Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 5 z 11 1 2 3 4 5 6 7 10 11
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Originally Posted by andegawen
1. Czy ludzmi dobrymi moga byc wylacznie katolicy?
2. Czy ludzmi dobrymi i katolikami moga byc wylacznie osoby glosujace na Jaroslawa Kaczynskiego w wyborach prezydenckich i Prawo i Srpawiedliwosc w parlamentarnych/samorzadowych/do parlamentu europejskiego?


zapomniales dopisac do pkt 2 tez "patriotami"
czlowiek az cchcialby isc na obchody 11 lsitopada czy 13 grudnia, ale jak pojdziesz to oznacza ze jestes z druzyny Jarosawa Polske Zbaw K.

straszne ze jedna partia zawlaszczyla sobie prawo do tych wartosci w Polsce

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Originally Posted by wojbest1987


w sumie nie wiedziałem gdzie to wrzucić ...


moc :), powinie byc dzial Wyciskacze Łez


kojarzysz Extreme Makeovers na BBC?

Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Dec 2005
Posty: 5,796
Originally Posted by Maciek
Originally Posted by codi
Po co takie głupoty wklejasz. Moda na antyreligię ?

Dla kazdego glupota to co innego, a gosc bardzo fajne przyklady podaje i mimo, ze calosc troche wulgarna, to jest przezabawny. Moda na antyreligie- w ogole lol W obecnych czasach jak cos sie zmienia w kontrowersyjnych kwestiach tak jak w przypadku religii i coraz mniejszej ilosci ludzi wierzacych i praktykujacych, to reszta obstajaca przy swoich pogladachnazywa to moda- idiotyzm ;]

Dołączył: Oct 2010
Posty: 3,178
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2010
Posty: 3,178
ile tutaj nienawiści do kościoła i księży można wyczytać w tych kilku postach.....

@Self-Confident - człowieku, znajdzie się jeden na kilku tysiecy księży z którym jest coś nie tak i od razu jest to rozdmuchane w mediach. To są bardzo rzadkie przypadki o których ty piszesz. Czemu nie wspomnisz o siostrach zakonnych prowadzących hospicja o misjonarzach w na wszystkich kontynentach świata, którzy poświęcają swoje życie dla innych. Przy kościołach prowadzone są stołówki, dla ubogich i bezdomnych. To kościół mobilizuje ludzi do pomocy innym, do odnowy takich cnot jak: miłość, solidarność, nadzieja. Zastanawia mnie skąd u Ciebie tyle jadu, co Ci ten kościół zrobił że tak na niego plujesz....

@C.Ronaldo - wszędzie zdarzają sie czarne owce, jednak nie można generalizować. Czemu wy sie powołujecie na pojedyńcze przypadki, kreowane przez antyklerykalne media(a propos, nie zboczence tylko zboczency jak juz) smile

@kazow - nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Ciesze sie że przeczytałeś Biblie tyle razy, dobrze by było jakbyś ją jeszcze zrozumiał smile To że ktoś jest wyznawcą innej religii niż chrześcijaństwo, wcale nie oznacza że nie pójdzie do "nieba".

@andegawen - za dużo prowokacji w tych pytaniach smile


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by JZ
Originally Posted by Maciek
Originally Posted by codi
Po co takie głupoty wklejasz. Moda na antyreligię ?
ministranci na mecz.pl ? tego jeszcze nie grali laugh

Świetny link, ale się uśmiałem. piwo

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
@Pedzacy

uwierz mi wiele razy mi ja wykładali i to Ci właciwi księza

a co do zrozumienia, według Twojego wyznania, osoby które nie sa ochrzczone nie moga być zbawione, widziałes żeby muzułmanie sie masowo chrzcili?

btw... jak zawsze ten sam argument, nasza wiara jest cudowna, kazow za glupi zeby ja zrozumiec, to tak zwana chrzescijanska pokora sie objawila w koledze

ja nei mam nienawisci, stosunek obojetny, ale wolalbym zeby jasno to orkeslic, kosciol to firma nastawiona na zysk i wladze, grajaca na uczuciach ludzkich, tyle

a co do siostr zakonnych na wszystkich kontynentach, to chwala im za prace, ale chyba nie myslisz ze ich "wiara" jest oparta an takich samych doggamatach jak "wiara" w Polsce? po prostu zaleznie od realiow, kultury, spoleczenstwa, kosciol przystosowuje swoje zasady, zeby jednak udalo sie kilku "nawrocic"

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Widzę - Pędzący - że odpowiadasz wszystkim hurtowo,
bo wiesz " swoje".

Na pewno jest to temat - rzeka,
i nie czas by go tu rozwijać,

weź tylko jedno pod uwagę.

Stoisz od razu ( obiektywnie) na straconej pozycji.

Ty jako katolik ( zapewne ), w Swojej filozofii,
wychodzisz od dogmatu, czyli prawdy objawionej.

Wszelkie inne poglądy, nie mające wspólnego z religiami,
wykształciły się poprzez naukę.

Nikt zdrowo myślący nie zaprzeczy przecież,
że nauka nie powoduje wyższego poziomu rozwoju intelektualnego niż dogmat.

Ale należy szanować wszystkich. tongue

Dołączył: Jun 2009
Posty: 45,437
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Jun 2009
Posty: 45,437
Originally Posted by kazow
Originally Posted by wojbest1987


w sumie nie wiedziałem gdzie to wrzucić ...


moc :), powinie byc dzial Wyciskacze Łez


kojarzysz Extreme Makeovers na BBC?
oczywiście !!! potęga

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
komik zrobił skecz i z miejsca filozoficzne rozprawy...
gratuluję dystansu do życia.
ktoś chce uczestniczyć w imprezie na której gra DJ Benedykt - ma prawo, niech się dobrze bawi. kto nie wchodzi do klubu - też ma prawo.
że czasem za głośno gra muzyka, no cóż.

Dołączył: Oct 2007
Posty: 974
old hand
old hand
Dołączył: Oct 2007
Posty: 974

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Originally Posted by Llama
komik zrobił skecz i z miejsca filozoficzne rozprawy...
gratuluję dystansu do życia.
ktoś chce uczestniczyć w imprezie na której gra DJ Benedykt - ma prawo, niech się dobrze bawi. kto nie wchodzi do klubu - też ma prawo.
że czasem za głośno gra muzyka, no cóż.


Llama ale w jego skeczu jest jednak prawdziwe przeslanie, nie wiem czy ktos z was skusil sie obejrzec czesc 2 dostepna na youtube. jestam dobry motyw z lesbijkami, muslimami i katolikami
, a w skrocie - hipokryzja.

bardzo dobrze gosc rozplanowaol ten skecz

Dołączył: Feb 2008
Posty: 333
B
enthusiast
enthusiast
B Offline
Dołączył: Feb 2008
Posty: 333
akurat z ta pedofilia to jest mit - mitem jest nie tyle brak jej wystepowania , co skala zjawiska, ktorej odsetek jest podobna jak w spoleczenstwie
poza tym religia katolicka jest najbardziej zyciowa i sensowna [ nie zakazuje seksu, rowniez przedmalzenskiego, zakazuje jedynie zdradzaniu, czyli cudzolozenia; jedzenia miesa, czy picia alkoholu]
zauwazcie ze ci amerykanski komicy maja polew... NIE Z KATOLIKOW, tylko z kreacjonistow wierzacych , ze ziemia ma 5 000 lat. Katolicyzm uznaje prawdy naukowe.
wszystkie religie to tylko jakies blizsze lub dalsze wyobrazenie boga

Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
ja tam stoje za kazowem i innymi, polecam rowniez ZeitGeist... ogolnie bardzo ciekawi mnie jak to sie robi, ze tak latwo spoleczenstwo łyka roznorakie bajeczki i tym pdoobne, przeciez to jest przerazajace

Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
jeszcze mi sie przypomnialo, obejrzalem film "Wiara czyni czuba", super sprawa, najbardziej rozsmieszyl mnie fragment jak koles sie pytal katolikow o to jakim cudem Jonasz przezyl 3 dni wewnatrz wieloryba, a odpowiedz brzmiala "to nie byl wieloryb, tylko duza ryba"... a to wszystko wyjasnia, jak duza ryba to ok grin

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
@Wojtas - tam było o wiele więcej dobrych tekstów, wg mnie najlepszy to chyba: nie trzeba przejść testu na inteligencję aby zostać senatorem.

Pozycja obowiązkowa, oglądnijcie :-)

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Polecam "spisek żarówkowy" czyli o starzeniu się produktów i nie tylko.


Dołączył: Oct 2010
Posty: 3,178
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2010
Posty: 3,178
@kazow
zgadzam sie, w Biblii znajdziemy słowa o tym że kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony, ale również jest tam mowa o tym że na na końcu świata na wszystkich ludzi czeka Sąd Ostateczny, i tam będą oni osądzeni, tam sie zadecyduje czy czeka ich życie wieczne czy wieczne potępienie.

i tak na końcu, nie dopowiadaj mi słów w których twierdze ze jesteś głupi, bo jesteś pewnie osobą o wiele bardziej mądrzejszą ode mnie smile

Tak z innej bajki smile

Dołączył: Feb 2008
Posty: 333
B
enthusiast
enthusiast
B Offline
Dołączył: Feb 2008
Posty: 333

Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
kazow ogolnie to tak wspominales o Zeitgeiscie i ciekawi mnie czy poszedles dalej czy nie

o ile ZG pozwala na przemyslenia w rodzaju "o kurwa, faktycznie cos tutaj jest nie tak, niezly walek, jestesmy frajerami jakich mało" to np materiał "Kynematica" idzie dalej, swietny film i polecam go kazdemu, bez wzgledu na religie, przekonania i inne falszywe brednie, pozwala spojrzec z boku na to wszystko co sie dzieje, ZG tez pokazuje to wszystko z boku i daje do myslenia, ale Kynematica idze dalej i pozwala na wieksze przemyslenia



ogladales? jesli tak to wypowiedz sie

polecam ksiazki Sissona Colina, ktore juz w ogole ida dalej i sa "kontynuacja" tak jakby Kynematicy:
1) Wewnetrzne przebudzenie
2) Podróz w głab siebie


odosnie katolikow, to jeszcze wkleje ciekawe cytaty pewnego jegomoscia, zadnego uczonego itp, zwykly czlowiek wypowiadajacy sie na innym forum:

"Cieszę się, że ludzie zauważają takie niezgodności nauki kościoła katolickiego z Biblią, ponieważ dla mnie to Biblia - wiedza w niej zawarta, jest fundamentem wiary a nie filozofia chrześcijańska z jej dogmatyzmem i pogańskimi naleciałościami, która w zasadzie odstrasza ludzi od Pisma Świętego.

Takich nauk kościoła niezgodnych z Pismem Świętym jest mnóstwo ale czy to znaczy, że mam przestać wierzyć Biblii?

Nie! Trzeba przestać wierzyć w instytucję, która nie uczy prawdy z Biblii, która przez wieki tę prawdę ukrywała przed ludźmi (paliła osoby na stosie za próbę np. tłumaczenia Biblii na język ojczysty) aby nie wyszło na jaw, że nie postępuje wg. tej prawdy (wojny kościoła, krucjaty, błogosławienie wojsk idących na wojnę, mieszanie się w politykę, wzbogacanie się koszem biednych choć Jezus rzekł: "Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość&#8221;. (Jana 13:35), jego uczniowie mieli nie być częścią świata (Jana 15:18,19) i stosować się do słów Mistrza: "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie starajcie się o złoto ani srebro, ani miedź do swych trzosów, ani o torbę na drogę, ani o dwie szaty spodnie, ani o sandały, ani o laskę; bo godzien jest pracownik swego pokarmu." (Mateusza 10:8-10).)"

"Z ust katolika ciężko to usłyszeć ponieważ takie wypowiedzi jak moja podważają cały katolicyzm. Kościół katolicki opiera się na swoich dogmatach, które w dużej części nie zgadzają się z Biblią, stąd też różnica między chrześcijanami z I, II w n.e. a późniejszym chrześcijaństwem powszechnym, które te dogmaty katolickie przyjęło. Ponieważ odrzucam całą naukę pozabiblijną, filozofię chrześcijańską oraz interpretacje Biblii tworzone od III w (a sprzeczne z wcześniejszymi) nie można powiedzieć, że jestem katolikiem. Jeśli się porównuje żucie, nauki pierwszych chrześcijan z tym co powstało za i po Konstantynie widać wyraźnie, że kościół katolicki jest odstępstwem w stosunku do pierwotnego chrystianizmu."


moze nie jest to do konca z moimi przemysleniami na temat Boga, wiary itp, ale koles jest na dobrej drodze, ja osoboscie "wiare" w instytucje kosciola itp stracilem jakies 3-4 lata temu i az zal mi patrzec na te wszystkie owieczki, ktore jak jeden maz stawiaja sie co niedziele na "odprawe" itp, ale to temat na dluzsza dyskusje i nie zamierzam przekonywac jakis fanatykow i tym podobnych stworzen


polecam obejrzenie ZG + Kynematici oraz przeczytanie chociaz jednej z ksiazek Colina, przy odrobinie obiektywizmu i samokrytyki, taka osoba jest w stanie przynzac sie do bledu, w ktorym tkwi i boi sie z niego wyjsc

pozdro tongue




Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
jeszcze ciekawy cytat mi sie przypomnial z jakiejs ksiazki, nie pamietam kogo i byc moze cos przekrece, ale glowna idea zostanie zachowana

"Prawda jest najpierw wyszydzana/wysmiewana, potem stawiany jest jej opór/jest zwalczana, a ostatecznie jest przyjmowana jako oczywista"

cool

Strona 5 z 11 1 2 3 4 5 6 7 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, aker, rafal08, burbon, forty), 672 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,617
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1