|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
|
|
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866 |
Drugie moje pytanie to czy moze ktos potwierdzic (wyczytalem to na innym forum), ze programy hd na n-ce sa watpliwej jakosci tzn. odbiegaja troche jakoscia od programow hd u konkurencji? Bzdura (no offence ;)) - miałem wczesniej cyfrowy polsat, potem przerzuciłem się na n-kę i różnica była wyraźnie widoczna, oczywiscie na korzyść n-ki, obraz trochę lepszy za to głos/dźwięk duuuużo lepszy. Nie wiem jak Cyfra + bo nie mialem. Zaznaczam ze porównanie było na tym samym TV przy tych samych ustawieniach
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Wujek, jak się sprawdza ta plazma Panasonica? Masz ją tam u siebie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
3m na 42 cale w zupełności wystarczy, tylko wieszać z głową, bo oglądanie z 2 rzędu w kinie do przyjemnych nie należy, a dziury trza zakleić 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
3m na 42 cale w zupełności wystarczy, tylko wieszać z głową, bo oglądanie z 2 rzędu w kinie do przyjemnych nie należy, a dziury trza zakleić  U mnie stoi na szafce 50cm wysokości, nie trzeba sie schylac ami łba zadzierać. Znajomy ma powieszony duzo wyzej, byłem u niego mecz obejrzeć i nie była to przyjemność. Tak wiec jak zwykł mawiać Beria...wieszajmy, ale z głową 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,635
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,635 |
@wwwujek a co powiesz po 5 letnim Panasonicu TH-42PA50E. Zaufany znajomy proponuje mi go za 500pln.Podobno dal za niego ponad 8 kola w salonie.Bezawaryjny z firmowymi plombami.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
Wujek, jak się sprawdza ta plazma Panasonica? Masz ją tam u siebie? Mam. W mojej ocenie nr.1 to Panasonic, dalej Samsung, jeśli idzie o plazmy. Jak patrzycie z 3.5-4.5 m to myślcie o 46-50 cali..
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
@wwwujek a co powiesz po 5 letnim Panasonicu TH-42PA50E. Zaufany znajomy proponuje mi go za 500pln.Podobno dal za niego ponad 8 kola w salonie.Bezawaryjny z firmowymi plombami. Ja bym nie brał.. To już jednak 5 lat, stara technologia.. I ta rozdzielczość.. 852x480. JAk jesteś kolekcjonerem to tak, a jak chcesz miec dobry sprzęt tanio, to daj spokój i dozbieraj..
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,635
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,635 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Dzisiaj to tylko Full HD brać, nic innego. Zawsze się przyda: kablówka, satelita, blu-ray, PS3...
Każdy kto ma dobrą kablówkę lub C+ (z opcją HD) czy N będzie miał część kanałów w 1080i czyli w rozdzielczości Full HD (1920x1080).
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
Podlacze sie pod temat:
Co myslicie o lcd LG model: LG 42LH7000
czy cos lepszego dostane w podobnej cenie (2870)? telewizor musi miec 42 cale, full HD, 100Hz
PS: nie kazdemu sie podoba to kolko na dole, ale dla mnie jest OK.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
Podlacze sie pod temat:
Co myslicie o lcd LG model: LG 42LH7000
czy cos lepszego dostane w podobnej cenie (2870)? telewizor musi miec 42 cale, full HD, 100Hz
PS: nie kazdemu sie podoba to kolko na dole, ale dla mnie jest OK. Barciu, przeczytaj tu http://www.jakitelewizor.pl/lg_42lh7000_jakosc_funkcjonalnosc_i_nowoczesna_forma,1250255877,1 Wyglada zachecajaco, a cena nie odstrasza.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
Zapomnialem dodac, ze ewentualnie jest kilka tv ktore spelniaja moje kryteria (42 cale, full HD i 100Hz) tylko maja troche gorszy kontrast i jasnosc. Czy te parametry sa tak wazne i zauwazalne? Np kontrast 70000:1 i 100000:1 albo jasnosc 450 lub 500 ? Bo jak nie, to duzo taniej mozna kupic nastepujace modele:
LG 42LD550 za 2116 pln Philips 42PFL5405 za 2272 pln (kontrast 500000:1 !)
Please advice!
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 930
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 930 |
To i ja sie podlacze pod temat. Szukam tv 40-42' i wpadlo mi w oko takei cos: Samsung UE40C6000 Czy ktos posiada takie cacko  ? Telewizje bede ogladal zazwyczaj wieczorem z odleglosci ok 3-3,5 metrów. Zazwyczaj beda to jakies filmy, oczywiscie sport i chcialbym grywac na XBOX 360. Takie wymaganai sobie stawiam  Cheteni poslucham opinii..tych negatywnych takze 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2010
Posty: 2
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Oct 2010
Posty: 2 |
Radmanovic, najnowsze technologie sprawiają, że wyświetlany na ekranie LED i z matrycą LCD obraz (podczas ruchu dynamicznego) jest na naprawdę wysokim poziomie. Przypadki "smużenia" mogą być związane z czasem reakcji matrycy przekraczającym 5 ms.
Kupując telewizor z zamiarem oglądania zawodów sportowych czy filmów akcji (albo ogólnie - wszystkich obrazów gdzie ruch kamery jest bardzo dynamiczny) zwróć uwagę na wspomniany zapis, określający czas reakcji matrycy. Optymalny do oglądania transmisji zawodów sportowych będzie każdy telewizor z matrycą LCD o czasie reakcji mniejszym bądź równym 5ms. Znalezienie telewizora o takich parametrach będzie o tyle łatwe, że większość nowych telewizorów wprowadzonych ostatnio na rynek nie przekracza wspomnianej przeze mnie granicy 5 ms. Z gamy telewizorów Philips może Cię zainteresować model 40PFL5605 z funkcją redukowania migotania podczas dynamicznych akcji – HD Natural Motion.
Barciu, ze względu na jakość obrazu i dźwięku Tobie także polecam model Philips 40PFL5605. To telewizor, ze 100hz ekranem LCD, z diodami LED i niskim czasem reakcji matrycy - 2ms, co skutecznie niweluje efekt smużenia obiektów na ekranie, podczas dynamicznych ujęć kamery.
Co myślicie o moich propozycjach? Jeśli macie pytania, chętnie na wszystkie odpowiem.
-------------------- Ekspert Philips, udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z produktami marki Philips. Zapraszamy do dyskusji lub bezpośredniego kontaktu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
juz za pozno  wybralem LG LH7000 i dzisiaj do mnie przyjechal kurierem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Witaj Ekspert_Philips, miło Cię widzieć wśród nas.  Telewizory Philipsa mają fajną funkcję podświetlania otoczenia telewizora od tyłu. Płynność ruchu też mi się w nich zawsze podobała. Wwwujek, ile ten Panasonic (plazma) 50" cali średnio ciągnie prądu?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 912
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2004
Posty: 912 |
Ja tez juz tv zamiowiony,zaszalalem troche> Samsung UE46C6500 Kolega ma podobny tylko 40 cali,chwali,mialem mozliwosc obejrzenia i podjolem decyzje.Czy dobra zycie pokaze:) Dzieki wszystkim za zabranie glosu w temacie.
Ps. za pol roku do salonu bede musial tez cos kupic ale to juz pewnie lcd do 40cali.Masa czasu na pomyslenie nad modelem
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
Witaj Ekspert_Philips, miło Cię widzieć wśród nas.  Telewizory Philipsa mają fajną funkcję podświetlania otoczenia telewizora od tyłu. Płynność ruchu też mi się w nich zawsze podobała. Wwwujek, ile ten Panasonic (plazma) 50" cali średnio ciągnie prądu? Jutro sprawdzę na Samsungu (też Plazma) 50". Podam Ci ile ma na tabliczce z tyłu i ile średnio połyka..
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
To może teraz ja  Zastanawiam się nad przekątną 37", boję się że większa będzie za duża Odległość od TV - 3-3,5 metra Źródło sygnału: cyfrowa UPC Będę oglądał głównie programy sportowe, inne baaardzo rzadko LCD, Plazma, podświetlanie LED - jestem otwarty na propozycje Budżet - 2,5k ale im mniej zapłacę, tym lepiej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182 |
To może teraz ja  Zastanawiam się nad przekątną 37", boję się że większa będzie za duża Odległość od TV - 3-3,5 metra 40-stka izi, a najlepiej 42 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|