Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 16 z 22 1 2 14 15 16 17 18 21 22
Piostar #4999870 29/10/2011 16:54
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,790
The Famous McD
The Famous McD
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,790
http://www.dws-xip.pl/wojna/2rp/przemowienie29maja.html

"Rozwielmożniło się w Polsce znikczemnienie ludzi. Swobody demokratyczne zostały nadużyte tak, że można było znienawidzić całą demokrację (...) Interes partyjny przeważał ponad wszystko. Partie w Polsce rozmnożyły się tak licznie, iż stały się niezrozumiałe dla ogółu. To wszystko skierowane było przeciw każdemu, kto reprezentował państwo. Tych reprezentujących państwo było trzech: mnie, jako Naczelnika Państwa, obrzydzano życie ciągłą naganką, oszczerstwami i najwstrętniejszymi potwarzami. Nie upadłem tylko dlatego, że jestem silniejszy od was wszystkich."

Bonus: Unibet
Legia #4999896 29/10/2011 17:13
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,699
K
Pooh-Bah
Pooh-Bah
K Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 1,699
Nadal aktualne. Brawo Legia

Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Originally Posted by Vorspringer
Nie mówiąc o tym że całą ONR która teraz pięknie maszeruje na 11listopada pozamykał w obozie koncentracyjnym w Berezie Kartuskiej.
Tak ważna była dla niego niezależność w Europie że w 1919r zamiast kosić od Niemców Szczecin, Wrocław, cały Dolny i Górny Śląsk do Polski kiedy u nich trwała prawie komunistyczna rewolucja to szedł na Azję.
[/quote]

Siostro, kaftan. Szybko. [/quote]

A co w tym jest takiego nieprawdziwego według ciebie? To że zawarł pakt z Niemcami gwarantujący im nietykalność czy to ze wywołał wojnę z bolszewikami zaraz po odzyskaniu niepodległości? Przecież organizatora Powstań Śląskich Wojciecha Korfantego który walczył o polskość Śląska zamknął do więzienia w twierdzy brzeskiej. Za co za to że z plebiscytem się nie zgadzał który Śląsk zostawiał Niemcom i wywołał polskie powstanie czy za to ze współpracował z Dmowskim?. Byście grali w Bundeslidze i mieli mecz przyjaźni Breslau : Danzig za czasów Piłsudskiego w markach puszczał zakłady i ausweis do buka wysyłał.



Originally Posted by Legia
ultra1978

Przeczytałeś jedną czy dwie książki i zgrywasz politologa i wielkiego znawcę tamtych dziejów.

"Wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić"Józeł Piłsudski
Tak jasne że wielkim znawcą tamtych dziejów jest tylko ten który wklei jakiś cytat. Ba nawet dwa cytaty w tym jeden z przemówienia po przewrocie majowym który mało brakło a byłby się skończył wojną domową. Jedynym argumentem twoim są tylko te cytaty bo faktów historycznych brak.
Aha i na koniec dodam że za Piłsudskiego byście sobie nie pomaszerowali w Marszu Niepodległości bo narodowcy OWP i ONR zostali zdelegalizowani. I zamiast blokowania przez biedronki, środy czy inne brudy spacyfikowałaby was szybko żandarmeria na rozkaz marszałka kolbami i bagnetami.
Zresztą to nie jest moje osobiste zdanie bo większość narodowców i prawicowców ma takie same np. Korwin.
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/1,DA2007-08-15,index.html




Legia #5000307 29/10/2011 19:40
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Originally Posted by Legia
http://www.dws-xip.pl/wojna/2rp/przemowienie29maja.html

"Rozwielmożniło się w Polsce znikczemnienie ludzi. Swobody demokratyczne zostały nadużyte tak, że można było znienawidzić całą demokrację (...) Interes partyjny przeważał ponad wszystko. Partie w Polsce rozmnożyły się tak licznie, iż stały się niezrozumiałe dla ogółu. To wszystko skierowane było przeciw każdemu, kto reprezentował państwo. Tych reprezentujących państwo było trzech: mnie, jako Naczelnika Państwa, obrzydzano życie ciągłą naganką, oszczerstwami i najwstrętniejszymi potwarzami. Nie upadłem tylko dlatego, że jestem silniejszy od was wszystkich."
Ten pan też był najsilniejszy od nas wszystkich a jednak upadł. Zgadnij kogo żegna.

[Linked Image] [imageshack.us]

Zresztą nie chce mi się dalej gadać bo wy wiecie swoje niczym czytelnicy GW i oglądacze TVN którym się i tak nic nie przetłumaczy. Dla nich Jaruzelski to największy polski patriota dla was Piłsudski a dla mnie żaden z nich.


Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
V
veteran
veteran
V Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
Originally Posted by ultra1978
Originally Posted by Vorspringer
Nie mówiąc o tym że całą ONR która teraz pięknie maszeruje na 11listopada pozamykał w obozie koncentracyjnym w Berezie Kartuskiej.
Tak ważna była dla niego niezależność w Europie że w 1919r zamiast kosić od Niemców Szczecin, Wrocław, cały Dolny i Górny Śląsk do Polski kiedy u nich trwała prawie komunistyczna rewolucja to szedł na Azję.
[/quote]

Zapomniałeś o Bremie i Hamburgu. Tam dopiero trwała rewolta. I mielibyśmy HSV i Werder w meczach z Hasmoneą Lwów.

P.S. Naprawdę sądzisz, że za czasów Piłsudskiego nie odbywały się mecze Danzig-Breslau? Niektórzy nawet mają wejściówki wink

Co do reszty Twej oceny Marszałka i tamtych lat, widać, że poczytałeś o maju '26, Berezie, Kostku-Biernackim, pewnie jeszcze o "ryskiej zdradzie" coś byś dopowiedział. Bo to wszystko ciekawe, niekiedy sensacyjne, łatwe do przyswojenia fragmenty. I to się już chwali, bo generalnie młodzi nie mają o historii żadnego pojęcia.
Teraz polecałbym wrócić do rozdziałów opisujących polityczne koncepcje i ich ewolucję (tak tak!) Marszałka. Uwzględniając - i tu jest pies pogrzebany - geopolityczne niuanse. Bo "kosić od Niemców Szczecin i Wrocław, Dolny i Górny Śląsk" najłatwiej wychodzi w strategiach na pececie.
A Twoją pracę licencjacką radzi byśmy w instytucie przeczytali. Kolega też publikował sporo o Brześciu, może czegoś się dowie.
Pozdrawiam.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
[Linked Image]

cała Polska w cieniu Śląska piwo

Piostar #5001365 30/10/2011 01:32
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
teraz już zawsze będzie komplet czy tylko to taka jednorazowa akcja?

Piecia #5001381 30/10/2011 01:38
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by Piecia
teraz już zawsze będzie komplet czy tylko to taka jednorazowa akcja?

z Wisłą będzie na bank komplet , potem okaze sie , w duzej mierze zalezy od wyników

Piostar #5001453 30/10/2011 01:59
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
masz rację, ale oby jak najwięcej takich widowisk z taką liczbą publiczności bo to jest klimat piwo ... no i ten krzyk tylu gardeł grin

Piostar #5001634 30/10/2011 03:20
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Oby spora część z tych ludzi zaczęła chodzić (bo pewnie dużo było takich co po raz pierwszy przyszli).
Bo, że będą komplety ludzi to nie ma się co łudzić. W Gdańsku już coś o tym wiedzą.


Piecia #5001907 30/10/2011 10:10
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
V
veteran
veteran
V Offline
Dołączył: Nov 2007
Posty: 1,306
Originally Posted by Piecia
teraz już zawsze będzie komplet czy tylko to taka jednorazowa akcja?

Komplet będzie jeszcze może na meczu kadry. Potem ewentualnie na wiosnę, o ile skórokopy będą walczyć o tytuł. Generalnie to ludzie są fqrwieni. Mnóstwo osób chciało przyjść. Pal licho ten Śląsk i całą tę sprzedajną ligę, ale pierwszy mecz na nowym, pięknym stadionie potraktowali jako coś wartego przeżycia, historycznego niemal.
Po 3 godzinach stania w kolejkach po bilety w 2 (słownie: dwóch) miejscach dystrybucji i pocałowaniu klamki ochota mocno przeszła. Zresztą, sam mecz był tak beznadziejny, że chyba nikogo nie zachęcił do powrotu.

Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
[Linked Image]

"Młyn" kibiców Pogoni na wczorajszym meczu.

#5002754 30/10/2011 21:46
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,790
The Famous McD
The Famous McD
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,790
Parę dni przed Legią był MU w Bukareszcie i Anglicy nie byli tłoczeni przed boczną bramą kilka godzin tylko w cywilizowany sposób byli wpuszczani przez przeznaczone do tego kołowroty. Nie byli wpuszczani jakąś boczną bramą po 5 osób na parę minut które były następnie od stóp do głów niemal rozbierane i inwigiliowane tak że nawet musieli pozbywać się monet. Dużo osób musiało ściągać spodnie po same kostki. Nie tłoczono Anglików po 4-5 godzin w potwornym ścisku i nie weszli oni na tryuny dopiero na 2 połowę spotkania. Ludziom kazano wyrzucać kanapki klucze od mieszkań, monety, dziewczynom kosmetyki szminki perfumy kupione na bezcłówce. Oczywiście NIE BYŁO DEPOZYTU, więc Rumuny rzuciły się na to wszystko jak świnie do koryta !

Więc bądźmy obiektywni POLAKÓW potraktowano tam jak gówno. Rumuńscy żebracy kradli monety przed wejściem a co najśmieszniejsze jak kupowało się coś do jedzenia czy picia na stadionie to wydawali resztę w monetach...

Akcja kibiców Legii będąca ripostą na skandaliczne zachowanie Rumunów jak najbardziej z jajem i z humorem.

Nie zrozumie tego chyba tylko ktoś o mocno ograniczonych horyzontach umysłowych. Taki gryzonko któremu się napluje w twarz to udawać będzie że deszcz pada, to taki typ co jak go nawet Cyganie rumuńśkiego pochodzenia zgwałcą i obrabują to dalej zachowa swoją polityczną poprawność i złego słowa nie powie ani o Cyganach ani o Rumunach.

Dołączył: Aug 2011
Posty: 140
E
member
member
E Offline
Dołączył: Aug 2011
Posty: 140
Originally Posted by Vorspringer
Po 3 godzinach stania w kolejkach po bilety w 2 (słownie: dwóch) miejscach dystrybucji i pocałowaniu klamki ochota mocno przeszła. Zresztą, sam mecz był tak beznadziejny, że chyba nikogo nie zachęcił do powrotu.
A ja myślę, że każdy wyszedł podniecony i zadowolony dzięki niesamowitej atmosferze, Śląsk też wygrał co ważne. Czekam na mecz z Wisłą czy Legią przy komplecie. Te spotkania nudne nie będą, nawet jeśli pojawi się przegub laugh

Piostar #5004315 31/10/2011 14:37
Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 26,275

ELDORADO #5004340 31/10/2011 15:51
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Originally Posted by ELDORADO
Originally Posted by Piecia
teraz już zawsze będzie komplet czy tylko to taka jednorazowa akcja?

z Wisłą będzie na bank komplet , potem okaze sie , w duzej mierze zalezy od wyników

czyli tak jak na Lechii, otwarcie i komplet a pozniej 50-75%, po czyms takim latwo mozna wyznaczyc strukture kibicow czyli polowa to piknikowcy smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

lupus #5004729 31/10/2011 21:27
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2003
Posty: 21,969

Kameleon #5005266 01/11/2011 01:40
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145


Petrolul Ploeszti - Steaua Bukareszt

Piostar #5005832 01/11/2011 04:48
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Ciekawe co na to powie gryzonko wink

Strona 16 z 22 1 2 14 15 16 17 18 21 22

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, Lukasz111, latajaca_holenderka, forty, betowiec, burbon, kamel, wHiTe_StAr), 2,725 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,473
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1