|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
+
|
|
+
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495 |
[ Linked Image] ![[Linked Image from static.tobet.com]](https://static.tobet.com/images/docs/9dc0161265e0dc0383fe87f398b462d3_image.jpg) [ tobet.com] Linki:LIVE [ biathlonresults.com] biathlonworld.com [ biathlonworld.com] Kalendarz 11/12: - [30.11 - 04.12.2011] Ostersund
- [09.12 - 11.12.2011] Hochfilzen
- [15.12 - 18.12.2011] Annecy
- [04.01 - 08.01.2012] Oberhof
- [11.01 - 15.01.2012] Nove Mesto
- [19.01 - 22.01.2012] Anterselva
- [02.02 - 05.02.2012] Oslo Holmenkollen
- [10.02 - 12.02.2012] KontioLahti
- [01.03 - 11.03.2012] Rupholding : IBU WC
- [16.03 - 18.03.2012] Khanty Mansiysk
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251
Arka Gdynia!
|
|
Arka Gdynia!
Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251 |
Inaugurujące sezon zawody Pucharu IBU, które miały odbyć się w Idre (26-27.11; 2 x sprint), z powodu braku śniegu zostały przeniesione do Östersund. Zaledwie trzy dni później w tej samej miejscowości jak co roku odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
Jaka pogoda? ano, nawiązując do (podobno) najlepszych prognostyków z norweskiej stacji yr.no to pogoda jest OK. Napisałbym, że nawet bardzo OK. yr.no Ostersund/SWE [ yr.no] peffki? nie w biathlonie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2010
Posty: 15,720
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2010
Posty: 15,720 |
chyba mozna grac przeciwko Greissowi, ktory zlapal kontuzje pod koniec lata i moze nie byc odpowiednio przygotowany do sezonu. w bet365 mam na Summana z Niemcem w parze. kursy juz lekko zlecialy
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
Dzisiaj trochę większy wiatr spodziewany jest w Jamtlandii. Start pań na 15km, więc powinno być więcej emocji dla Nas, Polaków. Sikora pobiegł jak na 38latka dobrze, może nawet bardzo dobrze, dwóch innych (dobrze nam znanych) pobiegło... jak zwykle. Polki powinny spisać się lepiej. Pałka i Cyl myślę, że jak będą w TOP 20 to będzie OK. Który zawodnik dostanie się do Top 10?... Marie Laure Brunet 1,55 bwin Francuzi pokazali, że są dobrze przygotowani. Myślę, że ich koleżanki będą miały też co dzisiaj pokazać. Gram dzisiaj na Brunet właśnie i przeszukałem internet aby znaleźć dobrą parę. Niestety, tak dobrze nie ma. Więc proponuję TOP10 za 1/10. Makarainen Kaisa — shots missed O/U3,5?... U3,5 fonbet 2/10 Fińska Kaśka nie powinna mieć problemów ze strzelaniem. Wierzę, że 3 karne minuty to będzie maksimum. A z szybkim biegiem powinna być wysoko. Liczyłem, że Maka będzie sporym dogiem z Neuner, ale niestety, większość buków oferuje je 50/50. Nieopłacalne dla mnie. Ekholm TOP 3?... Yes 2,0 unibet 1/10 Ekholm TOP 8?... YES 1,5 betsafe 9/10 Szwedka świetnie biega w Ostersund. Nie chce mi się sprawdzać, ale rok temu była chyba 3cia, a dwa nawet pierwsza. Liczę, że i tym razem będzie bardzo dobrze przygotowana do wyścigu. A w ósemce to raczej peffka, no chyba, że z formą nie trafiła i będzie strzelała w niebo. Ciężko kogokolwiek wytypować do wygranej, strasznie wyrównana stawka: Ekholm, Maka, Tora, Zaitseva, Neuner i Francuzki. Ja stawiałbym na... Kaisę 10,0 Milenium 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
Darya Domracheva - Kaisa Mäkäräinen... 1,72 - 2,05 na betsafe Darya Domracheva - Kaisa Mäkäräinen... 1,95 - 1,72 na unibet chyba nie trzeba mówić co 'drobni' inwestorzy muszą zrobić  btw... 3 buk skandynawski tobet/nordicbet wystawił tak Darya Domracheva - Kaisa Mäkäräinen... 1,90 - 1,80 jak dla mnie bet365 i betsafe za wysoko cenią Daryę w sprincie, ja się skłaniam ku unibytowi bo sam wystawiłbym tak. jutro KASIEŃKA WIN  :*
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
World Cup 3 Annecy-Le Grand Bornand Odwołany
Francuzi potwierdzili, że nie są w stanie przygotować tras wg ściśle określonych reguł IBU. Tak, więc cała biathlonowa rodzina zostaje w Hochfilzen.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
+
|
|
+
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495 |
Simon Fourcade vs Tarjei Boe [2] 2.25  betsson Betsson wyraznie pomylił pare kopiujac z tobetu (podobnie u innych Bet24, betsafe,betway, pinn).. zamiast Martina wstawili Simona : ) Tam ta sama para z tymze Martin po 1.57 vs Boe 2.25 Mozna sprobowac  powodzenia!
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2011
Posty: 26,749
Typer Dnia
|
|
Typer Dnia
Dołączył: May 2011
Posty: 26,749 |
jutro biegamy karne kuleczka za pudla  ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 563
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2009
Posty: 563 |
Simon Fourcade vs Tarjei Boe [2] 2.25  betsson Betsson wyraznie pomylił pare kopiujac z tobetu (podobnie u innych Bet24, betsafe,betway, pinn).. zamiast Martina wstawili Simona : ) Tam ta sama para z tymze Martin po 1.57 vs Boe 2.25 Mozna sprobowac  powodzenia! Dali zwrot niestety ;/
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 25,529 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251
Arka Gdynia!
|
|
Arka Gdynia!
Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251 |
na dzisiaj to co podawaliśmy w konkursie czyli Dorin Habert powinna sobie poradzić z Tofalvi (1.50 bwin), obie wiadomo mocne na strzelnicy, biegowo lepsza Francuzka. do tego gram Ekholm - Kocher 1 1.35 bwin. Różnica klas na strzelnicy ogromna i to mi wystarcza.
no i wydaje mi się że przeceniana jest Solemdal przed dzisiejszymi zawodami, warto spróbować lekko przeciw niej w parze z Valj Semerenko (1.75 betsafe) i Bachmann (2.32). Na strzelnicy zupełnie mnie nie przekonuje i tutaj w dobrych warunkach nie będzie już tak łatwo o dobre miejsca, a Valj nie dość że potrafi strzelać to i na trasach w Hochfilzen czuje się dobrze, a Bachmann wiadomo biegowo mocna, na strzelnicy słaba, ale 2.32 to przesada, zwłaszcza po tym co Niemka pokazywała w zeszłym sezonie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251
Arka Gdynia!
|
|
Arka Gdynia!
Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251 |
z tych samych powodów jak wyżej proponuję jeszcze jeszcze jedną ciekawą parę: Berger - SOlemdal 1 1.40 unibet. Różnica ogromna, Solemdal, która jeszcze w zeszłym sezonie zdobyła ledwie nieco ponad 100 punktów w Pucharze Świata, teraz jest stawiana na równi choćby z Valj Semerenko po jednych dość loteryjnych zawodach inaugurujących PŚ, dla mnie dziwne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251
Arka Gdynia!
|
|
Arka Gdynia!
Dołączył: Jul 2009
Posty: 9,251 |
Dorin i Ekholm ok, niestety nie doceniłem Solemdal...
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
wow, ekstra h2h wystawiły buki, oby można było powiedzieć ekstra po jutrzejszych pościgach. Bergman, C-J WIN 4,75 5/10 Benjamin Weger WIN @ 34 TOP3 @ 9,0 TOP5 @ 3,75... stawki niskie 1/10-2/10 Szwajcar jest dla mnie zaskoczeniem sezonu. Świetnie radził sobie w Ostersund, gdzie w Sprincie był 13ty, a po pościgu 7. Bardzo dobrze strzelał i przytrafiło mu się jedno pudło na ostatnim strzelaniu (pewnie chciał jak najszybciej skończyć i zerwał).Jutro jeszcze większa okazja. Po sprincie jest 3ci i traci ok. 20sek do Szweda. Największe szanse daję jutro Szwedowi, który ze swoim doświadczeniem powinien pokonać wszystkich. Co ważne za plecami będzie miał 'nowicjusza' + niestabilnego Rosjanina. A swoją postawą zasługuje na zaufanie. Tydzień temu mu nie poszło, ale co zrobić skoro miał na plecach 3 WIELKICH + mistrza w juniorach Soukupa. Ogólnie polecam granie na Szwajcara, spore value na win w bwinie. Wierzę, że jutro będzie sporą niespodzianką, niedocenianą na dodatek. Jedynie zaszkodzić może mu 'głowa' i małe doświadczenie. Liczę, że Martin podniesie się z piekieł i spokojnie będzie w TOP10. Zastanawia mnie jedynie, że coś słabiej bieg, no i strzelał jakoś wolno. Nie polecam grać na Boe w parze z Ferrym i Ferrego z M.4cadem. Czuję, że Szwed może również sprawić niespodziankę. Poza tym rok temu świetnie czuł się w pościgach i walce ramię w ramię. sercem będę za: królem biathlonu... Ole Ole Einarrrr Bjoerndalen  i Tomkiem Sikorą  IBU powinna odznaczyć Tomka za walkę, bo polski związek biathlonu bez niego by :X
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
12,5 km Pursuit Men, Hochfilzen- Winner Typ: Bergman, Carl-Johan Kurs: 3.50
Carl-Johan Bergman jest obok Martina Fourcade największą rewelacją początku biatlonowego sezonu. Szwed u progu sezonu poza doskonałym biegiem, do którego zdążył nas już przyzwyczaić w poprzednich sezonach, doskonale prezentuje się również na strzelnicy. W efekcie Bergman ma na swoim koncie już dwa zwycięstwa w sprintach i rzecz jasna przewodzi klasyfikacji Pucharu Świata w tej specjalności. Co więcej dzisiaj przed Szwedem otwiera się kolejna, doskonała szansa na zwycięstwo, gdyż do dzisiejszego biegu pościgowego wystartuje jako pierwszy z kilkunastosekundową przewagą nad najgroźniejszymi rywalami. I tak Svendsen wraz z Ustiugovem tracą po 21 sekund, Boe 30 sekund, zaś Martin Fourcade ponad minutę. W tej sytuacji stawiam Bergmana jako jednego z głównych faworytów dzisiejszych zawodów i liczę, że Szwed nie spali się jak podczas ostatniego strzelania w biegu pościgowym w Ostersund i na mecie zamelduje się jako pierwszy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2009
Posty: 1,206
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2009
Posty: 1,206 |
12,5 km Pursuit Men, Hochfilzen- Winner Typ: Svendsen, Emil Hegle Kurs: 3.25
Szwedzki biatlonista Carl-Johan Bergman owszem na początku sezonu jest w formie, wygrał dwa sprinty i bieg pościgowy ale według mnie faworytem dzisiejszym zawodów jest jednak Emil Hegle Svendsen. Norweg to znakomity biegacz, który ma na początku sezonu małe problemy na strzelnicy, ale jeżeli dzisiaj podczas dwóch wizyt na strzelnicy nie spudłuje ani razu śmiem twierdzić, że zawody wygra. Zobaczmy bowiem kto jest przed nim. Z ponad 20 sekundową przewagą Bergman, owszem dobry zawodnik ale już podczas biegu pościgowego w szwedzkim Ostersund Svendsen nie spudłował przy drugiej wizycie na strzelnicy zawodny z nim by wygrał. Następie jest Andriej Makowiejew i Benjamin Weger czyli zawodnicy których jeszcze przed pierwszym strzelaniem powinien wyprzedzić. Groźniejsi zawodnicy są za plecami Svendsena a mianowicie Jewgenij Ustiugow i Tarjei Boe, pierwszy jednak co pokazał w Ostersund nie za bardzo czuje biegi pościgowe, Boe natomiast według mnie nie jest jeszcze w najwyższej formie. Myślę więc, że walka o zwycięstwo rozstrzygnie się pomiędzy Svendsenem a Bergmanem i liczę, że doświadczenie okaże się górą i Norweg wygra.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,238
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,238 |
12,5 km Pursuit Men, Hochfilzen- Winner Typ: Bergman, Carl-Johan Kurs: 3.50
Carl-Johan Bergman jest obok Martina Fourcade największą rewelacją początku biatlonowego sezonu. Szwed u progu sezonu poza doskonałym biegiem, do którego zdążył nas już przyzwyczaić w poprzednich sezonach, doskonale prezentuje się również na strzelnicy. W efekcie Bergman ma na swoim koncie już dwa zwycięstwa w sprintach i rzecz jasna przewodzi klasyfikacji Pucharu Świata w tej specjalności. Co więcej dzisiaj przed Szwedem otwiera się kolejna, doskonała szansa na zwycięstwo, gdyż do dzisiejszego biegu pościgowego wystartuje jako pierwszy z kilkunastosekundową przewagą nad najgroźniejszymi rywalami. I tak Svendsen wraz z Ustiugovem tracą po 21 sekund, Boe 30 sekund, zaś Martin Fourcade ponad minutę. W tej sytuacji stawiam Bergmana jako jednego z głównych faworytów dzisiejszych zawodów i liczę, że Szwed nie spali się jak podczas ostatniego strzelania w biegu pościgowym w Ostersund i na mecie zamelduje się jako pierwszy. ta przewaga to jest nic, najwazniejsze bedzie strzelanie, tydzien temu to co zrobil w ostatnim to skandal, ja daje wiecej szans Svendsenowi 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|