|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
;]
chcesz coś zasuegrować czy napiszesz po fakcie jak się sprawdzi?
nie wiem po co ta technika poszła do przodu, wystarczy podstawowy zestaw przyrządów z ZPT i analiza gotowa ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 868
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 868 |
Sugeruje, ze byc moze dojrzysz jakas logike w narysowanych (nawet za pomoca zestawu ZPT) kreskach. Zawsze to lepsze niz belkotliwe wizjonerstwo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
widać, że natemperowałeś swój ołówek na szpikulca, zamazuje moje kleksy. odżywa surrealizm.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,525
a.k.a. "DOMINICCA"
|
|
a.k.a. "DOMINICCA"
Dołączył: Feb 2008
Posty: 1,525 |
czytałam niedawno gdzieś ,że unia chciałby nam narzucić minimalną płacę o 20-30% wyzszą od obecnej po to aby zaatakować konkurencyjność taniej siły roboczej w Polsce i zwiększyć atrakcyjność np francji, niemiec.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
pewne dzisiaj odreagowanie na giełdach , ale dolarek ma sie dobrze  nasz kanał coraz blizej , jeszcze tylko jedno mocne wsparcie na 1,32 na drodze do niego , potem sie zastanowie kiedy go wywalic , wstepnie mysle o 3,20 ,ale to bardzo wstepnie , moje marzenie to podwojne dno na 1,10-1,15 , to tylko marzenie na razie POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
co tak cicho byczki , przeciez to tylko korekcina 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
skrobnę coś dla Ciebie Rychu, przede wszystkim gratuluje dolca ;]
pomyśl nad realizacją zysków
bo jeśli dolc wciaż się umacnia, ale giełdy od kilku dni po prostu stoją w miejscu (co wzrośnie to spadnie i na odwrót) to mnie, jako posiadacza akcji to nie martwi
wręcz przeciwnie - czekam na solidne wybicie, bo ta korekta wcale nie jest taka głęboka póki co
no chyba, że tzw pierdut nastąpi już teraz, kto wie? wątpliwe. ale patrząc na to co się dzieje w gospodarce chyba nie można mieć wątpliwości, że jak rzeczywiście nadejdzie nowa bessa/powrót starej to pieprznięcie będzie tak mocne, że obamator będzie musiał lecieć na krypton po posiłki
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Marcin duzo pisac , tak w skrócie =planowane akcje typu Korea i Europa , czytelne mysle dla Ciebie =1,40 wielokrotne odbite i lecimy w ten moj kanał = akcje słabo na razie reaguja na waluty i na surowce , ale to nie na dłuższa mete , duzym graczom sie wydaje ze to korekcina tak ja Tobie , ale gruby zna przyszlosc , europka zbyt podskakuje na przyklad -ja gram na razie na 3,20 , nie liczac po drodze swoich pipow = trzymam tez akcje bo prorokiem nie jestem , a dywersyfikacja zawsze jest w cenie w tej chwili u mnie waluta 60 akcje 30 zloty (lokata) 10
prawdopodobienstwo korekty , a potem hossy 40% bessa baczniak 40% krach 20%
POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 868
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2003
Posty: 868 |
pewne dzisiaj odreagowanie na giełdach , ale dolarek ma sie dobrze  nasz kanał coraz blizej , jeszcze tylko jedno mocne wsparcie na 1,32 na drodze do niego , potem sie zastanowie kiedy go wywalic , wstepnie mysle o 3,20 ,ale to bardzo wstepnie , moje marzenie to podwojne dno na 1,10-1,15 , to tylko marzenie na razie POZDRO ELDO Na razie walcza  . Planuje wyjscie czescia na 3.16-3.18. Reszta kto wie ? W druga strone wyrysowalem juz sobie linie trendu wzrostowego po dolnych cieniach swieczek z 4.11 i 22.11 - na poniedzialek to bedzie ok 2.91 - i tego sie trzymam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
a moja opinia jest taka, że mamy hossę i czy za tydzień, dwa, czy miesiąc obejrzymy nowe szczyty
im ktoś bardziej żongluje kapitałem tym lepiej dla takich ludzi jak ja, wiec sie zastanowcie ;]
a co do gry na walutach.... yhm czytelników tego tematu jest dużo, pewnie niektorzy nie zdają sobie z tego sprawy - pomijajac uczestników 'gry szarj strefy' chyba wiadomo co mam na myśli, to ci - którzy grają na forexie, zarabiaja w długim terminie w mniejszym odestku niż bukmacherka
i to nie są żadne 'wyssane z palca murowane belkotliwe wizjonerstwo'
na walutach w długim terminie zarabia mniej osób niż u buka, jeśli ktoś chce powalczyć z tą tezą zapraszam, ale od razu ostrzegam, że będę śmiał się pod nosem, bo znam środowisko i mam dostęp do niektórych danych
a wyjątki tylko potwierdzają regułę
derywaty już lepiej, ale również zapewniam jeśli słyszycie, że 'ktoś tam zarabia na instrumentach pochodnych' to włączcie pomarańczowe światło, hegemonów finansjery jest więcej w wirtualnym świecie ;]
to jak wypryskanie się najlepszymi perfumami po treningu, czuć las ale w środku gówno
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Ja jestem do przodu na forexie, ale tylko teoretycznie bo nie zrealizowałem zysków w żaden sposób. Zrobiłem GBP>>>AUD po 2.08 a teraz jest po 1.62.
Coś czuję, że Reserve Bank of Australia ostatnio dyskretnie tamował dalszy wzrost kursu. Chciałbym widzieć taki efekt jak ostatnio w Szwajcarii czy Japonia, ale w Australii interwencje walutowe robią baaaardzo sprawnie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
kondzio to twoja pierwsza zawarta transakcja?
no i, podejrzewam, nie są to żadne 'miliony rzucone w rynek' a li tylko ułamek % inwestycji
czyli ma to taką wartość jak wyśrubowany yield 100% z kwotą startową 100 zł
grzecznie radzę raduj się z małych zysków, keszuj je i nie wkręcaj się w forex bo przegrasz
no, chyba że wymyślisz coś silniejszego niż goldman i morgan
znam gości, którzy sami napisali program, oczywiscie nie zdradzają systemu, to przewaznie informatcy scisle zwiazani z ekonometrią. ustawiaja pozycje i z automatu komputer robi za nich transakcje po kilka/kilkanascie razy dziennie, gdy zajmuja sie czyms zupelnie innym. oczywiscie są czasem 'gwiazdami wieczoru' ale w dłgim terminie wiekszosc zalicza wtopy ;]
tak to już jest, ktoś się jara 6stką w totka, ale ciekawe czy ilość wysłanych kuponów bije owe legendarne 'kilkanascie mln kombinacji'
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Światowi finan... to znaczy spekulanci umiejętnie potrafią sterować walutami. Oczywiście granie przeciwko nim nie miałoby sensu, a że generalnie nie wiadomo w którą stronę zagrają to ryzyko jest duże.
Teraz robią wszystko by rozwalić strefę Euro, pomogli nawet Grecji fałszować dane licząc że zostaną wywaleni, po czym zajęliby się kolejnymi krajami, np. Portugalią. Ale tu akurat jestem spokojny o przyszłość waluty bo Niemcy nie raz pokazali, że z tą bandą potrafią się rozprawić.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252 |
taaa tu sie zgodzę!
zobacz na niemcy! europejska potęga, dyktują warunki i mało przejmują się innymi kontynentami, a w europie to dominacja absolutna!
grecy wiadomo że fałszowali dane, pytanie dzis brzmi kto dzis tych tumoków w ogole dopuscil do strefy euro? ok, moge zrozumeic uczestnicwto w unii, ale dolaczenei do wspolnej waluty? abusrd. powinni ich pogonic gdzie pieprz rosnie, niestety poki co to niemozliwe. dlatego mozliwy jest scenraiusz podziału 'euro' na te mniej i bardziej znaczące. oczywsice medialnie to uzyska jakieś nazwy, a w tv zaroi się od 'autorytetow' gloszacych , ze tak trzeba, to jedyna drgoa itp ale niestedety w greckich bankach (juz nie mowiac o pozostalych krajach) utopione jest sporo cash-u niemieckiego, francuskiego itp. pozniej dochodzi kwestia obligacji. to nie sa latwe tematy do przetrwawienia dla 'zwyklego zjadacza chleba'. ale wlasnie o to chodzi, glosuj, ciesz sie, bierz kredyty, my sie toba dobrze zaopiekujemy ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Wspólna waluta to jeden z najlepszych elementów bycia w UE. Oczywiście wspólna waluta jest też #1 wrogiem światowej lichwy, bo nie da się już kroić ludzi na każdej transakcji między krajami. Nie da się już rąbać każdą firmę i każdego obywatela tak jak dawniej. Dla człowieka wspólna waluta europejska to coś wspaniałego, jest też olbrzymim ułatwieniem dla handlu, oraz stanowi pewne zabezpieczenie - taki parasol ochronny. Równie dobrze w USA mogliby mieć inne dolary w każdym stanie bo tam te gospodarki poszczególnych stanów są diametralnie inne - jedni mają np. Microsoft oraz Boeing, a inni pola kukurydziane czy ziemniaczane. Słyszałem o tym pomyśle by zrobić dwa rodzaje Euro i dwie strefy, ale to chyba jakiś science fiction bo znów będą mocniejsze i słabsze kraje w każdej strefie, jedni będą chcieli przejść do innej strefy, itd. P.S. Wczoraj czytałem w barze lokalną gazetę Straits Times i był tam ciekawy artykuł pana Timothy Garton Ash na temat strefy Euro. Właśnie widzę że na stronach Guardiana można go także przeczytać: http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2010/nov/24/germany-european-debt-euro-ireland
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
a moja opinia jest taka, że mamy hossę i czy za tydzień, dwa, czy miesiąc obejrzymy nowe szczyty
im ktoś bardziej żongluje kapitałem tym lepiej dla takich ludzi jak ja, wiec sie zastanowcie ;]
a co do gry na walutach.... yhm czytelników tego tematu jest dużo, pewnie niektorzy nie zdają sobie z tego sprawy - pomijajac uczestników 'gry szarj strefy' chyba wiadomo co mam na myśli, to ci - którzy grają na forexie, zarabiaja w długim terminie w mniejszym odestku niż bukmacherka
i to nie są żadne 'wyssane z palca murowane belkotliwe wizjonerstwo'
na walutach w długim terminie zarabia mniej osób niż u buka, jeśli ktoś chce powalczyć z tą tezą zapraszam, ale od razu ostrzegam, że będę śmiał się pod nosem, bo znam środowisko i mam dostęp do niektórych danych
a wyjątki tylko potwierdzają regułę
derywaty już lepiej, ale również zapewniam jeśli słyszycie, że 'ktoś tam zarabia na instrumentach pochodnych' to włączcie pomarańczowe światło, hegemonów finansjery jest więcej w wirtualnym świecie ;]
to jak wypryskanie się najlepszymi perfumami po treningu, czuć las ale w środku gówno o rajdzie swietego mikołaja pisza wszedzie na kazdym forum , ze to tylko korekcina... tylko kto bierze S ki i skupuje dolara ktorego miesiac temu nikt nie chciał co do waluty radze sie w nia nadal ubierac , zeby nie było płaczu kiedy zielona wyspa okaze sie gołą wyspą ze swoim 140 mld dlugiem publicznym ....
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
co do waluty radze sie w nia nadal ubierac , zeby nie było płaczu kiedy zielona wyspa okaze sie gołą wyspą ze swoim 140 mld dlugiem publicznym .... A wtedy kredyciarze z mieszkaniami kupionymi na gorce beda sie chlastac az milo  Ale tak to jest jak ktos czyta tzw. expertow,ktorzy "na gorce" twierdzili,ze "taniej juz nie bedzie" 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|