|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 257
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Sep 2005
Posty: 257 |
Hehe az milo popatrzec na wasze zatroskane minki i oczka pelne strachu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
Ale nie ma co sie martwic na zapas, trzeba tylko sie troche przlozyc, albo byc zdolnym<img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> I tak macie o wiele lepiej niz my, poprzedni rocznik, bo my musielismy sie jeszcze wzmagac z hordami starych maturzystow, ktorzy prawie wszedzie byli na wielce uprzywilejowanych pozycjach. Wy juz tylko bedziecie mieli konkurencje w postaci mojego rocznika, poszkodowanego w tym roku, ale to juz bedzie inna bajka, bo startujemy z takich samych pozycji. pozdro.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533 |
o kurwa na poniedziałek mam dać plan prezentacji a nie pamiętam jak to miało wyglądać pomóżcie ?!
ps.tak wogóle to mam temat rola pracy w życiu człowieka opierając się na literaturze
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533 |
wielkie dzięki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> A tak wogóle to co to jest literatura podmiotu a co literatura przedmiotu
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
Literatura podmiotu to są te ksiązki na podstawie których wykonujesz prace.Czyli ogólniej mówiąc pozycje z literatury np "Zbrodnia i Kara" Dostojewskiego, lub "W pustyni i w puszczy" chyba Sienkiewicza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Literatura przedmiotu to są każdego rodzaju słowniki, encyklopoedie, itd itp.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533 |
to co może być literaturą przedmiotu w temacie :Rola pracy w życiu człowieka w oparciu o dzieła literackie? W literaturze podmiotu mam : -Ludzie bezdomni -Nad niemnem -Chłopi
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
To muszą być książki, które nie są lekturami, a które opisują problem zawarty w temacie. Mogą to być książki opisujące konkretnie daną lekturę zawartą w literaturze podmiotu,ale też mogą to być np. artykuły z czasopism na ten temat. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727 |
Ja wczoraj miałem próbną maturke.
Podstawa dość łatwa, ale na roz. troche kredki.
Na podstawie czytanie ze zrozumieniem o sienkiewiczu - dość trudne, a wypracowowania 2 do wyboru. Pierwsze o Grobie Agammemnona, a drugi ten, który wybrałem to porównaniue dwóch wierszy. Hymn Kochanowskiego i święty Boże Kasprowicza.
Na roz... wybralem takze porownanie dwoch wierszy... zwracajac szczegolna uwage na aluzję literacką.
Najpiekniejsza zwrotka Jasnorzewskiej i jakis sonet Mickiewicza. Tytul wypadl mi z głowy.
O ile na podstawie bylo stosunkowow łatwo, to na roz. treba bylo troche improwizowac. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Zobaczymy jakie będą wyniki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533 |
ehhh ja żadnej lektury w liceum nie przeczytałem tylko "Lalkę" w połowie,na większości lekcji słucham mp3 hmmm czarno widzę tę maturę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
a.k.a. "Klajd Frog"
|
|
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220 |
ehhh ja żadnej lektury w liceum nie przeczytałem tylko "Lalkę" w połowie,na większości lekcji słucham mp3 hmmm czarno widzę tę maturę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> witaj w klubie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Biorac pod uwage to jaka mam sorke od polskiego to do matury z polaka bede musial sie przygotowywac niestety samemu. (probowal juz ktos tak rok temu ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />)
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 24,983 Likes: 2
Fundator
|
|
Fundator
Dołączył: Nov 2004
Posty: 24,983 Likes: 2 |
ehhh ja żadnej lektury w liceum nie przeczytałem tylko "Lalkę" w połowie,na większości lekcji słucham mp3 hmmm czarno widzę tę maturę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> heh jakbym o sobie czytał <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Ja tam sie pocieszam tym że jeszcze jest sporo czasu,zasiądzie sie mocniej przed ksiązkami na miesiąc przed,a póki co to kompletnie sie tym nie przejmuje
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533 |
No i powiedzmy sobie szczerze matura to nie koniec świata.Jesteśmy młodzi,piękni,zdolni z perspektywami cały świat stoi przed nami otworem od mazur aż po podlasie a nawet jak nie zdamy matury to zawsze możemy zostać rolnikami.Możemy ożenić się z dziewczyną o subtelnym imieniu Halina,która będzie zdrowa i silna będzie doiła krowy i pieliła buraki,nasze dzieci będą miały najlepszą stodołę i traktor we wsi,sąsiedzi wybiorę nas na sołtysa a świadectwem maturalnym z lekką nutką dekadencji podetrzemy sobie ****...(ale sie rozmarzyłem)
pozdro dla maturzystów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> i nie tylko
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Eh...cóż za szczęście, nie tylko ja olewam na razie szkołe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Pocieszyliście mnie chłopaki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Jutro "bronie się" przed laską z matmy na półrocze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Pożyjemy, zobaczymy, zawsze twierdziłem, że jestem humanistą <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
a.k.a. "Klajd Frog"
|
|
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220 |
No i powiedzmy sobie szczerze matura to nie koniec świata.Jesteśmy młodzi,piękni,zdolni z perspektywami cały świat stoi przed nami otworem od mazur aż po podlasie a nawet jak nie zdamy matury to zawsze możemy zostać rolnikami.Możemy ożenić się z dziewczyną o subtelnym imieniu Halina,która będzie zdrowa i silna będzie doiła krowy i pieliła buraki,nasze dzieci będą miały najlepszą stodołę i traktor we wsi,sąsiedzi wybiorę nas na sołtysa a świadectwem maturalnym z lekką nutką dekadencji podetrzemy sobie ****... az tak czarnego scenariusza nie przewiduje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ponawiam pytanie: "Dokonujac analizy jezyka roznych reklam, wyjasnij, jaki obraz swiata one kreuja" robi ktos ten temat ?? Rowniez pozdro dla zdajacych <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848
MaSha Lover
|
|
MaSha Lover
Dołączył: Mar 2005
Posty: 5,848 |
ehhh ja żadnej lektury w liceum nie przeczytałem tylko "Lalkę" w połowie,na większości lekcji słucham mp3 hmmm czarno widzę tę maturę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> ja tez nie przeczytalem zadnej knigi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" /> a mature pisalem z książki , ktorej nawet nie omawialismy a jakos do przodu jestem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" /> 90% zacznie sie uczyc tydzien(no moze 2 tyg.) przed maturą a i tak wszyscy zdadzą <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> takie są realia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533 |
he pocieszyłeś mnie.To znaczy że mam jeszcze z 4 miesiące opierdalania się <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> a potem do nauki
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
ja na mature uczylem sie tydzien przed tylko ustnej na polski i zdalem wszystko elegancko <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 9,866
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 9,866 |
heh ja będę się uczył... ale jeszcze nie czas:)
próbna za tydzień czwartek piatek poniedziałek...
zobaczymy jak to wyjdzie...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533 |
he ja już to widze.Całymi dniami jestem na mieście,chleję z kumplami do upadłego,odwiedzam koleżanki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> albo gram w pokera.Nie widzę siebie przy książkach po prostu wszystko mnie odciąga od nich i tak naprawdę to ja nie mam motywacji do nauki więc liczę że w marcu coś lub ktoś mnie strzeli w łepetyne i sie ogarnę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
To nie ma znaczenia, czy się uczysz czy nie. Jeżeli jesteś chcociaż trochę mądry to zdasz. Myślisz, że ci co pozdawali, to się uczyli? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Mało znam takich osób.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|