Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 21 z 38 1 2 19 20 21 22 23 37 38
#408331 27/09/2005 16:10
Dołączył: Apr 2005
Posty: 733
W
old hand
old hand
W Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 733
Liderem PO jest Tusk, jednak kandydujac na prezydenta nie moze byc rownocześnie premierem. Rokita jest teraz jego nastepca.

Bonus: Unibet
#408332 27/09/2005 16:11
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,341
A
veteran
veteran
A Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,341
domin... kpisz, czy o drogę pytasz? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Chodzi o uczciwosc wobec wyborcow. Od dwoch lat bylo wiadomo, ze jak PO wygra wybory, Rokita bedzie premierem. Mowil o tym sam Rokita i sam szef partii, Tusk.

Od pewnego czasu, gdy PiS dogonil PO w sondazach, bylo tez wiadomo, ze gdy PiS wygra wybory, to Jarek bedzie premierem. Sam Jarek utwierdzal w tym wyborcow - poczytaj sobie wywiad z nim w piatkowej Gazecie Wyborczej. Teraz koniunkturalnie sie wycofuje, bo PiS uwierzyl jeszcze, ze zgarnie 1000 etatow w kancelarii prezydenta...

#408333 27/09/2005 16:19
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,411
no nie do konca tak;] Jaras zawsze mówil, że 'oszczedzi krajowi sytaucji aby blizniacy byli na stolku prezydenta i premiera' jesli wyniknie sytuacja ze PiS wygra wybory parlamentarne, a Lech prezydenckie.

#408334 27/09/2005 16:33
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,108
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,108
www.janpyszko.pl [janpyszko.pl] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#408335 27/09/2005 16:45
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Quote
www.janpyszko.pl [janpyszko.pl] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Jeżeli jednak nie możesz zobaczyć filmu w żadnym z proponowanych przez nas formatach, ściągnij[color:"red"] se [/color] jeden z poniższych programów

wow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#408336 27/09/2005 17:17
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
K
veteran
veteran
K Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
Quote
Co do wykształcenia kandydatów to w ogóle mnie to nie obchodzi. Czy zmieniłoby to coś gdyby Kwaśniewski miał jednak ten tytuł magistra? Moja odpowiedź jest oczywista: nie. Boże, nawet najbogatszy człowiek świata, który na dodatek sam zarobił te pieniądze nie ukończył studiów a teraz Ty i ja (najprawdopodobniej) korzystamy z jego systemu operacyjnego Windows. Tak więc oceniać człowieka tylko po tym nie będę, tym bardziej, że nie brakuje wcale pseudo-profesorskich idiotów - jest ich cała masa.

Każdy nauczył się tyle na ile wykorzystał swoją wiedzę -w takim sensie jest moja wypowiedź o wykształceniu .

W tym kontekście nalezy rozumieć moja uwagę o wykształceniu -a tu jest przepaść między liderami obu ugrupowań .Humorystycznie brzmiała wczorajsza uwaga o Rokicie jako ministrze spraw zagranicznych ,który przyznał się ,ze duka po angielsku ( podejrzewam ,ze nie dostał by pracy na zmywaku w Anglii -a u nas proszę :rzady się zmieniają a szanowny pan posuwa od 15 lat słuzbowym samochodem !).

Jak już jestesmy przy tym stanowisku -MSZ -to chyba takiego ministra jak Rotfeld (nie znam jego pogladów ,ale z namaszczenia SLD ) Polska nie będzie miała długo .

#408337 27/09/2005 17:19
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
Liderem PO jest Tusk, jednak kandydujac na prezydenta nie moze byc rownocześnie premierem. Rokita jest teraz jego nastepca.

Dokładnie. Domin, trochę dziwnie wygląda nazywanie tego "żałosne", szczególnie jak się jest po politologii. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> Kaczyński był od początku kandydatem PiSuaru na premiera, ale jak widać u nich wszystko jest zmienne.

Druga sprawa to wykształcenie i według mnie to jest zupełnie obojętne. Kiedyś Jan Olszewski miał być Premierem (czy nim był przed jeden dzień...) i mimo wyższego wykształcenia prawniczego ani jednej sprawy w sądzie nie wygrał podczas swojej "kariery prawniczej". Był tym w środowisku prawniczym czym Kournikova jest w tenisie. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> A po drugie jeśli chodzi o ścisłość to tak jak wspomniałem najwięcej ludzi z wyższym wykształceniem głosuje na PO. Jak widać dla inteligentnych ludzi (jeśli ktoś przyjmuje tezę, że tytuł jest gwarancją tego - ja osobiście tego tak nie widzę) ważny jest program, a nie propaganda jaką uprawia 'Populizm i Socjalizm'. I mimo, że nie łączę koniecznie poziomu IQ z tytułami naukowymi (tak naprawdę nie łączę tego w ogóle bo zbyt wiele jest odwrotnych przykładów), to taka jest prawda pod względem preferencji wyborczych. Wyższe wykształcenie = największe poparcie dla PO, i to aż o 15% większe poparcie niż dla PiSu. Po prostu nokaut.

PO ma niesamowicie mocną pozycję teraz i Platforma powinna ją wykorzystać. Bez PO tak naprawdę PiS leży, bo musieliby do siebie dołączyć i Samoobronę i LPR by mieć ponad 50% większość w sejmie. Tak więc biorąc pod uwagę wyniki, albo będzie to prawdziwe partnerstwo i sprawiedliwie zostaną podzielone funkcje (najlepiej by najlepsi w danej dziedzinie rządzili a nie partyjne układy typu ja chcę to, Kaziowi trzeba dać ten fotel, itd.), a jeśli PiS myśli, że ma dominującą pozycję to trzeba ich zwyczajnie sprowadzić na ziemię.

#408338 27/09/2005 17:22
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
Jak już jestesmy przy tym stanowisku -MSZ -to chyba takiego ministra jak Rotfeld (nie znam jego pogladów ,ale z namaszczenia SLD ) Polska nie będzie miała długo .

Mi on jak najbardziej odpowiada i mimo, że jest to oczywiście niemożliwe bo niedługo zacznie się "krojenie tortu", chciałbym go dalej widzieć w tej roli.

#408339 27/09/2005 17:44
Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,933
D
D_M Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,933
ciekawostka wyborcza

http://wybory2005.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/060504.htm


patrzcie jak tam glosuja, ojciec prowadzacy mawia ze tam sa najwieksi "potryjoci" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> super skutecznoscedzie nagroda od leppera dla gminy, a z historii tam bylo 90 % i kwasnieski dostal pojedyncze glosy na prezydenta

#408340 27/09/2005 17:57
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
D
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
Conrad jeśli mogę prośić to wrzuć linka do strony ze statystykami na które się powołujesz PO 40% PIS 25% głosujących z wykształceniem wyższym

#408341 27/09/2005 18:08
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Quote
ciekawostka wyborcza

http://wybory2005.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/060504.htm


patrzcie jak tam glosuja, ojciec prowadzacy mawia ze tam sa najwieksi "potryjoci" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> super skutecznoscedzie nagroda od leppera dla gminy, a z historii tam bylo 90 % i kwasnieski dostal pojedyncze glosy na prezydenta

a ta gmina powinna dostac nagrodę od.. Lenina <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

http://wybory2005.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/W/200904.htm

#408342 27/09/2005 18:10
Dołączył: Jun 2002
Posty: 4,641
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2002
Posty: 4,641
Marcinkiewicz kandydatem na premiera to sobie już jakieś jaja robią.

#408343 27/09/2005 18:13
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
pewnei były tam jakies festyny z wódzią i kiełbaskami za darmo
a obietnice były takie ze jak wygrają to ta wódzia będzie co tydzień <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#408344 27/09/2005 18:14
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,341
A
veteran
veteran
A Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,341
Conradowi podoba się nowy premier:

Quote
Kaziowi trzeba dać ten fotel

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#408345 27/09/2005 18:23
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690

Mnie sie on tez podoba , a oto jego wywiad przed wyborami http://www.bankier.pl/wiadomosci/article.html?article_id=1342254

POZDRAWIAM
ELDORADO

#408346 27/09/2005 18:38
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Quote
Conradowi podoba się nowy premier:

Quote
Kaziowi trzeba dać ten fotel

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Najpierw przeczytaj i oceń , a nie przystawiaj od razu łatki ,bo każdy głupi to potrafi .Moim zdaniem poglądy Marcinkiewicza przytoczone w tym wywiadzie (do ktorego link podałem wyżej) , stwarzają nadzieję ,że bedziemy mieli rozsądnego i konkretnego premiera i wcale nie socjalistę czy kolesia do krzesełka jak ktoś tutaj napisał ,ale jak bedzie faktycznie , to oczywiście czas pokaże.

#408347 27/09/2005 18:45
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
cytat z PAP:
Kaczyński podkreślił, że o wyborze Marcinkiewicza "zdecydowały ostatecznie rozmowy z PO" i nie jest on kandydatem na "kilka tygodni".

//po przeczytaniu tego wywiadu również uwazam że jest świetnym kandydatem na premiera, jeśli z PiS to wymarzonym dla PO, oczywiście PO być może bedzie troche marudzić przed wyborami prezydenckimi, bo "zmuszanie" do premierostwa J.Kaczyńskiemu zwiększa szamse Tuska

#408348 27/09/2005 18:47
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,341
A
veteran
veteran
A Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,341
ELDORADO, źle mnie zrozumiałeś <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Chciałem tylko zauważyć, że Conrad rzucając hasło z "przysłowiowym Kaziem" trafił w "dziesiątkę"...

A pisząc już poważniej - uważam, że Marcinkiewicz to dobry kandydat. Dobry, bo lepszy od Jarosława Kaczyńskiego.

I bardzo cieszę się, że PiS robi w ch*** swoich wyborców. Że idzie do wyborów z hasłami "Jarek na premiera", "Nie oddajmy Polski liberałom"..., po czym okazuje się, że Jarek nie będzie premierem, a zostanie nim chyba najbardziej liberalny z polityków PiS-u.

Cieszę się, że PiS zrobił taki ukłon w stronę PO... Tak przynajmniej to postrzega znajoma posłanka Platformy, która newsa o Marcinkiewiczu rzuciła mi ładnych parę godzin przed oficjalnym ogłoszeniem tej kandydatury...

#408349 27/09/2005 18:50
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
śmieszy mnie ten JKM, pamiętam jak w jednej z debat zaczął krzyczeć o sejmie jako miescu spotkań złodzieikji i świn i Borowski się wkruzył, powiedział mu coś w stylu 'to czemu Pan tak usilnie chce się przyłączyć do tych swin), poza tym słyszałem, że wystawił w wyborach 5 członków swojej rodziny...
Co do wykształcenia, prosze państwa, wiem że jest pełno szkół-widm, prywatncyh o psim poziomie itd, zwłaszcza na tych modnych kierunkach (prawo, infa, politologia i inne takie), ale myślę że spora częsc studiującyh ludzi musi się sporo namęczeyć, żeby zdobyć jakieś tytuły, ja studiuje kierunek techniczny, na jednej z najlepszych uczelni techinzcych w tym kraju i jeszcze sesji letniej nie ukończyłem, a nie próżnuje słowo daje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Spodobały mi się też wyniki wyborów wśród studentów i ludzi o wykształceniu wyższym, fajnie by było gdyby PSL LPR I Samoobrona się nie dostały (były na gazecie.pl) Co do politologii... znam paru studentów politologii i nie uważam aby ich świadomość polityczna była najwyższych lotów...

#408350 27/09/2005 18:57
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
D
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
Marcinkiewicz kandydatem na premiera. Zdecydowanie PIS zrobił ukłon w stronę PO. Zapewne politycy PO pokrzywią się trochę, ale jest to dla nich najlepszy kandydat z wstępnie wytypowanych lepszy od Kaczyńskiego a także bez wątpienia od Ziobro. Widać, że PIS poważnie myśli o współpracy i wyciągnięciu Polski z poSLDowskiego szamba

Strona 21 z 38 1 2 19 20 21 22 23 37 38

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon, betowiec, latajaca_holenderka, Sensei, alfa, Lukasz111, $-man, ElNinho[mmdea], poozon, bukma), 3,039 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,737
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1