973 GHz/V : Canal plus, Canal plus azul, Canal plus rojo, Disney channel, Sportmanía, +música, Audiomanía.

Transpondedor 76 a 11.934 GHz/V : Fútbol Mundial, meteo.

Astra 1F

Transpondedor 92 a 12.246 GHz/V : Album TV, Cine Tivoli, Estilo, Eurosport, Taquilla 6, 7, y 8, Viajar.

Transpondedor 94 a 12.285 GHz/V : Cineclassics, Documanía, Minimax, NBC Europe, Seasons, Taquilla 0, 1, y 2.

Transpondedor 100 a 12.402 GHz/V: canales de audio Multimúsica y Multiclásica.

Astra 1G

Transpondedor 106 a 12.522 GHz/V : Cinemanía, Cinemanía azul, Discovery channel, Taquilla 3, 4, y 5.

Transpondedor 110 a 12.581 GHz/V : Canal C, Cinemanía rojo, Euronews, Taquilla 9 y 10, Vivir.

Tak wiec wychodzi, ze Astra.

Amkwish #3972198 29/06/2010 04:51
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Cholera, glowe zawracam, ale na Hispasat te same programy, ze znaczkiem Digital Plus.

Podsumujmy.

Jezeli mam na astre to kupuje konwerter zezujacy.

Jezeli ma Hispasat to kupuje antene plus konwerter.

W obu przypadkach bede potrzebowal rowniez rozgaleznika/przelacznika, o ktorym pisal Ojram.

Dobrze ? smile

Amkwish #3972220 29/06/2010 05:01
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
jak masz obecnie antene ustwaiona na astre 19.2E to kupujesz drugi konwerter (wazne jeszcze jaki masz ten pałąk od anteny do konwertera bo chodzi o mocowanie "zeza") i w zaleznosci od tego jaki masz dekoder to prowadzisz albo 2kable do dwoch oddzielnych dekoderow (polskiego i hiszpanskiego) albo (o ile masz dekoder z dwoma wejsciami na karte i tu trzeba sprawdzic systemy kodowan miedzy nasz a ichnia cyfra czy sie nie gryza ) kupujesz przełacznik diseqc i mozesz odbierac wsio na jednym dekoderze , chociaz w ta druga opcje watpie (rowniez jestem laikiem liznalem troche jak swoje tv podłaczalem grin )

bolo_lacznik #3972227 29/06/2010 05:04
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
a jak na hispasata to druga antene bo zapomnialem dokonczyc watek laugh

bolo_lacznik #3972244 29/06/2010 05:14
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by bolo_lacznik
a jak na hispasata to druga antene bo zapomnialem dokonczyc watek laugh

Bolo, tu sa hiszpanskie i latynoskie melepety, ciezko nawet opisac ich zasob wiedzy, wiec chyba zdecyduje sie od razu zamontowac druga miednice, konwerter i ten zestaw bedzie sluzyl do odbioru polskiego C+.

Zestaw, ktory ma obecnie zostawie na Digital Plus.

Koszty nie sa duze, moztaz nietrudny, tylko...jak ustawic na Hotbird bez przyrzadow ? smile

Amkwish #3972264 29/06/2010 05:22
Dołączył: May 2009
Posty: 7,829
M
a.k.a. "coolbet"
a.k.a. "coolbet"
M Offline
Dołączył: May 2009
Posty: 7,829
Sadze iz tu 'fachowcy' by Ci konkretnie pomogli wink

http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum21.html

No ale bys musiał zakladac konto.... chyba ze masz juz grin ale widze ze odpowiadaja na bieżaco smile

Mr. Federer #3972285 29/06/2010 05:40
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
amk :jak masz na his[asacie to mniej wiecej po ilustracjach z linka ktory wyzej wkleilem dojdziesz metoda prob i błedow (dobrze miec druga osobe bo zkaładam ze miernika nie masz ktora Ci krzyczy jaka jest sila sygnalu plus jakosc widoczna na ustawieniach dekodera) plus : http://laki.dvhk.pl/faq/montaz_sat.htm a jak masz na astrze to celujsz drugi konwerter pare cm w lewo lub w prawo (za cholere nie wiem jak lezy Barcelona do HB )mniej wiecej na tym samym poziomie i powinno cos zlapac // sorki za pisownie ale pare bro poszlo ;-)

bolo_lacznik #3972294 29/06/2010 05:45
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
z reszta sam dojdziesz jak masz obecnie ustawiona antene po tych linkach

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, burbon, betowiec, Lukasz111), 2,842 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,873
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1