Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
R
+
+
R Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2003
Posty: 6,861
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 6,861
Ilość medali indywidualnie pon/pow

Bjoergen (H 3.5) + @1.55
Johaug (H 0.5) + @1.45
Saarinen (H 0.5) + @1.50

Bjoergen idzie jak maszynka, powinno byc izi, jeśli nawet nie będą to same złota, to 4 medale powinny być. Jahaug tez coś ukłuje w stylu dowolnym, natomiast co do Saarinen to widać, że forma idzie w górę, sladów po kontuzji nie ma, medal powinien być.

Dołączył: Oct 2005
Posty: 7,777
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 7,777
Kowalczyk czy zdobedzie zloty Medal Tak/Nie 2.70-1.35 mysle mozna sprobowac na 1 i całkiem realne
smile

Dołączył: May 2001
Posty: 31,385
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,385
Likes: 2

Dołączył: May 2001
Posty: 31,385
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,385
Likes: 2
Sprinty kobiet zdaniem szwedzkiego bukmachera

[Linked Image] [img267.imageshack.us]


Dołączył: Sep 2003
Posty: 6,861
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 6,861
Sprint to t

roche loteria, ale coś pewnie zagram. Myślę nad Majdic, jak znajdę fajna parę to z pewnością pocisnę, no i chyba na Randall w parze z Bjoergen. Amerykanka wyglada na mocniejszą jeśli chodzi o sprint.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
3 niezle gorki na trasie niezbyt dluga prosta przed meta wiec moga byc ciekawe biegi smile
Kowalczyk po final crazy

Dołączył: Feb 2011
Posty: 169
J
member
member
J Offline
Dołączył: Feb 2011
Posty: 169
24.02.2011 13:00
Sprint
Typ: Randall - zwyciezca
Kurs: 3.5

Dzisiaj o godzinie 13 rozpoczynaja sie mistrzostwa swiata w narciarstwie klasycznym. Pierwsza konkurencja bedzie sprint Kobiet. Zdecydowana faworytka jest Amerykanka Kikkan Randall. Jest ona aktualnie liderka sprintu. Ostatnio znajduje sie ona w wybornej formie. Gdzie sie nie pojawi tam wygra. Wczesniej Liberec, teraz Drammen. Ostatnie zwyciestwo szczegolnie smakuje, rozgrywane tuz przed MS (Norwegia). Amerykanka w pieknym stylu wygrala i pozostawila w pokonanym polu m.in. Bjoergen. Sprint to jedyna konkurencja, w ktorej Amerykanka moze sie liczyc. Dodatkowym atutem jest miejsce w ktorym rozgrywane sa dzisiejsze zawody. Rok temu oniosla tu swoj pierwszy wiekszy sukces zajmujac drugie miejsce tuz za Bjoergen. Randall w tym sezonie postanowila wylacznie skupic sie na sprintach. Bardzo dobrze jej to wychodzi. Na dzien dzisiejszy uwazam ze jest ona najlepsza sprinterka; mocniejsza od Bjoergen. Ma duze szanse na zwyciestwo.

Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Dziś 15km, 7,5km+7,5km;
Poniżej bardzo ciekawa wypowiedź Kowalczyk dla onet.pl

To bardzo trudna trasa. Na imprezie mistrzowskiej jeszcze takiej nie widziałam. Co ciekawe, nie ma na niej ciężkich zjazdów, co jest dla mnie bardzo ważne - powiedziała Justyna Kowalczyk o klasycznej części sobotniego biegu łączonego na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oslo. Polka będzie broniła tytułu mistrzyni świata z Liberca.

Start w biegu łączonym odbywa się dwa dni po wyczerpującym sprincie. Czy to może mieć jakiś wpływa na pani dyspozycję?

- Po to bardzo ciężko trenuję od samego początku wiosny, żeby teraz dzień wolny wykorzystać bardzo dobrze na regenerację. Jeżeli jestem w stanie wytrzymać dwanaście dni na Tour de Ski w bardzo dobrej dyspozycji, praktycznie bez przerwy startując, to na pewno poradzę sobie spokojnie i na mistrzostwach świata.

Podobno trenerowi Wierietielnemu bardzo podobała się trasa do techniki klasycznej.

- Tak. Nawet bardzo. Szkoda tylko, że panowie nie widzieli go dwa dni temu na tej trasie. Ale poważnie. To bardzo trudna trasa. Na imprezie mistrzowskiej jeszcze takiej nie widziałam. Co ciekawe, nie ma na niej ciężkich zjazdów, co jest dla mnie bardzo ważne.

A dużo jest na niej wzniesień?

- Nie wiem. Nie liczyłam. Trasa wygląda jednak, jak jedna wielka góra, która ciągnie się przez kilka kilometrów.

A trasa do kroku łyżwowego jest równie trudna?

- Niewiele się różni od tras, które nazywamy ciężkimi.

Zastanawiała się pani, jak będzie wyglądał ten sobotni bieg. Pewnie w drugiej jego części zawodniczki, które są lepsze w "łyżwie" będą goniły te, które zyskają na "klasyku"?

- Pewnie tak będzie. Te, które są lepsze w "klasyku", będą chciały pobiec jak najmocniej tę pierwszą część trasy. A potem będą starały się obronić wypracowaną przewagę. Te zaś, które są lepsze w "łyżwie", będą chciały jak najmniej energii stracić w "klasyku". W takich biegach i zwłaszcza na takiej trasie, która jest bardzo niestandardowa, mogą się zdarzyć jednak wielkie niespodzianki.

W Libercu rozegrała pani ten bieg znakomicie taktycznie, a jak zamierza go pani rozegrać w Oslo?

- Nie będę zdradzała swojej taktyki, bo rywalki pewnie czytają, co mówię.

Na kogo trzeba będzie uważać, oczywiście poza Marit Bjoergen?

- Na pewno nie wolno lekceważyć żadnej rywalki. Na bieg łączony zawsze potrafi zmobilizować się Kristin Stoermer Steira. Na pewno mocne będą też: Therese Johaug, Anna Haag, Marianna Longa czy Aino Kaisa Saarinen.

Sprint zaliczony na "piątkę", Bjoergen króluje w Oslo - czytaj cały wpis na blogu Tomasza Kalemby "Ślizgiem"

Wygląda na to, że wiele zawodniczek życzy pani jak najlepiej. Chyba nie wszystkim pasuje to, że Marit Bjoergen może zdominować te mistrzostwa. Arianna Follis powiedziała po biegu sprinterskim, że jest pani jedyną zawodniczką, która może pokonać fenomenalną Norweżkę.

- Nie zastanawiam się nad takimi wypowiedziami. Staram się skupiać tylko na sobie i na dobrym biegu.

W sobotę czeka panią pierwsza w karierze obrona złotego medalu.

- Pierwsza próba (śmiech). To dla mnie bardzo ważne, że po dwóch latach w dalszym ciągu jestem w czołówce najlepszych biegaczek. Przed dwoma laty zaczęło się moje wielkie pasmo sukcesów, które nieprzerwanie kontynuuję. Cieszę się, że tak to właśnie wygląda. Mam też nadzieję, że w kolejnych latach będzie podobnie.

Przed tym startem znacznie zmieniły się warunki. Temperatura powietrza jest zbliżona do zera stopni Celsjusza, a przy tym jest spora mgła. Czy to może wpłynąć na przygotowanie sprzętu?

- Na pewno takie warunki powodują duży stres u moich serwismenów. To przecież jest start na mistrzostwach świata. Taki zdarza się raz na dwa lata. Do tego bronię tytułu i nie ukrywam, że też się stresuję.

--------------

Kto jak nie Kowalczyk wie kto będzie się liczył w jej biegu? Mało kto, nie wymienia natomiast Kalli, faworytkę nr 3 tego biegu według kilku bukmacherów. Według mnie mnie nie słusznie, trasa dość ciężka i tu w klasyku Szwedka można stracić za dużo, żeby myśleć o odrabianiu w łyżwie.

Kowalczyk - Kalla [1] 1.4 EXPEKT
Johaug - Kalla [1] 2.2 EXPEKT
Haag - Kalla [1] 2.2 EXPEKT


W mojej opinii te dwie Norweżki powalczą o brąz, lecz to tylko sport i tylko moja opinia.

Pozdrawiam!

Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Małe wyliczenie, po dystansie 4,7km i 7,5 km z biegu mieszanego:

Saarinen: 4,7km/8,7sek, 7,5km/28,5sek
Longa: 21,1sek, 47sek
Steira: 32,9sek, 47,5sek
Haag: 17,2sek, 48,4sek
Kalla: 3,7sek, 29sek
Szewczenko: 45,1sek, 1:14,2sek
Zeller: 48,1sek, 1:17,8sek
Roponen: 50,5sek, 1:17,7sek
Lahteenmaki: 1:33,9sek, 2:20sek
Ishida: 39sek, 1:04,1sek
------------
Wyróżniały się in minus wyniki finek, coś musi być na rzeczy..

Moje typy:
Ishida - Lahteenmaki 1/1.85 6/10
Kalla - Lahteenmaki 1/1.6 8/10
(pokazała, że wydolnościowo wygląda dobrze, do 5km klasykiem trzymała się "wielkiej trójki" ostatecznie dojechała na 4 miejscu, Finka beznadziejnie (czyżby coś jej dolegało?, ale też i Roponen bez błysku).
Saarinen - Johaug 2/2.2 7/10
(Jedyną szansą na kolejny medal dla filigranowej Norweżki jest zabranie się z Kolwaczyk i Bjoergen, inaczej na finiszu o medal nie powalczy, więc.. typ za 1.4 na Johaug z Longą, która lepiej finiszuje, byłby ryzykowny (jakby Norweżka nie odjechała), sądzę, że w takim wypadku (jeżeli nie odjedzie) to z Saarinen ma wieksze szanse powalczyc na ostatnim km, niż z Longą, a kurs zdecydowanie wyższy.)
Kowalczyk-Saarinen 1.2 9/10
dorzucam jako dubel wink

Dołączył: Sep 2007
Posty: 1,046
old hand
old hand
Dołączył: Sep 2007
Posty: 1,046
dzisiaj jest bieg indywidualny:)

Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
proszę wybaczyć, to nie masówka, więc finisz odpada [ jeszcze lepiej dla moich typów ]

Dołączył: May 2001
Posty: 31,385
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,385
Likes: 2
Nie bedzie 6 złotych dla "astmy",wycofała się z jutrzejszego sprintu druzynowego

Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Jutro sprinty - jak dla mnie surebety wystawił bet365:
WYGRA:
[email protected]
Słowenia@4
Norwegia@4
Włochy@11
Szwecja@13
Japonia@34
Niemcy@41
Rosja@56
Kanada@201
USA@251

Finki zdecydowanymi faworytkami. Kursy przeszacowane i to mocno. Wzięły się chyba głównie z tego, że Suomi bronią tytułu z Liberca - gdzie zdemolowały konkurencję. Podgląd poniżej.

--
Dla mnie osobiście w przypadku absencji Marit, o złoto walczyć będą Słowenki, Włoszki i Finki / i każdy zespół wcale nie góruje nad drugim, mają dobre zawodniczki i ze sprintu i z dłuższych dystansów, a wytrzymałość jest tu bardzo ważna/ - wmieszać się mogą Szwedki i Norweżki, chociaż.. medalu dla nich nie widzę.
----
Mam rozumieć, że w każdej ekip biegną 2 zawodniczki, które zmieniają się po każdej pętli, każda z nich robi 3x1.5km?
----
W dalszej kolejności liczyć się będą bardziej USA/Kanada, niż Rosja, Niemcy i Japonia (gdzie będę polował na h2h przeciwko tym zespołom).



Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Jeżeli ktoś znajdzie listy startowe druzyn, to niech wrzuci. Na pewno dużo nam to pomoże.

Dołączył: Nov 2009
Posty: 563
S
addict
addict
S Offline
Dołączył: Nov 2009
Posty: 563
Proszę bardzo - http://www.oslo2011.no/Wednesday+2nd+of+March%3A+Start+and+result+list.b7C_wlzY1m.ips smile

Dołączył: May 2001
Posty: 31,385
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,385
Likes: 2
kolejnosc finki ,norwezki ,słowenki -kazde inne rozwiazanie byłoby sensacja,inna sprawa ze w sprintach druzynowych sporo upadków i wtedy kolejnosc bierze w łeb

Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Włochy ( Follis Longa ) vs Norwegia ( Falla Jacobsen ) - wychodzą mi Włoszki.


Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,633
Sprint może się zakończyć sprintem, a najlepsze sprinterki to Włoszka Follis (srebro) i Słowenka - Majdic (brąz). Chociaż trasa jest trudna i peleton na pewno będzie porwany do mety.
Fakt faktem - nie można ich skreślać.

Dołączył: May 2001
Posty: 31,385
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,385
Likes: 2
Originally Posted by kuerten
Sprint może się zakończyć sprintem, a najlepsze sprinterki to Włoszka Follis (srebro) i Słowenka - Majdic (brąz). Chociaż trasa jest trudna i peleton na pewno będzie porwany do mety.
Fakt faktem - nie można ich skreślać.

Majdic tak ,ale Follis w klasycznym sprincie to raczej juz nie

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  Ojro 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (aker, Lukasz111, alfa, forty, JelineK, latajaca_holenderka, Sensei, betowiec), 2,569 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,302
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1