Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 19 1 2 3 4 5 6 18 19
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Originally Posted by AGASS
Iwydana licencja na e-hazard w jednym kraju UE powinna umozliwiać oferowanie tych samych usług w pozostałych krajach UE cool

Ciężko mi uwierzyć w tak optymistyczny dla e-buków scenariusz. A co wtedy z grubą kasą, która poszła na licencje np. na rynku francuskim?

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by DJ SOSNA
Originally Posted by AGASS
Iwydana licencja na e-hazard w jednym kraju UE powinna umozliwiać oferowanie tych samych usług w pozostałych krajach UE cool

Ciężko mi uwierzyć w tak optymistyczny dla e-buków scenariusz. A co wtedy z grubą kasą, która poszła na licencje np. na rynku francuskim?

z tego co czytałem kilka buków co wykupiło od żabojadów licencje,po kilku miesiącach podało to samo prawo do sądu ......więc sam sobie odpowiedz co dalej z tymi licencjami jeśli pojawią się kraje nie stawiające takich warunków jak chocby Dania.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by DJ SOSNA
Originally Posted by AGASS
Iwydana licencja na e-hazard w jednym kraju UE powinna umozliwiać oferowanie tych samych usług w pozostałych krajach UE cool

Ciężko mi uwierzyć w tak optymistyczny dla e-buków scenariusz. A co wtedy z grubą kasą, która poszła na licencje np. na rynku francuskim?

Betfair,Sportingbet,Wiliam Hill olali żabojadow bo uznali prowadzenie tam interesów jako kompletnie niedochodowe,
teraz dołączył do nich Ladbrokes a ci co mają teraz licencje zajarzyli,że nie jest tak rózowo jak miało być i bardzo głosno protestują przeciw praktykom ARJEL.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Totalizator Sportowy chce do internetu

Dawid Tokarz Puls Biznesu, pb.pl,23.10.2010 08:27
Czytaj komentarze (11)

Sprzedaż gier w sieci już po roku ma dać totkowi 400 mln zł. Wcześniej jednak trzeba zmienić prawo.


Jak ujawniliśmy niedawno, sprzedaż Totalizatora Sportowego (TS) po trzech kwartałach 2010 r. nieznacznie przekroczyła 2 mld zł i była o ponad 17 proc. niższa niż rok wcześniej (2,44 mld zł). Tę jak najbardziej realną dziurę władze spółki chcą zasypać przychodami z wirtualnego świata.

- Musimy zawalczyć o młodszych graczy w wieku 18-45 lat. Jak? Uruchamiając sprzedaż gier liczbowych i loterii przez internet i inne nowe media. Szacujemy, że dzięki temu nasza sprzedaż już w ciągu pierwszego roku ma szansę wzrosnąć o 15-20 proc. - mówi Sławomir Dudziński, prezes TS.


Wyłowić młodych
Z badań spółki wynika, że typowaniem szóstki w Lotto za pomocą telefonu komórkowego czy zdrapywaniem kuponu loterii na ekranie własnego komputera najbardziej zainteresowani są ludzie w wieku 18-24 lata (deklaruje to do 38 proc. z nich) - ci, którzy dziś kolektury TS omijają szerokim łukiem. Na korzyść pomysłu państwowej firmy przemawiają też dane statystyczne z innych krajów europejskich. W latach 2007-09 przychody ze sprzedaży w internecie narodowych loterii, które uruchomiły ten kanał sprzedaży, rosły średnio o 46 proc. Pomysł wpuszczenia produktów spółki do sieci popiera już resort skarbu (właściciel TS) oraz dwa ministerstwa, będące największymi beneficjentami specjalnych dopłat, jakimi objęte są gry i loterie państwowego monopolisty — sportu i kultury. I nic dziwnego. Ewentualny wzrost przychodów TS o 400 mln zł będzie oznaczał dla nich zastrzyk gotówki rzędu 100 mln zł.

Zgodę musi jednak jeszcze wyrazić nadzorujące rynek hazardu Ministerstwo Finansów, a największy problem stanowi to, że wdrożenie pomysłu wymaga zmian w ustawie hazardowej. Z naszych informacji wynika, że władze monopolisty do inicjatywy legislacyjnej chcą przekonać posłów, w pierwszej kolejności z Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Odpowiedzialna gra
W czwartek zarząd TS przekonywał posłów do zmian m.in. argumentami o bezpieczeństwie nowego kanału dystrybucji. Według założeń, wszyscy klienci będą musieli zarejestrować się w kolekturach (co pozwoli na weryfikację ich wieku), a w trakcie gry za pomocą specjalnej karty będą monitorowani w ramach programu "odpowiedzialnej gry", ograniczającego zasięg i skutki ewentualnych uzależnień. TS chce też przejąć część graczy z szarej strefy hazardu w internecie, szacowanej na 3 mld zł (tyle rocznie Polacy wydają na nielegalne gry i zakłady w sieci, organizowane przez zagranicznych operatorów).

Przekonanie posłów do inicjatywy legislacyjnej nie będzie jeszcze oznaczało sukcesu Totalizatora. Wiele wskazuje na to, że ewentualne nowe przepisy będzie trzeba notyfikować w Komisji Europejskiej. Przedstawiciele TS nie spodziewają się jednak żadnych zastrzeżeń. Powielają bowiem model, według jakiego działają już inne narodowe loterie.

laugh laugh

Ci idioci myślą,że KE pozwoli zakazać w Polce hazardu w necie firomom z UE by ulżyc Totkowi laugh

Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Myślę, że tu warto dać tego linka, do posłuchania
http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/270510,Sport-ktorego-boi-sie-rzad

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Niemcy zliberalizują rynek e-hazardu

Utworzony 3 godz. temu (2010-10-26 08:54)
Komentarze (1)
Autor: Paweł Majewski


Niemcy to jeden z największych o ile nie największy rynek w Europie dla firm e-hazardowych. To również nasz sąsiad, dobrą więc informacją powinna być zapowiedź liberalizacji tego rynku od 2012 roku.



Thomas Strizl z rządzącej partii CDU podczas konferencji w Kopenhadze zapowiedział, że od 2012 roku powinniśmy mieć do czynienia z nowym prawem, które całkowicie uwolni rynek hazardu online w Niemczech.

W tej chwili gry online są u naszych zachodnich sąsiadów zakazane na mocy porozumienia pomiędzy poszczególnymi landami, jednak to porozumienie wygasa z końcem 2011 roku. Partia CDU mająca największy wpływ na prawodawstwo w Niemczech, według Strizla stoi na stanowisku, że należałoby sprawę e-hazardu uregulować ogólnopaństwowym aktem prawnym i nie pozostawiać jej w gestii poszczególnych landów. Co prawda żadnego projektu ustawy jeszcze nie ma, ale Strizl zapowiedział, że chodzi o całkowite otwarcie rynku e-hazardu.

"Mamy coraz mniej czasu, bo aktualne prawo wygasa już niedługo, ale jestem przekonany, że ostatecznie dokonamy liberalizacji prawa dotyczącego e-hazardu" powiedział Thomas Strizl.

Warto przy tym dodać, że rynek Niemiecki jest największym rynkiem dla takich gigantów jak PartyPoker i Bwin, a wszystko wskazuje na to, że jest to również największy, Europejski rynek dla pokerowych potentatów, czyli dla PokerStars i Full Tilt Poker.



Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
O
oli Offline
sottocapo
sottocapo
O Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-w-polowie-grudnia-hazard-w-internecie-wroci-do-sejmu,nId,305443

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by oli
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-w-polowie-grudnia-hazard-w-internecie-wroci-do-sejmu,nId,305443

chyba najgłupszy i najbardziej pozbawiony sensu news laugh
poczytaj to oli dokladnie bo tu się wszystko wyklucza nawzajem laugh


Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
O
oli Offline
sottocapo
sottocapo
O Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
Wyklucza zgadza się.

To kogo chce Pan Kapica ścigać jak zakłady mają być zostawione w spokoju?

Debilizm rzeczywiście wink

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by oli
Wyklucza zgadza się.

To kogo chce Pan Kapica ścigać jak zakłady mają być zostawione w spokoju?

Debilizm rzeczywiście wink

jestem Sobie w stanie wyobrazić (chociaż nie widze ku temu podstaw prawnych notyfikowanych w KE),że przez jakis czas legalne będą tylko wygrane pochodzące z e-zakładów wzajemnych bo zagieli parol na pokerzystów i kasyna aczkolwiek za ch.uja nie dostaną na to zgody z KE bo NIKT jeszcze jej nie dostał laugh

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
Witam wszystkich. Przeczytalem dopiero dzis caly temat i dlatego chcialbym prosic tych najlepiej zorientowanych o to co mysla o tym :

A mnie zastanawia w jaki sposób zostanie mi udowodnione,że zawieram zakłady u bukmachera internetowego ? Samo wejście na strone bukmachera,a nawet zalogowanie się nie będzie chyba karane? Czy dostawca internetu ma możliwośc wglądu czy zawieram zakłady lub w historie konta ,żeby póżniej dac "cynk" odpowiednim służbą? Bukmacher internetowy mający serwer za granicą i mający wszystkie wymagane zezwolenia i licencje w Uni Europejskiej nie będzie chyba udzielał informacji(nawet na żądanie naszych służb)o zawieranych zakładach i stanie konta klientów.Nasze wewnętrzne prawo nie będzie go obowiązywało,a sam od siebie chyba nie będzie udzielał takich informacji,bo szybko straciłby klientów nie tylko z Polski.

To post, który ukazał się wcześniej w rozmowie ale nikt nie odpowiedział na niego.

Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Pewnie nie odpowiedział dlatego, że odpowiedź jest oczywista smirk

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
Originally Posted by mazik
Pewnie nie odpowiedział dlatego, że odpowiedź jest oczywista smirk

Skoro oczywista to odpowiedz jesli mozesz ( pytam bez zlosliwosci )

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Skończy się na tym,że w ustawie na końcu pojawi się punkt :
" Powyższe obostrzenia dotyczą tylko i wyłącznie bukmacherów spoza Unii Europejskiej..." cool

Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Wszystko jest w tym poście, w sumie to retoryczne było co ktoś tam napisał wink

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
Az takim optymistą jesteś ? Mnie to nawiedzonie gadanie Kaplicy nie nastraja dobrze ; /

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,764
Originally Posted by mazik
Wszystko jest w tym poście, w sumie to retoryczne było co ktoś tam napisał wink

W sumie tak, chcialem tylko prosic o opinie kogos kto jest bardziej na czasie z tym co sie dzieje. Nie chce tutaj siac paniki wink

Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801
No właśnie, ja też się lekko przestraszyłem. Ale twierdzicie, że możemy spać spokojnie, tak?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
A kto się przejmuje Kapicą? smile To akurat taki typek, który lubi robić wokół siebie wielkie halo jeśli chodzi o jego nastawianie do hazardu, ale nikt inny nie podziela jego poglądów i generalnie go olewają.

Nawet Tusk wywalił przez okno jego pomysł o blokowaniu stron internetowych. Oby tylko ci debile od dopalaczy nie doprowadzili do tego sprzedając te ścierwo przez internet... smirk

Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Originally Posted by AGASSI
Skończy się na tym,że w ustawie na końcu pojawi się punkt :
" Powyższe obostrzenia dotyczą tylko i wyłącznie bukmacherów spoza Unii Europejskiej..." cool
Jeśli tak to jak się będzie to miało do Pinnacle? Oni mają licencje w Antylach Holenderskichw Curacao, które jest terytorium należącym do Holandii czyli UE jednak po przeczytaniu tego >>> Antyle_Holenderskie [pl.wikipedia.org] w punkcie "likwidacja terytorium" jest mowa o likwidacji Antyli Hol. a także np "Po podziale Antyli Holenderskich wyspy Curaçao i Sint Maarten uzyskały status analogiczny do tego jaki ma Aruba (kraje stowarzyszone z Królestwem Niderlandów, lecz nie wchodzące w jego skład), a wyspy Bonaire, Saba i Sint Eustatius stały się holenderskimi "gminami zamorskimi", które będą mogły zostać włączone, jeśli sobie tego zażyczą, do Unii Europejskiej jako jej regiony peryferyjne."
Pogubiłem się więc, komu podlega Pinnacle, UE czy nie confused

Strona 4 z 19 1 2 3 4 5 6 18 19

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
14 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon, Sensei, latajaca_holenderka, rymoholik, forty, Lukasz111, alfa, $-man, aker, betowiec, kamel, bukma, 11kera11), 2,772 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,646
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1