|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 786
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2006
Posty: 786 |
heh ja właściwie myśle że Wesela jednak nie dadzą. dlaczego? a no dlatego że jeszcze ani razu go nie było... bo żeby dać maturzystom jakąś lekturke to trzeba umieścić w arkuszu dosyć "obszerny" fragment utworu... a jak wszyscy wiemy wesele jest pisane strasznie "rzadkim" dialogiem więc nie bardzo widze jak oni mogliby wyciąć tam jakiś sensowny fragment. i to jest chyba właśnie odpowiedź dlaczego Wesela jeszcze nie było i pewnie nie będzie. jeśli o mnie chodzi to ogólnie straszni mi sie mieszają te wszystkie postaci i miejscowości z lektur ale co zrobić. co by nie dali to trzeba coś napisać. liczyłem dosyć na Przedwiośnie bo w tamtym roku tego nie była ale niestety dali je dla tych którzy nie zdali (zima 2006) więc Przedwiośnie napewno odpada. heh ostatnio w telewizji leciała Lalka więc kto wie... lektura dość obszerna treściowo a i chyba jeszcze jej nie było....
choć najlepiej oczywiście gdyby dali tematyke obozową
pozdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 786
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2006
Posty: 786 |
a i jeszcze coś.
uczyćie sie jakoś tych tekstów "czytanie ze zrozumieniem" ???????? bo dla mnie one są z deczka porypane ale czy można sie tego jakoś nauczyć? czytając poprzednie czy jak... bo niektórzy rozwiązują te teksty z tamtego roku i wogóle z jakichś pomocy ale nie wiem zabardzo czy jest sens aby tak robić.... z nich dają 20 punktów czyli nie tak znowu mało. (zdanie jest od 21 dlatego teoretycznie wystarczy bardzo dobrze to napisać i nawet jak z lektur wiemy niewiele to praktycznie i tak już jest zdane)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
"Czytanie ze zrozumieniem" - chyba najłatwiejsze z tego całego bałaganu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Przez ten rok miałem kilkanaście takich testów na lekcjach i czuje się w tym temacie dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Niech tylko nie dzadzą Lalki, Wesela, Nad Niemnem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624 |
"Czytanie ze zrozumieniem" - chyba najłatwiejsze z tego całego bałaganu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Przez ten rok miałem kilkanaście takich testów na lekcjach i czuje się w tym temacie dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Niech tylko nie dzadzą Lalki, Wesela, Nad Niemnem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> oby nie było dziadów i innych chłamów Mickiewicza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
|
|
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781 |
Bedzie miał ktoś może informacje jutro z rana jakie pytania/odpowiedzi? Może być nawet po godz. 10-ej? Gdzieś napewno powinny być po otwarciu kopert znane pytania w necie...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 827
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2004
Posty: 827 |
Mam jako taki cynk,zobaczymy co z tego bedzie. Niby z cke.
Jak ktos ma czas to moze sobie jeszcze przerobic.
Pzdr.
podobno ma byc temat "spolecznosc obozowa w utowarach inny swiat i prosze panstwa do gazu" [b] 1."Człowiek jest zdumiewający, ale arcydziełem nie jest". Na podstawie podanego fragmentu tekstu oceń decyzje bohaterów Granicy
2.Na podstawie przedstawionych tekstów omów funkcjonowanie spoleczności obozowej podczas II Wojny Światowej" Albert Camus - Dżuma - zło jako wyzwanie wobec którego człowiek powinien wyraźnie się opowiedzieć - rozważania na kanwie Dżumy i innych dzieł albo
1) Na podstawie podanego fragmentu i odwołań do treści całego utworu zinterpretuj pokoleniowy dialog bohaterów "Tanga" Stanisława Mrożka. 2) Zinterpretuj utwór Tadeusza Różewicza "W środku życia" jako komentarz do czasu naznaczonego piętnem wojny.'' ,
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 827
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Dec 2004
Posty: 827 |
aha sa dwa zestawy pytan,bo podobno Ci z komisji sie kapneli ze "wyszedł" ten pierwsz zestaw
Drugi jest jako takim zastepczym.
Pzdr.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Buehehehehe. To samo było rok temu. Jakieś jebane łańcuszki na GG. Tragedia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Każdy taki łańcuszek był przerywany przez wujka Zbyszka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,141 |
moim zdaniem to zwykły pic na wodę.
btw. fajnie tak - inni piszą, ja mam luzik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
Pozdrawiam, i nie bierzcie tego do siebie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
no wiesz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ja jestem z Opola i musze Ci powiedziec, ze dwa lata temu nie wierzylem w to co mi mowili przed matura, a wiadomo jak to sie skonczylo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> jestem wybrancem i pisalem mature dwa razy w przeciagu dwoch tygodni <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,620
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,620 |
aha sa dwa zestawy pytan,bo podobno Ci z komisji sie kapneli ze "wyszedł" ten pierwsz zestaw
Drugi jest jako takim zastepczym.
Pzdr. dobre dobre <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> a co ? drugi moze nie wyszedl? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> a co do tego drugiego zestawu to nie wydaje mi sie zeby tango sie powtorzylo ( bylo chyba w sesji zimowej? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />) a wiersza wydaje mi sie ze raczej dac nie powinni ale jak bedzie to zobaczymy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696 |
Jak tam maturzyści już śpią? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Czy cynków doszukują? Moje zdanie jest takie... Kto będzie miał cynko na pewno nie będzie się nim tak chwalił... Życzę powodzenia jutro!
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696 |
btw. ILE TRWA MATURA Z POLSKIEGO ????
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 786
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2006
Posty: 786 |
btw. ILE TRWA MATURA Z POLSKIEGO ???? 170 minut. heh dziś matura... kurwa jak to brzmi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Pewnie już śpią, ale POWODZENIA WSZYSTKIM!!!
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,417 |
Tez zycze wszystkim powodzenia. I nie bojcie sie sciagac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 197
member
|
|
member
Dołączył: Mar 2003
Posty: 197 |
ja nie spie ale chyba zaraz ide kimac, ja tam cynkow nie szukam bo to trzeba miec znajomosci a u mnie w rodzinie nie ma piekarza bo jak wiadomo chleb wszyscy kupuja
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Zn - cynk Sn - cyna
pamiętajcie i powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Musze postawić jakis kupon z rana to się odstresuje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2005
Posty: 8,998 |
hehehhe lolki piszą maturkę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />, ah były to czasy były <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
PAMIĘTAJCIE ŻE NA MATURE NIE MOŻNA IŚĆ ---- TRZEŻWO ---- to jest najwazniejsza zasada !
|
|
|
Link skopiowany do schowka