|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Bardzo prosze o pomoc. W skrocie opisze, o co chodzi. W Barcelonie odbieram ichniejszy C+ (tu sie nazywa Digital Plus) z satelity. Oczywiscie dekoder, karta, wszystko dziala. Chcialbym w Polsce wykupic abonament Canal+ Polska. I teraz ten problem. Czy polski dekoder C+ bede mogl podlaczyc do hiszpanskiej anteny i ogladac polskie programy. Zaznaczam, ze nie chcialbym zmieniac polozenia tej anteny. W Hiszpanii C+ korzysta z nastepujacych satelit Astra, 19º Este Hispasat 30º Oeste Czy taki myk jest mozliwy ? Spece niech sie nie zloszcza, ze napisalem jak laik, bowiem jezeli chodzi o TV Sat to wlasnie nim jestem  Bede wdzieczny za w miare szybka odpowiedz, poniewaz o zakupie C+ w Polsce musze zdecydowac do jutra, do godzin wczesnopopoludniowych.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 19,128 |
amk nie prosciej Ci zadzwonic do firmy skad sobie chcesz wziac pakiet c+? bedziesz mial info z pewnego zrodla czym to sie je
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
a polski C_ nadaje tylko z hotbirda wiec moze jakis zez o ile jest mozliwy
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Cyfra nadaje z Hot Birda, więc bez przestawiania anteny by się nie obeszło.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Też pomyślałem żeby zeza zrobić jeśli jest to możliwe dla akurat tych dwóch położeń (dla niewtajemniczonych chodzi o złapanie dwóch różnych satelitów z jednego talerza poprzez różne pozycje konwerterów - odsuwając je w bok).
Sam mam takie coś zrobione w Polsce by łapać z jednego dish'a brytyjski Sky oraz tutejszy C+.
Trzeba by na jakimś specforum od spraw satelitarnych w Polsce wrzucić to może jakiś bardziej zaawansowany monter się wypowie.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Amk, a nie prościej byłoby kupić drugi talerz i go zamontować? Zamiast kombinować z tą którą już masz?
Taka antena to chyba nie są jakieś wielkie koszty.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
Amk, a nie prościej byłoby kupić drugi talerz i go zamontować? Zamiast kombinować z tą którą już masz?
Taka antena to chyba nie są jakieś wielkie koszty. i to chyba jedyne rozsadne wyjscie albo obrotnica bo zeza sie nie zrobi , nie ten kierunek ;-) http://laki.dvhk.pl/faq/zgubiony_hisp30.htm
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,326
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,326 |
Amkwish nie potrzebujesz 2 anteny wystarczy 2 konwerter i kabel do tunera cyfry+ ja mam tak to rozwiazane że ida 2 kable później mam taki łacznik a wnim ida 2 kable z konwertera w tym łaczniku jest taki przełaczniczek prawo lewo i juz tylko wtedy wychodzi sygnał do telewizora który sobie przełanczam raz digital np w lewo a drugi raz polska cyfra w prawo i w zalezności od tego mam dany obraz na telewizorze. Jak coś mogę ci zrobić zdjęcie jak taki przełacznik wyglada żebyś wiedział co kupić pisz na pw
VISCA EL BARCA
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
no nie potrzebuje o ile ten swoj C+ ma na astrze 19.2E bo jak na hispasacie to zeza przeciez nie zrobi, generalnie jak te swoje programy odbierasz z Astry 19.2E to masz problem z czapy, albo ww monoblock albo dodakowy konwerter i zezik
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
a polski C_ nadaje tylko z hotbirda wiec moze jakis zez o ile jest mozliwy Hehe, zez mowisz. To znaczy takie urzadzonko, co ma dwa oczka, jedno patrzy na astre,a drugie na hotbirda. Mialem kiedys takie cos w Polsce, znajomy mi zamontowal. Tylko...jak bez przyrzadow ustawic to kurestwo ? Metoda prob i bledow, jedna osoba kreci oczkiem, druga gapi w telewizor i krzyczy, ze dobrze albo zle ?  A moze lepiej zamontowac druga miednice ? Miejsce na dachu jest.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
no nie potrzebuje o ile ten swoj C+ ma na astrze 19.2E bo jak na hispasacie to zeza przeciez nie zrobi, generalnie jak te swoje programy odbierasz z Astry 19.2E to masz problem z czapy, albo ww monoblock albo dodakowy konwerter i zezik Bolo, postaram sie dowiedziec, zadzwonie do tego calego Digital Plus. Dzieki wszystkim za porady  Napiszcie mi jeszcze jak bezprzyrzadowo to dobrze ustawic. Acha, to oczko to konwerter sie nazywa, czlowiek uczy sie cale zycie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
znalazlem na hiszpanskim forum cos takiego :
Concretamente, los transpondedores utilizados por CSD para su oferta de canales de TV y audio son:
Astra 1E
Transpondedor 74 a 11.895 GHz/V : Taquilla 11 hasta 18.
Transpondedor 78 a 11.973 GHz/V : Canal plus, Canal plus azul, Canal plus rojo, Disney channel, Sportmanía, +música, Audiomanía.
Transpondedor 76 a 11.934 GHz/V : Fútbol Mundial, meteo.
Astra 1F
Transpondedor 92 a 12.246 GHz/V : Album TV, Cine Tivoli, Estilo, Eurosport, Taquilla 6, 7, y 8, Viajar.
Transpondedor 94 a 12.285 GHz/V : Cineclassics, Documanía, Minimax, NBC Europe, Seasons, Taquilla 0, 1, y 2.
Transpondedor 100 a 12.402 GHz/V: canales de audio Multimúsica y Multiclásica.
Astra 1G
Transpondedor 106 a 12.522 GHz/V : Cinemanía, Cinemanía azul, Discovery channel, Taquilla 3, 4, y 5.
Transpondedor 110 a 12.581 GHz/V : Canal C, Cinemanía rojo, Euronews, Taquilla 9 y 10, Vivir.
Tak wiec wychodzi, ze Astra.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Cholera, glowe zawracam, ale na Hispasat te same programy, ze znaczkiem Digital Plus. Podsumujmy. Jezeli mam na astre to kupuje konwerter zezujacy. Jezeli ma Hispasat to kupuje antene plus konwerter. W obu przypadkach bede potrzebowal rowniez rozgaleznika/przelacznika, o ktorym pisal Ojram. Dobrze ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
jak masz obecnie antene ustwaiona na astre 19.2E to kupujesz drugi konwerter (wazne jeszcze jaki masz ten pałąk od anteny do konwertera bo chodzi o mocowanie "zeza") i w zaleznosci od tego jaki masz dekoder to prowadzisz albo 2kable do dwoch oddzielnych dekoderow (polskiego i hiszpanskiego) albo (o ile masz dekoder z dwoma wejsciami na karte i tu trzeba sprawdzic systemy kodowan miedzy nasz a ichnia cyfra czy sie nie gryza ) kupujesz przełacznik diseqc i mozesz odbierac wsio na jednym dekoderze , chociaz w ta druga opcje watpie (rowniez jestem laikiem liznalem troche jak swoje tv podłaczalem  )
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
a jak na hispasata to druga antene bo zapomnialem dokonczyc watek 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
a jak na hispasata to druga antene bo zapomnialem dokonczyc watek  Bolo, tu sa hiszpanskie i latynoskie melepety, ciezko nawet opisac ich zasob wiedzy, wiec chyba zdecyduje sie od razu zamontowac druga miednice, konwerter i ten zestaw bedzie sluzyl do odbioru polskiego C+. Zestaw, ktory ma obecnie zostawie na Digital Plus. Koszty nie sa duze, moztaz nietrudny, tylko...jak ustawic na Hotbird bez przyrzadow ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2009
Posty: 7,829
a.k.a. "coolbet"
|
|
a.k.a. "coolbet"
Dołączył: May 2009
Posty: 7,829 |
Sadze iz tu 'fachowcy' by Ci konkretnie pomogli http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum21.htmlNo ale bys musiał zakladac konto.... chyba ze masz juz  ale widze ze odpowiadaja na bieżaco 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
amk :jak masz na his[asacie to mniej wiecej po ilustracjach z linka ktory wyzej wkleilem dojdziesz metoda prob i błedow (dobrze miec druga osobe bo zkaładam ze miernika nie masz ktora Ci krzyczy jaka jest sila sygnalu plus jakosc widoczna na ustawieniach dekodera) plus : http://laki.dvhk.pl/faq/montaz_sat.htm a jak masz na astrze to celujsz drugi konwerter pare cm w lewo lub w prawo (za cholere nie wiem jak lezy Barcelona do HB )mniej wiecej na tym samym poziomie i powinno cos zlapac // sorki za pisownie ale pare bro poszlo ;-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 6,382 |
z reszta sam dojdziesz jak masz obecnie ustawiona antene po tych linkach
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|