Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 23 1 2 3 22 23
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Ile zarabia opiekun orlika i ile godzin miesiecznie pracuje ??

Dołączył: Nov 2007
Posty: 41,087
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2007
Posty: 41,087
Zgubiłem komórkę wraz z kartą z mix plusa.

Rozumiem że muszę isć zgłosić do Plusa.

Wie ktoś co oni wtedy robią ? Dają mi nową kartę ?

Dołączył: Aug 2005
Posty: 7,748
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 7,748
Originally Posted by grajus87
Zgubiłem komórkę wraz z kartą z mix plusa.

Rozumiem że muszę isć zgłosić do Plusa.

Wie ktoś co oni wtedy robią ? Dają mi nową kartę ?

NIe wiem jak jest w Plusie ,wiem natomniast ze gdy zgubiłem tel w Erze musiałem zapłacic chyba 20 pln za duplikat karty.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 9,128
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 9,128
Jest może ktoś obeznany w zakresie MECHANIKI PŁYNÓW?

parcie na ścianki itp.

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
wiem, ze jest tu troche ludzia z anglii wiec moze ktos bedzie w stanie pomoc - potrzebujemy listy substytutow do zapachow pochodzacych z Milton Lloyd, ktos ma/wie jak znalezc ?

Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,292
G
Tata
Tata
G Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,292
Witam , z dniem 03.01.2011 weszły nowe testy teoretyczne na prawko. Posiada może ktos nowa wersje testów na komputer? Oczywiście pytałem wujka google ale wszytsko za drobna opłata... Lub ja szukać nie umiem.. Jesli byłby ktos w stanie pomoc byłbym wdzeiczny..

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
W osrodku szkoleniowym nie maja ?;)

Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,292
G
Tata
Tata
G Offline
Dołączył: Jan 2007
Posty: 1,292
Tam gdzie ja robię prawo jazdy to nie ma jeszcze instruktor.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Jest na sali prawnik..? Zdaje się, że jest, ale nie pamiętam kto..

Interesuje mnie, jaki rodzaj umowy najlepiej wybrać, jeśli chodzi o reprezentowanie interesów innej osoby..? Konkretnie chodzi mi o sport.
Gdyby ktoś mógł pomóc, może gdzieś jakiś wzór znajdę..?

Pozdrawiam.

Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Originally Posted by wwwujek
Jest na sali prawnik..? Zdaje się, że jest, ale nie pamiętam kto..

Interesuje mnie, jaki rodzaj umowy najlepiej wybrać, jeśli chodzi o reprezentowanie interesów innej osoby..? Konkretnie chodzi mi o sport.
Gdyby ktoś mógł pomóc, może gdzieś jakiś wzór znajdę..?

Pozdrawiam.

Nie wyjaśniłeś za bardzo o jaką formę reprezentacji Ci chodzi, tj. czy masz zamiar pobierać za to wynagrodzenie czy nie. Jednakże wydaje się, że najlepsza w tym wypadku będzie umowa agencyjna (z lekkimi modyfikacjami uwzględniającymi charakter takiej umowy). W przypadku umowy agencyjnej "przyjmujący zlecenie ("agent") zobowiązuje się do stałego pośredniczenia przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie ("zleceniodawcy") albo do zawierania ich w imieniu zleceniodawcy, a zleceniodawca zobowiązuje się do zapłaty umówionego wynagrodzenia (prowizji)."

W internecie jest pełno tego rodzaju wzorów umów, choć ich osobiście nie polecam. Jak skonkretyzujesz czego ma dotyczyć umowa, będę w stanie pomóc coś więcej.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Originally Posted by KlaymanPL
Nie wyjaśniłeś za bardzo o jaką formę reprezentacji Ci chodzi, tj. czy masz zamiar pobierać za to wynagrodzenie czy nie. Jednakże wydaje się, że najlepsza w tym wypadku będzie umowa agencyjna (z lekkimi modyfikacjami uwzględniającymi charakter takiej umowy). W przypadku umowy agencyjnej "przyjmujący zlecenie ("agent") zobowiązuje się do stałego pośredniczenia przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie ("zleceniodawcy") albo do zawierania ich w imieniu zleceniodawcy, a zleceniodawca zobowiązuje się do zapłaty umówionego wynagrodzenia (prowizji)."

W internecie jest pełno tego rodzaju wzorów umów, choć ich osobiście nie polecam. Jak skonkretyzujesz czego ma dotyczyć umowa, będę w stanie pomóc coś więcej.

Konkretnie chodzi o młodego piłkarza, któremu chciałbym pomóc. Nie chodzi mi tutaj o zarobek wyłącznie, taki wiesz, szybki pieniądz.. Raczej o zabezpieczenie. Obawiam się sytuacji, kiedy pomogę jakiemuś 16 latkowi, załatwię jakieś testy czy cokolwiek, ten dostanie się do jakiegoś zespołu, w dwa lata zrobi znaczny postęp i wypatrzy go jakiś Pan Manager, naopowiada bajek i zgarnie śmietankę..

Rozumiem, że taką umowę mógłbym podpisać np. na czas nieokreślony, powiedzmy z 6 miesięcznym okresem wypowiedzenia.
Wtedy byłbym bezpieczny.

Pytanie formalne. Osoba, która podpisała taką umowę o reprezentowanie, bądź agencyjną, może w trakcie jej trwania sama komunikować się z Klubem, pomijając Agenta? Czy to jest już traktowane, jako złamanie umowy..?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
L
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
L Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,990
TO pewnie wszystko kwestia tego jak zostanie umowa ta spisana, jakis punkt gdzie reprezentowany nie moze dzialac na wlasna reke/poza wiedza swojego agenta zalatwi sprawe- jesli sie tak da smile

Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Originally Posted by wwwujek
Originally Posted by KlaymanPL
Nie wyjaśniłeś za bardzo o jaką formę reprezentacji Ci chodzi, tj. czy masz zamiar pobierać za to wynagrodzenie czy nie. Jednakże wydaje się, że najlepsza w tym wypadku będzie umowa agencyjna (z lekkimi modyfikacjami uwzględniającymi charakter takiej umowy). W przypadku umowy agencyjnej "przyjmujący zlecenie ("agent") zobowiązuje się do stałego pośredniczenia przy zawieraniu z klientami umów na rzecz dającego zlecenie ("zleceniodawcy") albo do zawierania ich w imieniu zleceniodawcy, a zleceniodawca zobowiązuje się do zapłaty umówionego wynagrodzenia (prowizji)."

W internecie jest pełno tego rodzaju wzorów umów, choć ich osobiście nie polecam. Jak skonkretyzujesz czego ma dotyczyć umowa, będę w stanie pomóc coś więcej.

Konkretnie chodzi o młodego piłkarza, któremu chciałbym pomóc. Nie chodzi mi tutaj o zarobek wyłącznie, taki wiesz, szybki pieniądz.. Raczej o zabezpieczenie. Obawiam się sytuacji, kiedy pomogę jakiemuś 16 latkowi, załatwię jakieś testy czy cokolwiek, ten dostanie się do jakiegoś zespołu, w dwa lata zrobi znaczny postęp i wypatrzy go jakiś Pan Manager, naopowiada bajek i zgarnie śmietankę..

Rozumiem, że taką umowę mógłbym podpisać np. na czas nieokreślony, powiedzmy z 6 miesięcznym okresem wypowiedzenia.
Wtedy byłbym bezpieczny.

Pytanie formalne. Osoba, która podpisała taką umowę o reprezentowanie, bądź agencyjną, może w trakcie jej trwania sama komunikować się z Klubem, pomijając Agenta? Czy to jest już traktowane, jako złamanie umowy..?

Odpowiem od razu na Twoje ostatnie pytanie. Zleceniodawca oczywiście może (nawet za Twoimi plecami), kontaktować się z Klubem i zawierać umowy we własnym imieniu. W umowie można by przewidzieć karę umowną na wypadek "samowolki" w szukaniu klubu, ale uważam, że zapis taki mógłby być uznany za bezprawny.

W opisanej jednak sytuacji rodzi się jednak znaczenie więcej "niedogodności".

Po pierwsze, 16-latek w świetle prawa jest osobą ograniczoną w zdolności do czynności prawnych, tj. nie możesz z nim skutecznie zawrzeć takie umowy (wyjątek: rodzice potwierdzą już zawartą umowę). Musiałbyś się więc postarać zawrzeć taką umowę "z rodzicami".

Po drugie, osoby chcące prowadzić działalność agencyjną i menedżerską wśród piłkarzy, powinny uzyskać niezbędny dokument, czyli licencje dla menedżerów ds. piłkarzy. Możliwości prowadzenia tego typu działalność przez osoby nieposiadające odpowiednich uprawnień są poważnie ograniczone. Uchwała PZPN szczegółowo wskazuje na uprawnienia i obowiązki menedżera. Prowadzą oni sprawy piłkarzy, w szczególności pomagają w zawieraniu umów, występują w imieniu i na rzecz zawodników przed organami FIFA, UEFA i PZPN, prezentują klubom zawodników. Nie będę szczegółowo opisywał uchwał w tym zakresie, podkreślę jedynie, że o taką licencję jest dość trudno. Nawiasem mówiąc zgodność tych przepisów z prawem europejskim jest obecnie analizowana.

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Originally Posted by KlaymanPL
Odpowiem od razu na Twoje ostatnie pytanie. Zleceniodawca oczywiście może (nawet za Twoimi plecami), kontaktować się z Klubem i zawierać umowy we własnym imieniu. W umowie można by przewidzieć karę umowną na wypadek "samowolki" w szukaniu klubu, ale uważam, że zapis taki mógłby być uznany za bezprawny.

Nawet, gdyby w umowie był zapis o wyłączności..? Co wtedy? Wpisana kara umowna lub sąd..?


Originally Posted by KlaymanPL
W opisanej jednak sytuacji rodzi się jednak znaczenie więcej "niedogodności".

Po pierwsze, 16-latek w świetle prawa jest osobą ograniczoną w zdolności do czynności prawnych, tj. nie możesz z nim skutecznie zawrzeć takie umowy (wyjątek: rodzice potwierdzą już zawartą umowę). Musiałbyś się więc postarać zawrzeć taką umowę "z rodzicami".

Tak, oczywiście w przypadku oboby poniżej 18 roku zycia, umowa z Rodzicami.

Originally Posted by KlaymanPL
Po drugie, osoby chcące prowadzić działalność agencyjną i menedżerską wśród piłkarzy, powinny uzyskać niezbędny dokument, czyli licencje dla menedżerów ds. piłkarzy. Możliwości prowadzenia tego typu działalność przez osoby nieposiadające odpowiednich uprawnień są poważnie ograniczone. Uchwała PZPN szczegółowo wskazuje na uprawnienia i obowiązki menedżera. Prowadzą oni sprawy piłkarzy, w szczególności pomagają w zawieraniu umów, występują w imieniu i na rzecz zawodników przed organami FIFA, UEFA i PZPN, prezentują klubom zawodników. Nie będę szczegółowo opisywał uchwał w tym zakresie, podkreślę jedynie, że o taką licencję jest dość trudno. Nawiasem mówiąc zgodność tych przepisów z prawem europejskim jest obecnie analizowana.

Widzisz, to mnie najbardziej wkur.. Licencja kosztuje 5000. Dałbym, gdyby nie to, że jest wydawana na okres 5 lat!

I teraz ktoś, kto ma taką licencję, będzie sie zajmowal małolatami..? Wątpię. Bo nawet jak uda sie sprzedać takiego za 8-10 tys, to Agent z tego dostanie może 8-10%.. Gra nie warta świeczki. Mając w swojej stajni reprezentantów kraju, nie będzie sie brudził małolatami, którzy starają sie o pierwszy kontrakt. I ci mlodzi sa w czarnej du..

Ja zdaje sobie sprawę, że wg. przepisów, nie można negocjować z Klubem, który jest w strukturach PZPN, bez wymaganej licencji. Jednak uważam to za nie do końca trafne rozwiązanie. Który manager prowadzi interesy zawodników 2,3 ligi..? Nie znam takiego..

I tu jest pole do popisu dla młodych managerów, którzy potrafią zainteresować swoim klientem jakiś Klub. Tylko, że wg. prawa, nie wolno..
I jak to ugryźć?

Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2004
Posty: 1,859
Quote
Widzisz, to mnie najbardziej wkur.. Licencja kosztuje 5000. Dałbym, gdyby nie to, że jest wydawana na okres 5 lat!

I teraz ktoś, kto ma taką licencję, będzie sie zajmowal małolatami..? Wątpię. Bo nawet jak uda sie sprzedać takiego za 8-10 tys, to Agent z tego dostanie może 8-10%.. Gra nie warta świeczki. Mając w swojej stajni reprezentantów kraju, nie będzie sie brudził małolatami, którzy starają sie o pierwszy kontrakt. I ci mlodzi sa w czarnej du..

Ja zdaje sobie sprawę, że wg. przepisów, nie można negocjować z Klubem, który jest w strukturach PZPN, bez wymaganej licencji. Jednak uważam to za nie do końca trafne rozwiązanie. Który manager prowadzi interesy zawodników 2,3 ligi..? Nie znam takiego..

I tu jest pole do popisu dla młodych managerów, którzy potrafią zainteresować swoim klientem jakiś Klub. Tylko, że wg. prawa, nie wolno..
I jak to ugryźć?

Zgadzam się z Tobą z całej rozciągłości. Szczerze mówiąc zainteresowałeś mnie tym tematem i przeanalizuje to. Daj mi trochę czasu, muszę to rozgryźć! smile

Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Luz. Zwróć uwagę na to, że taki Piekarski transferował sporo piłkarzy, a licencje ma od pól roku - wreszcie zrobił swoją.. Miał jednak coś, czego ja nie mam - nazwisko.

Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Mam taki problem. Wykupiłem sobie konto premium na hotfile.com

Ściągam sobie filmy. Jeden jest spakowany w dwóch częściach bądź większych ilościach. Transfer mam słaby, ale to już wina neta. Sęk w tym, że jest on nierównomierny. Jeden plik ściąga mi się np. 400 MB w godzinę, a drugie 400 MB w 15 godzin. Jest jakiś program by to wyrównać lub po prostu coś jest nie tak?

Mało tego. Jak pierwszy plik spakowany w *rar (zazwyczaj) ściągnie mi się to drugi plik cały czas ściąga się bardzo wolno.

Jak sobie z tym poradzić.

Przecież to chore żeby jeden plik 400 MB ściągało mi w 20 godzin puke

Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Tylko masz tak z hotfile ?

Jaki masz internet ? i skad ?

Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Ze wszystkich serwerów.

Co ciekawe wcześniej było okej, transfer się wyrównywał na wszystkie pliki.

NEO 1,3 Mb

Nic lepszego u mnie nie da rady mieć teraz.

Wcześniej w 3 godzinki miałem 2 filmy (czyli 4 x 400 MB) i było okej, teraz nie mogę sobie z tym poradzić.

Strona 1 z 23 1 2 3 22 23

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (rymoholik, rafal08, Sensei, latajaca_holenderka, $-man, Lukasz111, forty, 11kera11), 671 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,005
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1