Leko - Kasimdzhanov Ty..."> Leko - Kasimdzhanov Ty...">
Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 3 1 2 3
#422780 15/10/2005 06:54
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
Quote
14 runda (ostatnia)

Morozevich - Adams Typ:X 7/10
Wynik: Remis <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Leko - Kasimdzhanov Typ:X 4/10
Wynik: 1-0 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Klasyfikacja końcowa

[Linked Image]

Plany Topalova - walka z Kasparovem lub Kramnikiem? [chessbase.com]

----------------------------------------------------------
Mam nadzieje ze komus przydaly sie moje opisy.Chcialbym rowniez aby naziemni wprowadzili oferte z tej ciekawej dyscypliny sportu.

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
#422781 15/10/2005 09:21
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,900
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,900
phaser nalezy Ci sie duzo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> ze te typy

#422782 21/10/2005 20:24
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
Rozdanie nagród - reportaż [chessbase.com]
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

#422783 07/11/2005 20:50
Dołączył: May 2002
Posty: 87
D
journeyman
journeyman
D Offline
Dołączył: May 2002
Posty: 87
Na jutro-drużynowe mistrzostwa świata mężczyzn(b@w)
Armenia-Chiny(kobiety!) 1 1,1-kurs marny ale mecz wydaje się pewny na 99%. Gra się na 4 szachownicach i na każdej Armenia jest lepsza tak lekko licząc o 2 klasy. Jak nie będzie cudu ani wałka( a wszystko wskazuje, że nie powinno być) to gładziutkie zwycięstwo Armenii. Szkoda , że mozna grać tu tylko single bo inaczej to byłby idealny mecz do wszelkich kombosów.
Ukraina-Kuba 1 1,5 mecz trochę bardziej wyrównany ale jak dla mnie Ukraina jest bardziej zdecydowanym faworytem niż wskazuje na to kurs. W końcu grają tam zawodnicy ze ścisłej i szerszej czołowki światowej i mimo, że na razie grają poniżej oczekiwań również na każdej szachownicy mają dużą przewagę. W reprezentacji Kuby grają co prawda sami arcymistrzowie ale to zupełnie inna klasa.

#422784 07/11/2005 22:54
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
-----------------------
Armenia - Chiny
-----------------------
na 99% to na pewno nie w szachach na profesjonalnym poziomie, ale rzeczywiscie plec piekna ma malo do powiedzenia w bezposredniej grze z panami, Chinki sama ambicja nie powalcza braknie umiejetnosci. Ormianie narazie graja bez jaj na turnieju Aronian, Akopian, Asrian duzo remisow... za duzo. Maja bardzo wyrownany sklad ale bez gwiazd kalibru swiatowego. Arcymistrzowie bez blasku mozna tak ich nazwac. Wygrali z Ukraina (nie w najlepszym skladzie) ale zawsze jest to duze osiagniecie.
Kurs jest strasznie marny ale rzeczywiscie innej opcji jak zwyciestwo Panów nad Paniami byc nie moze.

Zdecydowanie atrakcyjnieszy jest drugi mecz. Przynajmniej pod wzgledem kursowym.
------------------------
Ukraina - Kuba
------------------------
Ukraina powinna w tym meczu wystawic najmocniejszy sklad.
Mała charakterystyka drużyna przybliży nam drużyne Ukraincow.

Iwańczuk [Linked Image]

Facet z charyzma, autorytet drużyny od wielu lat w czołówce światowej, super arcymmistrz ale odsuniety ostatnio od wielkich imprez "dorabia" w mniej prestiżowych imprezach. Kiedys zaslynal z tego ze jak odpadl w jednej z rund pucharowych mistrzostw swiata wyszedl z sali gry, polozyl sie na holu i lezal tak krzyzem pare minut!
Charakterek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Ponomariov [Linked Image]

Gwiazdorek w druzynie pomaranczowej rewolucji, zdolny chlopak wychowany na starych donrych lwowskich metodach. Sowiecka szkola jest bezsprzecznie najlepsza szkoła szachowa. Nie gral ostatnio zbyt duzo ale przeciez tego sie nie zapomina. Jak mial jakos 15-16 lat wystapil na Mistrzostwach Świata w Żaganiu juz wtedy sie o nim mowilo. Bylem wowczas na jednym z obozow w tym miescie, zbieralem wowczas podpisy od najlepszych zawodnikow. Ukrainiec nie wyrazil jednak zgody na autograf.
Bardzo mocny filar drużyny:)

Karjakin [Linked Image]

Mlodzian jest niesamowity, genialne czucie pozycji oraz niezwykly talent. W ukrainskiej druzynie gra na 4 szachownicy, powinien wiec zdobywac punkty. Drzemia w nim olbrzymie mozliwosci szybko podbije sie do samej elity. Licze ze w meczu z Kubanczykami grajac bialym kolorem zainkasuje caly punkt.
Młody gniewny:)

[color:"blue"]Skład podstawowy mają ustawiony tak zeby Karjakin zawsze gral na 4 szachownicy.

SKŁAD

No. Player T Rtg
1 Vassily Ivanchuk GM 2748
2 Ruslan Ponomariov GM 2704
3 Andrei Volokitin GM 2666 xxx
4 Pavel Eljanov GM 2663 xxx
5 Moiseenko Alexander GM 2663 xxx
6 Sergey Karjakin GM 2658


Według mnie chcac wykorzystac maxymalnie atut bialych kolorow. Zagraj wiec w nastepujacym ustawieniu.

1 szachownica - Iwańczuk, gra czarnymi
2 szachownica - Ponomariov, gra bialymi
3 szachownica - xxx , czarne
4 szachownica - Karjakin, białe

Na pozycje "xxx" wstawia wiec kogos z reszty czyli Volotkin, Eljanov, Moiseenko. Wg mnie bedzie to Eljanov jest swiezy gral tylka jedna gre. Jest to jednak praktycznie bez znaczenia cala pozostala trojka prezentuje podobny wyrownany poziom.
[/color]

Eljanov wygral niedawno silny turniej w Holandii, mlody glodny wilk.

Volotkin 18lat, aktualny mistrz Ukrainy ale niestartowala cala trojka najlepszych szachistow opisana wyzej.
--> Mistrzostwa Ukrainy 2005 [chessbase.com]

Moiseenko lubi przyjezdzac do Polski i kosic naszych zawodnikow zreszta jak cala ekipa naszych wschodnich sasiadow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
------------------------

Tak wiec to ustawienie wydaje sie byc najbardziej prawdopodobne jednakze to wszystko zalezy od nastawienia do meczu i przygotowania sie pod konkretnego rywala. Jezeliby jednak sklad bylby inny oczywiscie nie przekresla to szans, ale zawodnicy formatu Iwanczuka, Karjakina, Ponomariova maja to "cos".

Wyniki dotychczasowych spotkań Ukrainy [wccisrael.com]
------------------------

Co do Kubanczykow maja na pierwszej Bruzona i na drugiej Domingueza graczy pokroju drugiej trojki Ukraincow. Pozostali to juz sredniaki. Nie ma sie co na ich temat rozpisywac.

------------------------
Reasumujac

Jezeli Ukraincy podejda do tego meczu serio, a nie maja podstaw zeby olewac (jeszce 3 rundy do konca) to ten mecz powinni wygrac kontrolujac mecz do samego konca. Po prostu sa o glowe lepsi. Do skladu powinien powrocic Iwanczuk w ostatnim meczu z Chinami posadzili go na "lawce" odpoczywal. Podraznieni niepowodzeniami na tym turnieju tzn. trzema minimalnymi porazkami (1,5-2,5) powinni w koncu zagrac dobry mecz, bo pojdeynku z Chinakami (3,5-0,5) nie mozna liczyc, a wygrana z USA (2,5 - 1,5) tez zadna rewelacja jest to podobny poziom do Kubanczykow.

[b] [color:"blue"] Po kursie 1,5 mozna dac smialo ze stawka 9/10![/ [/color] b]<img src="/ubbthreads/images/graemlins/dollarsign.gif" alt="" />

[Linked Image]

Tak wiec Viva La Ukraina <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#422785 07/11/2005 23:01
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
No niestety wlasnie widze ze kursy w baw spadly <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Armenia 1,05 Ukraina 1,5 moze gdzies indziej dostaniecie lepsze

Powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

#422786 08/11/2005 18:20
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
Ormianie wygrali Ukraina remis, Ponomariov jednak nie zagral
Eljanov zawiodl przegral partie, Iwańczuk wygra wynik końcowy 2-2 ...słabo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

#422787 08/11/2005 20:56
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
slabo bo nie ma z kim porownac tych kursow w bawie ,chyba ze znasz jakiegos innego buka ktory ma na to kursy (nie patrz na milenium bo oni odpatruja od baw) ???

#422788 11/11/2005 23:30
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 4,102
12 listopada 2005
Bundesliga - mężcz., Niemcy
14:00 Godesberger SK 2.70
X 7.30
SG Aljechin Solingen 1.60

14:00 Hamburger SK 1.65
X 7.00
SFR Neukölln 2.60

14:00 SC Eppingen 12.00
X 15.00
OSC Baden Baden 1.02

14:00 SC Leipzig Gohlis 7.00
X 8.50
SF Katernberg 1.15

14:00 SG Köln-Porz 1.25
X 7.00
SV Wattenscheid 5.30

14:00 SK Zehlendorf 8.20
X 9.80
SV Mülheim Nord 1.10

14:00 TV Tegernsee 1.10
X 9.80
SG Kirchheim 8.20

14:00 Werder Brema 1.60
X 7.30
SC Kreuzberg 2.70


Kursy z bawu. Szukam info o tej lidze i ewentualnie buka ktory daje na to kursy.

#422789 12/11/2005 00:00
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
Schach Bundesliga [schachbundesliga.de]

tu masz sklady druzyn...

Baden - Baden <wow> ale sklad! prawie tak silny jak super team z Francji - NAO... jescze do tego Polak Krasenkow... murowany faworyt do mistrzostwa

W tej lidze na pewno nie bedzie zadnego odpuszczania walka o miejsca w druzynie bedzie ostra kazdy bedzie gral na maxa!
Juz w nizszych ligach kazdy z zawodnikow ze wschodu walczy o kaske a Niemcy potrafie docenic przyjezdnych. Placa niebagatelne sumy za sam przyjazd + premie.

#422790 12/11/2005 08:17
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Maciek jesli szukasz buka, ktory zna sie najlepiej na szachach to prawdopodobnie bedzie to betsson. Nigdy sie im blizej nie przygladalem ale takie sa opinie. Wprawdzie kursow na Bundeslige teraz nie ma ale widywalem kiedys kursy na mniejsze turnieje.

#422791 18/01/2006 08:30
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Phaser

Betandwin wystawia kursy na turniej Corus w Wijk aan Zee a tu cisza. Ja probuje walczyc ale przydalaby sie opinia fachowca <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Dzis akurat jest dzien przerwy po 4 rundach ale od jutra leci kolejna runda.
Zastanawiam sie nad zagraniem Ananda @ 3.10. Leko jest swietnym defensorem, ktory rzadko przegrywa ale akurat tu widze valuebeta.
Poza tym trzeba polowac na zwyciestwo czarnych. W tej rundzie moze Adams albo Sokolov? Jest jeszcze czas zeby sie zastanowic.

#422792 18/01/2006 10:51
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
Witam Ghost!

Nie zabieram glosu w temacie bo nie mam mozliwosci obstawiania szaszkow, ale chetnie udziele opinii an temat 5 rundy. Przejrzalem partie wyniki z ubieglych lat i oto moje osądy

[Linked Image]

Corus
Tabela po 4 rundach
[Linked Image]

============================================================
5 runda

Gelfand - Van Wely,
Gelfand wygra 4/10 kurs 2,60, podporka na remis 1,75

Gelfand prezentuje się o niebo lepiej od Holendra. Van Wely zagrał katastrofalnie z mistrzem świata Topalovem , nie istniał na szachownicy na dodatek białym kolorem! było to w
ostatniej rundzie. Gelfand prezentuję się bardzo solidnie grał iw ygrywał z silniejszymi przeciwnikami (Adams, Bacrot i remis z Leko).
Widze duza szanse na win Gelfanda, Loek Van Wely gra bardzo ostroznie powiedzial bym wrecz "dziewiczo". Podporka na ewentualne zapchanie pozycji przez Holendra, rok temu praktycznie same remisy!. Nie widze mozliwosci by Holender wygral to czarnymi!
Tak na marginesie Van Wely ma ladna żonę , nie wiem czy jest z nim na turnieju, może na niego dekoncentrujaco hehe, należy jednak pamietać że gra w swoim kraju ...

============================================================

Aronian - Adams
remis kurs 1,7 5/10

Zawodnicy bojowo rozpoczęli turniej, szczegolnie cenne bylo zwyciestwo Adamsa na Topalovem, ale nie mozna przejsc tez obok triumfu Aroniana z Gatą Kamsky. Mysle ze teraz czas przystopowac, mają jeden dzien odpoczynku a wiec duzo czasu zeby nabrac powietrza i dobrze sie przygotowac do rundy. Aronian gra systemy zamkniete wiec spora szansa na remis, dodajac do tego rezultatywny wynik z poprzedniej rundy oraz podobne klasy obu zawodnikow (Adams stary wyga - doświadczenie, Aronian wschodzaca gwiazda), obstaje przy remisie.

============================================================

Karjakin - Bacrot
Karjakin wygrana kurs 3,5 3/10

Mysle ze bedzie zacieta walka w tym pojedynku, gra na wygrana. Stawiam tu na mlodszego Ukrainca z paru wzgledow, przede wszystkim w koncu wygral dało mu to wiecej pewnosc siebie, po drugie zagral lepiej od Adamsa wyrownal spokojnie grajac ceimnymi bierkami. Teraz gra bialymi co oznacza to ze osiagnie raczej trwala przewage jesli oczywiscie Bacrot odpowie w swoim ulubionym stylu (e4 e5). Uwazam ze Karjakin lepiej przylozy sie do partii, bo pierwsza gra z Anandem kompletnie mu nie wyszla podnosil sie przez kolejne rundy, czas teraz na odbicie sie od srodka tabeli.

============================================================

Tiviakov - Sokolov
Tiviakov kurs 3,6 ... 6/10 lub Sokolov wygra, kurs 4,8 ...4/10

Moze i faktycznie wyniki turniejowe wskazuja na to ze bedzie remis, na dodatek graja dwaj Holendrzy (ahh te typowe Holenderskie nazwiska konczace sie na "ov" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />)
Jestem zupelnie innego zdania niz analitycy z BaW ktorzy w tym pojedynku widza najpewniejszy remis. Uwzgledniajac wyniki miedzy zainteresowanymi z poprzednich lat padaly bardzo czesto wyniki roztrzygajace, o dziwo bylo ich o wiele wiecej niz remisow!. Dwaj reprezentanci Holandi nie wygrali jescze zadnej partii w tym turnieju, kiedys musi byc ten pierwszy raz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Moim zdaniem warto zaryzykowac na winy obu zawodnikow bo o przewidzenie ktory z nich jest lepszy nie podejmuje sie, tym bardziej że nie maja nic do stracenia, a o dogadanie sie miedzy zawodnikami nie trudno (w szachach sa straszne wałki kuntatorstwo i żądza pieniądza, oczywiscie na tak wysokim arcymistrzowskim pzoiomie gdzie pieniadze sa potezne mozna liczyc ze zawodnicy graja fair)
============================================================

reszta pozniej ...
Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

#422793 18/01/2006 15:45
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
Ivańchuk - Kamsky
Iwańchuk wygra kurs 2,5...6/10

Zdecydowanie Ukrainiec! jakos nie chce mi sie wierzyc zeby Kamsky ktory nie gral ho ho ho czasu (wrocil nie dawno do szachow, owszem tego sie nie zapomina ale zanim wkroczy w turniejowy rytm musi minac jescze pare miesiecy). Ivańchuk niedoceniany przez wielkie turnieje może pokazać się w całej krasie i odgryźć się na wszystkich. Kamsky hmm no nienajlepiej o nim świadczy pierwsza partia w ktorej wybiera bardzo watpliwa obronę i przegrywa w złym stylu. Myślę że jescze nie jego czas, owszem wrócił, naziwsko pozostało, ale będzie grał w ogonie (już jest ostatni). Jedyny kontrargument na granie czystej jedynki do że Kamsky do tej pory bez remisu (+1-3=0)

============================================================

Topalov - Mamedyarov
no bet

Ciekawy pojedynek, dwóch strategii turniejowych. Topalov wielki mistrz człowiek bedacy na fali ostatnio walczy o kazda polowke w turnieju (narazie bez remisu, 3 wygrane 1 porazka) oraz Mameydyarov (4 remisy uzuskane ze słabszymi grajkami Bacrot, Tiviakov, Sokolov, Van Wely).
Bułgar olsiony pieknym zwyciestwem w ostatniej rundzie nad Van Welym bedzie chcial pociagnac dalej i wyjsc na pierwsze miejsce w turniejowej drabince. Mamedyarov zdolny Azer nowa generacja szachowych talentow, ciezko przewidziec co wyjdzie z tej mieszanki. Mamedyarov powalczy z Topalovem byc moze uda mu sie wyciagnac pol punkta, nic wiecej.
Topalov na pewno nie przegra bialym kolorem! jednakze kursy nie zachecajace do grania dlatego no bet... może byc zarówno "1" jak i "x" wygranej Azera nie licze...

============================================================

Anand - Leko
Anand wygra kurs 3,1 ... 3,5/10 , remis 6,5/10 kurs 1,6 ...6,5/10

Anad zlapal forme gra wysmienicie piekne zwyciestwa z Karjakinem oraz Ivanczukiem, po czterech rundach prowadzi zasluzenie w turnieju. a pewno najlepszy pojedynek tej rundy, ale czy bedzie najladniejszy mozna powatpiewac. Leko to straszny rzemieslnik nie zmienil swojego stylu, stad sie biora te 4 remisy na jego koncie. Kwestia jest taka jesli Hindus przechwyci duza inicjatywe w debiucie to powinien sobie juz dalej poradzic bo technike ma znakomita a i zmysl taktyczny wysmienity (patrz wysmiety ruch Sc7 w partii z Karjakinem). Stawianie na Ananda to na pewno value, w ocenie mozna dac wiecej niz 3,5/10. Remis tez bardzo prawdopodobny nie musi przeciez wygrac tej partii, Anand gral do tej pory z silniejszymi rywalami niz jego glowny oponent Topalov i zwyciestwa moga posypac sie w pozniejszym czasie.

============================================================
Z typów można jakies ladne systemy skleic. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/dollarsign.gif" alt="" />
Zapraszam rowniez do dyskusji innych uczestnikow forum ...

Na końcu mała reklama naszej strony klubowej www.kts-w.privat.pl [kts-w.privat.pl] , mam nadzieje ze pare osob zajrzy i zainteresuje sie tematyka "królewkiej gry"

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

#422794 19/01/2006 07:36
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Zgodnie z Twoimi podpowiedziami zdecydowalem w koncu na zagranie drobnych singli: Anand @ 3.10, Gelfand @ 2.60, Ivanchuk @ 2.30, Aronian/Adams x @ 1.70, Topalov/Mamedyarov x @ 2.05.

Oczywiscie nie ludze sie, ze wszystkie wejda ale kursy dobre a szanse wejscia oceniam wyzej niz baw. Kusi mnie jeszcze bardzo ten kurs na Sokolova. Wydaje mi sie, ze z grajacych czarnymi ma w tej rundzie najwieksze szanse na wygrana.

#422795 19/01/2006 18:02
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
Świeżo po rundzie ladnie powchodzilo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Gelfand - Van Wely: remis [color:"green"]+0,5[/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Aronian - Adams: remis [color:"green"] +3,5 [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Karjakin - Bacrot: 1-0 [color:"green"] +7,5 [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Tiviakov - Sokolov: remis [color:"red"] -10 [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Ivanczuk - Kamsky: 1-0 [color:"green"] +9 [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Topalov - Mamedyarov: remis
Anand - Leko: 1-0 [color:"green"] +0,85 [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

[color:"green"] +11,35 [/color]

Zysk mozliwy ale trzeba miec bardzo duza skutecznosc ty, razem prawie wszystko weszlo do szczescia brakowalo jednego wyniku.

Ghost oblowiles sie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/dollarsign.gif" alt="" />? jakie propzycje na 6 runde

pzdr <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

#422796 19/01/2006 19:04
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Anand @ 3.10 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Gelfand @ 2.60 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Ivanchuk @ 2.30 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Aronian/Adams x @ 1.70 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Topalov/Mamedyarov x @ 2.05 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Hehe wreszcie sie do czegos przydal ten betandwin. Bardzo ladny plus dzisiaj a najbardziej sie ciesze ze zwyciestwa Ananda. Takie kursy to ja lubie trafiac.

Dzis nikt nie wygral czarnymi, ale jutro juz widze kandydatow do tego. Musze jeszcze przemyslec i typy pewnie jutro. No i oczywiscie czekam na Twoje opinie, bo sa bardzo pomocne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#422797 19/01/2006 21:17
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
6 RUNDA
============================================================
Kamsky - Anand
Anand wygra 2,1 ...5/10


Kamsky slabiutki... w przeciwienstwie do Tygrysa z Madrasu ktory wypukal dzis Leko! Pierwszy gra z ostatnim ale nie mozna szalec w stawkach, remis w granych przez amerykanina zamknietych systemach rowniez bardzo mozliwy (do tej pory 5 rezultatywnych!) zalezy od podejscia Ananda czy bedzie chcial meczyc rywala czy podpisza szybki remis, wierze jednak wole walki reprezntanta Indii

============================================================

Sokolov - Leko
remis 1,6 ...6,5/10

pokojowo usposobiony Sokolov kontra mocny Wegier ktory w czasie swojej kariery nie nabyl umiejetnosci walki do sotatniej kropli krwi, oczywiscie Leko to silny zawodnik ale nie potrafi wygrywac czarnymn kolorem. Najbardziej w oczy kluje po dzisiejszej porazce z anandem sytuacja na szachownicy, Leko caly czas sie bronil nie walczyl o inicjatywe. Sokolov cos dzis probowal z Tiviakovem ale przy roznobarwych goncach musial pasc remis.

Nalezy pamietac ze w szach znamienne jest przygotowanie psychiczne! po dotkliwej poraze raczej ciezko jest sie odbudowac i lepiej przeczekac 1-2 zeby dojsc do siebie

============================================================

Adams - Iwańchuk
remis ...1,6 7/10

Bardzo lubie tego "zbizkowanego" Vasyla pasjonat cala gębą. Na przeciwko Adams ktory mierzyl sie dosyc niedawno w meczu z komputerem Hydrą, zostal tam niemilosiernie sponiewierany, po paru miesiacach odbudowal sie widac wole walki i sile gry. Dwaj solidni grajkowie wedle mojej opinii Iwanczuk bardziej klasowy ale gra czarnymi = wychodzi wiec remis.

#422798 20/01/2006 07:45
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Dzis tylko dwa typy z braku czasu. Poza tym po tak dobrym dniu, wole nie grac duzo.

Kamsky/Anand x @ 1.85 (raczej rzadka sytuacja aby w turnieju arcymistrzowkim tak wysokiej kategorii, jakis zawodnik nie mial zadnego remisu)
Gelfand @ 4.30 (Gelfand jest lepszym zawodnikiem, i mysle, ze w tym turnieju gra lepiej (chociaz to juz musi phaser ocenic), dlatego fajny value, zwlaszcza, ze z kolei Mamedyarov ma same remisy na koncie i pora na jakas rezultatywna partie)

#422799 20/01/2006 11:24
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
P
addict
addict
P Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 688
runda o13:30 wiec malo czas jesli ktos to gra ...

============================================================
Bacrot - Aronian
wygra Bacrot 3,6 ...5,5/10 lub wygra Aronian kurs 4... 4,5/10

Dwa podobniu zawodnicy Aronian prezentuje sie w turnieju lepiej. Bacrot nie wytrzymal wczoraj Karjakina, Aronian wyciagnal remis z Van Welym. Licze na ostra gre obu zawodnikow, w koncu sa mlodzi i zadni wygranych.

============================================================

Van Wely - Karjakin
remis 1,6...6,5/10

Van Wely ustal Gelfanda czarnymi bialymi raczej Karjakina nie przebije, bedzie dosc szybki remis w jakims wariancie zamknietym. Ukrainiec brnie ku czolowce swiatowej ale Holender to bardzo doswiadczony i ograny zawodnik.

============================================================
Tiviakov - Topalov
Tiviakov wygra 8,6 ... 2/10 lub remis 1,85 ... 8/10

Podobnie jak w poprzedniej rundzie ciezki orzech do zgryzienia jesli chodzi Bulgara. Z Mamedyarovem walczyl ostro o inicjatywe (wg mnie za ostro) oddal material ale nie uzyskal nic w zamian. Czyzby lekki kryzys wielkiego mistrza? Hmm najprawdopodobniej bedzie remis, myslalem rowniez o triumfie Tiviakova (kurs 8,6! straszny value szaneoceniam jak 25-45-35) ... aczkolwiek nie wiem czy stac Tiviakova na normalny win, bo jak Bułgar bedzie się rzucal moze dostac po lebku jak cos przekombinuje... mimo wszystko zaryzkuje..

============================================================

Mamedyarov - Gelfand
remis 1,6...6,5/10

Ghost Gelfand tego nie wygra, widzial partie z Kamskym i gral przecietnie (zreszta jedyny pkt Kamskego na tym turnieju). Znow klaniaja sie zamkiete systemy w wykonaniu Azera podobnie jak we wspomnianej wyzej partii Kamsky - Gelfand. Mamedyarov ciula sobie punkciki zeby nie byc w ogonie i za rok rowniez tu wystapic. Utrzymal sie Topalovem, ba! jakosc wiecej w koncowce. Na pewno nie jest zawodnik ktory odpuszcza. Ciekawie wyglada jedyneczka na niego ale mysle ze jescze nie teraz... bedzie "x"

============================================================

Ogolnie runda zapowiada sie remisowo, jak bedzie zobaczymy
Pzdr <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Strona 2 z 3 1 2 3

Moderatorzy  Green Arrow, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, latajaca_holenderka, betowiec, Lukasz111, kamel, alfa, JelineK, Sensei), 1,224 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,889
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1