Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 13 z 17 1 2 11 12 13 14 15 16 17
Conrad #4827483 03/08/2011 23:17
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Originally Posted by Conrad
Jaka to prowokacja? Że przyszli jedną osobę zgarnąć?

No pewnie, że to prowokacja i to przez duże P. Nie wysyła się całego oddziału policji na zatrzymanie 1 osoby. Poza tym, można to było zrobić nie tylko nie przy użyciu kilkunastu radiowiozów, ale również w innym momencie, a nie przy tłumie ludzi i w świetle kamer TVN24 (a jakże!). Prowokacja i nic innego. No ale tak działają mistrzowie PRu z Platformy. Normalka.

PS: O tym, że chodziło o "Starucha", pierwsi poinformowali oczywiście TVN.

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by royalflush
z tego co się mówi dał zwykle komuś po gębie.

No i za to się idzie w normalnym kraju do pudła. To nie Nigeria czy Somalia.

W Singapurze to by z takim gościem zrobiono niesamowity porządek - po wyjściu z paki byłby wręcz wzorowym obywatelem, każda babcia by marzyła by ich wnuczek na takiego człowieka wyrósł. smile

DJ SOSNA #4827508 03/08/2011 23:32
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by DJ SOSNA
Originally Posted by Conrad
Jaka to prowokacja? Że przyszli jedną osobę zgarnąć?

No pewnie, że to prowokacja i to przez duże P. Nie wysyła się całego oddziału policji na zatrzymanie 1 osoby. Poza tym, można to było zrobić nie tylko nie przy użyciu kilkunastu radiowiozów, ale również w innym momencie, a nie przy tłumie ludzi i w świetle kamer TVN24 (a jakże!). Prowokacja i nic innego. No ale tak działają mistrzowie PRu z Platformy. Normalka.

PS: O tym, że chodziło o "Starucha", pierwsi poinformowali oczywiście TVN.

Tak mówili na popołudniowym kazaniu? cool

To już jest zmowa premiera, policji i TVN24? laugh A wszystko koordynuje sztab PRowców, który ma bezpośrednie łącze z premierem i oddziałami policji? grin

Conrad #4827528 03/08/2011 23:47
Dołączył: Jul 2004
Posty: 560
addict
addict
Dołączył: Jul 2004
Posty: 560
Originally Posted by Conrad
W Singapurze to by z takim gościem zrobiono niesamowity porządek - po wyjściu z paki byłby wręcz wzorowym obywatelem, każda babcia by marzyła by ich wnuczek na takiego człowieka wyrósł. smile

Bardzo się cieszę, że tak podoba Ci sie ten kraj - zostań tam jak najdłużej - najlepiej na stałe - bo w Polacy to same PiSdy, mohery i frustraci papa

Piostar #4827530 03/08/2011 23:49
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
W
Wiara Gwarancja Wygranej
Wiara Gwarancja Wygranej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
POkazówka...

Conrad #4827542 03/08/2011 23:56
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by royalflush
z tego co się mówi dał zwykle komuś po gębie.

No i za to się idzie w normalnym kraju do pudła. To nie Nigeria czy Somalia.

W Singapurze to by z takim gościem zrobiono niesamowity porządek - po wyjściu z paki byłby wręcz wzorowym obywatelem, każda babcia by marzyła by ich wnuczek na takiego człowieka wyrósł. smile

No ale piszemy o sposobie zatrzymania, to jaką karę dostanie to zależy od sądu i podejścia poszkodowanego.
Uważasz że podobny cyrk miał by miejsce gdyby potencjalnym podejrzanym była szara osoba z tłumu? Nie przypominam sobie by podobna sytuacja miała kiedyś miejsce w tak błahej sprawie.
Tak jak pisałem, policja sporo ryzykowała zatrzymując starucha w tak licznym tłumie, mogło się stać nieszczęście, policja sporo ryzykowała tą akcją ale widocznie coś było ważniejsze, ważniejsze od tego by bezpiecznie załatwić sprawę.

VooDoo #4827555 04/08/2011 00:03
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by VooDoo
same PiSdy, mohery i frustraci papa

Insektów jest akurat mniejszość. A że mniejszość, do tego przeprana religią nienawiści przez geotermalnego księdza, to stąd frustracja...

I do tego desperacja. I z tej desperacji starają się teraz kibolom wchodzić w dupę (choć wcześniej by ich wszystkich Zbigniew Zero wysłał do łagru), starają się ich owinąć wokół palca, manipulować nimi... Ale na długą metę nawet kibole - oprócz tych i tak już fanatycznie oddanych małemu hersztowi pewnej sekty - nie dadzą się nabrać na takie sztuczki. smile

Conrad #4827561 04/08/2011 00:07
Dołączył: Jan 2011
Posty: 155
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jan 2011
Posty: 155
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by royalflush
z tego co się mówi dał zwykle komuś po gębie.

No i za to się idzie w normalnym kraju do pudła. To nie Nigeria czy Somalia.

W Singapurze to by z takim gościem zrobiono niesamowity porządek - po wyjściu z paki byłby wręcz wzorowym obywatelem, każda babcia by marzyła by ich wnuczek na takiego człowieka wyrósł. smile

W normalnym kraju policja się tak nie zachowuje , no chyba ze w Singapurze tez im szkoda kul ......

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by royalflush
No ale piszemy o sposobie zatrzymania, to jaką karę dostanie to zależy od sądu i podejścia poszkodowanego.
Uważasz że podobny cyrk miał by miejsce gdyby potencjalnym podejrzanym była szara osoba z tłumu? Nie przypominam sobie by podobna sytuacja miała kiedyś miejsce w tak błahej sprawie.
Tak jak pisałem, policja sporo ryzykowała zatrzymując starucha w tak licznym tłumie, mogło się stać nieszczęście, policja sporo ryzykowała tą akcją ale widocznie coś było ważniejsze, ważniejsze od tego by bezpiecznie załatwić sprawę.

Też bym był za "opcją śniadaniową" w takim przypadku, stąd uważam że chodziło także o pokaz siły przez policję. Ale to i tak jest już temat poboczny. Mają nakaz zatrzymania podejrzanego, akurat poszli bezpośrednio po niego nie zwlekając i nie bojąc się niczego. Gdyby się bali, czekali, zwlekali, to by ich posądzono o brak reakcji, o bezczelną bezkarność skoro jest podejrzany, wiadomo gdzie, i się tylko czeka... Jak widać zabrali się za problem i nie ma już taryfy ulgowej, ale oczywiście dotyczy to tylko przestępców a nie normalnych kibiców. A napadnięcie na kogoś to jest poważna a nie błaha sprawa.

Piostar #4828367 04/08/2011 05:11
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2004
Posty: 4,525
Condrad ktoś z twojej rodziny był ZOMO-wcem ? chyba jednak coś tam we krwi zostało smile

Piostar #4828401 04/08/2011 05:30
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Jak oni chcą robić jakiś pokaz siły to może jakieś zawody w ciągnięciu liny pod pałacem kultury?
Zamiast marnować pieniądze podatników na cele ,pokazowe, niech lepiej przeznaczą na cele dobroczynne, potrzebujących lub chociażby schroniska dla zwierząt.
Dziennie takich zgłoszeń jest dziesiątki (to mało powiedziane) brakło by zaciągu w województwie, gdyby z podobną sumiennością podchodzili do każdego zgłoszenia.A potem mówią że kibice gości nie mogą jeździć na mecze swoich drużyn, bo policja na tym zaoszczędzi.

Piostar #4828467 04/08/2011 06:22
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
A wiadomo w ogóle o co poszło, kto został napadnięty? Może jak to jakieś kibolskie akcje wobec siebie to sprawa szybko się wyjaśni i jeden drugiemu odpuści skoro po ustawkach nikt do siebie raczej też nie ma pretensji. Trudno uwierzyć aby ktoś był tak lekkomyślny aby napaść na kogoś i tym samym ryzykował odsiadkę znacznie dłuższą niż te tymczasowe 90 dni... Do tego w środku lata, na start sezonu...

Conrad #4828522 04/08/2011 12:14
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Autor hasła "Donald matole twój rząd obalą kibole" Piotr Staruchowicz został aresztowany na trzy miesiące. Jak ustaliła Niezależna.pl, doniesienie przeciwko kibicowi Legii o "rozboju" złożył były kibic Polonii Warszawa, pseudonim "Koziołek". Kibice Polonii powiedzieli nam, że wcześniej został on wykluczony z ruchu kibicowskiego, bo na policji złożył zeznania obciążające kibiców... Polonii.

Piotra Staruchowicza, wroga publicznego numer jeden od czasu, gdy Tusk wypowiedział wojnę kibicom, aresztowano, gdy wracał z obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. W pięknej uroczystości na kopcu Powstania Warszawskiego wzięły udział tysiące kibiców Legii, do których przemówił generał brygady Zbigniew Ścibor-Rylski, żołnierz Zgrupowania "Radosław", prezes Związku Powstańców Warszawskich.

Po opuszczeniu kopca "Starucha" zatrzymano na oczach setek kibiców, co powszechnie uznano za policyjną prowokację – próbę wywołania zamieszek, kompromitujących udział kibiców w uroczystościach.

Romaszewski: dziwi zarzut rozboju w przychodni

Jak się okazało, doniesienie o rzekomym dokonaniu przez "Starucha" rozboju złożył mężczyzna o pseudonimie "Koziołek", niegdyś kibic Polonii Warszawa. Jest to ewenement – kibice nawet bardzo zwaśnionych klubów nigdy nie donoszą wzajemnie na siebie policji.

Do bójki między oboma mężczyznami doszło w przychodni lekarskiej. W jej efekcie prokuratura zatrzymała "Starucha" i postawiła mu sugerowany przez zawiadamiającego zaskakujący w stosunku do kibica zarzut rozboju, a nie udziału w bójce.

Dlaczego zaskakujący? Rozbój to przestępstwo, którego motywem jest chęć wzbogacenia się. Trudno podejrzewać, by taki motyw przyświecał uczestnikom bójki zwaśnionych kibiców. Innego zdania jest rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie: – Śledztwo nie wykazało, by powodem zdarzenia były waśnie między kibicami – powiedziała nam prokurator Monika Lewandowska. Zdaniem prokuratury powodem bójki miał być fakt, że "Staruch" wraz kolegami mieli chcieć... ukraść torbę, w której "Koziołek" miał m.in. ubrania na zmianę, które przebrał po treningu. – Poszkodowanemu zabrano torbę, która warta była ok. 460 zł – mówi Lewandowska.

Tymczasem jak ustaliła Niezależna.pl, sam "Koziołek" przyznał w swoich zeznaniach, że w przeszłości aktywnie uczestniczył w ruchu "ultras" kibiców Polonii. Po co prokuraturze zarzut rozboju? Gdy postawiła "Staruchowi" zarzut udziału w bójce, nie mogłaby go aresztować, bo górna granica kary to 3 lata więzienia. Tymczasem w przypadku rozboju jest to aż 12 lat.

Zarzutem zaskoczony jest Zbigniew Romaszewski z senackiej komisji praw człowieka. – Dziwi zastosowanie tego paragrafu. Trudno wyobrazić sobie, by ktoś organizował rozbój, a więc przestępstwo mające na celu uzyskanie korzyści materialnej, w publicznej przychodni lekarskiej.

Fundacja Badań nad Prawem: to przesada

Prokurator Monika Lewandowska przyznała w rozmowie z nami, że nic nie wiadomo jej, by poszkodowany odniósł jakieś obrażenia. - Przesada – komentuje zarzuty prokuratury prawnik Jacek Bąbka, prezes Fundacji Badań nad Prawem. - Używanie powagi artykułu o rozboju, przewidującego karę do 12 lat więzienia, do drobnego starcia to nadużycie. Ten artykuł powinien mieć zastosowanie w sprawach naprawdę poważnych, a tu nie ma mowy o żadnych obrażeniach poszkodowanego. Trudno też przypuszczać, by celem bójki była kradzież.

Jego zdaniem policja nie powinna stosować w tej sprawie zatrzymania. - Jest ono zarezerwowane dla sytuacji, gdy "zachodzi obawa ucieczki lub ukrycia się tej osoby albo zatarcia śladów przestępstwa bądź też nie można ustalić jej tożsamości albo istnieją przesłanki do przeprowadzenia przeciwko tej osobie postępowania w trybie przyspieszonym". Jeśli ktoś idzie na czele manifestacji, to nie ukrywa się.

Kibice Polonii: wykluczyliśmy "Koziołka"

Policję zapytaliśmy, czy prawdą jest, iż autor zawiadomienia o przestępstwie był w przeszłości kibicem Polonii, który złożył zeznania obciążające swoich kolegów, w wyniku czego byli oni ścigani.

- Nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć tej informacji – powiedziała nam Dorota Nowak z wydziału komunikacji Komendy Stołecznej Policji. O to samo zapytaliśmy prokurator Monikę Lewandowską. Usłyszeliśmy niemal identyczną, wyraźnie uzgodnioną odpowiedź: - Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć tej informacji. – Czy jest możliwość, by prokuratura zebrała informacje na ten temat i przedstawiła nam je? – spytaliśmy. – Nie będziemy wdawać się w takie szczegóły, na tym etapie śledztwa nie przedstawiamy na ten temat informacji – powiedziała nam rzecznik.

Fakt, że "Koziołek" został wykluczony z ich grona, potwierdzili w rozmowie z nami liderzy środowiska kibiców Polonii. – Dokładnie tak było, jego kontakty z nami zakończyły się po zeznaniach, których obciążył własnych kolegów – powiedział nam jeden z nich.
(niezależna)

--

Jeśli rzeczywiście tak było jak piszą w owym artykule, to możemy już się domyślać, że ów "koziołek" to pewnie jakiś kapuś na usługach policji i gada co mu każą.

Rozbój w przychodni hehe

Piostar #4828523 04/08/2011 12:22
Dołączył: Jan 2011
Posty: 155
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jan 2011
Posty: 155
no to proponuje zamknąć wszystkie przychodnie w Polsce

Piostar #4828565 04/08/2011 14:41
Dołączył: Jan 2011
Posty: 155
K
member
member
K Offline
Dołączył: Jan 2011
Posty: 155
"Koziołek" i "Matołek" dziwne podobieństwo hahahaha

Bzyku #4828577 04/08/2011 15:07
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Bzyku
Jeśli rzeczywiście tak było jak piszą w owym artykule...

Związana z nimi gazetka przez 365 dni w roku klepała o zamachu w Smoleńsku i to na pierwszej stronie grin , stąd nie jest to jakieś poważne źródło... Teraz zdecydowali się podlizywać do kiboli bo myślą, że ich sobie łatwo ustawią jak grzeczne pieski. Tak jak sobie moherów ustawili...

Śmieszna jest ta scena z jakimiś Koziołkami, Staruchami, itd. Jeden napada drugiego, zabiera mu dres, teraz pewnie tamten to przemyśli, pogada z chłopakami, zdecyduje się zmienić zeznania aby kolegę jednak wypuścili, itd. Istny cyrk.

Piostar #4828583 04/08/2011 15:15
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Koziołek to już pewnie w Pacanowie hyca, jak się kibice Legii dowiedzieli komu za całe zamieszanie trzeba podziękować, to koleś musowo się ulotnił ze stolicy grin

Taka bzdura "kilka plaskaczy" a afera na cały kraj smirk

Piostar #4829042 04/08/2011 21:31
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jun 2007
Posty: 3,903
Quote
Oficjalne oświadczenie wszystkich grup kibicowskich Lecha Poznań.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie wszystkich aktywnie działających grup kibicowskich Lecha Poznań. Na spotkaniu podjęliśmy zgodną decyzję o kontynuacji rozpoczętego w zeszłej rundzie protestu.

Decyzja spowodowana jest:
Narastającymi represjami stosowanymi wobec kibiców oraz niektórych klubów przez Rząd miłościwie nam panującego premiera Donalda Tuska oraz podległe mu Urzędy Wojewódzkie oraz służby mundurowe. Represje te nakładane są pod pozorem walki z chuligaństwem, a faktycznie obliczone są na niszczenie przez władzę oraz część mediów oddolnego ruchu społecznego, tworzonego przez kibiców.

W przeciwieństwie do pozostałych ekip z polskiej Ekstraklasy nie mamy zamiaru udawać, że sytuacja wytworzona w poprzedniej rundzie uległa jakiejkolwiek zmianie.
Prowadzony przez nas protest będzie kontynuowany w następującej formie:

1. Wyjazd na mecz do Lubina odbędzie się z naszym udziałem, jednakże pojedziemy na niego w czarnych barwach - bez barw klubowych, bez fan oraz bez dopingu przez większość meczu.
2. Mecz Lech Poznań – Ruch Chorzów rozgrywany we Wronkach odbędzie się bez udziału zorganizowanych Grup Kibicowskich.
3. Kolejne mecze wyjazdowe odbędą się z naszym udziałem, jeżeli otrzymamy na nie bilety oraz osiągniemy porozumienie w sprawie ich dystrybuowania. Podobnie jak w przypadku meczu w Lubinie – nie zabierzemy fan oraz innych akcesoriów kibicowskich. Konsekwentnie jeździmy w czarnych barwach.
Mecze wyjazdowe z GKS Bełchatów, Polonią Warszawa oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała, zostaną przez nas odpuszczone w ramach protestu.
4. Na mecze wyjazdowe będziemy udawać się zorganizowanym transportem grupowym
w celu uniknięcia możliwych prowokacji służb oraz większej integracji poszczególnych grup oraz kibiców niezrzeszonych w istniejących grupach kibicowskich.
5. Mecze domowe rozgrywane na stadionie przy ulicy Bułgarskiej odbędą się w następującej formie:
- mecze z Jagiellonią Białystok, Koroną Kielce, Widzewem Łódź, ŁKS Łódź oraz Zagłębiem Lubin zostaną przez nas odpuszczone organizacyjnie. Decyzję o przyjściu na powyższe mecze pozostawiamy każdemu członkowi Grup Kibicowskich oraz wszystkich wspierających nas kibiców do osobistego podjęcia.
- mecze z Wisłą Kraków oraz Legią Warszawa odbędą się z naszym udziałem. Jednakże nie zostaną wywieszone fany oraz nie będzie prowadzony zorganizowany doping przez większość spotkania. Na mecze przychodzimy w czarnych barwach.
Mecze te nie zostaną całkowicie odpuszczone, aby dobitniej uzmysłowić kontrast pomiędzy naszymi rozśpiewanymi trybunami oraz pustym stadionem.
6. Decyzję co do innych form protestu na poszczególnych meczach oraz poza nimi podejmować będziemy na bieżąco na podstawie analizy sytuacji.
7. Decyzję w sprawie kupna karnetów pozostawiamy każdemu do osobistego rozważenia.

Wszystkich kibiców Lecha Poznań, którzy od lat wspierają naszą działalność prosimy o zrozumienie naszej decyzji oraz aktywne włączenie się w zapowiadane formy protestu.
Protest, który rozpoczęliśmy nie jest łatwy i zapewne nie skończy się jutro, także wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość oraz dołożyć swoją kibicowską cegiełkę w czasie rozgrywanych meczy.
W związku z możliwą zmianą sytuacji ogólnokibicowskiej oraz toczącymi się równolegle rozmowami z organizatorami rozgrywek oraz klubem, przedstawione powyżej decyzje mogą ulec zmianie.
Wierzymy, że podjęta przez nas decyzja jest słuszna oraz długofalowo przyniesie same pozytywne skutki oraz oczekiwany przez nas powrót do normalności kibicowskiej.

Grupy Kibicowskie Lecha Poznań



El_Darro #4833697 06/08/2011 23:43
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061

Tyle lat chodzę na mecze ale czegoś takiego jeszcze nie było w jakim POjebanym kraju przyszło nam mieszkać. Jak już milicja chciała zabłysnąć to nie mogła zaczekać do 90 minuty tylko musieli strzelić pokazówkę w trakcie meczu.







Piostar #4833992 07/08/2011 01:38
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
O co poszlo?

Strona 13 z 17 1 2 11 12 13 14 15 16 17

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, latajaca_holenderka, betowiec, kamel), 2,807 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,374
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1