Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 23 1 2 3 4 5 22 23
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Wytłumaczcie Conradowi o co chodzi, bo moja głowa ministranta już nie ma pomysłu jak to zrobić cool

Naprawdę Conrad chcesz ludziom wmówić, że po wejściu nowej ustawy hazardowej będą mogli wykazywać wygrane z internetowych bukmacherów, działających wtedy według tej ustawy nielegalnie (bez licencji określonej w ustawie itd.)? Boże miej tych śmiałków w swojej opiece duch

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by DJ SOSNA
Wytłumaczcie Conradowi o co chodzi, bo moja głowa ministranta już nie ma pomysłu jak to zrobić cool

Naprawdę Conrad chcesz ludziom wmówić, że po wejściu nowej ustawy hazardowej będą mogli wykazywać wygrane z internetowych bukmacherów, działających wtedy według tej ustawy nielegalnie (bez licencji określonej w ustawie itd.)? Boże miej tych śmiałków w swojej opiece duch

Mamy kwestie legalności i tyle. O tą jedną rzecz się wszystko rozbija. Nie można opodatkować/nieopodatkować czegoś, co jest nielegalne.
Ten problem w różnych sprawach przez lata był wielokrotnie wałkowany.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
S.O.S.NA jak zwykle ma problem z czytaniem. Idź postrasz lepiej innych bajeczkami o Kapicy i jego ludziach jak to jako jedyni na świecie znaleźli sposób by inwigilować domeny z taką czy inną końcówką...

Pisałem jasno, że możemy dyskutować o tym czy należy grać tylko na podstawie polskiej licencji czy nie, i że odchodzi ten drugi problem czyli to że nie masz sytuacji że ktoś stwierdzi "ok, uznajemy że mogłeś grać, ale za to nie zapłaciłeś podatku od wygranej".

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Conrad, ja nikogo nie straszę Kapicą, tylko realnie oceniam sytuację. Rząd wprost mówi i robi (zrobił) wszystko aby upierd***ić hazard internetowy, a ty przekonujesz wszystkich, że nie jest tak źle, a nawet jest nieźle. Jak to powiedziałeś "dużo bicia piany o nic". Nie zgodzę się z taką twoją oceną sytuacji, bo rzecież Rząd przygotował i uchwala właśnie ustawę aby zdelegalizować i ścigać graczy obstawiających u nielegalnych bukmacherów internetowych (czyli po wejściu ustawy w życie, wszystkich którzy nie mają licencji od MF, nie działają pod domeną .pl itd.)

Co do tego zapisu o konieczności działania legalnych bukmacherów internetowych pod domeną .pl to ja ekspertem w technicznych sprawach nie jestem. Powtórzyłem tylko interpretację i zamiary egzekwowania tego przepisu, jakie podał Kapica w wywiadzie styczniowym dla PR3. On tam mówił dokładnie po co jest ten wymóg działania pod domeną .pl i m.in. wspominał, że to pomoże jego służbom egzekwować prawo, a każda strona oferująca hazard pod domeną .com będzie nielegalne i już.

Jeśli zaś chodzi o zwolnienie od podatku od wygranych do 2,280zł to znam ten przepis dokładnie bo wiele razy z niego korzystałem. Twój komentarz na temat tego zapisu, że teraz będzie "jasna sytuacja podatkowa i zwolnienie podatkowe wygranych w zakładach bukmacherskich w firmach unijnych/EOG (do ustalonej kwoty) na identycznych zasadach co zakłady krajowe" jest nieprezycyjny, bo nikt z tego zwolnienia podatkowego nie skorzysta. Rząd zgodnie ze swoim "liberalnym" planem zdelegalizuje bukmacherów internetowych (czytaj: żadna firma nie wystąpi o pozwolenie od MF) i to, że zwalniają z podatku z wygranych online gówno, za przeproszeniem, zmienia, bo grający w bukach online pod domeną .com będą przestępcami i tyle.

Dołączył: Mar 2011
Posty: 14,786
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Mar 2011
Posty: 14,786
Ktoś pytał o VPN i inne sposoby, więc;
VPN - po prostu otrzymujesz ip i hasło, w komputerze tworzysz nowe połączenie sieciowe i jesteś anonimowy (każdy Twój ruch w internecie nie jest rejestrowany jako ruch z Twojego właściwego IP, tylko serwera VPN)
Shell - podobnie jak VPN, tylko to jest sterowanie zdalne innym komputerem.
[Linked Image] [iv.pl]

Dołączył: Dec 2006
Posty: 155
K
member
member
K Offline
Dołączył: Dec 2006
Posty: 155
Tazen z jakiego serwisu korzystasz?

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
W Hiszpanii też trzeba wykupić licencję krajową i też są mimo to restrykcje na reklamowanie się. Nie można też tak jak u nas oferować gier hazardowych online itd. ale ja nie o tym...

Wie ktoś czy są jakieś nowe wiadomości odnośnie nielegalnego (wedle prawa hiszpańskiego i "ziemniaka" Codere) reklamowania przez Real Madryt buka Bwin? http://www.sportbusiness.com/news/183154/bwin-s-real-sponsorship-comes-under-attack

Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Ciekawe. Doczytałem własnie, że w zeszłym tygodniu przekazano do głosowania (po 2 latach pracy nad ustawą i ponad 400 poprawkami!) nowe prawy hazardowe w Hiszpanii. Ma ono zalegalizować hazard internetowy z...wyłączeniem bingo i livebetting! cool

Quote
On May 4 2011, the Spanish Senate approved most of the amendments favored by AEDAPI, the Spanish gambling industry’s trade association. The bill will now return to the Congress of Deputies for a final binding vote to either accept or reject the Senate’s version before the end of June.

The signature of the King of Spain is required before the bill officially becomes the Gambling Act, which is a mere formality.

The final version of Spanish gambling laws will regulate, with two exceptions, all forms of online, mobile and traditional gambling within the country.

The Senate rejected the very popular live gaming amendment, which would have allowed residents to legally bet on sports in Spain while the game was already in progress.

The Spanish online gambling law will require all licensed online casinos to use the .es internet extension for easier regulation.

Nie doszukałem się jeszcze informacji na jakich warunkach bukmacherzy będa mogli legalnie obsługiwać Hiszpanów online...

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Art300.........czy to jest zgodne z regulaminem Sejmu ?
Czy raczej powinno być na kolejnym posiedzeniu Sejmu 8-10 czerwiec ?

------------------------------------------------------------------
25 maj godzina 12.00 rozpoczecie obrad Sejmu
25 maj godzina 16.00 posiedzenie Komisji rozpatrującej stanowisko Senatu.


Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by AGASSI
Art300.........czy to jest zgodne z regulaminem Sejmu ?
Czy raczej powinno być na kolejnym posiedzeniu Sejmu 8-10 czerwiec ?

------------------------------------------------------------------
25 maj godzina 12.00 rozpoczecie obrad Sejmu
25 maj godzina 16.00 posiedzenie Komisji rozpatrującej stanowisko Senatu.

Art. 54

5. Rozpatrzenie sprawozdania komisji przez Sejm może odbyć się nie wcześniej niż trzeciego dnia od doręczenia posłom tego sprawozdania, chyba że Sejm postanowi inaczej.

A jak liczą te trzy dni - nie wiem.

Ale w piątek umarł a trzeciego dnia zmartwychwstał smile

Czyli w środę dostaną a w piątek mogą głosować smile


Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Raczej mało czasu na drukowanie by dostali w środe tongue

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Po drugie wypadałoby sie zapoznać z tym co proponuje Senat
w końcu to jest Ich praca blush

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by AGASSI
Raczej mało czasu na drukowanie by dostali w środe tongue

Wiesz co można zrobić przez 8 godzin? smile

Poza tym Sejm "może postanowić inaczej".
Marszałek się spyta, sprzeciwu nie zobaczy smile




Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
Originally Posted by AGASSI
Raczej mało czasu na drukowanie by dostali w środe tongue

Wiesz co można zrobić przez 8 godzin? smile

Poza tym Sejm "może postanowić inaczej".
Marszałek się spyta, sprzeciwu nie zobaczy smile

jak najbardziej
ale mógł też skorzystać z tego a nie skorzystał

8. Sejm, na wniosek Marszałka Sejmu, może rozpatrzyć poprawki zawarte w uchwale Senatu bez uprzedniego skierowania jej do komisji.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
No i co pozostaje, jak nie to, czym kończy się każda dyskusja tutaj.

Pożyjemy, zobaczymy smile

Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
H
Pooh-Bah
Pooh-Bah
H Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
Panowie, a załóżmy czarny scenariusz. Dostawca internetu nakabluje do służby celnej, na tej podstawie zostanie prześwietlone konto bankowe i zostaną tam znalezione wpływy - powiedzmy z buka albo z MB.

Kto w takiej sytuacji będzie musiał udowodnić, że nielegalne zakłady zostały zawarte z terytorium Polski? Przecież wchodzenie na strony hazardowe ani posiadanie kont u buków nie jest karalne, a tylko daje przesłanki sądzić, że ktoś u nich gra. Przecież równie dobrze można zakłady zawrzeć w UK. Jeśli cięzar udowodnienia spadnie na służby to nie dadzą rady.

Jeśli na delikwenta, to też będzie mu trudno, bo nie pokaże przecież biletów lotniczych do UK...

Dołączył: Aug 2009
Posty: 1,424
G
veteran
veteran
G Offline
Dołączył: Aug 2009
Posty: 1,424
Originally Posted by AGASSI
Po drugie wypadałoby sie zapoznać z tym co proponuje Senat
w końcu to jest Ich praca blush


"Nie dalej jak wczoraj dowiedziałem się, że uchwaliliśmy coś, co gdybyśmy wiedzieli, co uchwalamy, bylibyśmy przeciwni. Ale jest taki natłok, że nawet praca 24 godz. na dobę nie wystarczyłaby, żeby to wszystko przeczytać. Ilość spraw, którymi się państwo zajmuje jest niebotyczna."

Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
S
S Offline
Dołączył: Aug 2010
Posty: 2,631
Mnie zastanawia to dlaczego na innych forach nic się o tym temacie nie mówi. Tam ludzie sobie spokojnie grają, a tu taka panika...

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Originally Posted by saturas25
Mnie zastanawia to dlaczego na innych forach nic się o tym temacie nie mówi. Tam ludzie sobie spokojnie grają, a tu taka panika...

To jest jedno ze starszych for o tematyce bukmacherskiej, stąd średnia wieku stałych bywalców mecz.pl jest dużo wyższa niż na innych, później powstałych forach. A jak wiadomo odpowiedzialność z wiekiem przychodzi.

A tak serio to nie wiem. wink

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by saturas25
Mnie zastanawia to dlaczego na innych forach nic się o tym temacie nie mówi. Tam ludzie sobie spokojnie grają, a tu taka panika...

To chyba nie za dobrze swiadczy o inteligencji tych userow z innych for, graja a nie wiedza na jakich warunkach.

Strona 3 z 23 1 2 3 4 5 22 23

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, forty), 1,435 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,880
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1