Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
#5022 12/07/2001 07:51
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
Totomix podał kursy na jutrzejszą a właściwie dzisiejszą czasówkę.

Moim zdaniem kilka kursów jest miodzio. Po analizie tegorocznego prologu (z lekkim przymrużeniem oka), osiągnięć poszczególnych ekip w poprzednich latach i w tym roku w tej specjalności, a także kursów zachodnich buków:

US POSTAL-ONCE 2 2,2
ONCE-TELEKOM 1 1,65!!!
FESTINA-TELEKOM 1 2,3
MAPEI-RABOBANK 2 1,8
KELME-LOTTO 1 2,0!!!

Najbardziej przekonany jestem do typu nr2 i 5, choć osobiście zagram wszystkie.
ONCE według buków na zachodzie jest faworytem - zwycięstwo ONCE u Willa wyceniane jest za 2,2; później jest US Postal i Telekom. Najlepiej prolog przejechali zawodnicy ONCE i jeżeli ktoś oglądał drużynową czasówkę w wyścigu dookoła Katalonii widział że jest to dość zgrany zespół a przede wszystkim wyrównany. Jeśli strategicznie pojadą tak jak tam, powinni wygrać. Co prawda w wyścigu Dookoła Katalonii nie brały udziału ekipy US Postal i Telekomu, ale...
Prawie na 100% pewien jestem że wygrają z Telekomem, w ONCE nie ma zawodników nastawionych na sprint tak jak w Telekomie dla którego np. Zabel nie będzie wielkim wsparciem w tym etapie.

Jeżeli chodzi o Festinę-Telekom 1 to trudny typ, ale w zespole Festiny jest moim zdaniem więcej specjalistów od czasówki - Brard i Moreau, żeby wymienić tych najlepszych

Mapei-Rabobank dlatego że zespół holenderski jest bardziej wyrównany, lepiej poszedł im prolog, kurs u W.H. odpowiednio Mapei-34,0 a Rabobank 23,0

Kelme-Lotto to bardzo ciekawy typ. Szczerze mówiąc to zespół Kelme chyba wszystkim kojarzy się z zespołem górali a nie dobrych czasowców. Tymczasem patrząc na prolog osiągnęli oni jeden z najlepszych czasów jako grupa - Tauler, Gutierrez i Botero wszyscy dość zbliżony do zwycięzcy. Kurs u W.H. na Kelme jest stosunkowo niski 13,0 a na Lotto gdzie nie ma praktycznie specjalistów od czasówki a zespół jest bardzo przeciętny kurs wynosi 101,0 - jeden z najwyższych.

Bonus: Unibet
#5023 12/07/2001 14:48
Dołączył: Mar 2001
Posty: 186
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 186
Soczi, Twoje typy 1,4,5 są takie same jak i moje natomiast nie lekceważyłbym Telekomu.
Niemcy jeżdżą bardzo dobrze drużynowo.
"Tips van Erik Breukink voor de ploegentijdrit:

1. Telekom
2. Once
3. Festina
4. US-Postal"

#5024 12/07/2001 15:38
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
Wiem - Telekom to z pewnością silna drużyna. Ogólnie w peletonie widać od razu że najmocniejsze to te 4 wymienione przez ciebie.
Ale myślę że kolejnośc będzie troszkę inna

1. ONCE
2. US Postal/Festina
4. Telekom
5. Credit-Agricole
6. Rabobank/Kelme/Banesto

Dzięki za informacje, ale szczerze mówiąc już postawiłem - i Kelme oraz Once (nr 2 i 5)
to 2 główne typy.

Ale jeżeli będzie jak przewiduje Breukink to kurs na to, że Telekom będzie przed US Postal 2,8 jest niezły.

#5025 12/07/2001 16:51
Dołączył: Jun 2001
Posty: 709
D
old hand
old hand
D Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 709
A o której będą wyniki tego etapu interesuje mnie jedynie wygrana Kelme więc jak będziecie znać wynik dajcie znać

#5026 12/07/2001 21:05
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
Nie spodziewałem się szczerze mówiąc,że będzie tak rewelacyjnie 5/5 a Kelme wyprzedziło Lotto o prawie 3 minuty, z Banesto zresztą też wygrali. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#5027 12/07/2001 21:24
Dołączył: Mar 2001
Posty: 186
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 186
Soczi, Gratulacje, u mnie również 100%

#5028 13/07/2001 00:20
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,555
R
veteran
veteran
R Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,555
Soczi, Wielkie THX, dzieki Twoim typom zamienilem 40zl na 300zl <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Oby tak dalej...

#5029 13/07/2001 05:29
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
I oto właśnie chodzi Radj - żeby jak najbardziej oskubać buków - Gratuluję wygranej - moja uzależniona jest w pewnej mierze od wyników WNBA.

#5030 13/07/2001 05:37
Dołączył: Jul 2001
Posty: 105
J
member
member
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 105
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Soczi:
z twojego kuponu na górze tabeli wychodzi AKU=30 czy to możliwe ??????
i wygrałeś ????????

#5031 13/07/2001 13:26
Dołączył: Jul 2001
Posty: 508
J
addict
addict
J Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 508
Dzięki!!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#5032 13/07/2001 14:29
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
H
hpc Offline
H Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
Soczi-panie kolego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> czekamy, pewnie wszyscy, na kolejne natchnione typy TdF, a pan panie kolego, śpi.
A tak poważnie, to wielkie gratulacje za artykuł i typy otwierające temat. Jesteś już na mojej prywatnej liście "guru miesiąca", razem z 2 kolegami z żużla i prawniczką ze Swiata bookmacherstwa.
Jako, że jesteś z Warszawy, może grasz na wyścigach, i w tym temacie moglibyśmy wymienić ciekawe typy. /cosik się w tym orientuję/

#5033 13/07/2001 22:01
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
dzisiaj nie miałem czasu obstawiać a poza tym etapy takie jak dziś to nie to samo. Oprócz par sprinterów to ciężko coś wywnioskować, nochyba że w przypadku zawodników przygotowujących sprinterów. Czekam na górskie etapy i kolejne czasówki. Już niedługo.

Nie obstawiałem nigdy na wyścigach i szczerze mówiąc jakoś mnie to nie jara, choć jestem z Ursynowa i to niedaleko. Mam jakoś przeczucie że to same przekręty.

Ale dzięki za propozycje.

#5034 14/07/2001 21:52
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,555
R
veteran
veteran
R Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,555
Czy ktos zna wyniki 7 etapu:
Brozyna - Wadecki
Verbrugg - Merckx
Booger - Hamilton

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" />

#5035 14/07/2001 22:31
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
Cześć Radj - na razie wiem tylko z telegazety że Wadecki był niestety przed Brożyną, bo nie miałem możliwości oglądania na żywo.

Etap przebiegał tak jak wczoraj mówiliśmy na chacie - Wadecki nie musiał już wypracowywać sprintu dla Vainsteinsa bo go nie było w pierwszej grupie.

Ale rano w sobotę kursy były beznadziejne

Brożyna - Wadecki 1 1,6
Boogert - Hamilton 1 1,25

Mimo wszystko obstawiałeś te typy po tych kursach????

NiedLugo będę miał wyniki pozostałych 2 par

#5036 14/07/2001 22:39
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
Boogert 40 - Hamilton 90
Merckx 54 - Verbruegghe 154

czyli reszta do przodu zgodnie z przewidywaniami Hamilton stracił około 5 minut do głównej grupy a Verbruegghe został zupełnie z tyłu. Merckx i Boogert byli tak jak Wadecki i Brożyna w głównej grupie z Ullrichem i Armstrongiem - grupa ta przyjechała około 4,5 minuty za Jalabertem i 4 kolejnymi kolarzami z ucieczki

#5037 14/07/2001 23:24
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Pod adresem www.szlaki.pl/totomix/ [szlaki.pl] znajdziecie kursy jakie TOTOMIX podał dzisiaj przed 16 na jutrzejszy etap Tour de France. Może coś zaproponujecie na jutrzejszy dzień?

#5038 15/07/2001 20:55
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,555
R
veteran
veteran
R Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,555
Cze Soczi
Niestety obstawilem...wszystko na jednym kuponie i gdyby nie Wadecki to kto wie, dodalem do tego jeszcze Wolfsburg, Wisle(jest 85min i prowadzi 4:3), Inter Brat. i RPA (pewniak z Malawi). AKO nawet duze, bo 12,73. Obawiales sie tylko o Wadeckiego a ja zaryzykowalem, szkoda <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Moze masz jakies typy na jutro ?

#5039 17/07/2001 01:42
Dołączył: Mar 2001
Posty: 186
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 186
Czy będzie można jutro obstawiać TdF, bo
etap startuje już o 10.30?
Jeśli Toto-mix rozpędzi się z kursami i da je przez analogię do etapów wcześniejszych może być ciekawie. Niektórzy sprinterzy np. Kirsipu mogą tego etapu nie skończyć, a szanse np. Winokurowa wydają się być lepsze niż na poprzednich etapach.
Zresztą po co ja to piszę, bo nie znam nawet ewentualnych par, ale może ktoś wie więcej?

#5040 17/07/2001 14:15
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: May 2001
Posty: 1,267
Tak, szkoda że nie zostawili pary Kirsipuu z Vainsteinsem z kursem 15 - byłby wartościowy kurs.

a z tego co widzę na pośpiesznie to sensowne są:

Armstrong-Ullrich 2 2,2

Niektórzy uważają Ullricha za faworyta, a z pewnością jest on w lepszej formie niż w ubiegłym roku. Prawdopodobne jest też że przyjadą razem a wtedy Ullrich może być spokojnie przed Armstrongiem. Tym dwóm będzie chyba raczej trudno od siebie odskoczyć.

L.Jalabert-A.Merckx 2 2,2

Moim zdaniem Axel stosunkowo lepiej radzi sobie w górach niż Jalabert. Problemem może być jedynie wysoka pozycja Jalaberta wśród faworytów w klasyfikacji generalnej, którą L.Jalabert będzie z pewnością chciał obronić.

Winokourov-Knaven 1 1,4

Knaven powinien szybko odpaść od głównej grupy , może już na Col de la Madelaine.

O'Grady-Brochard 2 2,2

To dość ciekawy pojedynek. O'Grady będzie chciał z pewnością jak najdłużej utrzymać się z przodu i spróbować obronić koszulkę lidera chociaż na następny dzień. Z kolei L.Brochard, mimo że nie jest wielkiej klasy zawodnikiem, można powiedzieć że specjalizuje się w jeździe po górach i pewnie od razu oderwie się od peletonu - i żeby go tylko ta ucieczka nie zmęczyła.

Z reszty na razie trudno coś wybrać, bo to dopiero pierwszy tak trudny etap w tegorocznym Tour de France.

#5041 18/07/2001 02:40
Dołączył: Mar 2001
Posty: 186
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Mar 2001
Posty: 186
No tak Kirsipuu, (jak i paru innych np. Steels) rzeczywiście nie skończył, ale dzisiaj rozłożył mnie Botero, (pomimo, że przewidziałem Winokurowa, Armstronga i Moreau), ale jutro też jest dzień I TO JAKI.
Myślę, że Winokurow, Armstrong i Moreau to także jutrzejsi faworyci pomimo, że Winokurow dzisiaj ciężko pracował (dla Ulricha) na etapie, a Armstrong (dla siebie) w końcówce.
Armstrong podobny etap do Crans-Montana wygrał zdecydowanie, a Winokurow był 6-ty.
Moreau wydaje się być w życiowej formie. Dzisiaj właśnie ta trójka oraz Roux i Sevilla zrobili na mnie wrażenie.
I znowu czekamy na pary i kursy ( oprócz Polaków, bo tu już chyba wszystko wiadomo). Jutro będzie więcej czasu na obstawianie. Kolarze ruszają o 12.00.

Strona 1 z 2 1 2

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (burbon, $-man, latajaca_holenderka, aker, Sensei, Lukasz111, rymoholik, alfa, betowiec), 1,017 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,152
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1