Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 16 1 2 3 4 15 16
Amir_Khan #4643190 05/05/2011 15:13
Dołączył: Jul 2010
Posty: 235
U
uho Offline
enthusiast
enthusiast
U Offline
Dołączył: Jul 2010
Posty: 235
jeśli chodzi o spalanie - bieganie rano, na czczo, przed śniadaniem... Brzmi dziwnie i wydaje się trudne, ale efekty są ponoć gwarantowane...
A co do interwałów - dają popalić... Kompletnie inne bieganie, ale też konkretne efekty, zwiększenie wytrzymałości biegowej, poprawa tętna... Polecam fartlek - swobodną wersję interwałów nie wrzuconą w sztywne ramy czasowe wink fajna zabawa.
Same plusy wink

Bonus: Unibet
qenius #4643224 05/05/2011 15:44
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245
Originally Posted by qenius
Originally Posted by Amir_Khan
wlasnie wrocilem z treningu 10 km zrobione czuje sie jak nowo-narodzony tongue
długo biegasz? Jak zacząłeś dziś to powodzenia jutro przy wstawaniu wink

3 razy w tygodniu 2 kółeczka wokół Błoni krakowskich - jakieś 8km.
Biegam 4 miesiące w celu pozbycia się brzucha. Niestety nie widzę rezultatów.

Ogólnie dla zdrowia lubię pobiegać smile
ja zacząłem z tego samego powodu. Biegam teraz 3 razy w tygodniu po ok. 5km, ale nie cały czas truchtem. Poczytaj na bieganie.pl albo w temacie odchudzanie - tam są dobre rady. Do tego basen 3 razy w tygodniu + czasem sauna. Efekty są widoczne smile

Amir_Khan #4643289 05/05/2011 16:33
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
czy jest tutaj ktoś, kto może sprawdzić mi dietę? smile

Amir_Khan #4643388 05/05/2011 17:50
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
addict
addict
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
Witam.
Biegam 5 razy w tygodniu dystans 10 km. Tętno w przedziale 55-60% maksymalnego. Od lipca zeszłego roku po kilkuletnim, że tak powiem "zapuszczeniu" 15 kg mniej, a co najważniejsze samopoczucie po każdym biegu rewelacja.

qenius #4643390 05/05/2011 17:50
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
addict
addict
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
Originally Posted by qenius
czy jest tutaj ktoś, kto może sprawdzić mi dietę? smile


Wklej, wspólnie coś doradzimy. Dieta redukująca?

Amir_Khan #4643398 05/05/2011 17:56
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
niestety nie znam się na tym, ułożyłem tygodniową dietę ale nie wiem w sumie czy dobrze.

mam 89kg i 185cm wzrostu.

Dzień I
Śniadanie 1
Ryż na mleku – pojemniczek (ok. 180gr.) np. z linii Belriso
Bułka razowa z 2 plastrami wędliny z kurczaka
Pomidor 1
Herbata/kawa
Śniadanie 2
Kiwi (ok. 150 gram)
Herbata/kawa
Obiad
Zupa jarzynowa czysta (250 gram)
Ziemniaki (150 gram)
Surówka z kiszonej kapusty (bez oleju) – 150 gram
Sztuka mięsa drobiowego (100 gram)
Woda mineralna – szklanka
Podwieczorek
Banan (ok. 150gram)
Kolacja
Serek wiejski 200 gram

Dzień II
Śniadanie 1
Jajko na twardo
Pieczywo razowe – 2 kromki
Mleko 0,5% szklanka
Płatki musli – 50 gram
Śniadanie 2
Wafelek bez czekolady (50 gram)
Herbata zielona
Obiad
Barszcz czerwony czysty 1 szklanka
Kurczak gotowany – 100 gram
Ryż – 100 gram – jedna torebeczka
Kapusta kiszona – 100 gram
Woda mineralna – 250 ml
Podwieczorek
Jogurt naturalny 150ml
Musli 30 gram
Kolacja
Bulka razowa
2 plastry wędliny
Ogórek
Szklanka mleka 0,5%

Dzień III
Śniadanie 1
Bułka razowa
Puszka tuńczyka (ok. 170 gram)
Pomidor
Śniadanie 2
Pieczywo chrupkie typu wasa 2 kromki
Dżem niskokaloryczny 2 łyżeczki
Obiad
Krupnik z kaszy jęczmiennej- talerz ok. 250ml
Makaron gotowany – 100 gram
Leczo z warzyw – 100 gram
Kurczak gotowany w kawałkach – 80 gram
Podwieczorek
Sok z marchwi (200ml)
Kolacja
Bułka razowa
Sałatka z : pomidora (100gr), ogórka(50 gr), rzodkiewki 3 sztuki, kapusty pekińskiej – 2 liście, ser feta 50 gram

Dzień IV
Śniadanie 1
Mleko 0,5% - szklanka
Twarożek: ser chudy 70gram, 2 rzodkiewki, szczypiorek/rzeżucha, jogurt naturalny 50gr
Bulka razowa
Śniadanie 2
Pomarańcza 200gr
3 biszkopty - 20 gr
Obiad
Ziemniaki gotowane 200 gram
Mleko zsiadłe 250 gram
2 naleśniki
2 łyżeczki dżemu niesłodzonego
Podwieczorek
Grejpfrut (250 gr)
Kolacja
Bukiet warzyw na patelnię (może być gotowa mrożonka) kalafior, marchew, brokuły 200 gram posypane 20 gramami startego żółtego sera.

Dzień V
Śniadanie 1
Mleko 0,5% szklanka
Płatki musli 80 gr
Bulka razowa
2 plastry polędwicy z kurczaka
Ogórek
Śniadanie 2
Sok warzywny – szklanka
Obiad
Ryż gotowany- 1 woreczek
Pierś kurczaka gotowana – 100 gr
Fasola szparagowa gotowana 150 gram
Podwieczorek
Bakalie 50 gram (orzechy, rodzynki)
Kolacja
Sałatka owocowa 300 gram: (banan, winogrona, mandarynka, kiwi polane jogurtem truskawkowym)

Dzień VI
Śniadanie 1
Mleko 0,5% - szklanka
Sałatka z gotowanym kurczakiem:
Kurczak – 50 gr
¼ cebuli
Ogórek kiszony
1 łyżeczka majonezu
Jajko na twardo
Zielona herbata
Śniadanie 2
Grejpfrut (250 gram)
Zielona herbata
Obiad
Ziemniaki gotowane – 150 gram
Szaszłyk z cielęciny:
Mięso 100gram
Pomidor – 50 gram
4 pieczarki
½ cebuli
Surówka z pora 150 gram z oliwa z oliwek 10 gram
Podwieczorek
Sok marchwiowo-owocowy
Kolacja
Bulka razowa
Twarożek: ser biały 80 gram, szynka 2 plastry, 2 rzodkiewki
Szklanka mleka

Dzień VII
Śniadanie 1
Ryż na mleku – 180 gram
Bułka razowa
Wędlina z kurczaka 1 plastry
Pomidor
Śniadanie 2
Jogurt naturalny
Obiad
Kasza jęczmienna gotowana 100 gram
Pulpety drobiowe – 100 gram
Buraczki gotowane – 100 gram
Podwieczorek
Marchew surowa – 100 gr
Pieczywo chrupki – 2 kromki
2 plastry szynki
Kolacja
Szklanka mleka 0,5%
Bułka razowa
2 plastry wędliny
2 plastry sera żółtego
Pomidor
Ogórek
Rzodkiew

Amir_Khan #4643399 05/05/2011 17:56
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Dzień I
Śniadanie 1
Ryż na mleku – pojemniczek (ok. 180gr.) np. z linii Belriso
Bułka razowa z 2 plastrami wędliny z kurczaka
Pomidor 1
Herbata/kawa
Śniadanie 2
Kiwi (ok. 150 gram)
Herbata/kawa
Obiad
Zupa jarzynowa czysta (250 gram)
Ziemniaki (150 gram)
Surówka z kiszonej kapusty (bez oleju) – 150 gram
Sztuka mięsa drobiowego (100 gram)
Woda mineralna – szklanka
Podwieczorek
Banan (ok. 150gram)
Kolacja
Serek wiejski 200 gram

Dzień II
Śniadanie 1
Jajko na twardo
Pieczywo razowe – 2 kromki
Mleko 0,5% szklanka
Płatki musli – 50 gram
Śniadanie 2
Wafelek bez czekolady (50 gram)
Herbata zielona
Obiad
Barszcz czerwony czysty 1 szklanka
Kurczak gotowany – 100 gram
Ryż – 100 gram – jedna torebeczka
Kapusta kiszona – 100 gram
Woda mineralna – 250 ml
Podwieczorek
Jogurt naturalny 150ml
Musli 30 gram
Kolacja
Bulka razowa
2 plastry wędliny
Ogórek
Szklanka mleka 0,5%

Dzień III
Śniadanie 1
Bułka razowa
Puszka tuńczyka (ok. 170 gram)
Pomidor
Śniadanie 2
Pieczywo chrupkie typu wasa 2 kromki
Dżem niskokaloryczny 2 łyżeczki
Obiad
Krupnik z kaszy jęczmiennej- talerz ok. 250ml
Makaron gotowany – 100 gram
Leczo z warzyw – 100 gram
Kurczak gotowany w kawałkach – 80 gram
Podwieczorek
Sok z marchwi (200ml)
Kolacja
Bułka razowa
Sałatka z : pomidora (100gr), ogórka(50 gr), rzodkiewki 3 sztuki, kapusty pekińskiej – 2 liście, ser feta 50 gram

Dzień IV
Śniadanie 1
Mleko 0,5% - szklanka
Twarożek: ser chudy 70gram, 2 rzodkiewki, szczypiorek/rzeżucha, jogurt naturalny 50gr
Bulka razowa
Śniadanie 2
Pomarańcza 200gr
3 biszkopty - 20 gr
Obiad
Ziemniaki gotowane 200 gram
Mleko zsiadłe 250 gram
2 naleśniki
2 łyżeczki dżemu niesłodzonego
Podwieczorek
Grejpfrut (250 gr)
Kolacja
Bukiet warzyw na patelnię (może być gotowa mrożonka) kalafior, marchew, brokuły 200 gram posypane 20 gramami startego żółtego sera.

Dzień V
Śniadanie 1
Mleko 0,5% szklanka
Płatki musli 80 gr
Bulka razowa
2 plastry polędwicy z kurczaka
Ogórek
Śniadanie 2
Sok warzywny – szklanka
Obiad
Ryż gotowany- 1 woreczek
Pierś kurczaka gotowana – 100 gr
Fasola szparagowa gotowana 150 gram
Podwieczorek
Bakalie 50 gram (orzechy, rodzynki)
Kolacja
Sałatka owocowa 300 gram: (banan, winogrona, mandarynka, kiwi polane jogurtem truskawkowym)

Dzień VI
Śniadanie 1
Mleko 0,5% - szklanka
Sałatka z gotowanym kurczakiem:
Kurczak – 50 gr
¼ cebuli
Ogórek kiszony
1 łyżeczka majonezu
Jajko na twardo
Zielona herbata
Śniadanie 2
Grejpfrut (250 gram)
Zielona herbata
Obiad
Ziemniaki gotowane – 150 gram
Szaszłyk z cielęciny:
Mięso 100gram
Pomidor – 50 gram
4 pieczarki
½ cebuli
Surówka z pora 150 gram z oliwa z oliwek 10 gram
Podwieczorek
Sok marchwiowo-owocowy
Kolacja
Bulka razowa
Twarożek: ser biały 80 gram, szynka 2 plastry, 2 rzodkiewki
Szklanka mleka

Dzień VII
Śniadanie 1
Ryż na mleku – 180 gram
Bułka razowa
Wędlina z kurczaka 1 plastry
Pomidor
Śniadanie 2
Jogurt naturalny
Obiad
Kasza jęczmienna gotowana 100 gram
Pulpety drobiowe – 100 gram
Buraczki gotowane – 100 gram
Podwieczorek
Marchew surowa – 100 gr
Pieczywo chrupki – 2 kromki
2 plastry szynki
Kolacja
Szklanka mleka 0,5%
Bułka razowa
2 plastry wędliny
2 plastry sera żółtego
Pomidor
Ogórek
Rzodkiew

Amir_Khan #4643400 05/05/2011 17:57
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,367
ups, 2 razy, przepraszam

Amir_Khan #4643418 05/05/2011 18:06
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
addict
addict
Dołączył: Mar 2008
Posty: 478
Tak na pierwszy rzut oka w Twojej diecie zdaje się brakować zdrowego tłuszczu. Śmiało możesz wprowadzić w okolicach 2 śniadanie - obiadu jakąś surówkę z dressingiem z oliwy z oliwek.
Ogólnie warto trzymać się zasady - posiłki węglowodanowe jak najwcześniej, ewentualnie w okolicach treningu. Ostatni posiłek typowo białkowy - np twaróg, ewentualnie tuńczyk w sosie własnym. Warzyw do woli smile powodzenia

Amir_Khan #4643430 05/05/2011 18:14
Dołączył: Jul 2010
Posty: 235
U
uho Offline
enthusiast
enthusiast
U Offline
Dołączył: Jul 2010
Posty: 235
więcej, więcej owoców wink i trzeba by uściślić - sztuka mięsa drobiowego - ale co konkretnie? jak przygotowane? to wszystko ma znaczenie... Kawa, herbata bez cukru oczywiście... Warzywa na patelnię zastąpiłbym warzywami gotowanymi na parze - wiosna, idealny czas na takie posiłki, choć ceny powalają wink

Amir_Khan #4643485 05/05/2011 18:50
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
o zjadlbym leczo tongue

tam gdzies zauwazylem majonez to wywal, poza tym za duzo mleka moim zdaniem, lepiej wode i do tego serek/twarog. Spore urozmaicenie, nie wiem czy bedzie Ci sie chcialo to wszystko przygotowywac/kupowac, ale wyglada bardzo zdrowo i bogato.
ziemniaki tez wywal
nalesniki tez
Waza moz sie szybo znudzic i ją znienawidzisz, sprawdz chleb pelnoziarnisty

qenius #4643988 05/05/2011 23:11
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 11,245
Originally Posted by qenius
niestety nie znam się na tym, ułożyłem tygodniową dietę ale nie wiem w sumie czy dobrze.

mam 89kg i 185cm wzrostu.

Hehe widzę Qenius mojej postury jesteś. Tylko mam już 3kg mniej niż Ty, a zaczynałem z pułapu 94 tongue
Jeżeli będziesz potrafił jeść w taki reżimie to szacun shocked
Ja wolę dwa razy więcej/mocniej ćwiczyć niż aż tak się ograniczać.
Oczywiście i ja wprowadziłem pewne restrykcje - napoje gazowane + fast foody odpadły, mniej słodyczy. Do tego więcej warzyw i owoców + dużo wody niegazowanej wink

Amir_Khan #4644315 06/05/2011 01:21
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
nie wierzę, że przy odpowiednim bieganiu i zdroworozsądkowym jedzeniu potrzebne są jakieś ograniczenia, ja żadnej diety nie stosuję, po prostu mam jakieś normalne nawyki żywieniowe:
- nie lubię słodyczy prócz czekolady (a to najlepiej gorzką) i słodzenia herbaty
- lubię mięso, warzywa, owoce, piję dużo wody
- rzadko jadam fast foody, nie piję coli itp
- nie stronię od alkoholu, a piwo uwielbiam smile
- jem regularnie, spore śniadania (trza ruszyć trawienie) i niezbyt duże porcję (nie lubię zdychać po jedzeniu)
I nie umiem sobie wyobrazić bym nie mógł zbić wagi bieganiem, czasami lepiej dołożyć 1 km, czy biegać częściej w tygodniu niż się katować dietami:)

Amir_Khan #4644576 06/05/2011 02:51
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
no risk no fun
no risk no fun
Dołączył: Jan 2010
Posty: 8,326
dajcie lepiej przepis na jakies dobre koktajle bialkowe tongue

Amir_Khan #4644678 06/05/2011 03:43
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Jutro Ci cos wkleje, bo nie mam teraz pod ręką.


Jak walczyc ze skurczami. Dokladnie chodzi o lydki.

lupus #4644815 06/05/2011 04:18
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Originally Posted by lupus
Jutro Ci cos wkleje, bo nie mam teraz pod ręką.


Jak walczyc ze skurczami. Dokladnie chodzi o lydki.
jak się pije alkohol, dobrze jeść gorzką czekoladę, swego czasu miałem właśnie skurcze przez niedobór magnezu

Amir_Khan #4644829 06/05/2011 04:27
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Akurat z magnezem nie powinienem miec problemow, wsuwam chelaty.

Ale skurcze lapia mnie tylko i wylacznie w lydkach.
I to nie jest kwestia niedogrzania sie, czy przetrenowania (to akurat mi nie grozi ;P )

Alkohol ograniczam jak moge, ostatnio troche wypilem, ale to i tak jednorazowe wybryki.

Amir_Khan #4644876 06/05/2011 07:13
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
biegam 3 lata, z poczatku bez planu od zeszlego roku z namiastka planu. 3 lata temu 10km pokonywalem w 75min, w ta niedziele startuje w wyscigu i zamierzam zejsc ponizej 50min (aktualny pb 50:52 - 3 tygodnie temu)
@lupus - lydki czy moze jednak piszczele ci dokuczaja?

Amir_Khan #4644879 06/05/2011 07:22
Dołączył: Feb 2011
Posty: 780
U
old hand
old hand
U Offline
Dołączył: Feb 2011
Posty: 780
mnie łapią skurcze podczas snu, taki budzik ; dre się z bolu i budze lokatorów...
lekki ruch nogi w czasie snu i masakra . nie wiem czy dziwnie mam ulozona podcza spania uj wie, raz mnie zlapalo w kosciele przy kleczeniu ale nie krzyczalem , jakos opanowalem laugh
lokatorzy juz sie przywyczaili, dawniej przybiegali i sie pytali czy mnie ktos morduje , a teraz normalka frown laugh

Amir_Khan #4644880 06/05/2011 07:25
Dołączył: Feb 2011
Posty: 780
U
old hand
old hand
U Offline
Dołączył: Feb 2011
Posty: 780
no i zeby bylo malo po takim skurczu lydki napierdalaja rano, podchodzi to pod jakies zakwasy tego typu to bol.
i tez nie wiem jak z tym walczyc

Strona 2 z 16 1 2 3 4 15 16

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, kamel, rafal08, Sensei, aker), 2,793 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,370
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1