Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 22 z 38 1 2 20 21 22 23 24 37 38
#408351 27/09/2005 19:09
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Przeciez to proste, Kaczynski nie poszedl na premiera, bo jego brat nie moglby byc prezydentem. Jak pokazuja sondaze: jak jeden to nie drugi. To nie byl zaden uklon w strone PO, to raczej rzucenie wyzwania...

Bonus: Unibet
#408352 27/09/2005 19:12
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
Quote
Jszcze jedno a niby czemu PIS ma wystawić na premiera kandydaturę Kaczyńskiego (lidera partii)? Przecież PO chciała wystawić Rokite a jak wiadomo nie jest on liderem PO i o ile się nie myle to nigdy nie był. Po prostu żałosne.

Kpisz sobie? Mają, bo obiecywali to wielokrotnie swoim wyborcom (brawo, jeszcze nie zaczęli, a już pokazują ile są warte ich "deklaracje").

#408353 27/09/2005 19:19
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
Quote
Conrad jeśli mogę prośić to wrzuć linka do strony ze statystykami na które się powołujesz PO 40% PIS 25% głosujących z wykształceniem wyższym

Dzisiaj chociażby w Wiadomościach były przytaczane.

#408354 27/09/2005 19:22
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
Quote
Dzisiaj chociażby w Wiadomościach były przytaczane.

Sorry, pośpieszyłem się trochę, mowa była o studentach.

#408355 27/09/2005 19:33
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Quote
Quote
Jszcze jedno a niby czemu PIS ma wystawić na premiera kandydaturę Kaczyńskiego (lidera partii)? Przecież PO chciała wystawić Rokite a jak wiadomo nie jest on liderem PO i o ile się nie myle to nigdy nie był. Po prostu żałosne.

Kpisz sobie? Mają, bo obiecywali to wielokrotnie swoim wyborcom (brawo, jeszcze nie zaczęli, a już pokazują ile są warte ich "deklaracje").
no i zaczyna się ujadanie w stylu że kaczor z tylnego siedzenia, że oszukali wyborców, tylko że w 99% mówia to ludzie którzy sa przeciwnikami PiS, a spytajcie zwolenników PiS, ja jestem bardzo zadowolony z tej kandydatury i nie uwazam żebym był w jakiś sposób "oszukany", teraz Tusk i , niestety, wieksza część platformy będzie sie burzyć, niestety panu Tuskowi nie uda się wygrać wyborów na haśle: dwaj bracia to za dużo, teraz będzie czas na rzeczowe dyskusje, porownanie biografii itp., kto w tej konfrontacji wypada lepiej jest dla mnie oczywiste <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#408356 27/09/2005 20:10
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
D
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
maciey studenci to w większości ludzie z wykształceniem średnim.

#408357 27/09/2005 20:18
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Quote
Chciałem tylko zauważyć, że Conrad rzucając hasło z "przysłowiowym Kaziem" trafił w "dziesiątkę"...

A pisząc już poważniej - uważam, że Marcinkiewicz to dobry kandydat. Dobry, bo lepszy od Jarosława Kaczyńskiego.

I bardzo cieszę się, że PiS robi w ch*** swoich wyborców. Że idzie do wyborów z hasłami "Jarek na premiera", "Nie oddajmy Polski liberałom"..., po czym okazuje się, że Jarek nie będzie premierem, a zostanie nim chyba najbardziej liberalny z polityków PiS-u.

Tak, z tym przysłowiowym "Kaziem" to tak właśnie było, nie miałem na myśli Marcinkiewicza bo dopiero pierwszy raz o nim słyszę. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Domin, badania robił GfK Polonia dla Rzeczpospolitej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wybory2005/0,0.html

Jeśli chodzi o studentów to PO ma 41% a PiS 24%. Osoby po studiach z wyższym wykształceniem to: 38% dla PO i 25% dla PiSu. W obu przypadkach największe szambo czyli LPR oraz Samoobrona nie wchodzą, a PD dostaje 5-6% co cieszy.

Oczywiste jest, że Kaczyński nie jest premierem tylko dlatego, że drugi Kaczyński startuje w wyborach prezydenckich. Co do Marcinkiewicza to nie mam nic do powiedzenia bo go po prostu nie znam, a nie chcę go oceniać tylko dlatego, że jest w PiSie bo to byłoby niepoważne. Nie znam gościa tak więc link podany wcześniej jest bardzo pomocny. Gość najwyraźniej jest uczulony na PGNiG a w kwestiach podatkowych jest po prostu zerem bo będzie kontynuacja tego obecnego syfu i biurokracji, a całość śmierdzi socjalizmem z daleka. Na miejscu PO bym w nie przystąpił do tego koalicji jeśli sprawy gospodarcze mają się znaleźć w rękach tych populistycznych kretynów wspieranych przez szarą masę.

P.S. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego w sejmie jest 2 posłów mniejszości Niemieckiej? Oni to mają jakoś ustawowo gwarantowane czy co?

#408358 27/09/2005 20:21
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
zdaje się że teraz jest 1 poseł

tak , to jest ustawowo gwarantowane a gwarantuje to jakiś przywilej mniejszości niemieckiej

#408359 27/09/2005 20:41
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
D
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 1,624
Mniejszości niemieckiej nie obowiązuje próg wyborczy i to właściwie tyle zdobyli nie jedno a dwa miejsca z 13 które były do zdobycia w okręgu opolskim

#408360 27/09/2005 20:52
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 713
Quote
maciey studenci to w większości ludzie z wykształceniem średnim.

Dlatego też się poprawiłem, że w Wiadomościach nie o ludziach z wyższym wykształceniem była mowa.

#408361 27/09/2005 20:56
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Art. 133. 1. W podziale mandatów w okręgach wyborczych uwzględnia się wyłącznie okręgowe listy kandydatów na posłów tych komitetów wyborczych, których listy otrzymały co najmniej 5% ważnie oddanych głosów w skali kraju.
2. Okręgowe listy kandydatów na posłów koalicyjnych komitetów wyborczych uwzględnia się w podziale mandatów w okręgach wyborczych, jeżeli ich listy otrzymały co najmniej 8% ważnie oddanych głosów w skali kraju.

Art. 134. 1. Komitety wyborcze utworzone przez wyborców zrzeszonych w zarejestrowanych organizacjach mniejszości narodowych mogą korzystać ze zwolnienia list tych komitetów z warunku, o którym mowa w art. 133 ust. 1, jeżeli złożą Państwowej Komisji Wyborczej oświadczenie w tej sprawie najpóźniej w 5 dniu przed dniem wyborów. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu pierwszym, komitet jest obowiązany przedłożyć dokument właściwego organu statutowego organizacji mniejszości narodowej potwierdzający utworzenie komitetu przez wyborców będących członkami tej organizacji.
2. Państwowa Komisja Wyborcza potwierdza niezwłocznie otrzymanie oświadczenia, o którym mowa w ust. 1. Potwierdzenie oświadczenia jest wiążące.

#408362 27/09/2005 20:59
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778

#408363 27/09/2005 21:17
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
ciekawe czy to prawda, że ci którzy atakują zajadle PIS, to są mniejszymi lub wiekszymi sympatykami komuchów, bo raczej nie PO, gdyż wyborcy PO wiedzieli, że koalicja będzie, jak słyszę słowo "kaczyzm" to kojarzy mi się "czerwony albo gej", ci ludzie życzą Polsce źle, bo chcą by ta kolaicja upadła, im nie zależy na zmianach, tylko by nie było kaczorów, nic ponadto

sam do PISu mam spory dystans, ale na pewno nie są oni socjalistami i nie stworzą z samoobroną i lpr żadnej koalicji, powstanie koalicja z PO, bo taka jest teraz Polska, i będzie tego wypadkowa, na pewno będą zmiany, nie może być nic gorszego jak rządy komuchów, którzy wszystko robili by doprowadzić do wspólnych wyborów do sejmu i na prezydenta, i to im zawdzięczamy dzisiaj, że mamy jeszcze okres wyborczy,

#408364 27/09/2005 21:34
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Quote
ciekawe czy to prawda, że ci którzy atakują zajadle PIS, to są mniejszymi lub wiekszymi sympatykami komuchów, bo raczej nie PO, gdyż wyborcy PO wiedzieli, że koalicja będzie, jak słyszę słowo "kaczyzm" to kojarzy mi się "czerwony albo gej", ci ludzie życzą Polsce źle, bo chcą by ta kolaicja upadła, im nie zależy na zmianach, tylko by nie było kaczorów, nic ponadto

sam do PISu mam spory dystans, ale na pewno nie są oni socjalistami i nie stworzą z samoobroną i lpr żadnej koalicji, powstanie koalicja z PO, bo taka jest teraz Polska, i będzie tego wypadkowa, na pewno będą zmiany, nie może być nic gorszego jak rządy komuchów, którzy wszystko robili by doprowadzić do wspólnych wyborów do sejmu i na prezydenta, i to im zawdzięczamy dzisiaj, że mamy jeszcze okres wyborczy,
dokładnie to sa ciagle ci sami ludzie, przez 4 lata byli w uśpieniu, ale teraz sie zacznie... straszenie kaczorami, strajki górników, pielegniarek, pkp, krytykowanie wszystkiego, powtarzanie hasła "wszyscy kradną";
tylko to towarzystwo musi sobie znależć nowego Millera, bo Olejniczak raczej nie bedzie takim chamem, proponuje posłanke Senyszyn <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />; najlepiej nie przejmowac sie takimi opiniami bo u nas i tak 30% społeczeństwa bedzie przeciw rządom prawicy ZAWSZE, jak czytam na różnych forach teksty w stylu: kaczyńscy oszukali wyborców itd., jak widzę tą samą pania na TVN co przed laty zajadle zwalczała AWS a teraz powtarza cos oszukaniu wyborcow i drugim krzaklewskim to bierze mnie na śmiech (inna grupę krytyków stanowia ortodoksi liberalni widzący wszędzie socjalizm, a takich jest dużo na tym forum)

#408365 27/09/2005 22:35
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
[quote]
dokładnie to sa ciagle ci sami ludzie, przez 4 lata byli w uśpieniu, ale teraz sie zacznie... straszenie kaczorami, strajki górników, pielegniarek, pkp, krytykowanie wszystkiego, powtarzanie hasła "wszyscy kradną";
tylko to towarzystwo musi sobie znależć nowego Millera, bo Olejniczak raczej nie bedzie takim chamem, proponuje posłanke Senyszyn
No, no. Dopiero kilka dni po wyborach a już widzę asekuracja się zaczyna.

#408366 27/09/2005 22:40
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Co do Marcinkiewicza (...) w kwestiach podatkowych jest po prostu zerem
To by było już drugie zero w partii Kaczyńskich <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#408367 27/09/2005 22:51
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
http://www.mecz.org/ubbthreads/showflat....art=11&vc=1 [mecz.org]

CS: Ale wtedy być może wejdziemy do strefy euro. Czyli też nie za bardzo?

KM: Nie wiadomo i widać to bardzo wyraźnie, także z wypowiedzi liderów Platformy Obywatelskiej, że tu pośpiechu nie będzie. To nie jest bieg na 100 metrów, kiedy szybkość jest najważniejsza, tu dokładność jest bardzo ważna. W związku z tym wydaje się, że nie widać żadnych powodów, żeby za dwa lata Rada Polityki Pieniężnej funkcjonowała bez względu na nasze tempo przystępowania do euro.

CS: Czyli kiedy do euro? Pokusi się pan o jakąś datę?

KM: Wtedy, kiedy Polska będzie do tego bardzo dobrze przygotowana.

CS: A kiedy będzie?

KM: Kiedy nie wydarzy się przypadek włoski. Włosi zacisnęli pasa, szybko przystąpili do strefy euro, a następnie ten pas jak gdyby sam poluźnił, dlatego że był sztucznie zaciśnięty i oni dziś mają problemy. I mają problemy z cenami, bo ceny wzrosły. I mają problemy z utrzymaniem się w rygorach strefy euro i na tym gospodarka Włoch traci, o czym Włosi doskonale wiedzą i wiedzą także ekonomiści. My takich błędów popełniać nie możemy.

#408368 27/09/2005 22:54
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Kandydatem na premiera został wieloletni działacz ZCHN-u.
Powrót żywych trupów...

#408369 27/09/2005 23:05
Dołączył: Mar 2005
Posty: 8,105
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 8,105
dobry wieczor wszystkim....jak tam sie zyje w tym naszym pieknym "lepszym" po wyborach kraju?????
to co przeczytalem wlasnie o niejakim KAZIU MARCINKIEWICZU
co to ma zsotac premierem naszego pieknego kraju ...
no to az mi buty spadly i to razem ze skarpetkami ..


"Według prasowych spekulacji Kazimierz Marcinkiewicz miał być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na ministra edukacji lub któregoś z resortów gospodarczych.

Wśród wymienianych w kuluarach kandydatów PiS na premiera byli również Kazimierz Ujazdowski, Zbigniew Ziobro i Ludwik Dorn."


i jak to skomentowac ... jeden kaziu M. "lepszy" od drugiego
kazia U. ... jesli premierem zostalaby Ziobrowa ... to jesus mario uchowaj panie boze ... a moze LUDY DORN ... o zesz w morde jeza przeciez oni nie maja ludzi do rzadzenia tym krajem ... wiec powtarzam to co napisalem juz kilka stron wczesniej scenariusz dzialan wyglada nastepujaco

szybko sie dogadamy bo rzadzic ...trzeba ...a potem potem bedzie powtorka z rozrywki ... klotnie wojny czyli powtorka z AWS ... i jak zwykle sprawy kraju daleko w dupie a geby pelne frazesow ... tym damy tamtym tez ...a potem niech sie dzieje co chce "po nas chocby potop" ... skad my to znamy?

#408370 27/09/2005 23:12
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
A
addict
addict
A Offline
Dołączył: Jan 2002
Posty: 629
tęsknimy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />


[Linked Image]

Strona 22 z 38 1 2 20 21 22 23 24 37 38

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, burbon, Sensei, aker, Lukasz111, alfa, betowiec, 11kera11, Szuman), 3,120 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,795
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1