|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Jest ktoś kto wyjeżdżał na wakacje do pracy zagranicę i podpowiedziałby jak taki wyjazd ewentualnie planować i organizować? Biuro jakieś czy na własną rękę lepiej szukać? Byłbym wdzięczny,  Musisz mieć: -gdzie spać, -szmal na jedzenie i na ew. powrót (po klapie), Ważny jeszcze cel wyprawy -> -co zarobię to przebaluję na miejscu, -co zarobię to wydam na zwiedzanie, poznam kulturę, język i inne bzdety, -kiszę każdego funta w gaciach do polandu. Praca wakacyjna w uk podejrzewam, teraz jest wielkim problemem. zalew Bułgarów i Rumunów zrobił swoje (ja jeździłem w latach 2007-2009). Im wcześniej przyjedziesz i w im cięższą pracę będziesz celować, tym większe szanse na sukces. Bez osoby na miejscu marne szanse na powodzenie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Na dodatek musi sie nastawic psychicznie ze nigdzie go nie beda chciec, wiec bedzie musial podbijac jak Pierniczek na disco do kazdej panny liczac ze jedna na 100 go wybierze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
Na dodatek musi sie nastawic psychicznie ze nigdzie go nie beda chciec, wiec bedzie musial podbijac jak Pierniczek na disco do kazdej panny liczac ze jedna na 100 go wybierze. to zależy od zawodu, który wykonuje oraz tego jak potrafi rozmawiać po angielsku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
no jasne, ale przypuszczam ze specjalista w zadnym pozadanym zawodzie nie jest
a jezyk to inna sprawa, wlasicwie nie wyobrazam sobie aby ktos bez znajomosci jezyka wykonywal nawet prace smieciarza
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
no jasne, ale przypuszczam ze specjalista w zadnym pozadanym zawodzie nie jest
a jezyk to inna sprawa, wlasicwie nie wyobrazam sobie aby ktos bez znajomosci jezyka wykonywal nawet prace smieciarza Znajomość odpowiedniego języka to podstawa - Nie znał polskiego, więc stracił pracę w Coventry [ goniec.com] 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
No teraz zaplaca pieknie za taka dyskryminacje.
jezyk jezykiem, ludzie sie jezykow uczyli a prawda taka ze z tym moga pracowac w ... obs klienta.
Trzeba jeszcze oprocz znajomosci jezyka miec co do powiedzenia w tym jezyku, dla przykladu zwykly zul w polsce tez zna dosc dobrze jezyk polski ale raczej dobrej pracy nie znajdzie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483 |
Na dodatek musi sie nastawic psychicznie ze nigdzie go nie beda chciec, wiec bedzie musial podbijac jak Pierniczek na disco do kazdej panny liczac ze jedna na 100 go wybierze. to jak to jest z tym Pierniczkiem ? dzis sie dowiedzialem o gosciu jaki z niego rzekomu Armando i nawet przeczytalem jedna czesc tematu z jego radami ,liczac , ze bede Armando2 , ale jesli jego marka jest przereklamowana to chyba nie mam co czytac nastepnych czesci ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
Ok, dzieki za rady  Z jezykiem problemu nie ma w ogole, zawodu jeszcze tez nie ma. Chwile do namyslu jeszcze mam to sie bede zastanawial. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547 |
No teraz zaplaca pieknie za taka dyskryminacje.
jezyk jezykiem, ludzie sie jezykow uczyli a prawda taka ze z tym moga pracowac w ... obs klienta.
Trzeba jeszcze oprocz znajomosci jezyka miec co do powiedzenia w tym jezyku, dla przykladu zwykly zul w polsce tez zna dosc dobrze jezyk polski ale raczej dobrej pracy nie znajdzie. moze czasem tzrzeba zainwestowac w pracownika nikt z gory nie jest geniuszem dac mu ze 3 miesiace nie wymagac od razu cudow tak podpowiadam jak pogodzic jednych i drugich 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
no jasne, ale przypuszczam ze specjalista w zadnym pozadanym zawodzie nie jest
a jezyk to inna sprawa, wlasicwie nie wyobrazam sobie aby ktos bez znajomosci jezyka wykonywal nawet prace smieciarza oj nie zgodzę się, jest kilka zawodów, w których prawie nie musisz znać języka, wystarczy, że umiesz się przywitać, prosty przykład hydraulik, który w firmie zatrudniony jest na kontrakcie, przyjeżdża do danego domu, pyta sie tylko gdzie jest problem i naprawia, a jest kilka takich przykładów. @Goget - kilka postów wyżej bylo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 1,135 |
Szukają tam programistów ?  Mam trochę doświadczenia (2.5 roku na etacie + ok 6 jak freelancer). Z językiem nie mam problemów bo pracujemy dla Norwegów i używam go na co dzień. Dajecie jakieś szanse na pracę ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
prosty przykład hydraulik, który w firmie zatrudniony jest na kontrakcie, przyjeżdża do danego domu, pyta sie tylko gdzie jest problem i naprawia, a jest kilka takich przykładów. na rozmowie o pracę w tejże firmie pytają hydraulika o narzędzia, rodzaje rur, złączy i uszczelek, sposobów napraw, i innych pojęć; oczywiście po angielsku. pzdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
Sherlock Holmes
|
|
Sherlock Holmes
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785 |
no jasne, ale przypuszczam ze specjalista w zadnym pozadanym zawodzie nie jest
a jezyk to inna sprawa, wlasicwie nie wyobrazam sobie aby ktos bez znajomosci jezyka wykonywal nawet prace smieciarza oj nie zgodzę się, jest kilka zawodów, w których prawie nie musisz znać języka, wystarczy, że umiesz się przywitać, prosty przykład hydraulik, który w firmie zatrudniony jest na kontrakcie, przyjeżdża do danego domu, pyta sie tylko gdzie jest problem i naprawia, a jest kilka takich przykładów. @Goget - kilka postów wyżej bylo.  chyba Baqu nie masz pojecia o pracy hydraulika bez znajomosci jezyka to moze tylko przeczyscic rure wlascicielce mieszkania
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
prosty przykład hydraulik, który w firmie zatrudniony jest na kontrakcie, przyjeżdża do danego domu, pyta sie tylko gdzie jest problem i naprawia, a jest kilka takich przykładów. na rozmowie o pracę w tejże firmie pytają hydraulika o narzędzia, rodzaje rur, złączy i uszczelek, sposobów napraw, i innych pojęć; oczywiście po angielsku. pzdr jak jest zlacze i uszczelka po angielsku?  taki hydraulik to ma przejebane, zwlaszcza jak ma rozmawiac z kims kto sie zna na rzeczy
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
nie wiem jakie wy mieliście styczności z tym zawodem, ja miałem taką, że koleś dostaje zlecenie i adres, przyjeźdza i po prostu naprawia. Nie jest mu potrzebna żadna znajomość technicznych elementów bo z nikim nie rozmawia, nie jest to potrzebne - no ale może byłem / jestem wyjątkiem.
Osoby pracujące w takim zawodzenie gdzie ma być wykonana określona praca, nie potrzebująca konwersacji nie potrzebuje dobrej znajomości języka angielskiego. To samo ma spawacz chociażby...
pozdr,
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
jak jest zlacze i uszczelka po angielsku?  techniczny angielski jest niefajny ;/
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
|
|
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371 |
jak jest zlacze i uszczelka po angielsku?  techniczny angielski jest niefajny ;/ Uszczelka to "seal". Wiem co mówię, bo robię w przemyśle samochodowym a tam wszędzie są uszczelki Pojebany ten język, bo tak samo zwą fokę  Ale to są pierdoleni brytole. Jesli chodzi o złącze, to ja używam " socket". Każdy kuma o co chodzi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Uszczelka to "seal". Wiem co mówię, bo robię w przemyśle samochodowym a tam wszędzie są uszczelki Pojebany ten język, bo tak samo zwą fokę  a co dopiero powiedzieć o zasłużonym panie tenisiście czytanym jako: Gasket  kali jeść, kali pić to jedno; ale fachowy język angielski... eh ;/ no ale nie ma nic za darmo,
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
|
|
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516 |
jak jest zlacze i uszczelka po angielsku?  techniczny angielski jest niefajny ;/ znajomosc technicznego angielskiego kluczem do pracy na kontrakt!w niektorych zakladach masz okres prbny 6 m-cy.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516
AVE LAZIO
|
|
AVE LAZIO
Dołączył: May 2006
Posty: 21,516 |
no jasne, ale przypuszczam ze specjalista w zadnym pozadanym zawodzie nie jest
a jezyk to inna sprawa, wlasicwie nie wyobrazam sobie aby ktos bez znajomosci jezyka wykonywal nawet prace smieciarza Znajomość odpowiedniego języka to podstawa - Nie znał polskiego, więc stracił pracę w Coventry [ goniec.com]  w tych stronach to te matki Polki w agencjach pracuja.Jak nie posmarujesz to nara.Anglicy w zakladach pracy rozpoczeli walke z tym.Teraz jak podstaw angielskiego nie znasz to zapomnij o pracy.Akurat mieszkam w okolicach Coventry i takie sa realia!
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|