Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 23 1 2 3 4 5 22 23
Dołączył: Mar 2006
Posty: 951
old hand
old hand
Dołączył: Mar 2006
Posty: 951
Originally Posted by spirolek
Originally Posted by jadanek
Wlasnie obejrzalem "Warrior" z 2011, jak dla mnie kozak film wink


potwierdzam jak dla mnie 9/10
Świetny film, polecam.

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by Danielsan
też Konrad,

?

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by mat2000
Obejrzenie filmu po przeczytaniu książki potrafi zabić nasze niepowtarzalne projekcje powstałe po przeczytaniu książki.
Świat przestaje być taki sam wink

To prawda. Często mówi się, że film nigdy nie będzie tak dobry jak książka. I nawet w przypadku tak dobrej serii filmów jak Ojciec Chrzestny i tak książka jest górą.

Natomiast są książki czy nawet serie książek, uważane za światowe dzieła jak Władca Pierścieni, które według mnie nie są tak dobre jak filmowe dzieła Petera Jacksona.

Dołączył: May 2007
Posty: 1,130
old hand
old hand
Dołączył: May 2007
Posty: 1,130
Ale są filmy, które bez przeczytania książki czasami wydają się niezrozumiałe i przez to tracą w oczach widza. Oczywiście uważam, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, bo przecież książka nie powinna być obowiązkiem przed obejrzeniem filmu. Może podam głupi przykład (jak na to forum :P), ale "Harry Potter i..." - dużo wątków w filmach jest pomijanych, co oczywiście jest zrozumiałe, bo film też ma swoje ramy czasowe, ale bez czytania książki ekranizacja nie podobałaby mi się, a tak podobała mi się... trochę tongue

Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Szpieg - nie polecam 6/10
Dług (Debt) - dość dobry 7,5/10

poleca ktoś coś z aktualnego repertuaru bo mam jeszcze jeden karnet do kina do wykorzystania do świąt

Dołączył: May 2007
Posty: 1,130
old hand
old hand
Dołączył: May 2007
Posty: 1,130
http://www.filmweb.pl/film/Wy%C5%9Bcig+z+czasem-2011-587175 może to, ale widzę dużo ocen, więc pewnie do ściągnięcia. Widziałam jakiś czas temu trailery i wyglądało ok.

http://www.filmweb.pl/film/Moneyball-2011-490838 ten zapowiada się świetnie; tematyka sportowa!

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Nirtz
Szpieg - nie polecam 6/10

A oglądałeś oryginał? Dobry film, choć bardzo wooooolny.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by Nirtz
Szpieg - nie polecam 6/10

A oglądałeś oryginał? Dobry film, choć bardzo wooooolny.

oryginał z Guinnessem bomba, druga część "Ludzie Smiley'a" też trzyma poziom

Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
Originally Posted by Llama
Originally Posted by Danielsan
też Konrad,

?
cięzki poranek po ciężkiej nocy, rzecz jasna chodziło o Marka Kondrata

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by vindom
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by Nirtz
Szpieg - nie polecam 6/10

A oglądałeś oryginał? Dobry film, choć bardzo wooooolny.

oryginał z Guinnessem bomba, druga część "Ludzie Smiley'a" też trzyma poziom

Tak jest, to klasyka tego gatunku o ile można tego typu filmy tak wyszczególnić.

Z nowszych ekranizacji to polecam The State Within. Prawie 6-godzinny mini-serial produkcji BBC, ale warty obejrzenia.

Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Lucio Fulci Forever
Lucio Fulci Forever
Dołączył: Aug 2006
Posty: 17,816
Originally Posted by Nirtz
Szpieg - nie polecam 6/10
Dług (Debt) - dość dobry 7,5/10

poleca ktoś coś z aktualnego repertuaru bo mam jeszcze jeden karnet do kina do wykorzystania do świąt
Niebezpieczna Metoda Cronenberga
ale nie wiem czy warto polecać coś człowiekowi z Michnikiem w avatarze...

Dołączył: Sep 2009
Posty: 8,609
G
a.k.a. "Lyon"
a.k.a. "Lyon"
G Offline
Dołączył: Sep 2009
Posty: 8,609
Originally Posted by haku
Originally Posted by Nirtz
Szpieg - nie polecam 6/10
Dług (Debt) - dość dobry 7,5/10

poleca ktoś coś z aktualnego repertuaru bo mam jeszcze jeden karnet do kina do wykorzystania do świąt
Niebezpieczna Metoda Cronenberga
ale nie wiem czy warto polecać coś człowiekowi z Michnikiem w avatarze...

laugh

Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
E
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
E Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Originally Posted by Nirtz
Szpieg - nie polecam 6/10
Dług (Debt) - dość dobry 7,5/10

poleca ktoś coś z aktualnego repertuaru bo mam jeszcze jeden karnet do kina do wykorzystania do świąt

'Wymyk' nawet dobry film.

Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
Ja zaś "Szpiega" polecam smile

Śmietanka brytyjskich aktorów, na czele z oskarowym Oldmanem (jego monolog o tym jak próbował zwerbować Karlę- Genialny- wg mnie najlepsza scena filmu), wspaniały brytyjski akcent i Ci flegmatyczni Anglicy, ciekawie nakreślone postaci, niedomówienia, dobra intryga, świetne zdjęcia, dobrze oddany klimat lat 70', kilka humorystycznych smaczków, no i ostatnia scena z Julio Iglesiasem w tle... smile

8+/10


Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Oglądał ktoś serial Strike Back ?

Są już 2 sezony, brytyjska produkcja, warto?

Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Ktoś planuje obejrzeć wink Danny Trejo, Hercules... :


Dołączył: Nov 2010
Posty: 11,666
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Nov 2010
Posty: 11,666
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,10745678,Plus_Camerimage__Premiera__Rozy__Smarzowskiego__wideo_.html

Dołączył: May 2007
Posty: 1,130
old hand
old hand
Dołączył: May 2007
Posty: 1,130
Widział ktoś polski film "80 milionów" ? :-) Warto iść do kina?

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by zludna
Widział ktoś polski film "80 milionów" ? :-) Warto iść do kina?

nie jest to może idealne ujęcie faktów historycznych, niemniej pójść można, ogląda się to przyjemnie

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Obejrzał może ktoś film "Page Eight"?

Strona 3 z 23 1 2 3 4 5 22 23

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, Lukasz111, 11kera11, JelineK, betowiec, kamel), 1,089 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,908
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1