Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 5 1 2 3 4 5
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
M
2fast 2furious
2fast 2furious
M Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
Uważaj na MSI. Pod względem wydajności, to bardzo dobre lapki, ale:
a) w zimie wyłączam ogrzewanie w pokoju, ciepło z lapka w zupełności wystarcza smile Mam lapka z serii Gaming, mocna karta graficzna, ale strasznie się grzeje.
b) obudowa robiona już chyba nie w Chinach, ale w Kambodży. Trzeba uważać na zawiasy, bo przy nich lubi obudowa pęknąć.

Nie tylko ja mam te problemy (patrz: forum MSI), więc to chyba standard.

Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
M
2fast 2furious
2fast 2furious
M Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
podstawek, jeśli nie grasz live w Unibecie, to te sprzęty w zupełności Ci wystarczą smile

Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2008
Posty: 20,624
Originally Posted by majner
podstawek, jeśli nie grasz live w Unibecie, to te sprzęty w zupełności Ci wystarczą smile
no wlasnie, jesli gracie na unibecie to musicie miec jakies dwurdzeniowki bo jak jest jeden rdzen i nie za szybki to ten live go zapycha i nie bardzo bedzie szlo cos zrobic wtedy w windowsie

Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
dzięki smile
gram live w unibecie i głównie w bet365, ale jeśli będę grać na dwa kompy to najwyżej unibet będę odpalać na desktopie, a bet365 na netbooku
w sumie to jestem zdecydowany na drugiego samsunga, czyli n130, bo znajomi raczej chwalą netbooki tej firmy, a i mówili, że starczy na moje potrzeby smile

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
panowie szukam laptopa smile
Wielkosc jakies 15-17 cali nie wiekszy.
HDready i fajnie jakby mial matowa matryce
Ram, procek i karta graficzna z lekkim ukierunkowaniem na gry. Nie jestem jakims zapalonym graczem ale chcialoby sie popykac czasem w PESa, Assasin Creeda (szczegolnie tego ktory ma wyjsc niebawem :P) i jakies strzelanki jak COD. Ale jak mowie, od czasu do czasu. Nie musza byc to tez na MAX detalach. Aby udzwignal detale przy ktorych mozna grac nietracac wizualnej przyjemnosci, ze tak powiem tongue
I oczywiscie po jak najnizszym koszcie smile Mozecie cos polecic ? I za jakimi firmami najlepiej sie ogladac ? Na pewno dell i toshiby sa w porzadku. Pytanie jak wyglada kwestia acera i asusa, bo tutaj opinie sa dosc podzielone.

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
xboxa sobie kup. ja tak robie i i nie bede musial lapka zmieniac bo robie format i go przestawiam jedynie na formę dokumentową i netową, zeby mnie nie nenerwowal tongue

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
xboxa tez mialem w planach ale rozpieprzyl mi sie tv laugh wiec musialbym najpierw tv kupic ;p

ogolnie nie mam ochoty wymieniac sprzetu bo mam inne wazniejsze wydatki no ale sila wyzsza;/

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
witam panowie szukam jakiegos dobrego lapka z procesorem do dobrej pracy i otwieraniem duzej ilosci rzeczy, gry nie beda instalowane, tak ramu ok 3 GB wyswietlacz 15-17, wi-fi no i reszta wierze ze bedzie ok. Miejsce gdzie chcialbym to znalezc to ebay.com bo obecnie jestem w usa wiec bedzie taniej (tak mysle) cena max 300 $ sam duzo przegladam i szukam ale tego jest masa i nie wiem na co sie zdecydowac. Bardzo prosze o pomoc to ma byc komputer dla mojej mamy, ja bede uzywal raz na 2 tygodnie moze.

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Przymierzam się do kupna nowego sprzętu. Od laptopa oczekuję przede wszystkim płynności pracy. Moje standardowe czynności podczas pracy na kompie to jednoczesne używanie takich programów:

- Excel, Outlook, gg, winamp
- programy blokujące + antyvir
- 2 przeglądarki kursowe + kilka stron internetowych z aplikacjami typu przekazy meczów live, livescore itp.
- od czasu do czasu jakaś gierka typu FIFA wink więc grafika też powinna byś spoko.

Nie każdy sprzęt, na którym pracowałem dawał sobie radę z takim zestawem, a potrzebny mi jest komputer, który to udźwignie i nie będzie przymulał. Wcześniej pracowałem na:

Lenovo IdeaPad Y530 26LE
CPU: Intel T6500 2.10
RAM: 3GB DDRIII

i byłem z niego zadowolony. Jednakże z powodu uszkodzenia laptopa i małej dostępności części do niego, zmuszony jestem kupić coś nowego.

Cenowo nie ustalam sobie jakichś granic, ale wiadomo żeby nie przesadzić. Tak do 3-3,5 tys mogę poświęcić.

Jakieś propozycje?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
w tej cenie ostatnio widzialem nowego ideapada Y560 bodajze smile radeon 5730, i3 lub i5.. wszystko aldnei ale nie ma wiekszych 15.6 cali tongue

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
lenovo odpada, straszny problem z częściami jest, ale fakt faktem laptopy solidne.

Dołączył: Jan 2008
Posty: 853
old hand
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 853
Originally Posted by _Korver_
lenovo odpada, straszny problem z częściami jest, ale fakt faktem laptopy solidne.
zobacz sklep internetowy komputronika Marka Samsung tanie czesci

Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
ja polecam Sony Vaio smile nie konkretnie jakiś model ale ogolnie tą marke. Jest zazwyczja nieco droższa od reszty ale moim zdaniem nie można mieć nic do zarzucenia.

Dołączył: Jan 2008
Posty: 853
old hand
old hand
Dołączył: Jan 2008
Posty: 853
Originally Posted by lucart
ja polecam Sony Vaio smile nie konkretnie jakiś model ale ogolnie tą marke. Jest zazwyczja nieco droższa od reszty ale moim zdaniem nie można mieć nic do zarzucenia.
lucart nie przegrzewaja sie???

Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Polecam sklep x-komp.pl solidna i rzetelna obsługa zakupiłem u nich 6 laptopów ( sam mam w domu dwa reszt u rodziny lub u znajomych )

Co do marek to przede wszystkim polecam :

DELL ze względu na 3 lata gwary gdzie naprawiają Ci uszkodzonego lapka w domu w twojej obecności . Po za tym solidny sprzęt dobre wykonanie

SONY - wykonanie pierwsza klasa chyba lider pod tym względem ale też słono sobie za to wołają $$

Lenovo - super lapki ,dobra konfiguracja za rozsądną cenę , serwis nie najgorszy ,mała awaryjność

Samsung - najlepsza jakość podzespołów/konfiguracja do ceny ,wykonanie przyzwoite ,materiały także, warto zainwestować w ta markę .


Na pewno z daleka omijał bym buble typu ASUS ,FUJITSU ,ACER itp kuszą ceną ale wykonanie i podzespoły pozostawiają bardzo dużo do życzenia . Miałem 2 asusy i 1 Acera żaden nie wytrzymał 8 miesięcy przy pracy biurowej !!!!

Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Originally Posted by Poker fans
Originally Posted by lucart
ja polecam Sony Vaio smile nie konkretnie jakiś model ale ogolnie tą marke. Jest zazwyczja nieco droższa od reszty ale moim zdaniem nie można mieć nic do zarzucenia.
lucart nie przegrzewaja sie???

mam swojego z rok. I zazwyczaj jak używam to na kolanach albo na łóżku kocu ogolnie wszedzie tylko nie na biurku i tam gdzie powinnien stać i nic. To mój bro ma Toshibe ale to już sie prędzej grzeje w takich warunkach użytkowania.

każdy kolejny mój laptop to napewno bedzie Sony

Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Originally Posted by raiders_
Na pewno z daleka omijał bym buble typu ASUS ,FUJITSU ,ACER itp kuszą ceną ale wykonanie i podzespoły pozostawiają bardzo dużo do życzenia . Miałem 2 asusy i 1 Acera żaden nie wytrzymał 8 miesięcy przy pracy biurowej !!!!


Hehe, mam 3 buble, same Acery.
Jeden, przywieziony jeszcze z Polski i dwa Aspire'y, kupione w Hiszpanii.
Pierwszy to staruszek, ma 5 lat i jeszcze na chodzie.

Drugi ma 1,5 roku, trzeci dokładnie 7 miesiecy.

Zaden nie uległ awarii, a były i sa eksploatowane na okrągło.
Przezyły upały, piasek na plaży, podróże.

Tak wiec mamy, z doswiadczenia, troche inne spojrzenie na to, co jest bublem.
Dla mnie to przede wszystkim Szajsung, zaraz po nim Lenovo.

Ta opinie opieram na podstawie rozmów ze znajomymi, którzy mieli niefart i to cos kupili.

Nastepna sprawa.
Polecasz równiez na podstawie relacji jakośc/cena.
OK, tylko, ze przy tym kryterium dzis nie ma konkurencji dla Aspire.

I na koniec.
Jezeli ktoś chce wydac około 1000 euro i polega li tylko na opiniach innych to albo ma za duzo kasy albo za mało inwencji (czasem jedno i drugie).
Porady ?
Owszem, ale najpierw trzeba sie samemu zapoznac, jak najwnikliwej, z ofertą.

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Originally Posted by amkwish
Originally Posted by raiders_
Na pewno z daleka omijał bym buble typu ASUS ,FUJITSU ,ACER itp kuszą ceną ale wykonanie i podzespoły pozostawiają bardzo dużo do życzenia . Miałem 2 asusy i 1 Acera żaden nie wytrzymał 8 miesięcy przy pracy biurowej !!!!


Hehe, mam 3 buble, same Acery.
Jeden, przywieziony jeszcze z Polski i dwa Aspire'y, kupione w Hiszpanii.
Pierwszy to staruszek, ma 5 lat i jeszcze na chodzie.

Drugi ma 1,5 roku, trzeci dokładnie 7 miesiecy.

Zaden nie uległ awarii, a były i sa eksploatowane na okrągło.
Przezyły upały, piasek na plaży, podróże.

Tak wiec mamy, z doswiadczenia, troche inne spojrzenie na to, co jest bublem.
Dla mnie to przede wszystkim Szajsung, zaraz po nim Lenovo.

Ta opinie opieram na podstawie rozmów ze znajomymi, którzy mieli niefart i to cos kupili.

Nastepna sprawa.
Polecasz równiez na podstawie relacji jakośc/cena.
OK, tylko, ze przy tym kryterium dzis nie ma konkurencji dla Aspire.

I na koniec.
Jezeli ktoś chce wydac około 1000 euro i polega li tylko na opiniach innych to albo ma za duzo kasy albo za mało inwencji (czasem jedno i drugie).
Porady ?
Owszem, ale najpierw trzeba sie samemu zapoznac, jak najwnikliwej, z ofertą.

Ale po czym stwierdzasz, że polegam tylko na opiniach innych? Ludzie mają różne zainteresowania, mnie nigdy sprzęt komputerowy od tej 'drugiej strony' nie kręcił. Dlaczego zatem nie spytać innych, którzy prawdopodobnie się na tym lepiej znają i z takich porad wyciągnąć wnioski? Ilu ludzi tyle opinii, każdy coś innego doda i będzie można coś z tego wyciągnąć. Tak jak pisałem, dokładnie 10 miesięcy temu stałem przed podobnym problemem. Sam wybrałem laptopa i efekt jest taki, że się rozsypał po 7 miesiącach. Dlatego nie osądzaj pochopnie, bo każdy do tego inaczej podchodzi. A używanie sformułowań, że osoba, która pyta ma za dużo pieniędzy i za mało inwencji jest dość obraźliwe...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. piwo

Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2009
Posty: 4,001
prosze piwo
daj znać na co padł wybór.

Strona 3 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (burbon, $-man, latajaca_holenderka, aker, Sensei, Lukasz111, rymoholik, alfa, betowiec), 1,017 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,152
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1