|
|
Dołączył: Jul 2010
Posty: 244
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2010
Posty: 244 |
Vader, nie wiedzialem czy mozna podac na forum imie i nazwisko tej osoby, zatem podalem inicjaly. Info znalazlem jakos przypadkowo. jesli zatem mozna podac dane to wyglada to tak: Arkadiusz Michaliszyn, partner, doradca podatkowy w CMS Cameron McKenna... itd... Wbij sobie u wujka gugla jego nazwisko z dopiskiem ustawa czy hazard i znajdziesz tekst powyzszy... Cypryjczyk, zawsze mozesz bezposrednio z konta MB wyplacic w bankomacie, majac karte 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584 |
Odpowiedzi brak... Ale, rzucę kilka informacji w kontekście tego co napisał piko1981 http://www.cms-cmck.com/Andrew-KozlowskiWklejka. Pan Andrew Kozlowski pełni funkcję Prezesa Zarządu Cameron McKenna Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Jest amerykańskim adwokatem oraz biegłym rewidentem posiadającym uprawnienia stanu California. Posiada tytuł doktora praw uzyskany na Uniwersytecie San Diego. W Polsce przebywa od marca 1992r. W okresie od marca 1992 do listopada 1997 pełnił funkcję doradcy Ministra Finansów, a od listopada 1993r. do grudnia 1994r. szefa departamentu podatkowo-prawnego Coopers&Lybrand. Jest partnerem Cameron McKenna od stycznia 1995r. Ponadto... http://www.rp.pl/artykul/677424_Kancelarie_dostarczaja_lobbystom_prawnej_amunicji.htmlDuże kancelarie są zainteresowane tworzeniem prawa. Rejestrują się w parlamencie jako doradcy legislacyjni. Ich klienci chcą mieć wpływ na kształt przepisów. Wśród kancelarii, adwokatów i radców prawnych wpisanych na oficjalną listę lobbystów prowadzoną przez MSWiA znalazły się tak znane firmy, jak Salans, Domański Zakrzewski Palinka, CMS Cameron McKenna, Baker & McKenzie, Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy. Niektóre rejestrowały się niejako na wszelki wypadek, ale np. z raportów sejmowych wynika, że kancelaria Domański Zakrzewski Palinka w 2009 r. interesowała się parlamentarnymi pracami nad projektami ustaw o funduszach emerytalnych, a jej prawnik reprezentował interesy PTE Aviva. Ta kancelaria w ubiegłym roku wystąpiła też do MSWiA z zastrzeżeniami wobec projektu ustawy o zgodzie na ratyfikację przez Polskę układu o stowarzyszeniu państw UE i Serbii. Jej prawnicy reprezentowali w sporze o siedzibę ambasady Serbii w Warszawie rodzinę byłych właścicieli budynku. No i najważniejsze...Z kolei CMS Cameron McKenna w 2009 i 2010 r. działała w parlamencie na rzecz firm bukmacherskich w związku ze zmianami przepisów o hazardzie.Aż dziw bierze, że grupa buków (expekt, bah, betclic) zdecydowały się na tę kancelarię. Każdy znający się na branży prawniczej, tym bardziej doradztwo podatkowe wie jaka jest najlepsza kancelaria związana prawem hazardowym, nowych technologii... Buki netowe widocznie słabo lobbowały... Pozdrawiam kumatych 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584 |
Vader, nie wiedzialem czy mozna podac na forum imie i nazwisko tej osoby, zatem podalem inicjaly. Info znalazlem jakos przypadkowo. jesli zatem mozna podac dane to wyglada to tak: Arkadiusz Michaliszyn, partner, doradca podatkowy w CMS Cameron McKenna... itd... Wbij sobie u wujka gugla jego nazwisko z dopiskiem ustawa czy hazard i znajdziesz tekst powyzszy... Cypryjczyk, zawsze mozesz bezposrednio z konta MB wyplacic w bankomacie, majac karte  Tyle, że podałeś wcześniej inicjały A.K. A.K., partner, doradca podatkowy w CMS Cameron McKenna, W momencie jak pisałem posta Ty odpisałeś. Sądziłem, że to Pan Andrew K. Skoro ktoś się wypowiada, jest zawodowcem i podaje swoje imię i nazwisko to nie widzę powodów aby nie podawać jego danych. Piko może Ty coś powiesz jak dalej będzie wyglądał "lobbing" przez CMS Cameron McKenna? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
/Buki netowe widocznie słabo lobbowały.../
W Sejmie się lobbuje ze znikomą skutecznością. Lobbuje się na cmentarzu. Za czymś, gdy w rzeczywistości chce się przeciwko. Albo odwrotnie. I wtedy to działa. Czego dowodem jest właśnie ustawa i jej nowela. Tylko trzeba kozła ofiarnego znaleźć.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 9,577
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2004
Posty: 9,577 |
1. Bewtay, Mybet, Centrebet i kilka pokerroomow wycofalo sie nawet PRZED wejsciem ustawy takze nie pierdol. Skąd masz info o Centrebecie ? bo ja tam wczoraj kasę wpłaciłem, a nic nie wiedziałem o tym :/
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,551 Likes: 11
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,551 Likes: 11 |
centrebet nie przyjmuje nowych rejestracji z Polski juz od dosc dawna .Ma to zwiazek z ustawa jak wół z kareta. Starzy gracze moga grac normalnie
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Proszę o informacje od którego dnia trzeba uważać na przelewy bank via buk ? Jak wiemy prawo nie działa wstecz, więc pytam o tą graniczną datę ? prawo nei dziala wstecz, owszem, ale obecnie granie w necie tez jest nielegalne  Nie granie w necie jest nielegalne, tylko uczestniczenie w zagranicznej grze na terenie RP. To zasadnicza różnica i szereg wątpliwości interpretacyjnych. Podobno nawet skazali dotychczas całe dwie osoby. A teraz nowelą sprecyzowali, że chodzi też o internet i przypadek, gdy końcówki łącza i d. gracza jest w Polsce. Można wyciągnąć wniosek, że trudno byłoby udowodnić nielegalność gry do tej pory, czego dowodem jest sama potrzeba nowelizacji. To może nawet stanowić dodatkowy argument na korzyść gracza. Z drugiej strony ostateczna interpretacja prawa należy zawsze do sędziego. A w Polsce nie ma prawa precedensowego. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak przyjąć, że w przypadku, gdyby kogoś złapali po wejściu ustawy w życie, to zdoła się wybronić z wcześniejszych grzechów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2010
Posty: 244
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2010
Posty: 244 |
Ach, racja Vader, pomylilem literki  FAK1:) Sorka za pozna odpowiedz ale bylem z psem. Otoz nie mam bladego pojecia co to za firma CMS Cameron McKenna i jakie maja plany co do lobbingu. Pierwze slysze o tej firmie w ogole. I to tez przypadkiem wpadl mi w rece ten artykul. Sadze natomiast, iz cala ta ustawa zostala teraz podpisana, gdyz zblizaja sie wybory. Maly plusik dla Po. Dodam, iz w sprawie niby "mafii" automatowej/pokerowej itd zaden wyrok skazujacy nie zapadl. Kolejna sprawa. Bankrutujace firmy naziemne plus slabo uczeszczane kasyna, musialy w jakis sposob ( "$" ?? ) wplynac na rzad, aby wyleczyc sie ze stanu agonalnego. Jedynym sposobem bylo zakazanie gry w internecie. Mysla, ze zwabia ludzi lichymi kursami i podatkiem... Ciekawe jaki kurs musialoby sie zagrac zeby byl value? Osobiscie uwazam, ze Ci co graja, i wygrywaja, nie dadza sobie spokoju z powodu ustawy. Raczej zrezygnuja osoby ktore traktuja to jako zabawe, czyli albo obstawiaja za zlotowke albo graja za kasynach na stawkach 0.10 centa..
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
sądząc po wypowiedziach i pytaniach niektórych paranoików ustawa już świetnie działa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
Proszę o informacje od którego dnia trzeba uważać na przelewy bank via buk ? Jak wiemy prawo nie działa wstecz, więc pytam o tą graniczną datę ? prawo nei dziala wstecz, owszem, ale obecnie granie w necie tez jest nielegalne  Nie granie w necie jest nielegalne, tylko uczestniczenie w zagranicznej grze na terenie RP. To zasadnicza różnica i szereg wątpliwości interpretacyjnych. Podobno nawet skazali dotychczas całe dwie osoby. A teraz nowelą sprecyzowali, że chodzi też o internet i przypadek, gdy końcówki łącza i d. gracza jest w Polsce. Można wyciągnąć wniosek, że trudno byłoby udowodnić nielegalność gry do tej pory, czego dowodem jest sama potrzeba nowelizacji. To może nawet stanowić dodatkowy argument na korzyść gracza. Z drugiej strony ostateczna interpretacja prawa należy zawsze do sędziego. A w Polsce nie ma prawa precedensowego. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak przyjąć, że w przypadku, gdyby kogoś złapali po wejściu ustawy w życie, to zdoła się wybronić z wcześniejszych grzechów. bubel nie ustawa nic grajacemu nie moga zrobic jedynie do firmy moga sie przyczepic tylko tyle ze nie maja zadnych mozliwosci  otoz grajac np w Expekt gdzie jest polska wersja jezykowa skad grajacy ma widziec czy to jest zagraniczna gra czy polska jesli chodzi o zaklady to moga nam skoczyc gorzej natomiast z pokerem
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
bubel nie ustawa nic grajacemu nie moga zrobic jedynie do firmy moga sie przyczepic tylko tyle ze nie maja zadnych mozliwosci  to po co tyle srasz tutaj i wypróbowałeś już wszystkie dostępne darmowe VPNy? do tego rozpłakałeś się, że MB wyda na 100% wszystkich graczy, ogarnij się trochę, bo gorzej jak kobieta z okresem, co chwila co innego gadasz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530 |
testowac moge wszystko edukacyjnie i nic ci do tego
co do MB to jest legalnie dzialajaca firma i jako taka na prosbe moze podac historie konta oczywiscie nie na prosbe jakiegos frajera
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769 |
Gaske, oczywistym jest, że posty tego pajaca traktować należy jako satyrę (Mr egipski mail), wszyscy to wiedzą 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2011
Posty: 49
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Mar 2011
Posty: 49 |
Dostałem dzisiaj maila od betsson , zachęca do zasilania swoich kont metodą kupon Paysafecard nawet daja w promocji 20 .Tak trzymać
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
testowac moge wszystko edukacyjnie i nic ci do tego
co do MB to jest legalnie dzialajaca firma i jako taka na prosbe moze podac historie konta oczywiscie nie na prosbe jakiegos frajera edukacyjnie to się naucz czytać (patrz strona 1) ps.sorry za ot
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462 |
Pojawiają się kolejne stanowiska firm bukmacherskich: poniżej oficjalne stanowisko Betfair: "Betfair has been closely monitoring the recent regulatory reform in Poland. We are aware of the fact that the new online gambling regulation has entered into force and the Polish authorities have taken first steps to enforce it against certain operators.
We are of the view that the new regulation is in breach of European Union law and at the moment we are considering our next steps. In the meantime our services will continue unchanged."
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Hommik........to chyba najbardziej wyczekiwane oświadczenie  Skoro Betfair stoi na stanowisku,że ustawa jest sprzeczna z prawem UE to wieje lekkim optymizmem co do owych next steps 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2011
Posty: 49
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Mar 2011
Posty: 49 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Ale podajmy całość z komentarzem bo to lepiej wygląda i jest czytelniejszy przekaz  Oficjane stanowisko Betfair ws. ustawy hazardowej Napisane przez Kuchar Wiele ostatnimi czasy mówi się o skutkach jakie może nieść za sobą noweliazcja ustawy hazardowej, która po podpisie prezydenta czeka na zamieszczenie w dzienniku ustaw. Od tego momentu będziemy mieli jeszcze dwa tygodnie, aby cieszyć się urokami gry w sieci. Czy bay ba pewno? Ustawa zakłada, że bukmacher, którzy nie zarejestruje w kraju swojej domeny nie będzie mógł świadczyć usług na terytorium Polski. Normy te stoją w oczywistej sprzeczności z prawem unijnym, które z natury rzeczy jest nadrzędnym nad prawem krajowym. Nad graczami z kraju z nad Wisły zawisło widmo wycofania się wiodących firm z polskiego rynku. Mało tego, bukmacherzy pokroju betway i mybet już zaprzestały świdczyć swoich usług Polakom. Jako pierwsi w Polsce prezentujemy wam stanowisko firmy Betfair wobec wspomnianej ustawy! "Betfair has been closely monitoring the recent regulatory reform in Poland. We are aware of the fact that the new online gambling regulation has entered into force and the Polish authorities have taken first steps to enforce it against certain operators. We are of the view that the new regulation is in breach of European Union law and at the moment we are considering our next steps. In the meantime our services will continue unchanged." Jednym słowem nie zmienia się absolutnie nic, a Betfair będzie nadal świadczyć swoje usługi, tak jak do tej pory. Prawdę mówiąc, społeczność polskich traderów spodziewała się takowego stanowiska - tym niemniej preznetujemy je z satysfakcją. Ostatnia aktualizacja: czwartek, 23 czerwca
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
A zostalo to w tym Dzienniku Ustaw juz wpisane? Jak tak to od ktorego lipca to dziala?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|