Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 45 z 51 1 2 43 44 45 46 47 50 51
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Originally Posted by Rysio Ochudzki
Quote
co do waluty radze sie w nia nadal ubierac , zeby nie było płaczu kiedy zielona wyspa okaze sie gołą wyspą ze swoim 140 mld dlugiem publicznym ....

A wtedy kredyciarze z mieszkaniami kupionymi na gorce beda sie chlastac az milo smile Ale tak to jest jak ktos czyta tzw. expertow,ktorzy "na gorce" twierdzili,ze "taniej juz nie bedzie" grin

sam się ostatnio ze znajomym zastanawiamy kiedy wreszczie w Polsce potanieja mieszkania, już widać ich spadek, na razie nie w cenach za metr, ale w wielkosci "bonusów" oferowanych przez deweloperów. Koniec RnS oraz zmiana skruktur dopłaty powinni robić swoje, aczkolwiek nadal przed nami Euro i nie wiem czy do zakupu nowego ciepłego miejsa, nie będę się musiał dopiero wstrzymać do 2013... na razie czekam...

Originally Posted by Conrad
Wspólna waluta to jeden z najlepszych elementów bycia w UE. Oczywiście wspólna waluta jest też #1 wrogiem światowej lichwy, bo nie da się już kroić ludzi na każdej transakcji między krajami. Nie da się już rąbać każdą firmę i każdego obywatela tak jak dawniej.

Dla człowieka wspólna waluta europejska to coś wspaniałego, jest też olbrzymim ułatwieniem dla handlu, oraz stanowi pewne zabezpieczenie - taki parasol ochronny.

Równie dobrze w USA mogliby mieć inne dolary w każdym stanie bo tam te gospodarki poszczególnych stanów są diametralnie inne - jedni mają np. Microsoft oraz Boeing, a inni pola kukurydziane czy ziemniaczane.

Słyszałem o tym pomyśle by zrobić dwa rodzaje Euro i dwie strefy, ale to chyba jakiś science fiction bo znów będą mocniejsze i słabsze kraje w każdej strefie, jedni będą chcieli przejść do innej strefy, itd.

P.S. Wczoraj czytałem w barze lokalną gazetę Straits Times i był tam ciekawy artykuł pana Timothy Garton Ash na temat strefy Euro. Właśnie widzę że na stronach Guardiana można go także przeczytać: http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2010/nov/24/germany-european-debt-euro-ireland

nie uważasz, że więcej tutaj do powiedzienia miały Chiny, które utrzymują Euro w ryzach ?

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Analiza Lewiatana [biznes.interia.pl]

Quote
[/quote]Płaca minimalna kluczowa!

Badania pokazują, że nie tylko z punktu widzenia MŚP istotny jest poziom i zasady ustalania płacy minimalnej. Duże przedsiębiorstwa także wskazują, że definiowanie minimalnego wynagrodzenia w oderwaniu od wydajności pracy nie jest uzasadnione. Znacznie łatwiej jest firmom zaakceptować obowiązki i koszty związane z koniecznością przeprowadzenia badań lekarskich przed podpisaniem umowy o pracę niż narzucony poziom minimalnego wynagrodzenia. Jednak już ustawowe zasady płatności za dni wolne od pracy uznają przedsiębiorcy za równie uciążliwe jak wysokość i tryb ustalania minimalnych wynagrodzeń.

Pejsy z Lucypfera to maja poczucie humoru.220 e na lape to wedlug nich stanowczo za duzo.Nie dociera do nich ,ze ten burdel o nazwie PL kreci sie jeszcze dzieki milonom ktore olaly te murzynskie stawki,zarabiaja poza krajem i pompuja siano do rodzin,czy w budowlanke.
Z takim podejsciem Mordasewicza i ferajny widac jasno ,ze dla nich priorytetem jest tani robol ,a gospodarka....?Kogo to obchodzi..

Dołączył: Dec 2002
Posty: 245
D
enthusiast
enthusiast
D Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 245
Originally Posted by Baqu
sam się ostatnio ze znajomym zastanawiamy kiedy wreszczie w Polsce potanieja mieszkania, już widać ich spadek, na razie nie w cenach za metr, ale w wielkosci "bonusów" oferowanych przez deweloperów. Koniec RnS oraz zmiana skruktur dopłaty powinni robić swoje, aczkolwiek nadal przed nami Euro i nie wiem czy do zakupu nowego ciepłego miejsa, nie będę się musiał dopiero wstrzymać do 2013... na razie czekam...


Developera odradzam ale jak bardzo CI zależy na 4 kątach to wystarczy dobrze poszukać. CZasem nawet mieszkanko po kapitalnym remoncie w niezłej kamienicy wyniesie CIę 100% taniej niż u tych cwaniaków którzy oszczedzają na materiałach jak się da a potem wystawiają mieszkania za 8k m2 sick.
Ja 2 miesiące temu zainwestowałem w ziemię i zapewniam Cię ,że jak przychodzi co do czego to cenna sprzedaży nijak się ma do tej oferowanej. Może to nie jest najlepszy moment do zakupu nieruchomości ale moim zdaniem całkiem niezły jeżeli masz czas do wyłapania okazji.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
dolarek piwo hura ooo cool

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
kernel piwo hura hura kasa ooo

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
i jak tam byczki , co tak cicho ? wink

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252

jaka piękna katastrofa.

1180 na sp500 pękło intradayowo ale zobaczymy jak skończą. może już od jutra up?

u nas 2600 trzyma, na fixingu jak zwykle wyciągnęli up. spadki są przy małych obrotach,

niemiecki DAX na starcie sesji na nowych szczytach hossy. póki lider daje rady to nie ma co się spinać. chyba, że wybuchnie jakas bomba jak na węgrzech. patrząc na nasz nieudolny, 'liberalny' rząd rzeczywiście można się niepokoić trochę.

Dołączył: Dec 2008
Posty: 116
B
member
member
B Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 116
Originally Posted by ELDORADO
i jak tam byczki , co tak cicho ? wink

co myslisz na chwile obecna na bbz? trzymanie ma sens? Jak tak to jak długo?

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Originally Posted by ELDORADO
i jak tam byczki , co tak cicho ? wink

cóż, za heroiczna walka jankesów. wiem co czułeś, gdy widziałeś -1,2% też tak mam

niby jest tak źle, ale indeksy trzymają sie blisko szczytów.

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
europejski rubel został zmasakrowany przez dolca w niecały miesiąc z 1,42 na 1,31

grubo. jaka reakcja parkietów?

niemcy - wczoraj rekord hossy

usa - 3% od szczytów, gdyby nie te 'kasandryczne' wizje ze strefy euro pewnie nikt by tego nawet nie zauważył

ok, przyjmuję do wiadomości - 'europa się wali' bo irlandia, bo portugalia, bo hiszpania, ..bo korea, bo wikileaks. a indeksy w stanach są na poziomie z końca października - czyli 15% wyżej niż na początku września.

werdykt? może nie będzie tak źle.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Jaka waluta wydaje sie byc "najbezpieczniejsza" dolar australijski,frank??

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
wg mnie frank, niezmiennie

i korona norweska ;]

Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Yuan - mimo, ze Chinom obecnie pasuje slaba waluta to mysle, ze jeszcze troche i nie bedzie mial wyjscia jak isc w gore wink

Brazylia z Chinami rozlicza sie juz w Yuanach i Realach, Rosja od 1 grudnia tez postanowila rozliczac sie w Yuanach - http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8711025,Rosja_i_Chiny_uderzaja_w_dolara.html

Dlaczego pisalem o Brayzlii i Rosji to chyba wiekszosc wie, a kto nie wie to warto poczytac o BRIC.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Hmm ,czyli jak sie ma troche zlociszy i ojro,ktore leza na czarna godzine to warto wskoczyc we fanka,czy korone?

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
mimo wszystko we franka

fakt, że tajemnica bankowa w szwajcarii została rozłożona na łopatki, ale helweci to wciąż wyjątkowy kraj

nie potrzebna im unia, państwo neutralne
sÄ… bogaci
kantony, demokracja bezpośrednia
kasa z turystyki
zegarki, sery, czekolady ;]
stop minaretom
nie uczestniczą w żadnych starciach zbrojnych, mimo że tam każdy obywatel ma broń pod łóżkiem
mają masę specjalistów w cern-ie, czort ich tam wie, nad czym właśnie pracują lub co wymyślili
są niezależni i żadnej lichwie garbatonosej się nie opłaca robić zamachu na franka. pytanie dlaczego? czy dynastia rotschildów ma coś z tym wspólnego?
także na czasy kryzysu papierowego pieniądza frank wydaje się najbardziej stabilny

i wciąż nie mogę się nadziwić tej 'wpadce' sprzed roku. jak w szwajcarii złapano 2 żółtków posiadająych walizkę wypełnioną obligacjami wartymi już nie miliony, ale miliardy dolarów. hehe, to się nazywa mieć fach w ręku.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Na wiosne byla juz plota ,ze helmuty drukuja marke.Ile w tym moze byc prawdy? smile

Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 10,252
w to wątpię. przynajmniej nie w najbliższych latach.

nie wiem czy eurozona przetrwa, ale raczej nie. przynajmniej ta monetarna. nie wiadomo na jakie rozwiązanie postawią decydenci. a co Ty byś zrobił na ich miejscu? arystokratom finansowym chodzi o totalną kontrolę nad każdym przepływem strumienia pieniężnego. i nałożeniu kajdan plebsowi. to można osiągnąć na kilka sposobów. 'instytucje ponadnarodowe' już są, jak to się mówi 'efekt globalizacji'. twardo okopują swoje pozycje w schronach i wystawiają szpony co rusz, podjadając kawałek tortu. i tak do końca, aż 'niezależnym, suwerennym' państwom zostaną tylko okruszki

ujednolicenie finansowe w europie to fikcja, w sensie raczej nie zda egzaminu, ale czy będzie powrót do marki? to już prędzej rozczłonkują euro na to 'mniej i bardziej ważne'. ale suma sumarum podejrzewam, że przy większym kryzysie będzie można mówić o rozwiązaniach przy parytecie euro do dolara. na 1:1 w najblizszym czasie bym nie liczył, ale z takiej pozycji najłatwiej będzie wprowadzić ład finansowy, tak aby 'grzechy z przeszłości już sie nie powtarzały'. dziś nikt nie mówi przecież o takich 2 gostkach, którzy dostali nobla z ekonomii, ale ich teorie spłynęły jak gówno w przeręblu.

prawdopodobnie ta 'rywalizacja' między europą a usa będzie drukarskim ciosem za cios. więc raczej nie będzie możliwy powrót do starych walut

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Stabilizację mógłby zagwarantować powrót do Glass-Steagall Act.
Obama na początku roku zapowiadał to z dużą pewnością siebie.
Ale ci co "wystawiają szpony", jak widać utrącili pomysł.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Originally Posted by mura
europejski rubel został zmasakrowany przez dolca w niecały miesiąc z 1,42 na 1,31

grubo. jaka reakcja parkietów?

niemcy - wczoraj rekord hossy

usa - 3% od szczytów, gdyby nie te 'kasandryczne' wizje ze strefy euro pewnie nikt by tego nawet nie zauważył

ok, przyjmuję do wiadomości - 'europa się wali' bo irlandia, bo portugalia, bo hiszpania, ..bo korea, bo wikileaks. a indeksy w stanach są na poziomie z końca października - czyli 15% wyżej niż na początku września.

werdykt? może nie będzie tak źle.


Wniosek taki, że euro to Hiszpania, Portugalia, Włochy, Grecja, Irlandia i Niemcy.
DAX wysoko, S&P wysoko, bo tam jest dobrze (Ger, USA), a EURUSD nisko, po prostu.
Źle to dopiero będzie i wtedy do USD znów pałać miłością będą prawie wszyscy smile

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by mura
Originally Posted by ELDORADO
i jak tam byczki , co tak cicho ? wink

cóż, za heroiczna walka jankesów. wiem co czułeś, gdy widziałeś -1,2% też tak mam

niby jest tak źle, ale indeksy trzymają sie blisko szczytów.

no i mamy Edka w kanale 1,20-1,30 piwo
cierpliwosci Marcin , nie wszyscy jeszcze zdaja sobie sprawe , ze idiotenhossa sie juz skonczyła smile
poki co Kernel cieszy piwo

Strona 45 z 51 1 2 43 44 45 46 47 50 51

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (forty, aker, betowiec, Lukasz111, haczyk, Sensei, burbon, rafal08, JelineK, kamel, ANZELMO), 1,782 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,325
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1