Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#500599 31/01/2006 22:01
Dołączył: Feb 2004
Posty: 48
J
newbie
newbie
J Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 48
Witam Serdecznie
Mam pytanie dotyczące WZA. Mamy spółkę XXX ile trzeba posiadać akcji ?? Ile procent trzeba posiadać żeby uczestniczyć w WZA ??

Pozdrawiam
Josep

Bonus: Unibet
#500600 31/01/2006 22:05
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Wystarczy jedna.

pozd

#500601 01/02/2006 11:37
Dołączył: Feb 2004
Posty: 48
J
newbie
newbie
J Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 48
pixies dzięki za odpowiedź.
Mam teraz następne pytanie jakie dokumenty trzeba wyciągnąć z DM ?
Oraz co myślicie o usługach DM w mbanku ? Oraz jakie biuro możecie polecić ?

Pozdrawiam
Josep

#500602 02/02/2006 14:07
Dołączył: Feb 2004
Posty: 48
J
newbie
newbie
J Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 48
Czy ktoś może mi odpowiedzieć na w/w pytania ??
jakie dokumenty trzeba wyciągnąć z DM ?
Oraz co myślicie o usługach DM w mbanku ? Oraz jakie biuro możecie polecić ?

#500603 02/02/2006 18:55
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Dołączył: May 2003
Posty: 3,062
Rozumiem, że wybierasz się na walne spółki publicznej notowanej na GPW.
Warunkiem uczestnictwa w walnym jest złożenie imiennego świadectwa depozytowego, najpóźniej na 7 dni przed przed terminem odbycia walnego. Świadectwo potwierdza legitymację do realizacji wszelkich uprawnień wynikających z pap. wart. wskazanych w jego treści, które są lub mogą być realizowane wyłącznie na podstawie zapisów na rachunku p.w.
Ww świadectwo depozytowe uzyskasz w prowadzącym Twój rachunek podmiocie maklerskim. Świadectwo jest wydawane na piśmie, oddzielnie dla każdego rodzaju p.w. Papiery są blokowane, tzn. nie możesz ich np. sprzedać. Nie musisz blokować wszystkich p.w., jeśli masz zamiar uczestniczyć w walnym biernie, wystarczy że zablokujesz jedną akcję - ale wówczas będziesz miał jeden głos.

Jeśli chodzi o MBank to rózne rzeczy słyszałem - sprawdź jak rozliczają prowizję, bo obiło mi się o uszy, że licza transakcję tak, jak przekazywane sa noty z giełdy. Czyli niekorzystnie.

Sam nic Ci nie polecę, bo mogę być nieobiektywny. To działka którą zajmuję się zawodowo.

pozd


Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, Lukasz111, latajaca_holenderka, forty, betowiec, burbon, kamel, wHiTe_StAr), 2,725 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,473
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1