|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
w Ministerstwie Finansów został przygotowany projekt ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw, który wprowadza generalny zakaz organizowania gier hazardowych w sieci Internet i uczestnictwa w grach hazardowych urządzanych w sieci Internet (z wyjątkiem urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet). Ciekawe. Dzięki za wklejenie linku, P(z)b. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
Mo to Kap lica doprecyzował ostatecznie, że sieciowe granie na wzajemnych jest oki 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Nie doprecyzował, bo nie dodał, że dla tych co będą mieć siedzibę w Polsce.
Przecież ta nowelizacja jest dawno w notyfikacji i nic się nie zmieniło.
KE standardowo zgłosi zastrzeżenia i zobaczymy co zrobią.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
Kapica od samego początku mówi, że zakłady wzajemne przez Internet będą dozwolone, ale pod pewnymi warunkami (nie będę ich powtarzał. Wiadomo: siedziba w Polsce, serwery w Polsce, domena.pl, wysoka kaucja, podatek od sumy wpłaconych stawek, zakaz reklamy, zakaz oferowania casino online itd.). Nie muszę chyba mówić, że żaden bukmacher internetowy się na taką "ofertę" nie zgodzi przy jednoczesnym zakazie reklamy i oferowania casino online. Co to oznacza? Kapica i jego służba Celna będą ścigać graczy obstawiających online. Oczywiście po uprzednim wprowadzeniu zapisu w nowelizacji, że miejscem zawarcia zakładu jest miejsce przebywania osoby go zawierającej (o takim zamiarze też już wspominał Kapica).
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
sottocapo
|
|
sottocapo
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765 |
Plany tego pajaca są powszechnie znane miejmy nadzieje że KE wybije z tego głupiej łepetyny te zamiary.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
@ DJ SOSNA
Prawda, ale co to zmieni w praktyce ? Nic, pod warunkiem, że nie dokonuje się przelewów na polskie konta bankowe.
No ale z forum widać, że ludzie dalej beztrosko realizują wypłaty na konta.
W sumie i tak większości ujdzie to płazem. Ale na niektórych trafi...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Wróciłeś z kosmosu czy z innej galaktyki ?  Te jak zauważasz : ..rzeczy istotne dla nas...są Nam znane już od kwietnia 2010 roku  Uhm, zwłaszcza, że tekst sprzed kilku dni, a interpelacja też jakoś z zimy. Ale już przywykłem do tego, że Ty w tym temacie wiesz wszystko lepiej, więcej i szybciej. A aktualny stan sprawy znasz zanim jeszcze indagowani wezmą papier do ręki. Tyle, że zapominasz, iż nie jesteś tu sam, a komuś ten tekst może się przydać. Over. plany tego pajaca znane są od dawna jak to ładnie napisał oli czyli nie tylko Ja to wiem  a jesli chodzi o aktualny stan sprawy to to samo Kaplica mówił w kwietniu w TV,radiu itd. i powtarza to do teraz z tą zmianą,że KE już projekt odrzuciła, kolejna odpowiedź Komisji miała być do 15 grudnia,ba RMF nawet podawało,że 15 grudnia projekt będzie już w Sejmie ps. sorry ale wiem więcej od Ciebie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
sorry ale urwało kawałek
Po 20 lutym pod przewodnictwem Barniera odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone tekstowi dyrektywy KE w sprawie ujednolicenia przepisów e-gamblingu w UE. Sama dyrektywa spodziewana jest na na przełomie roku.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
@ DJ SOSNA
Prawda, ale co to zmieni w praktyce ? Nic, pod warunkiem, że nie dokonuje się przelewów na polskie konta bankowe.
No ale z forum widać, że ludzie dalej beztrosko realizują wypłaty na konta.
W sumie i tak większości ujdzie to płazem. Ale na niektórych trafi... Politycy są w stanie przepchnąć jak się uprą najgorszy legislacyjnie badziew. Za parę lat może tak być, że ci co żyją z hazardu jako jego konsumenci, będą emigrować do hazardu kolebki, czyli do Wielkiej Brytanii. Nie będzie to taka emigracja jak na przysłowiowe zmywaki, nie tak masowa, ale bardziej świadoma. Tam nie ma problemów z przelewami i podatkami od wygranych i jeszcze długo nie będzie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2001
Posty: 47,392 |
no to wlasnie pan minister zapowiedzial, że skupią się na sciganiu graczy
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 6,731 |
no to wlasnie pan minister zapowiedzial, że skupią się na sciganiu graczy ciekawe co na to Conrad - copowie o wyczynach parti sprawiedliwych. W końcu czynią by żyło się lepiej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 6,444 |
Jak to co powie, to co zawsze.
W zakłady sportowe będziemy mogli grać. Zmienia się tylko tyle, że spokojnie będą prześwietlać przelewy, konto bukamchera<->twoje konto, oczywiście dla dobra wspólnego.
"Po tej burzliwej dyskusji nie ma intencji blokowania serwerów, będziemy skupiali się na tym, żeby identyfikować osoby, które grają nielegalnie, po dokonywanych przelewach" - zapowiada Kapica.
Oczywiście liberały jak zwykle ułatwiają życie Wszystkim i sprawią że Netteler będzie miał napływ wniosków o wydanie kart.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
sottocapo
|
|
sottocapo
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765 |
Jeśli można rzućcie linkiem.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,388 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,388 Likes: 2 |
Jeśli można rzućcie linkiem. chyba to to [ rmf24.pl]
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
sottocapo
|
|
sottocapo
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765 |
Dzieki Forty Dziwne to trochę że KE nie pozwoliła blokować serwerów a nie ma nic przeciwko żeby ten bałwan ścigał graczy grających na zagranicznych serwerach. No nic korzystając np z Nettka to będzie mógł mnie ścigać 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,388 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,388 Likes: 2 |
Dzieki Forty Dziwne to trochę że KE nie pozwoliła blokować serwerów a nie ma nic przeciwko żeby ten bałwan ścigał graczy grających na zagranicznych serwerach. No nic korzystając np z Nettka to będzie mógł mnie ścigać  Nie ma co panikować,to tylko projekty ,poronione zresztą, chorego człowieka
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2003
Posty: 801 |
ciekawe jakie wyroki będą jeżeli zauważą że ktoś wpłacił do buka 50 czy 100 złotych i wypłacił kilkaset albo więcej na konto bankowe ... strach się bać 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251 |
Ciekawsze od zagadnienie przelewów jest to czy buki zachowają się podobnie jak w przypadku Francji. Czyli zamkną drzwi dla graczy z Polski, ew. jedynie pozwolą grać w oddziałach założonych w PL zgodnie z ustawą (czyli podatkiem 12% etc.).
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Gwoli przypomnienia wszystkim : ten sam portal,ten sam autor W połowie grudnia "hazard w internecie" wróci do Sejmu Wtorek, 2 listopada 2010 (12:20) Około 15 grudnia do Sejmu ma wpłynąć kontrowersyjny projekt zakazujący organizowania gier w sieci oraz przyjmowania zakładów bukmacherskich. Dokument był poprawiany dwa razy. Rok temu miał być jednym ze sztandarowych projektów ekipy PO targanej aferą hazardową. Najpierw projekt został skrytykowany przez Komisję Europejską i odesłany do Polski do poprawy. Ma szansę zostać przyjęty, jeżeli tym razem wróci z Brukseli bez kolejnych poprawek. Jest to bardzo możliwe, bo z radykalnych haseł premiera Donalda Tuska o blokowaniu internetu, niewiele zostało. Zobacz również: Kempa: Afera hazardowa kosztowała państwo 2 mld zł Rząd musiał ustąpić i zmienić strategię walki z hazardem w sieci: nie powstanie m.in. indeks stron zakazanych. Gabinet Tuska zamiast blokować dostęp do internetowego pokera, teraz chce ścigać siedzących przed komputerem. Po tej burzliwej dyskusji, nie ma intencji blokowania serwerów zakładów bukmacherskich. Będziemy się skupiać na tym aby identyfikować osoby , które grają nielegalnie po dokonywanych przelewach - przyznaje szef służby celnej minister Jacek Kapica. Nic nie wyszło również z pomysłu zakazu reklamowania hazardu. Jedyny "pozytywny" skutek afery hazardowej to mniej automatów do gry. Polska Mariusz Piekarski RMF FM dziś dodał tylko,że KE sie zgodziła  mały cytat z teg hot newsa : "Tym razem nie ma zastrzeżeń jak pół roku temu, gdy Komisja Europejska wyśmiała pomysł blokowania serwerów i tworzenia indeksu zakazanych stron internetowych" ciekawe kiedy KE odrzuciła projekt z takimi pomysłami  BTW oba artykuly pewnie sponsorowane przez Oleszczuka i Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich czyli 9\10 że fake.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,388 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,388 Likes: 2 |
Gwoli przypomnienia wszystkim : ten sam portal,ten sam autor W połowie grudnia "hazard w internecie" wróci do Sejmu Wtorek, 2 listopada 2010 (12:20) Około 15 grudnia do Sejmu ma wpłynąć kontrowersyjny projekt zakazujący organizowania gier w sieci oraz przyjmowania zakładów bukmacherskich. Dokument był poprawiany dwa razy. Rok temu miał być jednym ze sztandarowych projektów ekipy PO targanej aferą hazardową. Najpierw projekt został skrytykowany przez Komisję Europejską i odesłany do Polski do poprawy. Ma szansę zostać przyjęty, jeżeli tym razem wróci z Brukseli bez kolejnych poprawek. Jest to bardzo możliwe, bo z radykalnych haseł premiera Donalda Tuska o blokowaniu internetu, niewiele zostało. Zobacz również: Kempa: Afera hazardowa kosztowała państwo 2 mld zł Rząd musiał ustąpić i zmienić strategię walki z hazardem w sieci: nie powstanie m.in. indeks stron zakazanych. Gabinet Tuska zamiast blokować dostęp do internetowego pokera, teraz chce ścigać siedzących przed komputerem. Po tej burzliwej dyskusji, nie ma intencji blokowania serwerów zakładów bukmacherskich. Będziemy się skupiać na tym aby identyfikować osoby , które grają nielegalnie po dokonywanych przelewach - przyznaje szef służby celnej minister Jacek Kapica. Nic nie wyszło również z pomysłu zakazu reklamowania hazardu. Jedyny "pozytywny" skutek afery hazardowej to mniej automatów do gry. Polska Mariusz Piekarski RMF FM dziś dodał tylko,że KE sie zgodziła  mały cytat z teg hot newsa : "Tym razem nie ma zastrzeżeń jak pół roku temu, gdy Komisja Europejska wyśmiała pomysł blokowania serwerów i tworzenia indeksu zakazanych stron internetowych" ciekawe kiedy KE odrzuciła projekt z takimi pomysłami  BTW oba artykuly pewnie sponsorowane przez Oleszczuka i Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich czyli 9\10 że fake. jestes w błędzie Jacek,niestety
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|