Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 5 1 2 3 4 5
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
shocked Pujols shocked

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości kto jest najlepszym graczem na świecie, to chyba po tym meczu już nie ma.
3 homeruny, 6 rbi, 4 runy w meczu World Series smile

I przebić w ofensywie Texas na ich stadionie, to całkiem duże osiągnięcie. Cards wygrali baaardzo ważny mecz.

A tak w ogóle 28 hitów w jednym meczu? Nieźle.

Bonus: Unibet
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Nie było mnie troszkę więc do rzeczy.

Cards po raz kolejny jako ekipa ni stąd ni zowąd bierze udział w ostatnich latach w World Seires i jest na dobrej drodze do wygrania.
Texas musi wygrać dzisiaj i jutro , jak nie to wygrana Cardinals jest formalnością.
To co przynosiło im szczęście z Detroit teraz się odgrywa.
Chociaż i tak miotacze Detroit [starterzy] w pierwszych 5 meczach i tak dobrą robote wykonali , ale bullpen chrzanił.

Tutaj już tak nie ma , głównie z powodu LaRussy.
Nałogowe zmiany miotaczy , pinch-hitterzy , bunty - wszytsko to czego nie ma w American League

Jackson dzisiaj miota w ekipe Cards - będzie ciężko.

Przy okazji - połowa Stanów ma wyjebane na finał , druga połowa interesuję się operą mydlaną z Theo Epsteinem , Bostonem i Chicago Cubs.
Czyżby kolejna seria miała zostać przerwana ??

W 2015 roku w finale w ''Powrocie do Przyszłości 2'' Cubs miało ograć Miami laugh .
Floryda zmienia nazwę włąsnie na Miami laugh


3/4 ekspertów przed sezonem typowała WS Boston - Phillies grin Za rok kubeł zimnej wody by się przydał coniektórym

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Jak Yankees wyprzedzili Man United, czyli bilet za 8 tys. złotych

[Linked Image]

Amerykański magazyn biznesowy "Forbes" opublikował niedawno listę 40 najbardziej wartościowych sportowych marek. Wśród drużyn pierwsze miejsce zajęli New York Yankees przed Manchesterem United i Realem Madryt.

Wartość marki (w oryginale: brand) to nie to samo, co wartość klubu. Tutaj, według "Forbesa", Man United jest lepszy o jakieś 150 mln dolarów. W ocenie marki bardziej chodzi o umiejętność zarabiania pieniędzy z biletów, sponsoringu, transmisji telewizyjnych, sprzedaży koszulek i pamiątek. Znaczenie ma także lokalny rynek, z którego zespół "ściąga" pieniądze. A trudno sobie wyobrazić lepsze sportowe położenie niż Nowy Jork. Tylko tam można sprzedawać bilety na zwykły mecz sezonu zasadniczego po 2600 dolarów (czyli ponad 8 tys. złotych).

Takie są stawki w Yankees, którzy od 2009 r. grają na nowym stadionie wybudowanym za 1,5 mld dolarów. Dzięki niemu zyski ze sprzedaży biletów wzrosły niemal dwukrotnie. Nowy obiekt ma bowiem trzy razy więcej luksusowych lóż (najtańsze za 600 tys. dolarów za sezon) niż stary i więcej miejsc typu premium - w pierwszych rzędach za tzw. home plate (to tam stoi zawodnik odbijający piłkę, sędzia i łapacz drużyny broniącej), gdzie nie tylko widok jest najlepszy, ale także żaden niepożądany gość nie zakłóci spokoju (ceny od 2600 dolarów za mecz). W poprzednim sezonie (2010), choć nowojorczycy mieli tylko 88,9 proc. wypełnienia stadionu (średnia frekwencja 46,5 tys.), przychody z biletów i lóż wyniosły 325 mln dolarów, czyli ponad 4 mln z jednego meczu. Do tego trzeba dodać wpływy z reklam na Yankee Stadium - 85 mln dol.

Teoretycznie Yankees nie mają dochodów z praw do transmisji meczów. Ma je za to ich właściciel. To dość skomplikowana sprawa. W 2001 r. ówczesny szef Yankees George Steinbrenner (zmarł w 2010 r. i pozostawił klub synom) postanowił, że nie będzie sprzedawał praw do pokazywania meczów swojego klubu, ale założy własną telewizję - YES Network. Tej stacji Yankees przekazali prawa do transmisji swoich meczów na najbliższe 15 lat. Zaraz potem Steinbrenner sprzedał 63 proc. YES Network bankowi inwestycyjnemu Goldman Sachs za 545 mln dolarów. Dziś stacja jest najbardziej dochodową regionalną telewizją sportową w całych USA. W ubiegłym roku miała 400 mln dolarów przychodu. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można uznać, że co najmniej 130 mln z tego wylądowało w kieszeniach rodziny Steinbrennerów. Przez takie rozwiązanie właściciele Yankees unikają płacenia wysokiego podatku od luksusu. W MLB najbogatsze kluby muszą go płacić na rzecz tych najbiedniejszych. Oblicza się go od przychodów klubu.

Nawet gdy Yankees byli na dużym minusie (w 2008 r. było to aż 47 mln dolarów, ale od dwóch lat klub przynosi solidne zyski - średnio 25 mln za sezon), to w rzeczywistości ich właściciele i tak zarabiali.

Podobnie jak z prawami do transmisji telewizyjnych jest ze sprzedażą gadżetów, koszulek, dochodami z cateringu itp. Wszystkim tym zajmuje się firma Legends Hospitality Management, która również w części należy do Steinbrennerów. Legends Hospitality Management w ubiegłym roku wypracowało 25 mln czystego zysku.

Według "Forbesa" łączna wartość New York Yankees, YES Network i Legends Hospitality Management to co najmniej 5,1 mld dolarów, czyli dużo więcej niż Manchesteru United, Realu Madryt i FC Barcelony razem wziętych.

Sport według Forbesa:

Najbardziej wartościowe sportowe marki

Zespoły:

1. New York Yankees 340 mln

2. Manchester United 269 mln

3. Real Madryt 264 mln

Zawodnicy

1. Tiger Woods 55 mln

2. Roger Federer 26 mln

3. Phil Mickelson 24 mln

Wydarzenia

1. Super Bowl 425 mln

2. Letnie igrzyska olimpijskie 230 mln

3. Piłkarski mundial 147 mln

Firmy

1. Nike 15 mld dol.

2. ESPN 11,5 mld. dol.

3. Adidas 5 mld dol.

źródło [sport.pl]

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
z powodu możliwości dużych opadów MLB przesunęło spotkanie numer 6 na Czwartek wieczór czasu amerykańskiego.

więcej informacji:

http://sports.yahoo.com/mlb/blog/bi...als-GM-MLB-discuss-postp?urn=mlb-wp25489

Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
To co kończymy dzisiaj finały czy pierwszy raz od 2003 roku obejrzymy Game 7 ??

Osobiście DZISIAJ jestem za Cardinals , bo chcę doczekać tego meczu nr 7 , ale jak wygra Texas to w sumię nie będzie żle , bo im kibicuje w tym pojedynku.

Jeśli jutro będzie narzucac Carpenter to spora szansa , że Texas po raz kolejny przegra finały.

Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Jeszcze nie kończymy smile

David Freese walk-off HR: http://sports.yahoo.com/video/playe...tuS.ZsRvLYF#feat/MLB_Highlights/27086765

Jeśli ktoś w życiu nie oglądał meczu MLB, to nie będzie lepszej okazji na debiut niż 7 mecz World Series. Takie mecze są zupełnie inne od leniwych niedzielnych popołudniowych spotkań sezonu regularnego z żującymi apatycznie pestki słonecznika kibicami. Tutaj ryk będzie przez cały mecz smile

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
śmieszna sprawa... kibic Texas Rangers przyszedł ich dopingować w koszulke... New York Rangers ( NHL) : D

[Linked Image]

Dołączył: Jan 2009
Posty: 2,701
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 2,701
Originally Posted by Ghost
Jeszcze nie kończymy smile

David Freese walk-off HR: http://sports.yahoo.com/video/playe...tuS.ZsRvLYF#feat/MLB_Highlights/27086765

wczorajszy mecz był fantastyczny,to z jakich opresji wychodzili St.Louis smile
miazga !!
zasługują na wygraną
Jeśli ktoś w życiu nie oglądał meczu MLB, to nie będzie lepszej okazji na debiut niż 7 mecz World Series. Takie mecze są zupełnie inne od leniwych niedzielnych popołudniowych spotkań sezonu regularnego z żującymi apatycznie pestki słonecznika kibicami. Tutaj ryk będzie przez cały mecz smile

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
dwie historie na dziś:

1) Facet obstawił że Cardinals wygrają NL Championship 500/1 za 250 $
oraz obstawił, że Cardinals wygrają World Series 999/1 za 250$... Jak już inteligentne
jednostki policzyły jest obecnie prawie 125000 $ na plusie... zapewne z niercierpliwieniem
czeka na dzisiejsze ostatnie spotkanie...

http://deadspin.com/5851837/the-man...race-is-looking-smart-and-rich-right-now

2) 29 września profesjonalny handicapper Adam Meyer postawił 100000$ na to
iż Cardinals wygrają World Series( kurs 15/1 ). Ten sam typer zgarnął ogromną sumę za bet
z poprzedniego sezonu kiedy to postawił na wygraną Green Bay Packers w Super Bowl.

http://www.covers.com/articles/articles.aspx?theArt=251367

buki mogą mieć gorrrący poranek

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Originally Posted by Baqu
śmieszna sprawa... kibic Texas Rangers przyszedł ich dopingować w koszulke... New York Rangers ( NHL) : D

[Linked Image]

U nas jest to samo.
W Poznaniu widywani kibice w koszulkach Chelsea.

Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Cardinals piwo

Kawałek meczu obejrzałem na żywo. Jak dla mnie to zdecydowanie za długo coach Texasu trzymał na boisku Feldmana. Wyraźnie rzut mu wczoraj nie siedział.
Tak czy siak, brawa dla Cards, niedoceniani przez buków, pokazali charakter. I pomyśleć, że dokonali tego bez Wainwrighta.
Jeden z kibiców miał wczoraj tabliczkę "If you sign him, we will come". Jak wiadomo, Pujolsowi wygasa w tym roku kontrakt i szefów Cardinals czeka spory ból głowy. Być może będą musieli wydać na jednego gracza, największe pieniądze w historii sportu. Kibice sprawę stawiają jasno.
Do zobaczenia na wiosnę papa

Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
No i potwierdziłą sie zasada , aby stawiac na dogi w Postseason.

http://espn.go.com/espn/page2/story...-page-2-predicts-25-world-series-winners

Ot dla jaj smile
Co do następnych 3-4 lat mogę się zgodzić , o tyle brak Bostonu w jakimkolwiek WS czy Cubs w 5 kolejnych przegranych WS [!!!] robi złe wrażenie.

Znowu będą jaja w tym Offseason z Pujolsem i $$$.

Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Hehe, dobre to Ludwiczek

Los Angeles Angels of Santa Anaheim and South Orange County, including but not limited to Laguna Beach, Dana Point and San Juan Capistrano

Angels

laugh

Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Wszystkie bilety wyprzedane i tak już 12 lat

[Linked Image]

Wyobraź sobie miasto wielkości Rybnika - 141 tys. mieszkańców. Ma ono swoją ulubioną drużynę. Zespół gra w piątej lidze i wiadomo, że ani nie awansuje, ani nie spadnie. Od czasu do czasu tylko jakiś zawodnik okaże się na tyle dobry, że kupią go do ekstraklasy. I w tym właśnie mieście na stadionie tego klubu zawsze - czy to świątek, czy piątek, czy świeci słońce, czy się chmurzy - trybuny są pełne.

Dayton to małe - jak na amerykańskie warunki - miasto w Ohio. Od 2000 r. gra tutaj zespół Midwest Baseball League (takich małych zawodowych lig baseballa w USA jest kilkanaście) - Dragons. Smoki przeniosły się tutaj z Rockford i od razu zyskały sympatię miejscowej publiczności. Niewielki - liczący 7230 miejsc - stadion zawsze jest pełen. Co więcej, klub sprzedaje więcej biletów, niż ludzi może pomieścić stadion (dzięki tzw. lawn tickets - biletom na trawnik). W ubiegłym roku było to średnio 8,5 tys., a w tym 8,2 tys. Warto jeszcze dodać, że w baseballu - inaczej niż w piłce nożnej - zespół gra niemal codziennie. W Midwest Baseball League drużyna ma w sezonie (od początku kwietnia do połowy września) 70 meczów u siebie i 70 na wyjeździe.

Portland Trail Blazers, którzy dzierżyli prymat od 1995 r. Na koniec sezonu zespół z Dayton miał już na koncie 843 mecze przy pełnych trybunach. Na oficjalnej stronie klub zachęca kibiców do kupowania karnetów na kolejny sezon, by wynik jeszcze bardziej wyśrubować.

Co ciekawe, rekordy Dragons i Blazers są ze sobą powiązane poprzez Jona Spoelstrę, który był dyrektorem Blazers w latach 80., a potem jednym z menedżerów w firmie Mandalay Sports - właściciela zespołu z Dayton. To Spoelstra był jednym z twórców modelu biznesowego, według którego działają Smoki w Ohio. To on postanowił, że zespół nie będzie kład nacisku na sprzedaż karnetów na cały sezon, ale oferował kibicom pakiety biletów do wykorzystania na określone mecze. - Łatwiej namówić do ponownych zakupów czterech kibiców, którzy z 17 kart wstępu wykorzystali wszystkie, niż takiego, który miał karnet, ale na dużą część meczów nie poszedł - mówi Spoelstra.

W rezultacie aż 92 procent kibiców, którzy kupowali bilety w pakietach, przedłuża swój abonament. To jest jednak tylko jedna z tajemnic sukcesu. Inną jest atmosfera na stadionie, o której mówią kibice. Nigdzie indziej w Dayton nie mogą bawić się tak dobrze jak tutaj. Dla klubu fani są ważniejsi niż zawodnicy. Dla nich organizują konkursy, zabawy, dają gratisy do biletów itd. Stadion jest pełny, mimo że w ciągu tych 12 lat zespół tylko sześć razy awansował do play-off i ani razu nie zagrał w finałach Midwest Baseball League.

http://www.sport.pl/sport/1,65025,10564301,Sport_w_USA__Wszystkie_bilety_wyprzedane_i_tak_juz.html

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Nie dawaj linków do Wyborczej.
Chyba, ze w polityce wink


Panowie Tony La Russa odchodzi.
I teraz powstaje pytanie co zrobi Albert.
Moim zdaniem jednak odejdzie.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
http://highheatstats.blogspot.com/

Panowie z Baseball Reference zawiesili działalność blogu [nie strony] i odwożyli nową.

B-R jak dalej żródłem/Biblią statystyk.

@lupus
Ktoś będzie musiał wyłożyć sporo kasy na długi czas i zablokować swój salary cup.
Pujols w tym sezonie pokazał , że w czasami zawodzi/przeżywa regres formy.
Jeśli to się pogłebi to ktoś się wpakuje ...

Często jest przydzielany do ekipy Cubs i jedyne co jest pewne to raczej pozostanie w NL.
W Cubs mają dobrego młodego SS Castro i to on moim zdaniem będzie ich gwiazdą w najbliższym czasie
Ghost zgodzisz się ??

Jeśli chodzi o marnotrawienie pieniędzy to zeszły sezon wygrało zdecydowanie Chicago White Sox.

Dunn laugh

Strona 5 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, rafal08, rymoholik, $-man, latajaca_holenderka, burbon, alfa, aker, Sensei, Akhu, forty, 11kera11), 2,491 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,069
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1