Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 18 1 2 3 17 18
#4485013 25/02/2011 14:08
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
@ Agassi

Przeczytałem jeszcze raz stenogram i ten fragment wypowiedzi
Kapicy:

"Włochy nie poszły w kierunku, który proponujemy,
czyli określania właściwości miejscowej dla podejmowania
postępowań kontrolnych i egzekucji prawa z punktu widzenia
prawa polskiego."

może być kluczowy.

To by tłumaczyło dlaczego buki w większości oferują
na domenie .com usługi Włochom.
A Francuzom nie.

Dołączył: Oct 2007
Posty: 273
C
enthusiast
enthusiast
C Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 273
Trochę z innej beczki...
Zapewne wielu z was słyszało o kłopotach szwajcarskiej firmy, która umieściła reklamę BAH-u na zawodach PŚ w Zakopanem w styczniu 2010 roku. Od tamtego czasu firmy zdecydowanie przystopowały z reklamą w naszym kraju. Jednak widać pierwsze oznaki nadchodzących zmian:

http://about.betsson.com/pl/spot-betsson-w-telewizji/?WT.mc_id=150700_CA_O_PL_24-01-2011_NRC_OK

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Originally Posted by cinek1234
Trochę z innej beczki...
Zapewne wielu z was słyszało o kłopotach szwajcarskiej firmy, która umieściła reklamę BAH-u na zawodach PŚ w Zakopanem w styczniu 2010 roku. Od tamtego czasu firmy zdecydowanie przystopowały z reklamą w naszym kraju. Jednak widać pierwsze oznaki nadchodzących zmian:

http://about.betsson.com/pl/spot-betsson-w-telewizji/?WT.mc_id=150700_CA_O_PL_24-01-2011_NRC_OK

Widziałem właśnie ostatnio tę reklamę i w zasadzie zgłupiałem. Cholera wie czego się spodziewać w najbliższym czasie. Może ktoś mnie oświeci - co zyska nasz kraj na wykurzeniu zagranicznych firm bukmacherskich z rynku? Zaznaczam, że nie interesuję się polityką ani prawem, stąd jestem dość zielony w temacie. Ale na chłopski rozum, czy nie lepiej byłoby ustalić podatek, zadowalający obie strony i robić kasę do budżetu? Jakie będą pozytywy wypędzenia bwinów i innych gigantów z naszego rynku? Bo tego pojąć nie potrafię...

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
A jak to bedzie wygladalo jak w pucharach zajedzie do POlandu,klub z reklama buka?

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Była taka sytuacja w meczu piłki ręcznej w Kielcach. W efekcie chyba usunęli reklamy... (baha bodajże)

Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Originally Posted by Rysio Ochudzki
A jak to bedzie wygladalo jak w pucharach zajedzie do POlandu,klub z reklama buka?

Juventus-Lech - http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25350/juventus_lech_wrzesien10_newspix_470.jpeg

Lech-Juventus - http://www.se.pl/s/photos/thumbnails/98703/Lech_Pozna_Juventus_Turyn_580x467.jpg

Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
No ale w takiej sytuacji, klub gosci jest poszkodowany.Przeciez sponsor nie jest filantropem.

Dzieki Bogu, ze w tym kraju "jeszcze" mozna kupic piwo i wodke. smile

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
W UK, najbardziej liberalnym kraju pod względem gamingu, reklama na koszulkach gości też jest niedozwolona jeśli buk nie ma licencji w EU lub innym kraju na angielskiej tzw. "Białej Liście".

Kiedyś chyba Sevilla przyleciała na mecz z Rangersami w Glasgow i musieli wystąpić bez sponsora.

Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Oct 2007
Posty: 251
http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter6.nsf/0/4DE9AB9D3112C938C1257841007C59D4/$file/85_b_ksiazka.pdf
Wczorajsza gadanina w sejmie, od 180 strony + poseł Wikiński jako bonus na koniec.

Przejrzałem toto tracąc trochę cennego czasu.

Ogólnie to wcale nie są tacy pewni czy jest toto zgodne z prawem unijnym. Niby tak, ale to takie tak nie na 100%.

Mają też wątpliwości czy da się toto dobrze egzekwować.

Już misie kombinują i rozmarzają się, aby totalizator mógł sprzedawać losy przez internet (a potem i pewnie zdrapki, bilony na automaty itd: czyli najczystszy hazard choć inaczej nazwany coby lud się nie pokapował)

Poseł Wikiński ogólnie pocisnął, proponuje przeczytać. Taki przykładzik: "Z tych samych względów uzasadnione wydaje się wprowadzenie w projekcie nowelizacji minimalnej liczby punktów naziemnych, którymi powinien dysponować podmiot ubiegający się o zezwolenie na przyjmowanie zakładów wzajemnych w sieci Internet.". Czyli internet tak, ale tylko dla polskich ziemniaków smile Chociaż nie... sorry... zapewne bwin i pinnacle pootwierają punkty naziemne w PL, od ch.ja punktów.

To tak na krótko. Ciekawostek jest tam pewnie więcej ale za dokładnie nie chciało mi się tego czytać.

Dołączył: Apr 2006
Posty: 4,168
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Apr 2006
Posty: 4,168
Robi się państwo policyjne i tyle. Niedługo dojdzie do tego, że znajdziesz 50 groszy na ulicy i Cię fiskus dopadnie, że nie zgłosiłeś. Ciekaw jestem tylko jak oni to wszystko będą w stanie kontrolować. Kolejna armia urzędników? Mieli redukować etaty, a efewkt jest taki, że nowych wciąż przybywa i przybywa. Oczywiście na armię "darmozjadów" płacimy my... . Nie chce mi się już pisać bo to gadka do innego tematu. Mam tylko cichą nadzieję, że uznają w tym roku pokera jako dyscyplinę olimpijską i utrą nosa tym naszym "ekspertom" w rządzie.

Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
Originally Posted by Moonchild
Poseł Wikiński ogólnie pocisnął, proponuje przeczytać. Taki przykładzik: "Z tych samych względów uzasadnione wydaje się wprowadzenie w projekcie nowelizacji minimalnej liczby punktów naziemnych, którymi powinien dysponować podmiot ubiegający się o zezwolenie na przyjmowanie zakładów wzajemnych w sieci Internet."

Widac, czerwonej kurvie sie juz kompletnie w glowie popierdzielilo od bycia "ciemniakiem" finansow.

Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
no risk no fun
no risk no fun
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
CI ktorzy pracuja/mieszkaja w UK moga chyba spac spokojnie ? bo

skoro maja konta w Angli , meldunek w tym kraju to Kapica moze

chyba takich graczy w dupe pocalowac.Czy sie myle ?

Dołączył: Apr 2006
Posty: 4,168
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Apr 2006
Posty: 4,168
Hehe jasne, że jak mieszkasz na wyspach to mogą Ci naskoczyć smile . Mieszkasz tam, pracujesz tam i płacisz tam podatki. Nie Twoja wina, że kiedyś tam dawno temu miałeś pecha i urodziłeś się w Polsce tongue .

Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
O
oli Offline
sottocapo
sottocapo
O Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
Ale to wszystko wina branży Platforma jest wporzo.

:D: laugh laugh

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Podczas wczorajszej debaty nad pierwszym czytaniem rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych temat pokera pojawiał się kilkukrotnie w pytaniach i wypowiedziach posłów. Jednym ze zgłoszonych wniosków było skierowanie ustawy do prac w sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

http://www.pokertexas.pl/poker-news/poker-sejm-sukces

Art popraw Mnie jeśli sie mylę ale to powinno wydłużyc okres legislacji.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
@ Agassi

Kapica:

" Instytucja ta ( Polska Federacja Pokera Sportowego)
wystąpiła do nas o wydanie decyzji w zakresie gier.
Wydaliśmy decyzję wskazującą, że poker jest grą hazardową.
Strona poszła z tym do sądu. Orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego rozstrzygnie, czy jest to podmiot podlegający ustawie, czy niepodlegający ustawie. Widać, że środowisko Polskiej Federacji Pokera Sportowego chce się wyłączyć z tej ustawy. Skoro poszli na drogę sądową, nie interesuje ich rozmowa
o jakimkolwiek instytucjonalnym uznaniu tego podmiotu i stworzeniu liberalnych warunków w ramach ustawy. Poczekamy,jaki będzie wynik. Trudno cokolwiek więcej powiedzieć w tym zakresie."

Z tego wynika, że raczej nie wydłuży.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Miałem raczej na myśli tarcia w komisjach na temat Totolotkaitd, trudnosci z osiagnięciem konsensusu tongue

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Sadząc po wypowiedziach p-osłów, to raczej tarć nie będzie.
Kapica o pokerze powie, że jak NSA wyłączy z ustawy, to problem
się rozwiąże, a jak nie wyłączy to też się rozwiąże smile
A co do Totalizatora, to mówił, że to kwestia następnych nowelizacji.

Żeby osiągnąć konsensus, to trzeba wiedzieć czego się chce.
A oni pojęcia nie mają o temacie.
Kapica rzuci parę "mądrych" haseł i już.


Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
http://www.rp.pl/artykul/617956_Zaklady-online-moga-byc-legalne.html

Quote
W Sejmie odbyło się wczoraj pierwsze czytanie projektu zmian ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw. Projekt, który dopuszcza legalne gry w internecie, przygotował resort finansów

Według wiceministra finansów Jacka Kapicy, zakłady bukmacherskie w sieci będą legalne być może już w wakacje.


Tymczasem Fortuna Entertainment Group – działający w Europie Środkowej i Wschodniej operator zakładów wzajemnych, który ma swoje punkty stacjonarne w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech przedstawił wyniki swojej działalności w internecie na Węgrzech.

Za pośrednictwem internetowej platformy FortunaWin.com w ciągu siedmiu miesięcy działalności platformy, firma pozyskała 10 tysięcy użytkowników. - To ogromny sukces, zważywszy, że platforma w ramach testu uruchomiona została jedynie na Węgrzech. Jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom najnowocześniejsze produkty i usługi w dziedzinie gier oraz zakładów on-line, praktycznie bez geograficznych ograniczeń. Wierzymy w potencjał FortunaWin i będziemy kontynuować jej rozwój" – powiedział Jiøí Bunda, dyrektor generalny Fortuna Entertainment Group.

Jak mówi z niecierpliwością czeka na zmiany w polskim prawie, bo grupa planuje uruchomić zakłady on-line również w Polsce. - Aby nowelizacja ustawy miała praktyczny sens, polski regulator rynku powinien przede wszystkim zaproponować stawkę podatkową odpowiadającą stawkom w innych krajach EU – co zapewni możliwość konkurencji z nielegalnymi operatorami zagranicznymi - przekonuje Bunda.

Dla firm bukmacherskich działających w Polsce, wysokość podatku jaki będą musiały płacić za organizowanie zakładów w sieci jest sprawą pierwszoplanową. Obawiają się, że jeśli stawka będzie zbyt wysoka, to działalność nie będzie dla firm stacjonarnych opłacalna, bo nie będą konkurencyjne wobec firm, które obecnie oferują już zakłady w sieci poprzez serwery umieszczone w rajach podatkowych i nie płaca żadnych podatków w Polsce. Po podniesieniu w ubiegłym roku o 20 proc. podatku na stacjonarne zakłady wzajemne, bukmacherzy działający na polskim rynku twierdzą, że działają na granicy opłacalności. Ich szacunkowe przychody w 2010 r. wyniosły 758 mln zł w stosunku do 896,5 mln zł rok wcześniej.

Fortuna posiada obecnie ponad 1300 kolektur na trzech rynkach. W październiku 2010 roku spółka zadebiutowała na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Pradze. Z debiutu uzyskała 8,6 mln euro. Pieniądze z akcji firma przeznacza na rozwój sieci loterii w Czechach. Głównym akcjonariuszem firmy jest środkowoeuropejska grupa inwestycyjna Penta.

laugh

over - under
1.60 - 1.60

Strona 1 z 18 1 2 3 17 18

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, rafal08, Lukasz111, burbon), 2,787 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,865
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1