|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735 |
zapożyczone ze znajomego forum:
Czarne Historie to elektryzujące, okropne, a czasami makabryczne opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo... mogły się wydarzyć. W Polsce są najczęściej znane jako zagadki lateralne.
Rozwiąż zagadki! Zrekonstruuj wydarzenia poszczególnych incydentów, kompletując je kawałek po kawałku poprzez zadawanie pytań, odgadywanie oraz składanie w całość dowodów. To mrożąca krew w żyłach, ale jednocześnie zabawna gra w zgadywanie.
ZASADY Jedna osoba, prowadzący (czyli ja) pisze na forum historię i pyta: "Dlaczego?". Rozwiązanie zna tylko prowadzący. Odpowiedź ta jest rozwiązaniem zagadki i pozwala mu odpowiadać na pytania zadane przez poszukiwaczy. Pytania te muszą być jednak skonstruowane w taki sposób, aby prowadzący mógł na nie odpowiedzieć "Tak" lub "Nie". Wykazując się cierpliwością i umiejętnościami, poszukiwacze stopniowo poznają rozwiązanie.
1) prowadzący zawsze ma rację. Rozwiązanie, które zna prowadzący jest jedynym prawidłowym rozwiązaniem. 2) ilość zagadek będzie uzależniona od tego jak szybko będziecie zgadywać, ale maksymalnie tydzień na jedną zagadkę 3) na pytania będę odpowiadał jakoś o stałych porach, po pracy 4) jedno pytanie = jeden post 5) pytania proszę pisać pogrubione! 6) ten sam gracz następne pytanie może zadać dopiero po pięciu pytaniach innych graczy przykład: - gracz A - gracz 1 - gracz 2 - gracz 3 - gracz 4 - gracz 5 - gracz A 7) można zadać kolejne pytanie jak już odpowiem na pytania, tzn mimo że ktoś zadał pytanie ostatni to po udzieleniu moich odpowiedzi dla wszystkich uczestników już można zadać kolejne pytanie zamiast czekać na 5 pytań innych uczestników. 8) za podanie pytania, które przybliży do rozwiązania zagadki przyznaję 1 pkt 9) przysłane rozwiązania będę porównywał z oryginałem i przyznawał punkty - odpowiednio 5,4,3 za najbliższe prawidłowej odpowiedzi. 1o) można przysyłać wiele rozwiązań, ale za każde następne przysłane rozwiązanie odejmowany będzie JEDEN punkt (np.: jeśli ktoś przyśle trzy rozwiązania i jedno z nich będzie prawidłowe i powiedzmy pierwsze to dostanie: 5pkt (za prawidłowe i pierwsze rozwiązanie) - 2pkt (za przysłanie trzech rozwiązań) = 3pkt) 11) po wysłaniu rozwiązania piszemy na forum: wysłałem rozwiązanie (podkreślone) 12) jeśli będzie kilka podobnych rozwiązań liczyć się będzie również prędkość nadesłania rozwiązania (kto pierwszy ten lepszy) 13) do zabawy nie trzeba się zapisywać. zadając pytanie przyłączasz się do zabawy. w każdej chwili możesz się przyłączyć.w zabawie tej nie mogą brać udział osoby które znają tę grę i odpowiedzi!
rozwiązania da się znaleźć w necie, więc jeśli będą chętni to proszę o nie korzystanie z niego bo zabawa nie będzie miała sensu. Jeśli będzie zainteresowanie to zagadkę zapodam jutro w godzinach popołudniowych.
Są chętni czy nie było tematu?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
Sprobujemy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2007
Posty: 341
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2007
Posty: 341 |
jeśli jak piszesz rozwiązania da się znaleźć w necie to może zmodyfikuj trochę zagadkę, zmień szczegóły  wtedy będzie pewność, że nikt nie pomaga sobie gotowcem z neta 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
|
|
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816 |
fajne, jestem "za" 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735 |
no dobra, podejrzewam, że kilka osób jeszcze się znajdzie także jutro zarzucę pierwszą zagadką i na pytania będę odpowiadał 2x dziennie- rano + wieczór żeby nie było niepotrzebnego przeciągania i zobaczymy jak to wyjdzie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
Pytania te muszą być jednak skonstruowane w taki sposób, aby prowadzący mógł na nie odpowiedzieć "Tak" lub "Nie". Czy zagadki będą trudne ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735 |
zaczynamy. na rozgrzewkę coś prostszego  [img] http://imageshack.us/photo/my-images/843/dzikuj.jpg/[/img] Kobieta wchodzi do pubu i zamawia szklankę wody. Mężczyzna stojący za barem wyjmuje strzelbę i celuje prosto w nią. Kobieta dziękuje mu i wychodzi. Dlaczego?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
scena dzieje sie na pustyni?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351
Olimpijczyk
|
|
Olimpijczyk
Dołączył: May 2005
Posty: 23,351 |
Kobieta i barman znali sie wczesniej?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
|
|
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816 |
Barman celuje do kobiety?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
Barman celuje w szklanke wody?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Masz numer do tej kobiety ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735 |
to ja proszę bez naprowadzania bo jaki niby jest w tym sens wg. Ciebie? 
Last edited by Goget; 12/09/2011 20:44.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 389
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Oct 2005
Posty: 389 |
Kobieta dostała szklankę wody?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
a odpowiesz anfa na pytania?  Mezczyzna podawal wode w szklance przesuwajac ja strzelba po blacie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735 |
jak pisałem będę odpowiadał 2x dziennie. wieczorem i około południa powiedzmy. im więcej pytań i potem odpowiedzi w kupie tym lepiej bo chcę uniknąć sytuacji, że będę dostawał pw rozwiązaniami od osób trzecich  przynajmniej tak to sobie sam założyłem. Jak będzie dużo pytań to możemy to zmodyfikować. I rozwiązania proszę PW przeczytawszy wcześniej zasady 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735 |
scena dzieje sie na pustyni? Nie Kobieta i barman znali sie wczesniej? Nie, nie istotne dla zagadki Barman celuje do kobiety? tak jest, zgodnie z tym co w opisie  Barman celuje w szklankę wody Nie, mierzy do kobiety w ogólnym tego zdania znaczeniu Masz numer do tej kobiety? mam ale to nie istotne dla zagadki bo była brzydka  kobieta dostała szklankę wody? tak, ale nie przyznaję punktu bo już to jest w opisie i nie ma naprowadzenia na rozwiązanie zagadki to byla chyba najprostsza z możliwych. rozwiazania są bardzo pokrętne, więc dlatego jest ciekawie  zgadujemy dalej. będę częściej udzielał odpowiedzi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
I love mecz.pl
|
|
I love mecz.pl
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174 |
Czy strzelba jest nabita?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735 |
Czy strzelba jest nabita? interpretacja dowolna lecz nie jest to istotne dla zagadki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371
Celtic Glasgow FC
|
|
Celtic Glasgow FC
Dołączył: Dec 2003
Posty: 8,371 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|