|
|
Dołączył: Jul 2010
Posty: 235
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2010
Posty: 235 |
jeśli chodzi o spalanie - bieganie rano, na czczo, przed śniadaniem... Brzmi dziwnie i wydaje się trudne, ale efekty są ponoć gwarantowane... A co do interwałów - dają popalić... Kompletnie inne bieganie, ale też konkretne efekty, zwiększenie wytrzymałości biegowej, poprawa tętna... Polecam fartlek - swobodną wersję interwałów nie wrzuconą w sztywne ramy czasowe  fajna zabawa. Same plusy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245 |
wlasnie wrocilem z treningu 10 km zrobione czuje sie jak nowo-narodzony  długo biegasz? Jak zacząłeś dziś to powodzenia jutro przy wstawaniu  3 razy w tygodniu 2 kółeczka wokół Błoni krakowskich - jakieś 8km. Biegam 4 miesiące w celu pozbycia się brzucha. Niestety nie widzę rezultatów. Ogólnie dla zdrowia lubię pobiegać  ja zacząłem z tego samego powodu. Biegam teraz 3 razy w tygodniu po ok. 5km, ale nie cały czas truchtem. Poczytaj na bieganie.pl albo w temacie odchudzanie - tam są dobre rady. Do tego basen 3 razy w tygodniu + czasem sauna. Efekty są widoczne 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367 |
czy jest tutaj ktoś, kto może sprawdzić mi dietę? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478 |
Witam. Biegam 5 razy w tygodniu dystans 10 km. Tętno w przedziale 55-60% maksymalnego. Od lipca zeszłego roku po kilkuletnim, że tak powiem "zapuszczeniu" 15 kg mniej, a co najważniejsze samopoczucie po każdym biegu rewelacja.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478 |
czy jest tutaj ktoś, kto może sprawdzić mi dietę?  Wklej, wspólnie coś doradzimy. Dieta redukująca?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367 |
niestety nie znam się na tym, ułożyłem tygodniową dietę ale nie wiem w sumie czy dobrze.
mam 89kg i 185cm wzrostu.
Dzień I Śniadanie 1 Ryż na mleku – pojemniczek (ok. 180gr.) np. z linii Belriso Bułka razowa z 2 plastrami wędliny z kurczaka Pomidor 1 Herbata/kawa Śniadanie 2 Kiwi (ok. 150 gram) Herbata/kawa Obiad Zupa jarzynowa czysta (250 gram) Ziemniaki (150 gram) Surówka z kiszonej kapusty (bez oleju) – 150 gram Sztuka mięsa drobiowego (100 gram) Woda mineralna – szklanka Podwieczorek Banan (ok. 150gram) Kolacja Serek wiejski 200 gram
Dzień II Śniadanie 1 Jajko na twardo Pieczywo razowe – 2 kromki Mleko 0,5% szklanka Płatki musli – 50 gram Śniadanie 2 Wafelek bez czekolady (50 gram) Herbata zielona Obiad Barszcz czerwony czysty 1 szklanka Kurczak gotowany – 100 gram Ryż – 100 gram – jedna torebeczka Kapusta kiszona – 100 gram Woda mineralna – 250 ml Podwieczorek Jogurt naturalny 150ml Musli 30 gram Kolacja Bulka razowa 2 plastry wędliny Ogórek Szklanka mleka 0,5%
Dzień III Śniadanie 1 Bułka razowa Puszka tuńczyka (ok. 170 gram) Pomidor Śniadanie 2 Pieczywo chrupkie typu wasa 2 kromki Dżem niskokaloryczny 2 łyżeczki Obiad Krupnik z kaszy jęczmiennej- talerz ok. 250ml Makaron gotowany – 100 gram Leczo z warzyw – 100 gram Kurczak gotowany w kawałkach – 80 gram Podwieczorek Sok z marchwi (200ml) Kolacja Bułka razowa Sałatka z : pomidora (100gr), ogórka(50 gr), rzodkiewki 3 sztuki, kapusty pekińskiej – 2 liście, ser feta 50 gram
Dzień IV Śniadanie 1 Mleko 0,5% - szklanka Twarożek: ser chudy 70gram, 2 rzodkiewki, szczypiorek/rzeżucha, jogurt naturalny 50gr Bulka razowa Śniadanie 2 Pomarańcza 200gr 3 biszkopty - 20 gr Obiad Ziemniaki gotowane 200 gram Mleko zsiadłe 250 gram 2 naleśniki 2 łyżeczki dżemu niesłodzonego Podwieczorek Grejpfrut (250 gr) Kolacja Bukiet warzyw na patelnię (może być gotowa mrożonka) kalafior, marchew, brokuły 200 gram posypane 20 gramami startego żółtego sera.
Dzień V Śniadanie 1 Mleko 0,5% szklanka Płatki musli 80 gr Bulka razowa 2 plastry polędwicy z kurczaka Ogórek Śniadanie 2 Sok warzywny – szklanka Obiad Ryż gotowany- 1 woreczek Pierś kurczaka gotowana – 100 gr Fasola szparagowa gotowana 150 gram Podwieczorek Bakalie 50 gram (orzechy, rodzynki) Kolacja Sałatka owocowa 300 gram: (banan, winogrona, mandarynka, kiwi polane jogurtem truskawkowym)
Dzień VI Śniadanie 1 Mleko 0,5% - szklanka Sałatka z gotowanym kurczakiem: Kurczak – 50 gr ¼ cebuli Ogórek kiszony 1 łyżeczka majonezu Jajko na twardo Zielona herbata Śniadanie 2 Grejpfrut (250 gram) Zielona herbata Obiad Ziemniaki gotowane – 150 gram Szaszłyk z cielęciny: Mięso 100gram Pomidor – 50 gram 4 pieczarki ½ cebuli Surówka z pora 150 gram z oliwa z oliwek 10 gram Podwieczorek Sok marchwiowo-owocowy Kolacja Bulka razowa Twarożek: ser biały 80 gram, szynka 2 plastry, 2 rzodkiewki Szklanka mleka
Dzień VII Śniadanie 1 Ryż na mleku – 180 gram Bułka razowa Wędlina z kurczaka 1 plastry Pomidor Śniadanie 2 Jogurt naturalny Obiad Kasza jęczmienna gotowana 100 gram Pulpety drobiowe – 100 gram Buraczki gotowane – 100 gram Podwieczorek Marchew surowa – 100 gr Pieczywo chrupki – 2 kromki 2 plastry szynki Kolacja Szklanka mleka 0,5% Bułka razowa 2 plastry wędliny 2 plastry sera żółtego Pomidor Ogórek Rzodkiew
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367 |
Dzień I Śniadanie 1 Ryż na mleku – pojemniczek (ok. 180gr.) np. z linii Belriso Bułka razowa z 2 plastrami wędliny z kurczaka Pomidor 1 Herbata/kawa Śniadanie 2 Kiwi (ok. 150 gram) Herbata/kawa Obiad Zupa jarzynowa czysta (250 gram) Ziemniaki (150 gram) Surówka z kiszonej kapusty (bez oleju) – 150 gram Sztuka mięsa drobiowego (100 gram) Woda mineralna – szklanka Podwieczorek Banan (ok. 150gram) Kolacja Serek wiejski 200 gram
Dzień II Śniadanie 1 Jajko na twardo Pieczywo razowe – 2 kromki Mleko 0,5% szklanka Płatki musli – 50 gram Śniadanie 2 Wafelek bez czekolady (50 gram) Herbata zielona Obiad Barszcz czerwony czysty 1 szklanka Kurczak gotowany – 100 gram Ryż – 100 gram – jedna torebeczka Kapusta kiszona – 100 gram Woda mineralna – 250 ml Podwieczorek Jogurt naturalny 150ml Musli 30 gram Kolacja Bulka razowa 2 plastry wędliny Ogórek Szklanka mleka 0,5%
Dzień III Śniadanie 1 Bułka razowa Puszka tuńczyka (ok. 170 gram) Pomidor Śniadanie 2 Pieczywo chrupkie typu wasa 2 kromki Dżem niskokaloryczny 2 łyżeczki Obiad Krupnik z kaszy jęczmiennej- talerz ok. 250ml Makaron gotowany – 100 gram Leczo z warzyw – 100 gram Kurczak gotowany w kawałkach – 80 gram Podwieczorek Sok z marchwi (200ml) Kolacja Bułka razowa Sałatka z : pomidora (100gr), ogórka(50 gr), rzodkiewki 3 sztuki, kapusty pekińskiej – 2 liście, ser feta 50 gram
Dzień IV Śniadanie 1 Mleko 0,5% - szklanka Twarożek: ser chudy 70gram, 2 rzodkiewki, szczypiorek/rzeżucha, jogurt naturalny 50gr Bulka razowa Śniadanie 2 Pomarańcza 200gr 3 biszkopty - 20 gr Obiad Ziemniaki gotowane 200 gram Mleko zsiadłe 250 gram 2 naleśniki 2 łyżeczki dżemu niesłodzonego Podwieczorek Grejpfrut (250 gr) Kolacja Bukiet warzyw na patelnię (może być gotowa mrożonka) kalafior, marchew, brokuły 200 gram posypane 20 gramami startego żółtego sera.
Dzień V Śniadanie 1 Mleko 0,5% szklanka Płatki musli 80 gr Bulka razowa 2 plastry polędwicy z kurczaka Ogórek Śniadanie 2 Sok warzywny – szklanka Obiad Ryż gotowany- 1 woreczek Pierś kurczaka gotowana – 100 gr Fasola szparagowa gotowana 150 gram Podwieczorek Bakalie 50 gram (orzechy, rodzynki) Kolacja Sałatka owocowa 300 gram: (banan, winogrona, mandarynka, kiwi polane jogurtem truskawkowym)
Dzień VI Śniadanie 1 Mleko 0,5% - szklanka Sałatka z gotowanym kurczakiem: Kurczak – 50 gr ¼ cebuli Ogórek kiszony 1 łyżeczka majonezu Jajko na twardo Zielona herbata Śniadanie 2 Grejpfrut (250 gram) Zielona herbata Obiad Ziemniaki gotowane – 150 gram Szaszłyk z cielęciny: Mięso 100gram Pomidor – 50 gram 4 pieczarki ½ cebuli Surówka z pora 150 gram z oliwa z oliwek 10 gram Podwieczorek Sok marchwiowo-owocowy Kolacja Bulka razowa Twarożek: ser biały 80 gram, szynka 2 plastry, 2 rzodkiewki Szklanka mleka
Dzień VII Śniadanie 1 Ryż na mleku – 180 gram Bułka razowa Wędlina z kurczaka 1 plastry Pomidor Śniadanie 2 Jogurt naturalny Obiad Kasza jęczmienna gotowana 100 gram Pulpety drobiowe – 100 gram Buraczki gotowane – 100 gram Podwieczorek Marchew surowa – 100 gr Pieczywo chrupki – 2 kromki 2 plastry szynki Kolacja Szklanka mleka 0,5% Bułka razowa 2 plastry wędliny 2 plastry sera żółtego Pomidor Ogórek Rzodkiew
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478 |
Tak na pierwszy rzut oka w Twojej diecie zdaje się brakować zdrowego tłuszczu. Śmiało możesz wprowadzić w okolicach 2 śniadanie - obiadu jakąś surówkę z dressingiem z oliwy z oliwek. Ogólnie warto trzymać się zasady - posiłki węglowodanowe jak najwcześniej, ewentualnie w okolicach treningu. Ostatni posiłek typowo białkowy - np twaróg, ewentualnie tuńczyk w sosie własnym. Warzyw do woli  powodzenia
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2010
Posty: 235
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2010
Posty: 235 |
więcej, więcej owoców  i trzeba by uściślić - sztuka mięsa drobiowego - ale co konkretnie? jak przygotowane? to wszystko ma znaczenie... Kawa, herbata bez cukru oczywiście... Warzywa na patelnię zastąpiłbym warzywami gotowanymi na parze - wiosna, idealny czas na takie posiłki, choć ceny powalają 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
o zjadlbym leczo  tam gdzies zauwazylem majonez to wywal, poza tym za duzo mleka moim zdaniem, lepiej wode i do tego serek/twarog. Spore urozmaicenie, nie wiem czy bedzie Ci sie chcialo to wszystko przygotowywac/kupowac, ale wyglada bardzo zdrowo i bogato. ziemniaki tez wywal nalesniki tez Waza moz sie szybo znudzic i ją znienawidzisz, sprawdz chleb pelnoziarnisty
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245 |
niestety nie znam się na tym, ułożyłem tygodniową dietę ale nie wiem w sumie czy dobrze.
mam 89kg i 185cm wzrostu. Hehe widzę Qenius mojej postury jesteś. Tylko mam już 3kg mniej niż Ty, a zaczynałem z pułapu 94 Jeżeli będziesz potrafił jeść w taki reżimie to szacun  Ja wolę dwa razy więcej/mocniej ćwiczyć niż aż tak się ograniczać. Oczywiście i ja wprowadziłem pewne restrykcje - napoje gazowane + fast foody odpadły, mniej słodyczy. Do tego więcej warzyw i owoców + dużo wody niegazowanej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
nie wierzę, że przy odpowiednim bieganiu i zdroworozsądkowym jedzeniu potrzebne są jakieś ograniczenia, ja żadnej diety nie stosuję, po prostu mam jakieś normalne nawyki żywieniowe: - nie lubię słodyczy prócz czekolady (a to najlepiej gorzką) i słodzenia herbaty - lubię mięso, warzywa, owoce, piję dużo wody - rzadko jadam fast foody, nie piję coli itp - nie stronię od alkoholu, a piwo uwielbiam  - jem regularnie, spore śniadania (trza ruszyć trawienie) i niezbyt duże porcję (nie lubię zdychać po jedzeniu) I nie umiem sobie wyobrazić bym nie mógł zbić wagi bieganiem, czasami lepiej dołożyć 1 km, czy biegać częściej w tygodniu niż się katować dietami:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
no risk no fun
|
|
no risk no fun
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326 |
dajcie lepiej przepis na jakies dobre koktajle bialkowe 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Jutro Ci cos wkleje, bo nie mam teraz pod ręką.
Jak walczyc ze skurczami. Dokladnie chodzi o lydki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Jutro Ci cos wkleje, bo nie mam teraz pod ręką.
Jak walczyc ze skurczami. Dokladnie chodzi o lydki. jak się pije alkohol, dobrze jeść gorzką czekoladę, swego czasu miałem właśnie skurcze przez niedobór magnezu
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Akurat z magnezem nie powinienem miec problemow, wsuwam chelaty.
Ale skurcze lapia mnie tylko i wylacznie w lydkach. I to nie jest kwestia niedogrzania sie, czy przetrenowania (to akurat mi nie grozi ;P )
Alkohol ograniczam jak moge, ostatnio troche wypilem, ale to i tak jednorazowe wybryki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
biegam 3 lata, z poczatku bez planu od zeszlego roku z namiastka planu. 3 lata temu 10km pokonywalem w 75min, w ta niedziele startuje w wyscigu i zamierzam zejsc ponizej 50min (aktualny pb 50:52 - 3 tygodnie temu) @lupus - lydki czy moze jednak piszczele ci dokuczaja?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2011
Posty: 780
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2011
Posty: 780 |
mnie łapią skurcze podczas snu, taki budzik ; dre się z bolu i budze lokatorów... lekki ruch nogi w czasie snu i masakra . nie wiem czy dziwnie mam ulozona podcza spania uj wie, raz mnie zlapalo w kosciele przy kleczeniu ale nie krzyczalem , jakos opanowalem lokatorzy juz sie przywyczaili, dawniej przybiegali i sie pytali czy mnie ktos morduje , a teraz normalka 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2011
Posty: 780
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2011
Posty: 780 |
no i zeby bylo malo po takim skurczu lydki napierdalaja rano, podchodzi to pod jakies zakwasy tego typu to bol. i tez nie wiem jak z tym walczyc
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|