Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 27 1 2 3 4 26 27
Dołączył: Jul 2010
Posty: 244
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2010
Posty: 244
Vader, nie wiedzialem czy mozna podac na forum imie i nazwisko tej osoby, zatem podalem inicjaly. Info znalazlem jakos przypadkowo. jesli zatem mozna podac dane to wyglada to tak:

Arkadiusz Michaliszyn, partner, doradca podatkowy w CMS Cameron McKenna... itd...

Wbij sobie u wujka gugla jego nazwisko z dopiskiem ustawa czy hazard i znajdziesz tekst powyzszy...

Cypryjczyk, zawsze mozesz bezposrednio z konta MB wyplacic w bankomacie, majac karte wink

Bonus: Unibet
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Odpowiedzi brak...

Ale, rzucę kilka informacji w kontekście tego co napisał piko1981 wink

http://www.cms-cmck.com/Andrew-Kozlowski

Wklejka.

Pan Andrew Kozlowski pełni funkcję Prezesa Zarządu Cameron McKenna Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Jest amerykańskim adwokatem oraz biegłym rewidentem posiadającym uprawnienia stanu California. Posiada tytuł doktora praw uzyskany na Uniwersytecie San Diego. W Polsce przebywa od marca 1992r. W okresie od marca 1992 do listopada 1997 pełnił funkcję doradcy Ministra Finansów, a od listopada 1993r. do grudnia 1994r. szefa departamentu podatkowo-prawnego Coopers&Lybrand. Jest partnerem Cameron McKenna od stycznia 1995r.

Ponadto...

http://www.rp.pl/artykul/677424_Kancelarie_dostarczaja_lobbystom_prawnej_amunicji.html

Duże kancelarie są zainteresowane tworzeniem prawa. Rejestrują się w parlamencie jako doradcy legislacyjni. Ich klienci chcą mieć wpływ na kształt przepisów.

Wśród kancelarii, adwokatów i radców prawnych wpisanych na oficjalną listę lobbystów prowadzoną przez MSWiA znalazły się tak znane firmy, jak Salans, Domański Zakrzewski Palinka, CMS Cameron McKenna, Baker & McKenzie, Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy.


Niektóre rejestrowały się niejako na wszelki wypadek, ale np. z raportów sejmowych wynika, że kancelaria Domański Zakrzewski Palinka w 2009 r. interesowała się parlamentarnymi pracami nad projektami ustaw o funduszach emerytalnych, a jej prawnik reprezentował interesy PTE Aviva. Ta kancelaria w ubiegłym roku wystąpiła też do MSWiA z zastrzeżeniami wobec projektu ustawy o zgodzie na ratyfikację przez Polskę układu o stowarzyszeniu państw UE i Serbii. Jej prawnicy reprezentowali w sporze o siedzibę ambasady Serbii w Warszawie rodzinę byłych właścicieli budynku.

No i najważniejsze...

Z kolei CMS Cameron McKenna w 2009 i 2010 r. działała w parlamencie na rzecz firm bukmacherskich w związku ze zmianami przepisów o hazardzie.

Aż dziw bierze, że grupa buków (expekt, bah, betclic) zdecydowały się na tę kancelarię.
Każdy znający się na branży prawniczej, tym bardziej doradztwo podatkowe wie jaka jest najlepsza kancelaria związana prawem hazardowym, nowych technologii...

Buki netowe widocznie słabo lobbowały...

Pozdrawiam kumatych tongue

Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2007
Posty: 3,584
Originally Posted by piko1981
Vader, nie wiedzialem czy mozna podac na forum imie i nazwisko tej osoby, zatem podalem inicjaly. Info znalazlem jakos przypadkowo. jesli zatem mozna podac dane to wyglada to tak:

Arkadiusz Michaliszyn, partner, doradca podatkowy w CMS Cameron McKenna... itd...

Wbij sobie u wujka gugla jego nazwisko z dopiskiem ustawa czy hazard i znajdziesz tekst powyzszy...

Cypryjczyk, zawsze mozesz bezposrednio z konta MB wyplacic w bankomacie, majac karte wink

Tyle, że podałeś wcześniej inicjały A.K.

Originally Posted by piko1981
A.K., partner, doradca podatkowy w CMS Cameron McKenna,
W momencie jak pisałem posta Ty odpisałeś.
Sądziłem, że to Pan Andrew K.

Skoro ktoś się wypowiada, jest zawodowcem i podaje swoje imię i nazwisko to nie widzę powodów aby nie podawać jego danych.

Piko może Ty coś powiesz jak dalej będzie wyglądał "lobbing" przez CMS Cameron McKenna? wink

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
/Buki netowe widocznie słabo lobbowały.../

W Sejmie się lobbuje ze znikomą skutecznością.
Lobbuje się na cmentarzu. Za czymś, gdy w rzeczywistości chce się przeciwko. Albo odwrotnie. I wtedy to działa. Czego dowodem jest właśnie ustawa i jej nowela.
Tylko trzeba kozła ofiarnego znaleźć.

Dołączył: Jul 2004
Posty: 9,577
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2004
Posty: 9,577
Originally Posted by agr1
1. Bewtay, Mybet, Centrebet i kilka pokerroomow wycofalo sie nawet PRZED wejsciem ustawy takze nie pierdol.
Skąd masz info o Centrebecie ? bo ja tam wczoraj kasę wpłaciłem, a nic nie wiedziałem o tym :/

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,551
Likes: 11
R
Zbanowany
Zbanowany
R Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,551
Likes: 11
centrebet nie przyjmuje nowych rejestracji z Polski juz od dosc dawna .Ma to zwiazek z ustawa jak wół z kareta. Starzy gracze moga grac normalnie

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by Yakeri
Originally Posted by Fro_Lech
Proszę o informacje od którego dnia trzeba uważać na przelewy bank via buk ? Jak wiemy prawo nie działa wstecz, więc pytam o tą graniczną datę ?

prawo nei dziala wstecz, owszem, ale obecnie granie w necie tez jest nielegalne smile

Nie granie w necie jest nielegalne, tylko uczestniczenie w zagranicznej grze na terenie RP.
To zasadnicza różnica i szereg wątpliwości interpretacyjnych.

Podobno nawet skazali dotychczas całe dwie osoby.

A teraz nowelą sprecyzowali, że chodzi też o internet i przypadek, gdy końcówki łącza i d. gracza jest w Polsce.


Można wyciągnąć wniosek, że trudno byłoby udowodnić nielegalność gry do tej pory, czego dowodem jest sama potrzeba nowelizacji. To może nawet stanowić dodatkowy argument na korzyść gracza.

Z drugiej strony ostateczna interpretacja prawa należy zawsze do sędziego. A w Polsce nie ma prawa precedensowego.

Z dużym prawdopodobieństwem można jednak przyjąć, że w przypadku, gdyby kogoś złapali po wejściu ustawy w życie, to zdoła się wybronić z wcześniejszych grzechów.


Dołączył: Jul 2010
Posty: 244
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Jul 2010
Posty: 244
Ach, racja Vader, pomylilem literki smile FAK1:)

Sorka za pozna odpowiedz ale bylem z psem.

Otoz nie mam bladego pojecia co to za firma CMS Cameron McKenna i jakie maja plany co do lobbingu. Pierwze slysze o tej firmie w ogole. I to tez przypadkiem wpadl mi w rece ten artykul.

Sadze natomiast, iz cala ta ustawa zostala teraz podpisana, gdyz zblizaja sie wybory. Maly plusik dla Po. Dodam, iz w sprawie niby "mafii" automatowej/pokerowej itd zaden wyrok skazujacy nie zapadl. Kolejna sprawa. Bankrutujace firmy naziemne plus slabo uczeszczane kasyna, musialy w jakis sposob ( "$" ?? ) wplynac na rzad, aby wyleczyc sie ze stanu agonalnego. Jedynym sposobem bylo zakazanie gry w internecie. Mysla, ze zwabia ludzi lichymi kursami i podatkiem... Ciekawe jaki kurs musialoby sie zagrac zeby byl value? Osobiscie uwazam, ze Ci co graja, i wygrywaja, nie dadza sobie spokoju z powodu ustawy. Raczej zrezygnuja osoby ktore traktuja to jako zabawe, czyli albo obstawiaja za zlotowke albo graja za kasynach na stawkach 0.10 centa..

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
sądząc po wypowiedziach i pytaniach niektórych paranoików ustawa już świetnie działa.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Originally Posted by Art300
Originally Posted by Yakeri
Originally Posted by Fro_Lech
Proszę o informacje od którego dnia trzeba uważać na przelewy bank via buk ? Jak wiemy prawo nie działa wstecz, więc pytam o tą graniczną datę ?

prawo nei dziala wstecz, owszem, ale obecnie granie w necie tez jest nielegalne smile

Nie granie w necie jest nielegalne, tylko uczestniczenie w zagranicznej grze na terenie RP.
To zasadnicza różnica i szereg wątpliwości interpretacyjnych.

Podobno nawet skazali dotychczas całe dwie osoby.

A teraz nowelą sprecyzowali, że chodzi też o internet i przypadek, gdy końcówki łącza i d. gracza jest w Polsce.


Można wyciągnąć wniosek, że trudno byłoby udowodnić nielegalność gry do tej pory, czego dowodem jest sama potrzeba nowelizacji. To może nawet stanowić dodatkowy argument na korzyść gracza.

Z drugiej strony ostateczna interpretacja prawa należy zawsze do sędziego. A w Polsce nie ma prawa precedensowego.

Z dużym prawdopodobieństwem można jednak przyjąć, że w przypadku, gdyby kogoś złapali po wejściu ustawy w życie, to zdoła się wybronić z wcześniejszych grzechów.

bubel nie ustawa nic grajacemu nie moga zrobic jedynie do firmy moga sie przyczepic tylko tyle ze nie maja zadnych mozliwosci smile

otoz grajac np w Expekt gdzie jest polska wersja jezykowa skad grajacy ma widziec czy to jest zagraniczna gra czy polska

jesli chodzi o zaklady to moga nam skoczyc gorzej natomiast z pokerem

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Originally Posted by KUERTEN.
bubel nie ustawa nic grajacemu nie moga zrobic jedynie do firmy moga sie przyczepic tylko tyle ze nie maja zadnych mozliwosci smile

to po co tyle srasz tutaj i wypróbowałeś już wszystkie dostępne darmowe VPNy?
do tego rozpłakałeś się, że MB wyda na 100% wszystkich graczy, ogarnij się trochę, bo gorzej jak kobieta z okresem, co chwila co innego gadasz.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 3,530
testowac moge wszystko edukacyjnie i nic ci do tego

co do MB to jest legalnie dzialajaca firma i jako taka na prosbe moze podac historie konta oczywiscie nie na prosbe jakiegos frajera

Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Gaske, oczywistym jest, że posty tego pajaca traktować należy jako satyrę (Mr egipski mail), wszyscy to wiedzą smile

Dołączył: Mar 2011
Posty: 49
K
newbie
newbie
K Offline
Dołączył: Mar 2011
Posty: 49
Dostałem dzisiaj maila od betsson , zachęca do zasilania swoich kont metodą kupon Paysafecard nawet daja w promocji 20 .Tak trzymać

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by KUERTEN.
testowac moge wszystko edukacyjnie i nic ci do tego

co do MB to jest legalnie dzialajaca firma i jako taka na prosbe moze podac historie konta oczywiscie nie na prosbe jakiegos frajera

edukacyjnie to się naucz czytać (patrz strona 1)

ps.sorry za ot

Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
H
Pooh-Bah
Pooh-Bah
H Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
Pojawiają się kolejne stanowiska firm bukmacherskich:
poniżej oficjalne stanowisko Betfair:
Quote
"Betfair has been closely monitoring the recent regulatory reform in Poland. We are aware of the fact that the new online gambling regulation has entered into force and the Polish authorities have taken first steps to enforce it against certain operators.

We are of the view that the new regulation is in breach of European Union law and at the moment we are considering our next steps. In the meantime our services will continue unchanged."

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Hommik........to chyba najbardziej wyczekiwane oświadczenie wink
Skoro Betfair stoi na stanowisku,że ustawa jest sprzeczna z prawem UE to wieje lekkim optymizmem co do owych next steps smile

Dołączył: Mar 2011
Posty: 49
K
newbie
newbie
K Offline
Dołączył: Mar 2011
Posty: 49
Wind of change

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Ale podajmy całość z komentarzem bo to lepiej wygląda i jest czytelniejszy przekaz grin

Oficjane stanowisko Betfair ws. ustawy hazardowej
Napisane przez Kuchar

Wiele ostatnimi czasy mówi się o skutkach jakie może nieść za sobą noweliazcja ustawy hazardowej, która po podpisie prezydenta czeka na zamieszczenie w dzienniku ustaw. Od tego momentu będziemy mieli jeszcze dwa tygodnie, aby cieszyć się urokami gry w sieci. Czy bay ba pewno? Ustawa zakłada, że bukmacher, którzy nie zarejestruje w kraju swojej domeny nie będzie mógł świadczyć usług na terytorium Polski. Normy te stoją w oczywistej sprzeczności z prawem unijnym, które z natury rzeczy jest nadrzędnym nad prawem krajowym. Nad graczami z kraju z nad Wisły zawisło widmo wycofania się wiodących firm z polskiego rynku. Mało tego, bukmacherzy pokroju betway i mybet już zaprzestały świdczyć swoich usług Polakom. Jako pierwsi w Polsce prezentujemy wam stanowisko firmy Betfair wobec wspomnianej ustawy!


"Betfair has been closely monitoring the recent regulatory reform in Poland. We are aware of the fact that the new online gambling regulation has entered into force and the Polish authorities have taken first steps to enforce it against certain operators.

We are of the view that the new regulation is in breach of European Union law and at the moment we are considering our next steps. In the meantime our services will continue unchanged."

Jednym słowem nie zmienia się absolutnie nic, a Betfair będzie nadal świadczyć swoje usługi, tak jak do tej pory. Prawdę mówiąc, społeczność polskich traderów spodziewała się takowego stanowiska - tym niemniej preznetujemy je z satysfakcją.
Ostatnia aktualizacja: czwartek, 23 czerwca

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
A zostalo to w tym Dzienniku Ustaw juz wpisane?
Jak tak to od ktorego lipca to dziala?

Strona 2 z 27 1 2 3 4 26 27

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Lukasz111, Sensei, aker, betowiec, alfa, JelineK, burbon), 2,519 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,116
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1