Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 21 z 22 1 2 19 20 21 22
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Był ktoś na Mr. Nobody ??
Jakieś opinie ??

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by APOLLYON
Z tego, co czytam, Ciągutka, to masz "szerokie" horyzonty filmowe. Z jednej stronu, np. Kubrick, z drugiej Bergman. Burtona nie lubię. W czasach liceum wybrałem sie na "Ed Wood". Czkawka jeszcze mi nie przeszła. Nie ten temat...

obejrzyj sobie ten CAŁY film grin lubię estetykę Burtona.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Originally Posted by tyson
jesli chodzi o muzyke dla mnie aboslutny numer 1 to braveheart

wymienił bym ostatniego mohikanina ale tam procz legenarnego motywu glownego nic wiecej nie ma

dobrze jeszcze bylo w gladiatorze,

z niekostiumowych nie jestem w stanie wymienic zadnego z wybitną muzyką ktora zapadlaby w pamiec
Vangelis w 1492 genialny smile
Moricone w Misji prześwietny smile
tak to są kostiumowe smile
Inne? np:
Requiem dla snu - genialna ścieżka Clinta Mansela
Bandyta - Michał Lorenc
Man on fire
28 weeks later - John Murphy - przepiękny motyw przewodni

I to tylko z pamięci, było tego dużo, warto lecieć muzykami.

Co do Black Swan to jestem bardzo ciekawy, trochę szkoda mi oglądać w takiej jakości, ale premiera dopiero za 4 tyg... (kraj 3 świata...). Aronofsky świetnym reżyserem jest i to potwierdziło PI, Requiem i Źródło, więc mam nadzieję że się nie zawiodę, oczywiście może komuś ten reżyser nie odpowiadać, ale wtedy się mówi 'nie przypadł mi do gustu, nie podobał mi się', a nie 'słaby film'.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Originally Posted by Ludwiczek
Był ktoś na Mr. Nobody ??
Jakieś opinie ??
będzie czas to dziś obejrzę, mówią że dobry smile do końca roku napiszę opinię laugh

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by Ciągutka
lubię estetykę Burtona.

ja też grin

Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
Originally Posted by jerome
Originally Posted by Ludwiczek
Był ktoś na Mr. Nobody ??
Jakieś opinie ??
będzie czas to dziś obejrzę, mówią że dobry smile do końca roku napiszę opinię laugh


taki miszmasz ,masz w tym filmie chyba wszystko, przeczytalem, ze koles robil ten film 7 lat - i wg mnie to jest wlasnie przyklad, ze jak sie stara na sile zrobic cos pompatycznego to nie zawsze wychodzi...

Originally Posted by Ciągutka
vindom, jakiś dowcipny laugh

szybciej będzie reżyserami:
Tarkowski, Besson, Bareja, Boyle, Burton, Chaplin, Chęciński, Clouzot, Coen, Cronenberg, Darabont, Eastwood, Edel, Fincher, Forman, Harmon, Has, Hitchcock, Hrebejk, Bergman, Kachyna, Kawalerowicz, Kazan, Kieślowski, Konwicki, Koterski, Kubrick,Kurosawa,Kusturica, Lang, Lynch, Mendes, Mihaileanu,Morgenstern,Mulligan, Piwowski, Refn, Scorsese, Spielberg, Tarantino, Tornatore, Wajda, Wilder, Zelenka, Zinnemann, Kaurismaki, Béla Tarr, Coppola, Soderbergh.

---
nie kurwię (nie leżą mi):
jarmusch
almodovar
von trier
---
tak z brzegu i ogólnie grin miłej zabawy grin



Rzeczywiscie Ciagutka masz szerokie horyzonty, ale nie znalazlem w tym zestawieniu m.in. Felliniego, Polanskiego, rezyserow z korei pld - nie ogladasz czy nawet nie zasluguja na miejsce na liscie wink
tak sobie przeczytalem ta liste i wielu rezyserow nie kojarze (zwroce na nich/nie uwage) ale pozostale ktore kojarze to kawal dobrego kina
Lyncha jakos nie lubie za bardzo, probuje cos co pewien czas obejrzec ale oprocz "miasteczka..." (serial nie film) nie bardzo mi pasuje
Has - "petla" - swietny film
Ostatnio zachwycony jestem Tornatore (a propo muzyki w filmie, nie wiem czy kazdy ale te ktore obejrzalem to mialy muzyke moricone)

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Lynch - nie szaleję za nim. ma nudny, w zależności od nastroju wciągający schemat. za tłin pix go wielbię i za człowieka słonia.
Fellini (z Viscontim)...zalegają mi do wybadania, mam trochę ichniego szitu, ale cięty jestem na Włochów, jako naród.
nie lubię kina azjatyckiego. nie lubię ich kultury. nie lubię skośnych stop Kurosawa się wyłamuje, bo doceniam robotę.

Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Wy tu gadu gadu a ja nie mam co ogladac.

Zarzuccie tytulu jakis kolejnych fajnych thrillerow/kryminalow/akcji/sensacji grin

Tylko nie te co sie znajduja w TOP100 na filmwebie bo wszystko ogladalem tongue

A ja moge polecic ze swojej strony film Blow. Ogladalem 3 dni temu i spokojnie 9/10 mozna dac.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Instynkt wilka - Pogrzebane psy nie gryzą = na canal+ wczoraj widziałem, można obejrzeć. fajne skandynawskie coś co idealnie sie wpisuje w zapotrzebowanie wink

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
tu mam coś mocnego:

---
Nikogo nie zdziwi chyba fakt, że najczęściej oglądanym serialem w 2010 roku była produkcja "M jak miłość". Portal Wirtualnemedia.pl przedstawił informacje na temat odcinka, który obejrzało najwięcej fanów rodu Mostowiaków.

Okazuje się, że wielbiciele "M jak miłość" najliczniej zasiedli przed małym ekranem 15 marca. 731. odcinek serialu obejrzało wówczas 9,38 mln Polaków. Co spowodowało taką frekwencję? Z pewnością temat odcinka.

Przypomnijmy, że to właśnie wtedy Hanka opuściła dom i rodzinę. Marek znalazł list od żony, w którym prosiła go, by jej nie szukał i nie próbował się z nią kontaktować. Na stacji benzynowej, Mostowiakowa wpadła na Grażynę. Doszło do ostrej sprzeczki, w trakcie której Hanka dała rywalce w twarz.

-----
jeśli masz mocne nerwy, to atakuj cool

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Muzyckza dla mnei swietna byla w Death Proof.

Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Dziekuje, postoje laugh

Nie przepadam za kinem europejskim w tym i polskim dlatego sobie daruje. Zapuszcze sobie The next three days choc w wersji kiepskawej no ale coz.

Maly offtop: Simon Baker znany z roli w The Mentalist podpisal nowy kontrakt. Dostanie za kazdy odcinek 1mln$ blush Wczesniej dostawal 250k$. Kontrakt obowiazuje do konca 5 serii serialu.

Stal sie najlepiej zarabiajacym aktorem telewizyjmyn wystepujacym w serialu dramat/kryminal. Tylko Sheen dostaje wiecej ale za gre w komediowym serialu.

Troche przegieli z ta gaza w koncu serial ani nie jest rewelacyjny ani nie ma wielkiej publiki.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by ssaczu
Wy tu gadu gadu a ja nie mam co ogladac.

Zarzuccie tytulu jakis kolejnych fajnych thrillerow/kryminalow/akcji/sensacji grin

Tylko nie te co sie znajduja w TOP100 na filmwebie bo wszystko ogladalem tongue

A ja moge polecic ze swojej strony film Blow. Ogladalem 3 dni temu i spokojnie 9/10 mozna dac.

Mogę ci parę tytułów polecić, ale w większości to są stare filmy, które nie cieszą się wielkim powodzeniem. Aktualnie przerabiam Bogarta, więc kilka propozycji:

Sokół Maltański, Big Sleep, High Sierra, Enforcer, Mroczne przejście

Z innych:

Francuski Łącznik 1 i 2, Rok smoka (Mickey Rourke w roli polskiego policjanta), Sea of love (z Alem Pacino), Trzy dni Kondora (Redford), Get Carter (M. Caine), Kruk, Podejrzany (Hackman, Freeman i Bellucci), Touch of Evil (O. Welles), Chinatown, Surveillance, King of New York, Zły porucznik, Raport Pelikana, Ktoś całkiem obcy, Jade, Kiss of Death, Blood Work (C. Eastwood), Rise of Footsolider, Felon, Pride and Glory, Przynieście mi głowę Alfredo Garcii, Charly Varrick (W. Matthau), Taking Pelham One Two Three (Matthau, Shaw), Eastern Promises, Stander, The Corruptor, Hoodlum, Internal Affairs, Jennifer 8, Samurai, Cercle Rouge, NARC, Wild Side, Anamorph, Pogrzeb, Layer Cake, Jackie Brown, New Jack City, Donnie Brasco, Serpico, Ucieczka Gangstera, Contraband, Cebulowe Pole, Czarna Dalia, Okup, Ronin, Fan, Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym, Nieodwracalnie, Przylądek Strachu, Afera Thomasa Crowna, Copkiller, Spartan, Salton Sea, Atak na 13 posterunek, Zodiak, Trzeci Człowiek, Diamanti 13, godzina zemsty, Zbieg z Alcatraz, Brooklyn's Finest, Święci z Bostonu.

Poza tym albo w tym temacie albo poprzednim podawano już masę tytułów poszukiwanych przez Ciebie filmów wystarczy przejrzeć w stecz

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Originally Posted by jerome
Vangelis w 1492 genialny smile
W Blade Runner lepszy smile

Originally Posted by jerome
Requiem dla snu - genialna ścieżka Clinta Mansela
Najlepsza jego ścieżka dźwiękowa to moim zdaniem The Fountain, nawet w Moon lepsza. Requiem... to w zasadzie jeden, sztandarowy utwór ("Lux Aeterna"). Reszta nie powala na kolana.

Originally Posted by jerome
I to tylko z pamięci, było tego dużo, warto lecieć muzykami.
Mi się najbardziej podobają:

- Vangelis (Blade Runner, 1492, Chariots of Fire, Nankyoku Monogatari - że też pewnie nigdy nie doczekam się napisów PL do tego filmu)
- Clint Mansell (The Fountain, Moon, Black Swan)
- Elliot Goldenthal (Frida, Heat)
- Klaus Doldinger (Das Boot)
- Harry Gregson Williams (Spy Game)
- Ennio Morricone (Mission, Lolita)

Nie przepadam za tymi kompozytorami, którzy robią muzykę na masową skalę, a produkcja idzie im wręcz taśmowo. Efektem tego większość utworów jest bardzo podobnych, czasami wręcz ordynarnie zrzynają sami od siebie, byle by zarobić.
Przykład: Thomas Nemwan w White Oleander i Revolutionary Road.

Do tej kategorii zaliczam m.in. Hansa Zimmera (miewa pojedyncze świetne utwory, które giną w tłumie "masówki" - do tego świetny Gladiator, ale to w większym stopniu zasługa wokalu Lisy Gerrard), Johna Williamsa, JN Howarda czy wspomnianego już Thomasa Newmana.

Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Sledze temat caly czas. Wszystko co bylo wczesniej polecane ogladalem, te co byly podawane ostatnio tez juz obejrzalem.

Sam staram sie szukac filmow ale jest problem bo tak jak mowie przerobilem juz wszystkie rankingi TOP100 z filmweba jesli chodzi o thriller, akcja, kryminal, sensacja. Dramaty rowniez ogladam ale tylko te, ktore po opisach wydaja mi sie ciekawe.


Natomiast z Twojej listy jest sporo pozycji, ktorych nie widzialem i juz wlasnie przegladam co jest co piwo

Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
To Mansell robił muzę do Black Swan? Już wiem, że i tak nie zobacze tego filmu dzisiaj. Nie dam rady. Ale zwrócę uwagę na muzę.
Moje TOP 5 kończy "Clash of the Titans" i Ramin Djawadi. Dobra ścieżka.
Bzyku, nie wspomniałeś o nim... To znaczy, że go nie poważasz?

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Raczej nie znam smile

Mansell robił muzykę do Black Swan, ale większość to muzyka Piotra Czajkowskiego. Wykonanie jest chyba tylko Mansella. Chociaż nie wnikałem za bardzo w ten temat.

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
EDIT:

Spojrzałem na filmweb. Nie dziwię się, że nie znam owego Ramina Djawadi bo widziałem tylko jeden film do którego zagrał. W jego filmografii masa słabych filmów.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Spoko wink Niemniej jednak, OST z Clash of the Titans jest godny uwagi.

Strona 21 z 22 1 2 19 20 21 22

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, forty, aker, burbon, latajaca_holenderka), 632 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,599
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1