|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 6,624 |
Mam jeszcze pytanko. Czy na angielski ustny można wziąść kartke swoją i długopis aby napisać sobie w ciągu tych 5 minut co ma się mówić czy dadzą już ta to? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> Kurwa chciałbym mieć już to za sobą :/
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504 |
o ja pierdole, wos <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> jeszce nie sprawdzalem, ale chyba zonk, podstawa moze byc, list w 10 minut pisalem nawet sie podpisac zapomnialem, takze nie licze na to za bardzo ale to tylko 15 pkt, tekst marka safiana, stary ja ciebie bardzo cenie ale wiecej takich tekstow prosze ciebie nie pisz, bo nic z tego tekstu nic nie zrozumialem rozszerzony pierwszy temat, hahah pisalem o milosci do blizniego ze kazdy wzorem JP2 powinien milowac druga osobe i wokol tego rozwinalem moje wypracowanie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> porazka
ide pic bo nastepna historia dopiero za tydzien
Cezar nei sraj z angielskim jeszcze nie widzialem zeby kogos obwalili z ustnego ani rok temu ani na probnych, kazdy jakos te 7 pkt dostawal
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 914
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2005
Posty: 914 |
a u mnie dziś kumpela dostała 1 (słownie: jeden) punkt z ustnego niemca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> w piątek ustny polski, a ja umiem dopiero pół prezentacji <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> a jutro gegra, może mi ktoś napisać co mogę na nią wziąć ? Długopis, linijke, ołówek, kalkulator i ... ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
slyszalem ze lupe tez trzeba miec heheh niewiem po co chyba dla slepych hahah:P
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 4,989 |
Mam jeszcze pytanko. Czy na angielski ustny można wziąść kartke swoją i długopis aby napisać sobie w ciągu tych 5 minut co ma się mówić czy dadzą już ta to? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> Kurwa chciałbym mieć już to za sobą :/ z tego co wiem to u mnie w szkole kartki przed rozmową rozdawali i póxniej je zabierali
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696 |
slyszalem ze lupe tez trzeba miec heheh niewiem po co chyba dla slepych hahah:P nie wiem co Cię tutaj takiego śmieszy... Jak będziesz musiał obliczyć dokładnie na poziomicach wysokość to nie wiem jaki byś musiał mieć wzrok, to będzie Ci ciężko (czasami). A z taką lupką, z której tak się śmiejesz jest to bardzo proste zadanie i bardzo szybko można zrobić, nie tracąc czasu i myśląc, czy ta linia się przecina z tą czy idą równo siebie czy nie... Co do Angielskiego, to ktoś się pytał czy dają kartki do pisania czy trzeba mieć swoje. Tam wszystko dostaniecie. Radzę zwrócić także uwagę na godzinę, o której wchodzicie. A dlaczego? Z rana się mówi "Gud Morning" a po 12:00 "Gud Afternum" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Na to na pewno zwrócą uwagę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
heh no ja ogólnie zdaję ang,wos,i polski.Z angielskiego jak sprawdzałem to minimum 60 % bedzie (nie wiem jak list ocenią),dzisiaj Wos też nawet łatwy i też minimum 60% (nie wiem jak ocenią ten list do redakcji),no ale polski to spierdoliłem.Nie porównałem Makbeta do żadnego z bohaterów ;/ na szczęście dostałem z testowych 14/20 więc licze że z wypracowania te brakujące 7ptk dostane i jakoś sie zda. ps.Jutro ustna z polaka a ja jeszcze prezentacji nie mam ;/ bedzie ostro ale może jakoś sie uda.Pozdro <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
a.k.a. "Klajd Frog"
|
|
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220 |
A zeby zdac rozszerzony ustny angol ile trzeba miec pkt? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> 0 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
addict
|
|
addict
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688 |
czytajac to wszystko odnosze wrazenie ze ta matura albo taka trudna albo wy podchodzicie do niej na zasadzie jakos zdam bede mial te minimalne x % moze sie uda... a pozniej z czym na studia? nie wiem czy stara matura lepsza czy nowa, zdawalem stara wtedy trzeba bylo wlozyc duzo wysilku zeby wywalczyc dobra ocene... (teraz np. z polaka spora czesc oceny jest za sama prezentacje).
A teraz jak jest trzeba byc dobrze przygotowanym zeby zdac na wysoki %? wypowiedzcie sie
na plus nowej przemawia obiektywizm bo nie sprawdzaja nauczyciele z danej szkoly
p.s najbardziej mnie smieszy ten uzytkownik co jest dumny z siebie ze zadnej ksiazki nie przeczytal <brawo>...sa powody
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 96
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jan 2002
Posty: 96 |
Phaser zgadza sie tylko ze zadne uczelnie wyzsze nie biora pod uwage ustnego jezyka polskiego (a przynajmniej ja o takich nie slyszalem). Takze te ustne matury to mozna sobie wsadzic ... byle zdac
a co do WOSu to wiekszego banalu dawno nie widzialem mozesz sie smiac ale nie otworzylem ksiazki (tylko z tego wzgledu ze musialem sie uczyc na polaka na ustna ktora mam jutro ;/) i zdalem w granicach 75-80% + list (15 pkt. nie wliczalem bo skad moge wiedziec jak mi go ocenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> wiec nie jest zle <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969 |
Nie trzeba być w ogóle przygotowanym <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> Wczoraj przysiadłem do książki, przeczytałem tematy o UE, NATO, ONZ i ustroju RP, a z dzisiejszej matury licze na około 70%-80%. Rozszerzona była troche dziwna <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> , ale jakoś wyszystko napisałem i jestem z siebie zadowolony <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Jak wygląda ustny rozszerzony z anglika? Mam w czwartek i zupełnie nie wiem czego się spodziewać.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504 |
czytajac to wszystko odnosze wrazenie ze ta matura albo taka trudna albo wy podchodzicie do niej na zasadzie jakos zdam bede mial te minimalne x % moze sie uda... a pozniej z czym na studia? nie wiem czy stara matura lepsza czy nowa, zdawalem stara wtedy trzeba bylo wlozyc duzo wysilku zeby wywalczyc dobra ocene... (teraz np. z polaka spora czesc oceny jest za sama prezentacje).
A teraz jak jest trzeba byc dobrze przygotowanym zeby zdac na wysoki %? wypowiedzcie sie
na plus nowej przemawia obiektywizm bo nie sprawdzaja nauczyciele z danej szkoly
p.s najbardziej mnie smieszy ten uzytkownik co jest dumny z siebie ze zadnej ksiazki nie przeczytal <brawo>...sa powody tak widzisz, to jest wlasnie reforma oswiaty, nie czyta sie ksiazek, nie uczy sie, a sie zdaje, duzo ksizek nie przeczytalem (w 1 i 2 klasie) ale bylo to glownie tym spowodowane ze nikt tego ode mnie nei wymagal (pozdrownienai dla mojej pani z polskiego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" /> ) ale akurat chlopow przeczytalem, ja nie wiem jak inni ale zebym tego nie przeczytal to bylo by marnie wg mnie nei trzeba byc dobrze przygotowanym do nowj matury, ja sie uczylem dniami i nocami do olimpiad, niewiele zabraklo aby zapewnic sobie indeks bez matur, i dzisiaj ja wyliczylem sobie okolo 75% z podstawowej a kumpel ktory nic przez te trzy lata nie robil wyliczyl sobie ponad 80%, hehe wyrownywanie szans
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
dokładnie jak napisał dzieciuch, uste matury można sobie wsadzić głeboko w dup* poniewaz na to patrzą tylko jak sie idzie na filologię ale i tak w małym stopniu, pisemne, sa już całkiem trudne, nie wliczając wosu i bioli, a na rozszerzonym to juz praktycznie wszędzie ostra jazda, a szczególnie na matematyce, gdzie wyczynem jest zdanie podstawowej a co dopiero rozszerzonej i jeszcze trzeba robić jakieś głupie opisy tego co sie oblicza czy coś takiego, nawet nie wiem o co chodzi a we czwartek juz matura :/ nie wiem jak ja sie wyrobie
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
czytajac to wszystko odnosze wrazenie ze ta matura albo taka trudna albo wy podchodzicie do niej na zasadzie jakos zdam bede mial te minimalne x % moze sie uda... a pozniej z czym na studia? nie wiem czy stara matura lepsza czy nowa, zdawalem stara wtedy trzeba bylo wlozyc duzo wysilku zeby wywalczyc dobra ocene... (teraz np. z polaka spora czesc oceny jest za sama prezentacje).
A teraz jak jest trzeba byc dobrze przygotowanym zeby zdac na wysoki %? wypowiedzcie sie
na plus nowej przemawia obiektywizm bo nie sprawdzaja nauczyciele z danej szkoly
p.s najbardziej mnie smieszy ten uzytkownik co jest dumny z siebie ze zadnej ksiazki nie przeczytal <brawo>...sa powody ja zdawalem rok temu, jesli chodzi o samo zdanie to dla przecietnego czlowieka to jest banal. Natomiast jesli chodzi o mature rozszerzona to juz zalezy od przedmiotu, ja sam zdawalem matematyke i porownujac ja do starej matury byla dla mnie trudniejsza i to sporo, ale poradzilem sobie, zeby zdac mature bardzo dobrze, czyli nie 50-60 % z podstawy, bo to tak naprawde jest wynik zalosny trzeba sie naprawde przylozyc, wyjatkiem moze tu byc jedynie historia w tamtym roku, ktora z historia miala malo wspolnego i nie wiedza byla chyba najzwazniejsza, a szczescie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Na pewno polski jest bardzo latwy, ale jesli chodzi o sama mature ustna, to nie zycze tego zadnemu wrogowi, przynajmniej w mojej bylej szkole przy takiej komisji jaka mialem nieszczescie dostac, pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
A zeby zdac rozszerzony ustny angol ile trzeba miec pkt? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> 0 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Jakto zero? To nie jest pisemny angol. wybralem rozszerzony i tylko z tego odpowiadam chyba. wiec jak mam zero to niezaliczam. to logiczne
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
a.k.a. "Klajd Frog"
|
|
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220 |
A zeby zdac rozszerzony ustny angol ile trzeba miec pkt? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> 0 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Jakto zero? To nie jest pisemny angol. wybralem rozszerzony i tylko z tego odpowiadam chyba. wiec jak mam zero to niezaliczam. to logiczne sorry <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> nie zauwazylem ze pytasz sie o mature ustna <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />, myslalem, ze pytasz sie o pisemna. ...przeoczenie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220
a.k.a. "Klajd Frog"
|
|
a.k.a. "Klajd Frog"
Dołączył: Jul 2005
Posty: 1,220 |
p.s najbardziej mnie smieszy ten uzytkownik co jest dumny z siebie ze zadnej ksiazki nie przeczytal <brawo>...sa powody Z pewnoscia nie jest to powod do dumy... ale mnie bardziej "smieszy" fakt, ze w liceum 100% zajec poswieca sie lekturom, wierszom itp. A gdzie ortografia, gramatyka ? Zdecydowna wiekszosc absolwentow szkoly sredniej nie wie czy pisze sie "który" czy moze "ktury"... juz nie wspominajac o umiejetnosci budowania zdan i wyslawiania sie... Czy az tak trudno to zmienic... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> Wiadomo, ze niektorych rzeczy mozna a nawet trzeba uczyc sie samemu, poswiecic swoj czas, ale mozna to samo powiedziec o znajomosci literatury i poezji.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 924
a.k.a. "Wentyl"
|
|
a.k.a. "Wentyl"
Dołączył: May 2002
Posty: 924 |
Z pewnoscia nie jest to powod do dumy... ale mnie bardziej "smieszy" fakt, ze w liceum 100% zajec poswieca sie lekturom, wierszom itp. A gdzie ortografia, gramatyka ? Zdecydowna wiekszosc absolwentow szkoly sredniej nie wie czy pisze sie "który" czy moze "ktury"... juz nie wspominajac o umiejetnosci budowania zdan i wyslawiania sie...
Czy az tak trudno to zmienic... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />
Wiadomo, ze niektorych rzeczy mozna a nawet trzeba uczyc sie samemu, poswiecic swoj czas, ale mozna to samo powiedziec o znajomosci literatury i poezji. Zdecydowanie masz rację, chociaż ja dużo ortografii i gramatyki nauczyłem się w gimnazjum. Ktoś napisał, że zdanie matematyki na poziomie podstawowym to jakiś wyczyn. Zależy dla kogo. Przykładowo w mojej klasie było tyle "nieuków" z matmy że w ciągu 3 lat nic się nie nauczyli. Niektórzy mają trudności z najprostszym równaniem kwadratowym. Zdaję matematykę i tak bardzo podstawy się nie boję, chociaż popełniam głupie błędy, ale za to rozszerzony może być naprawdę trudny. Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 5,727 |
ale dzisiaj spierdolilem wos <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" /> myslalem, ze naucze sie wosu w weekand, ale troche sie pomylilem  matura nie byla trudna, ale jakos nie mialem dnia. szkoda. duzo bardziej jestem zadowolony z rozszerzenia, bo wynik z podstawy bedzie oscylowal w granicach 60% <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> jutro, a wlasciwie juz dzisiaj zaczynam misje pt." hista w 6 dni" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> mam pytanie... apropo Uniwersytetu Warszawskiego ? Czy to faktycznie najlepsza buda w Polsce ? Jeżeli ktos studiuje...a zdawal nową mature to prosze o info, z jakimi rezultatami sie dostał. Najbardziej interesuje mnie kierunek dziennikarstwo i nauki polityczne/prawo ale inne tez mogą być. powodzenia jutro na gerze. a swoją drogą to jutro piszą chyba najwieksze cfaniaki, luzaki, olewaki itp. ktore wybieraja najprostszy przedmiot, zeby miec tylko maturke zaliczoną :-) można i tak. jest oczywiscie oprocz tego grupa pasjonatów. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> ja jak narazie jestem zawiedziony matura. wogole jak sobie przypomne moje wyobrazenie sprzed kilku miesiacy, apropo tego co bede potrafil, a tego co potrafie to jest to przepasc. Jeszcze z 2 miesiace temu wydawalo mi sie ze dam rade przeczytac wszystkie zalegle lektury ... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" /> ja, jezeli nie dostane sie w tym roku do warszawy, a z pewnoscia tak sie stanie to powaznie biore pod uwage ewentualnosc zdawania matury w przyszlym roku jeszcze raz. i apropo takiej opcji mam kilka pytan, moze sie ktos orientuje. Wiem, ze nie trzeba zdawac z wszystkich przedmiotow....ale...jezeli np. wynik z tego roku z histy i angola mnie bedzie satysfakcnjonal, a z wosu nie.... to czy po zdaniu w przyszlym roku matury z wosu... moge dolaczyc wyniki matury z histy i angola z tego roku ? troche absurdu, ale to w koncu polska, a ministra edukacji mamy, jakiego mamy... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
jesli chodzi o dziennikarstwo na UW, to progi w atmtym roku niech Cie nie interesuja, co dodatkowo byly jeszcze egzaminy wstepne na UW, sprawdzajace typowo wiedze o mediach oraz umiejetnosc "dziennikarskiego" tworzenia. Co do powtorki to nie wiem czy mozna zdawac jeden przedmiot, ale wydaje sie, ze mozna, poza tym taka rada od dobrego wujka, zdawaj ja w semestrze ziomwym, trudnosc tego sie nie umtywa to tej normalnej. Pozdrawiam
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|