|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141 |
. Rozumiem Gajwer, że mature z histori również pisałeś...uczyłes się z jakiejś "specjalnej" ksiązki, czy wytarczyły te szkolne podręczniki? I ja też zdawałem historię, i nie wiem jak kolega, ale mi wystarczyły do nauki zeszyty z wszystkich lat nauki Liceum, popostu miałem wszystko zaje**** podane, oprócz tego oczywiście książki obowiązujące mnie + kupiłem sobie vademecum maturzysty, to dobry pomysł jak chcesz sobie wszystko usystematyzować, polecam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
|
|
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848 |
Polski,angol,hista, wos ... wszystko roz. za wyjatkiem wosu. wszystko zdawaj rozszerzone <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> zawsze wiecej punktów liczących sie duzo bardziej, nawet jak uzyskasz te parenascie % z roz. to i tak moze duzo zadecydowac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> W tym roku historia podobniez ma byc bardziej podobna do historii niz w zeszlym roku <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141 |
tylko, żebyście nie trafili na podobne zadanie do tego co było z tramwajami ... paranoja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Ciekawe skąd ja mam wiedzieć jak wyglądały tramwaje w stolicy w 1941 roku a 1945 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> lol, kabaret
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
|
|
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848 |
niby bylo takie pojebane a u mnie wszyscy(łacznie ze mną <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> ) zdali <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 9,213
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 9,213 |
A jest ktoś na forum co będzie zdawał egzamin na tytuł technika ? Wszyscy poszliście do Liceum ? Nikt nie poszedł do technikum ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 807
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2004
Posty: 807 |
Gajwer jak możesz to napisz jakie zdawałeś przedmioty, ile miałeś z nich % że wystarczyło, czy był jakiś egzamin wstępny, duzo ludzi na jedno miejsce? (czy trudno się dostać i czy dużo odpadło). W ogóle będe wdzięczny za wsie informacje z Twojej strony.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,900
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,900 |
A jest ktoś na forum co będzie zdawał egzamin na tytuł technika ? Wszyscy poszliście do Liceum ? Nikt nie poszedł do technikum ? Ja jestem w 4 klasie technikum lacznosci(celowo z malej litery), ale nie wiem czy bede zdawal ten egzamin techniczny bo wybor tej szkoly byl jedna wielka pomylka. Pewnie przystapie do tego egzaminu bo co mi zalezy, ale czy zdam to juz zupelnie inny temat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Nawet najwiekszemu wrogowi nie polecilbym tej "Wspanialej" szkoly. Na maturze planuje zdawac obow: polski, angielski, i historie, a z dodatkowych wos i moze geografie(wszystko na rozszerzonym) A studiowac planuje na jednym z tych kierunkow: Filologie Klasyczna, Politologie, Stosunki Miedzynarodowe(brzmi ciekawie  ), prawo lub socjologie, a jak nigdzie nie dostane to odlewnictwo  (zartuje z tym odlewnictwem).
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141 |
paxinho, mógłbyś wytłumaczyć przyczyny takiego niepochlebnego wypowiadanie się o tej szkole ... mój kuzyn tam chodzi i mówi, że jest bardzo fajnie ....
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 2,849 |
Ja zdaje Polski, matme, wos rozszerzone i angielski podstawowy. Planuje iść na budownictwo, ale neiwiem czy czasem nie jest tam wymagana maturta z fizyki...oby matma wystarczyła:) Pozdrawiam i powodzenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,900
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,900 |
kiedys w tej szkole w jednej z toalet byl napis na scianie "zsł zrujnowal mi zycie" mysle, ze bylo w tym wiele prawdy.
A tak na serio moja opinia jest malo obiektywna poniewaz jak to sie mowi "minalem sie z powolaniem". Ten kto chce isc do tej szkoly musi byc w 100% przekonany, ze chce zajmowac sie elektronika i takimi pierdolami w przyszlosci. Ja sie ciesze, ze jestem juz w ostatnije klasie bo szczerze mowiac to cholernie sie mecze w tej szkole i zupelnie olewam te wszystkie techniczne przedmioty. Ponad polowa mojej klasy ma takie same odczucia i twierdzi, ze drugi raz nie popelniliby tego bledu i nie poszli do zsl.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629 |
tylko, żebyście nie trafili na podobne zadanie do tego co było z tramwajami ... paranoja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Ciekawe skąd ja mam wiedzieć jak wyglądały tramwaje w stolicy w 1941 roku a 1945 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> lol, kabaret Nie no, akurat mnie to pytanie się podobało, bo było "twórcze" a wystarczyło trochę pomyśleć i nie przerazić się na samym początku. Trzeba bylo nieco pokombinować. Np. ten trawmaj, o którym Ty mówisz, to miał być (chyba) a)z Getta Warzawskiego z 1941 r. albo b) z GW z 1944 (albo 45) roku. W 1944, a tym bardziej w 1945 Getto Warszawskie już nie istniało, dlatego nie mógł to być tramwaj z tego okresu. I tak analogicznie na kombinowanie z każdym trawmajem się dało zrobić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" /> Dużo gorsze było to pytanie z herbami, z którego miałem 1/4 a z tramwajów miałem maxa... Ale maturzyści, nie dajcie się zwariować - bankowo będzie jakieś trudne zadanie, ale np. będzie takie jak u nas, że na pierwszych dwóch stronach, które się robiło w 2-3 minuty i to powoli można było zdobyć chyba 10 1lbo 11 pkt (mowa o historii).
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629 |
Gajwer jak możesz to napisz jakie zdawałeś przedmioty, ile miałeś z nich % że wystarczyło, czy był jakiś egzamin wstępny, duzo ludzi na jedno miejsce? (czy trudno się dostać i czy dużo odpadło). W ogóle będe wdzięczny za wsie informacje z Twojej strony. Ja zdawałem polski, angielski, historię, wos - wszystko rozszerzone. I to jest moja rada, z której bezwzględnie MUSICIE skorzystać - ZDAWAJCIE WSZYSTKO CO CHCECIE ZDAWAĆ NA POZIOMIE ROZSZERZONYM! Nawet jeśli przed wypełnianiem deklaracji wasza uczelnia, do której chcecie zdawać, nie wymaga rozszerzonych matur z czegoś. Potem się to może zmienić, jeśli będize taki bajzel jak w tym roku, zapewniam was, że wiele osób z moich kolegów i koleżanek się mocno zdziwiło jak usłyszało, że wyniki z podstawowoych nie będą jednak brane pod uwagę na uczelniach, na które składali. A poza tym wiem z doświadczenia - stres jest tylko na podstawowej. Jak uświadomisz sobie, że siedziesz na rozszerzonym, masz już maturę za sobą, tego co teraz piszesz nie możesz nie zdać, to nie ma stresu i się lepiej pisze. dlatego - ZDAWAĆ MI TU ROZSZERZONE, WSZYCY <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smokin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smokin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Smog co do prawa, to w tym roku nie były brane pod uwagę żadne wyniki z matur, jedynie egzamin wstępny, który był moim zdaniem...bardzo trudny. Ale jakoś fartem udało mi się (miałem 69/110 pkt a od 67 przyjmowali). Egzamin jest z rozumienia tekstu, logika z majcy jest, zagadki różne takie podchwytliwe na myślenie + oczywiście interpretacja przepisów prawnych. Generalnie uczyć się nie musisz, ale lepiej zaznajomić z egzaminami z zeszłego roku, żeby wiedzieć z czym to się je <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> Osób na miejsce było chyba z 9, choć dokładnie nie pamiętam, ale cóż to jest wobec tych ponad 20 osób co były na UJ na dziennikarstwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ? A historia? Uczyłem się z takiej książki: Marek Chmaj, Wojciech Sokół, Janusz Wrona - HISTORIA dla kandydatów na studia prawnicze, administracyjne, politologiczne, historyczne i socjologiczne. Muszę przyznać, że bardzo dobra książka. Co prawda jest parę błędów, ale spoko, ja i tak jej nie przeczytałem, bo musiałbym się zacząć uczyć tej histy nie 2 tygodnie przed maturą a chyba z 3 miesiące. Ma ta książeczka razem z aneksami, indeksami i innymi pierdołami 650 stron <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ...Ale ja jej nie przeczytałemn nawet w 1/4 i to mi starczyło, tak naprawdę jak pomyślałem na maturze, to nie ucząc się wcale, miałbym rezultat gorszy może o pare punktów. Jednak nie namawiam do olania kompletnego nauki, trzeba coś przysiąść. Tyle że jeśli ktoś nie zamierz wkuwać i uczyć się dużo, to niech nie kupuje tej książki i oprze się na zeszytach i vademecum (np. te z wyd.GREG, dobre są). Uff..ale się napisałem. Dobra, mykam na mecz Białej Gwiazdy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 807
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2004
Posty: 807 |
Gajwer serdeczne dzięki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 96
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2002
Posty: 96 |
A jest ktoś na forum co będzie zdawał egzamin na tytuł technika ? Wszyscy poszliście do Liceum ? Nikt nie poszedł do technikum ? Ja jestem w 4 klasie technikum lacznosci(celowo z malej litery), ale nie wiem czy bede zdawal ten egzamin techniczny bo wybor tej szkoly byl jedna wielka pomylka. Pewnie przystapie do tego egzaminu bo co mi zalezy, ale czy zdam to juz zupelnie inny temat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Nawet najwiekszemu wrogowi nie polecilbym tej "Wspanialej" szkoly. Na maturze planuje zdawac obow: polski, angielski, i historie, a z dodatkowych wos i moze geografie(wszystko na rozszerzonym) A studiowac planuje na jednym z tych kierunkow: Filologie Klasyczna, Politologie, Stosunki Miedzynarodowe(brzmi ciekawie  ), prawo lub socjologie, a jak nigdzie nie dostane to odlewnictwo  (zartuje z tym odlewnictwem).
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 96
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2002
Posty: 96 |
tak to jest jak sie pisze posty raz na ruski rok =]
Mialo byc tak
no to jest juz nas 3 ... dokladnie jestem w technikum elektronicznym po 4 latach spedzonych w tej szkole tak jak umialem wlaczyc kompa tak umie dalej. Do egzaminu podejde tak czy inaczej w sumie nic nie trace (moge tylko zyskac). 75% z praktycznego jest potrzebne zeby zaliczyc ;o to jakas kpina (sama nauczycielka powiedziala nam ze jak zda 4 osoby na klase to juz bedzie uwazac to jako zyciowy sukces) oprocz tego teoria z ktorej kompletnie leze na 50% + przedsiebiorczosc na 30% ;o Ogolnie mam dosc bycia rocznikiem 86 . To jest kpina zeby 85' naglosnienie do sali (zamontowali glsoniki SB 5.1) podlaczyli do kompa i mieli prace dyplomowa w kieszeni. niektorzy mieli przygotowac cos o elektrowni w Polancu.
Ogolnie zamierzam zdawac polski ang(rozsz.) WOS(rozsz.)lub biologie po czym sp***lam z tego kraju =(
Dziekuje za uwage
PS.zawodowka w tamtym roku na egz. potwierdzajacy kwalfikacje w zawodzie miala wymienic kolo w samochodzie hehe Szok
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141 |
Dużo gorsze było to pytanie z herbami, z którego miałem 1/4 a z tramwajów miałem maxa... wg mnie to zadanie z herbami jak i to z odzieża było najprostsze, fulla miałem :]
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 924
a.k.a. "Wentyl"
|
|
a.k.a. "Wentyl"
Dołączył: May 2002
Posty: 924 |
I to jest moja rada, z której bezwzględnie MUSICIE skorzystać - ZDAWAJCIE WSZYSTKO CO CHCECIE ZDAWAĆ NA POZIOMIE ROZSZERZONYM! Nawet jeśli przed wypełnianiem deklaracji wasza uczelnia, do której chcecie zdawać, nie wymaga rozszerzonych matur z czegoś. Potem się to może zmienić, jeśli będize taki bajzel jak w tym roku, zapewniam was, że wiele osób z moich kolegów i koleżanek się mocno zdziwiło jak usłyszało, że wyniki z podstawowoych nie będą jednak brane pod uwagę na uczelniach, na które składali. A poza tym wiem z doświadczenia - stres jest tylko na podstawowej. Jak uświadomisz sobie, że siedziesz na rozszerzonym, masz już maturę za sobą, tego co teraz piszesz nie możesz nie zdać, to nie ma stresu i się lepiej pisze. dlatego - ZDAWAĆ MI TU ROZSZERZONE, WSZYCY <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smokin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smokin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Witam. W szkole mi mówili że w tym roku jak się nie zda rozszerzonej to się nie zdaje. Ja zdaję POLSKI, ANGOL (podstawowy) MATEMATYKA, FIZYKA (rozszerzony) Mam prośbę do tych co zdawali w tym roku na kierunki techniczne, żeby się podzielili wrażeniami oraz osoby co studiują na polibudach lub innych uczelniach o wypowiedzenie się, bo zastanawiam się jeszcze nad kierunkiem. Nie wiecie jak to jest z tematami z polaka? W każdej szkole są inne czy jak? Jak ktoś posiada liste to może dać znać. Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 222
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2005
Posty: 222 |
Nie wiem jak będzie u ciebie, ale u mnie w mieście na polibudę dostać się jest bardzo łatwo. Gorzej jest z utrzymaniem się, bo na pierwszym roku jest ostre sito.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629 |
co do tematów z Polaka to w zeszłym roku była lista stworzona przez OKE/CKE (chuj wie przez których osłów) ale można było do końca 2 klasy podać swój własny i musiał zostać zatwierdzony i można było go przedstawiać. Tylko kto o tym kurwa wiedział u nas <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ? Nikt. Dlatego w 3 klasie już było "po ptokach" i trzeba bylo coś wybrać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Co do tego, że teraz maturę rozszerzoną też trzeba zaliczyć na ileś tam, żeby zdać to <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> naprawdę nie wiedizałem o tym... w sumie dali wam w dupe jesli to prawda. Oby nie. Jeśli tak to zignorujcie moją wcześniejszą radę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Co do tego, że teraz maturę rozszerzoną też trzeba zaliczyć na ileś tam, żeby zdać to <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> naprawdę nie wiedizałem o tym... w sumie dali wam w dupe jesli to prawda. Oby nie. Jeśli tak to zignorujcie moją wcześniejszą radę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Nie trzeba zdać matury rozszerzonej, to samo tyczy się przedmiotu, który wybieracie jako dodatkowy, też nie musicie go zdać ! ! ! ! Wystarczy zdać mature podstawową z Polaka, jezyka dodatkowego i obowiazkowego przedmiotu dodatkowego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|