|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 5,574
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 5,574 |
aha a moje marzenie jest ich wiele na pewno:
Japonia zobaczyc ich zorganizowane zycie co do sek Meksyk wypic z gringo Tequile zapalic jointa w sombrero pod najwiekszym kaktusem swiata Jawa wyspa w Azji Południowo-Wschodniej zawsze mnie to miejsce krecilo nie wiem czemu Jamajke wypić drinka na jedynym na świecie barze do którego płynie sie motorówką około 20 min i jest to bar 3 osobowy barman i dwóch gości
K2 jakbym się tam znalazł mogłbym umrzeć
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,316
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,316 |
W drugie połowie maja wybieram sie w 4osoby na kilka dni do Pragi. Jeśli ma ktoś namiary na niedrogi hostel w pobliżu centrum to poproszę o namiary-linki. oraz o cenne info m.in. miejca warte zobaczenia itd 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869 |
W drugie połowie maja wybieram sie w 4osoby na kilka dni do Pragi. Jeśli ma ktoś namiary na niedrogi hostel w pobliżu centrum to poproszę o namiary-linki. oraz o cenne info m.in. miejca warte zobaczenia itd  hotel Hostel polecam o ile nie pomylilem miast 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
W drugie połowie maja wybieram sie w 4osoby na kilka dni do Pragi. Jeśli ma ktoś namiary na niedrogi hostel w pobliżu centrum to poproszę o namiary-linki. oraz o cenne info m.in. miejca warte zobaczenia itd  Ja tam będę w długi weekend. Właśnie szukam jakiegoś hostelu, jeżeli ktoś ma jakieś namiary na takowy (do 100PLN/noc i w miarę blisko centrum) to poproszę o odpowiedź. Jak wrócę to napiszę co jest warte zobaczenia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,900
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,900 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947 |
W drugie połowie maja wybieram sie w 4osoby na kilka dni do Pragi. Jeśli ma ktoś namiary na niedrogi hostel w pobliżu centrum to poproszę o namiary-linki. oraz o cenne info m.in. miejca warte zobaczenia itd  Ja tam będę w długi weekend. Właśnie szukam jakiegoś hostelu, jeżeli ktoś ma jakieś namiary na takowy (do 100PLN/noc i w miarę blisko centrum) to poproszę o odpowiedź. Jak wrócę to napiszę co jest warte zobaczenia  ja tam jade na przelomie kwiecien/maj i sobie wygralem hostel Elf  w sumie niedaleko centrum no i cena 15e za noc + sniadanie mi podpasowala 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Praga to jedno z najpiekniejszych miast w jakich bylem. I blisko aszego kraju. Krakow przy niej wymieka
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,316
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2006
Posty: 1,316 |
ja tam jade na przelomie kwiecien/maj i sobie wygralem hostel Elf  w sumie niedaleko centrum no i cena 15e za noc + sniadanie mi podpasowala  tez obczailem tego Elfa, calkie spox sie wydaje  rezerwowales przez neta czy tel ??
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Chaoz, ja tam będę w tym samym terminie  A dokładniej 28 kwiecień - 3 maj  Zaraz obczaję tego Elfa 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2008
Posty: 3,444 |
ja mam za soba podróże takie jak: *Włochy, okolice Bibione (2 tyg) *Wenecja (1 tydz) *Grecja, okolice Pireusu (2 tyg) *Niemcy, bawaria 2 razy (Stary Stadion Olimpijski w Monachium i nowa Alianz Arena obowiazkowo) *Chorwacja, Dalmacja (2 tyg) *Egipt *Słowacja (termalna) ale ciagle przede mna (w marzeniach) Portugalia i Katalonia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911 |
W drugiej połowie maja wybieram sie w 4osoby na kilka dni do Pragi. (...) miejsca warte zobaczenia itd Moim zdaniem Praga jest miastem, które idealnie nadaje się do "smakowania", a nie do "zwiedzania" rozumianego jako chodzenie po muzeach etc. Pragę warto "przechodzić". Nie spieszyć się, pochodzić po bocznych uliczkach w centrum ... Nie wiem czy rozumiecie co mam na myśli,ale dla mnie to miasto jest wręcz do tego stworzone  Troszkę za dużo cyfrowych kamer i turystek w butach na szpilkach  się porobiło, ale jest to chyba ogólna tendencja
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947 |
ja tam jade na przelomie kwiecien/maj i sobie wygralem hostel Elf  w sumie niedaleko centrum no i cena 15e za noc + sniadanie mi podpasowala  tez obczailem tego Elfa, calkie spox sie wydaje  rezerwowales przez neta czy tel ?? przez net, mila obsluga sie wydaje, zobaczymy co bedzie naprawde  @Szewa no ja troche inaczej bo 26.04-1.05 z tym ze wpadam 26 rano a wyjezdzam 1 wieczor 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947 |
28.04-4.05 turniej WTA w Pradze 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Nie pamiętam w jakim to było temacie, ale ktoś jakiś czas temu pytał o wjazd na Krym. Myślę, że pomocną może być informacja, iż Wizzair uruchomił lokalne połączenia na trasach: Kijów - Lwów Kijów - Symferopol Lwów - Symferopol Przykładowo, rezerwując sobie teraz lot ze Lwowa do Symferopola i z powrotem, z wyprzedzeniem dwumiesięcznym, zamkniemy się w kwocie 70-200 PLN w zależności od dnia i godziny wylotu. Myślę, że może to być konkurencyjna propozycja, jeżeli ktoś nie chce jechać własnym autem, albo wlec się 30 godzin pociągiem za podobną cenę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2009
Posty: 97
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2009
Posty: 97 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729 |
Widzę, że wielu marzy(ja również, jest do zrealizowania , chyba w przyszłym roku) o podróży do Azji. Pisałem co prawda w innym miejscu, że mój syn mieszka w Malezji. Po dwóch latach pracy dostał wraz z żoną urlop trzy miesiące i zaczeli zwiedzanie od Bankoku, Tajlandii, Honkongu(nie wiele jest takich miast na ziemi, podobno cudo) i Makao. Wypoczynek na bajecznych wyspach Malezji( nie pamietam nazwy). Piękne miejsca(mogę dołączyć jakieś fotki jak by kogoś interesowały)...no i prawie trzy tygodnie w Japonii. Wykupili sobie karnet dwutygodniowy na te ich "rakiety" na szynach, co kosztowało ich tylko ok.25% drożej niż pojedyńczy bilet z Tokio do Osaki . Wbrew ogólnej opinii, Japonia nie jest, aż tak droga jak się wszystkim wydaje. Wczoraj syn wrócił z Irlandii i mówił, że "podobny" obiad w Irlandii kosztuje ok.200zł w Japonii tylko 100. I autentyczna scenka z Japonii jaka im się przydarzyła na dworcu kolejowym. Podchodzi do nich starsza kobieta i bardzo ich przeprasza(bardzo słaba angielszczyzna, nie wiele osób mówi tam po angielsku)...z początku nie mogli załapać o co chodzi... noooo pociąg się spóżni 2 minuty.  Sam nie dawno wróciłem z USA. Piękny kraj, jest co zwiedzać. Około 7 tys fotek, jest co pokazać. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
|
|
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866 |
a jest moze ktoś chetny na 2-tygodniowey wypad na Kubę jakoś w listopadzie ? bo ja sie wstepnie wybieram a im wieksza ekipa tym raźniej  osobiście bylem już w wielu miejscach (Tajlandia, Chiny, Argentyna, Wenezuela, praktycznie cała Europa, etc) ale mam nadzieje wiele jeszcze przede mną  w przyszłym roku na pewno Australia odwiedzić siostrzyczkę która niedawno się tam przeprowadziła 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Ja wstępnie miałem lecieć w lutym/marcu na Dominikanę. Ale w międzyczasie pojawia się opcja wypadu do Azji Płd-Wsch. a konkretniej Tajlandia, Kambodża, Wietnam. I teraz mam małą zagwozdkę, bo nie wiem co wybrać. Tzn. prędzej czy później odwiedzę oba miejsca (i nie tylko  ), ale nie wiem co wybrać jako pierwsze. W przypadku Dominikany w grę wchodziłby dwutygodniowy wypad z biurem podróży, gdzie na maksa uskuteczniane byłoby leżenie na plaży połączone z sączeniem drinów. Może mało ambitnie, ale czasami taki reset też jest potrzebny. Z kolei Azja, to wypad na własną rękę i około trzytygodniowe włóczenie się po w/w krajach. No i zupełnie inne doznania, niż w przypadku Dominikany. Decyzja dosyć ciężka, a czasu na jej podjęcie coraz mniej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
zazdrosc mnie zzera, kurrr... poprostu zazdrosc i juz!!!  nie nie panowie... fajnie ze jezdzicie! Ja tylko jak poukladam swoje zyciowe i zawodowe sprawy tez pojezdze. p.s. Szewa, ja wybralbym Tajlandie, Kambodze, Wietnam 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
|
|
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866 |
Szewa - przecież tu w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać... zarzuciłeś dwie propozycje które absolutnie nie graja w tej samej lidze  Tajlandia to jedno z najpiekniejszych miejsc na naszym globie i jedno z najciekawszych do odwiedzenia.... A Dominikana poza pieknymi plazami (gdzie niektóre plaże Tajlandii na pewno nie odstają) oraz niezłym jedzeniem (tutaj Tajlandia wygrywa zdecydowanie) nie ma w zasadzie nic do zaoferowania  izzzi decision imho 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|