Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 9 z 11 1 2 7 8 9 10 11
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by Gaske
Jest ktoś kto wyjeżdżał na wakacje do pracy zagranicę i podpowiedziałby jak taki wyjazd ewentualnie planować i organizować? Biuro jakieś czy na własną rękę lepiej szukać?

Byłbym wdzięczny, smile

Musisz mieć:
-gdzie spać,
-szmal na jedzenie i na ew. powrót (po klapie),

Ważny jeszcze cel wyprawy ->
-co zarobię to przebaluję na miejscu,
-co zarobię to wydam na zwiedzanie, poznam kulturę, język i inne bzdety,
-kiszę każdego funta w gaciach do polandu.

Praca wakacyjna w uk podejrzewam, teraz jest wielkim problemem. zalew Bułgarów i Rumunów zrobił swoje (ja jeździłem w latach 2007-2009).

Im wcześniej przyjedziesz i w im cięższą pracę będziesz celować, tym większe szanse na sukces. Bez osoby na miejscu marne szanse na powodzenie.

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Na dodatek musi sie nastawic psychicznie ze nigdzie go nie beda chciec, wiec bedzie musial podbijac jak Pierniczek na disco do kazdej panny liczac ze jedna na 100 go wybierze.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by Experto
Na dodatek musi sie nastawic psychicznie ze nigdzie go nie beda chciec, wiec bedzie musial podbijac jak Pierniczek na disco do kazdej panny liczac ze jedna na 100 go wybierze.

to zależy od zawodu, który wykonuje oraz tego jak potrafi rozmawiać po angielsku.

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
no jasne, ale przypuszczam ze specjalista w zadnym pozadanym zawodzie nie jest

a jezyk to inna sprawa, wlasicwie nie wyobrazam sobie aby ktos bez znajomosci jezyka wykonywal nawet prace smieciarza

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Originally Posted by Experto
no jasne, ale przypuszczam ze specjalista w zadnym pozadanym zawodzie nie jest

a jezyk to inna sprawa, wlasicwie nie wyobrazam sobie aby ktos bez znajomosci jezyka wykonywal nawet prace smieciarza

Znajomość odpowiedniego języka to podstawa - Nie znał polskiego, więc stracił pracę w Coventry [goniec.com]

wink

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
No teraz zaplaca pieknie za taka dyskryminacje.

jezyk jezykiem, ludzie sie jezykow uczyli a prawda taka ze z tym moga pracowac w ... obs klienta.

Trzeba jeszcze oprocz znajomosci jezyka miec co do powiedzenia w tym jezyku, dla przykladu zwykly zul w polsce tez zna dosc dobrze jezyk polski ale raczej dobrej pracy nie znajdzie.

Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
M
mez Offline
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
Originally Posted by Experto
Na dodatek musi sie nastawic psychicznie ze nigdzie go nie beda chciec, wiec bedzie musial podbijac jak Pierniczek na disco do kazdej panny liczac ze jedna na 100 go wybierze.

to jak to jest z tym Pierniczkiem ? dzis sie dowiedzialem o gosciu jaki z niego rzekomu Armando i nawet przeczytalem jedna czesc tematu z jego radami ,liczac , ze bede Armando2 , ale jesli jego marka jest przereklamowana to chyba nie mam co czytac nastepnych czesci ? frown

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Ok, dzieki za rady piwo

Z jezykiem problemu nie ma w ogole, zawodu jeszcze tez nie ma. Chwile do namyslu jeszcze mam to sie bede zastanawial. tongue

Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Originally Posted by Experto
No teraz zaplaca pieknie za taka dyskryminacje.

jezyk jezykiem, ludzie sie jezykow uczyli a prawda taka ze z tym moga pracowac w ... obs klienta.

Trzeba jeszcze oprocz znajomosci jezyka miec co do powiedzenia w tym jezyku, dla przykladu zwykly zul w polsce tez zna dosc dobrze jezyk polski ale raczej dobrej pracy nie znajdzie.

moze czasem tzrzeba zainwestowac w pracownika nikt z gory nie jest geniuszem dac mu ze 3 miesiace nie wymagac od razu cudow tak podpowiadam jak pogodzic jednych i drugich wink

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by Experto
no jasne, ale przypuszczam ze specjalista w zadnym pozadanym zawodzie nie jest

a jezyk to inna sprawa, wlasicwie nie wyobrazam sobie aby ktos bez znajomosci jezyka wykonywal nawet prace smieciarza

oj nie zgodzę się, jest kilka zawodów, w których prawie nie musisz znać
języka, wystarczy, że umiesz się przywitać, prosty przykład hydraulik,
który w firmie zatrudniony jest na kontrakcie, przyjeżdża do danego domu,
pyta sie tylko gdzie jest problem i naprawia, a jest kilka takich przykładów.

@Goget - kilka postów wyżej bylo.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135
old hand
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135
Szukają tam programistów ? grin Mam trochę doświadczenia (2.5 roku na etacie + ok 6 jak freelancer). Z językiem nie mam problemów bo pracujemy dla Norwegów i używam go na co dzień. Dajecie jakieś szanse na pracę ?

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by Baqu
prosty przykład hydraulik,
który w firmie zatrudniony jest na kontrakcie, przyjeżdża do danego domu,
pyta sie tylko gdzie jest problem i naprawia, a jest kilka takich przykładów.

na rozmowie o pracę w tejże firmie pytają hydraulika o narzędzia, rodzaje rur, złączy i uszczelek, sposobów napraw, i innych pojęć; oczywiście po angielsku.

pzdr

Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
P
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
P Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
Originally Posted by Baqu
Originally Posted by Experto
no jasne, ale przypuszczam ze specjalista w zadnym pozadanym zawodzie nie jest

a jezyk to inna sprawa, wlasicwie nie wyobrazam sobie aby ktos bez znajomosci jezyka wykonywal nawet prace smieciarza

oj nie zgodzę się, jest kilka zawodów, w których prawie nie musisz znać
języka, wystarczy, że umiesz się przywitać, prosty przykład hydraulik,
który w firmie zatrudniony jest na kontrakcie, przyjeżdża do danego domu,
pyta sie tylko gdzie jest problem i naprawia, a jest kilka takich przykładów.

@Goget - kilka postów wyżej bylo.

laugh chyba Baqu nie masz pojecia o pracy hydraulika
bez znajomosci jezyka to moze tylko przeczyscic rure wlascicielce mieszkania

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by Llama
Originally Posted by Baqu
prosty przykład hydraulik,
który w firmie zatrudniony jest na kontrakcie, przyjeżdża do danego domu,
pyta sie tylko gdzie jest problem i naprawia, a jest kilka takich przykładów.

na rozmowie o pracę w tejże firmie pytają hydraulika o narzędzia, rodzaje rur, złączy i uszczelek, sposobów napraw, i innych pojęć; oczywiście po angielsku.

pzdr

jak jest zlacze i uszczelka po angielsku? laugh

taki hydraulik to ma przejebane, zwlaszcza jak ma rozmawiac z kims kto sie zna na rzeczy

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
nie wiem jakie wy mieliście styczności z tym zawodem, ja miałem taką, że
koleś dostaje zlecenie i adres, przyjeźdza i po prostu naprawia. Nie jest
mu potrzebna żadna znajomość technicznych elementów bo z nikim nie rozmawia, nie jest to potrzebne - no ale może byłem / jestem wyjątkiem.

Osoby pracujące w takim zawodzenie gdzie ma być wykonana określona praca,
nie potrzebująca konwersacji nie potrzebuje dobrej znajomości języka angielskiego. To samo ma spawacz chociażby...

pozdr,

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by Experto
jak jest zlacze i uszczelka po angielsku? laugh

techniczny angielski jest niefajny ;/

Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Originally Posted by Llama
Originally Posted by Experto
jak jest zlacze i uszczelka po angielsku? laugh

techniczny angielski jest niefajny ;/

Uszczelka to "seal". Wiem co mówię, bo robię w przemyśle samochodowym a tam wszędzie są uszczelki laugh
Pojebany ten język, bo tak samo zwą fokę smirk

Ale to są pierdoleni brytole.

Jesli chodzi o złącze, to ja używam "socket". Każdy kuma o co chodzi wink

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by APOLLYON
Uszczelka to "seal". Wiem co mówię, bo robię w przemyśle samochodowym a tam wszędzie są uszczelki laugh
Pojebany ten język, bo tak samo zwą fokę smirk

a co dopiero powiedzieć o zasłużonym panie tenisiście czytanym jako: Gasket grin

kali jeść, kali pić to jedno; ale fachowy język angielski... eh ;/ no ale nie ma nic za darmo,

Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
Originally Posted by Llama
Originally Posted by Experto
jak jest zlacze i uszczelka po angielsku? laugh

techniczny angielski jest niefajny ;/
znajomosc technicznego angielskiego kluczem do pracy na kontrakt!w niektorych zakladach masz okres prbny 6 m-cy.

Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
Originally Posted by Goget
Originally Posted by Experto
no jasne, ale przypuszczam ze specjalista w zadnym pozadanym zawodzie nie jest

a jezyk to inna sprawa, wlasicwie nie wyobrazam sobie aby ktos bez znajomosci jezyka wykonywal nawet prace smieciarza

Znajomość odpowiedniego języka to podstawa - Nie znał polskiego, więc stracił pracę w Coventry [goniec.com]

wink
w tych stronach to te matki Polki w agencjach pracuja.Jak nie posmarujesz to nara.Anglicy w zakladach pracy rozpoczeli walke z tym.Teraz jak podstaw angielskiego nie znasz to zapomnij o pracy.Akurat mieszkam w okolicach Coventry i takie sa realia!

Strona 9 z 11 1 2 7 8 9 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (burbon, alfa, aker, Sensei, rafal08, rymoholik, Akhu, $-man, forty, 11kera11, latajaca_holenderka, betowiec), 2,538 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,062
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1