|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
Po co ludziom wiara? Czemu ludzie musza wierzyc czy to w Boga czy w inne rzeczy?
Wyrzuccie to slowo ze swojego slownika. To co nie jest udowodnione nie istnieje. Ziemia jest okragla i krazy wokol Slonca wiec w to sie nie wierzy, to sie wie.
Ludzie wierza w krasnludki, w duchy a nikt nie jest w stanie przedstawic dowodow na ich istnienie, tak samo jest w przypadku Boga.
Ludzie niestety to dziwne istoty, obdarzone potega umyslu, ktory sprawia im sporo psikusow.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Wodzirej
|
|
Wodzirej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395 |
Po co ludziom wiara? Czemu ludzie musza wierzyc czy to w Boga czy w inne rzeczy?
Wyrzuccie to slowo ze swojego slownika. To co nie jest udowodnione nie istnieje. Ziemia jest okragla i krazy wokol Slonca wiec w to sie nie wierzy, to sie wie.
Ludzie wierza w krasnludki, w duchy a nikt nie jest w stanie przedstawic dowodow na ich istnienie, tak samo jest w przypadku Boga.
Ludzie niestety to dziwne istoty, obdarzone potega umyslu, ktory sprawia im sporo psikusow. jakos wiele lat uznawano, ze Ziemia jest plaska, nawet Kopernik nie byl w stanie przekonac ludzi do tego, dopiero po jego smierci ta prawda zostala uznana za oczywista, a ilez to ja razy wyszydzano i dowodzono, ze Ziemia jest plaska negujesz istnienie Boga, ja to widze inaczej, nie wiem czy to cos sie nazywa Bogiem czy duchem, nieskonczona moca itp, nie wiem, jednak jakas sila jest wedlug mnie i nie chodzi mi tutaj o człeka z broda siedzacego w chmurach czy potwora z ogonem i rogami siedzacego pod ziemia czy tam inne religijne postacie bla bla, po prostu ta sila jest w kazdym z nas, w srodku, a nie na zewnatrz, a wszyscy jej szukaja wlasie w "chmurach"
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547 |
Ile jest zero razy nieskonczonosc? Chyba zalezy jak patrzec no nie? Dla jednych to bedzie zero bo cokolwiek pomnozone przez zero daje zero Ale 0* n/0 gdzie n dowolna liczba (dowolna liczba da sie podzielic przez zero wynikiem jest nieskonczonosc - to tylko zwyczaj matematykow i umowa ze sie nie dzieli przez zero) - okazuje sie ze zera sie 'upraszczaja' i mamy n wiec zero razy nieskonczonosc wcale nie musi byc zerem
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
nie jestes konsekwentny wlogice, z jednej strony odrzucasz "zwyczaj" matematykow, ze nie dzieli sie przez 0, ale potem juz przyjmujesz inny "zwyczaj" matematykow ze sie upraszcza
jezeli odrzucasz jeden zwyczaj to musisz odrzucic drugi i zdefiniowac od nowa co dla Ciebie oznacza 0,a juz na pewno co oznacza symbol *
i w ten sposob tworzysz nowa matematyke i logike, nowe cialo i chmure, nikt nie powiedzial ze masz sie zgadzac z Euklidesem
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
|
|
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866 |
załóżcie sobie temat teologiczny lub inny religijny i sie przeniescie
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Wodzirej
|
|
Wodzirej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395 |
jesli dla Ciebie nie jest to ciekawe i warte uwagi to nie czytaj, proste 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
jakos wiele lat uznawano, ze Ziemia jest plaska, nawet Kopernik nie byl w stanie przekonac ludzi do tego, dopiero po jego smierci ta prawda zostala uznana za oczywista, a ilez to ja razy wyszydzano i dowodzono, ze Ziemia jest plaska
negujesz istnienie Boga, ja to widze inaczej, nie wiem czy to cos sie nazywa Bogiem czy duchem, nieskonczona moca itp, nie wiem, jednak jakas sila jest wedlug mnie i nie chodzi mi tutaj o człeka z broda siedzacego w chmurach czy potwora z ogonem i rogami siedzacego pod ziemia czy tam inne religijne postacie bla bla, po prostu ta sila jest w kazdym z nas, w srodku, a nie na zewnatrz, a wszyscy jej szukaja wlasie w "chmurach" wedlug mnie czlowiek jest istota, ktora zawsze szuka powodu dlaczego robic tak a nie inaczej, cos w stylu "dlaczego zyjemy i po co". Nalatwiej jest przyjac religie i robic tak a nie inaczej bo religia nakazuje, po prostu ktos za nas decyduje co dobre a co zle.Latwizna. Jak nie religia to Krol, wodz, prezes, ktos podejmuje decyzje za nas a my "oficjalnie" nie mamy wplywu. Komu sie bardziej otwieraja oczy ten zrozumie, ze przeciez nie potrzebuje ksiedza czy imama, zeby wiedziec jak zyc. Przeciez kazdy w sobie moze zdecydowac co jest dobre i czy chce tak zyc. Wiec powinnismy zyc w zgodzie ze swoimi wewnetrznymi potrzebami. Czy to egoizm? nie do konca, bo Twoja wewnetrzna potrzeba jest tez naturalnie dawanie dobra innym (np. opieka nad rodzina, itp). zgadzam se z Toba ze to cos w srodku nas, i kazdy sam uwalnia energie i decyduje co zrobic zeby byc w porzadku z samym soba. tylko teraz pytanie skad ta enerie? od boga? kosmosu? przodkow? a mzoe tylko sie mamimy ze jest jakas energia, a tak na prawde to ejstesmy jak komary w skali makro? rodzimy sie, pracujemy, umieramy, gnijemy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
@Wojtas - co do Kymatica
Nie do konca moge komentowac, bo nie ogladalem calosci i nie zanosi sie na razie ze obejrze. Po prostu ten film do mnie nie przemawia. Nie wiem jaki tu ma byc ogolny przekaz
zaczyna sie od tego ze Ziemia jest organizmem zywym, no ok, pewnie kade dziecko zastanawialo sie ptrzac na mrowki czy ludzie sa takimi mrowkami dla kogos "ponad" nami
potem jest przejscie przez setke pism, ksiag, pergaminow, co dla mnie jest calkowicie niemiarodajne, to tak jak z Nostradamusem, jak juz sie cos stanie to zawsze ktos znajdzie cytat z N. zeby to podpiac
no a potem porownanie czlowieka do korporacji...potem odpadlem
chociaz jest tam jedna mysl przekazywana, wedlug autorow tracimy i cofamy sie w cywilizacji, co wedlug mnie jest calkowicie bledne, wedlug mnie wprowadzajac prawa, normy poruszamy sie "do przodu", moze nie wszystkie sa madre, ale jednak pchaja nas w rozwoju dalej
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,726 Likes: 5
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,726 Likes: 5 |
komik zrobił skecz i z miejsca filozoficzne rozprawy... gratuluję dystansu do życia. ktoś chce uczestniczyć w imprezie na której gra DJ Benedykt - ma prawo, niech się dobrze bawi. kto nie wchodzi do klubu - też ma prawo. że czasem za głośno gra muzyka, no cóż. to po co tutaj ten link a nie w dziale smieszne
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Wodzirej
|
|
Wodzirej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395 |
@Wojtas - co do Kymatica
Nie do konca moge komentowac, bo nie ogladalem calosci i nie zanosi sie na razie ze obejrze. Po prostu ten film do mnie nie przemawia. Nie wiem jaki tu ma byc ogolny przekaz
zaczyna sie od tego ze Ziemia jest organizmem zywym, no ok, pewnie kade dziecko zastanawialo sie ptrzac na mrowki czy ludzie sa takimi mrowkami dla kogos "ponad" nami
potem jest przejscie przez setke pism, ksiag, pergaminow, co dla mnie jest calkowicie niemiarodajne, to tak jak z Nostradamusem, jak juz sie cos stanie to zawsze ktos znajdzie cytat z N. zeby to podpiac
no a potem porownanie czlowieka do korporacji...potem odpadlem
chociaz jest tam jedna mysl przekazywana, wedlug autorow tracimy i cofamy sie w cywilizacji, co wedlug mnie jest calkowicie bledne, wedlug mnie wprowadzajac prawa, normy poruszamy sie "do przodu", moze nie wszystkie sa madre, ale jednak pchaja nas w rozwoju dalej to widocznie nie pogadamy, bo mam zupelnie inne zdanie, pozdro 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
w sensie ze uwazasz ze nasza cywilizacja cofa sie w rozwoju?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Wodzirej
|
|
Wodzirej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395 |
zalezy o jakim rozwoju mowimy
a co do coraz to wiekszej ilosci praw i norm, to nie sadze, aby to pozwalalo nam sie rozwijac, to przeciez tylko bardziej zaslania nam oczy i coraz bardziej ogranicza nasze ruchy
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
chodzilo mi bardziej o rozwoj genetyczny, umyslowy no i przemyslowy
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
w sensie ze uwazasz ze nasza cywilizacja cofa sie w rozwoju? ewoluuje. czy na lepsze czy na gorsze - zależy od pkt widzenia. konsument się cieszy, ekolog nie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
negujesz istnienie Boga, ja to widze inaczej, nie wiem czy to cos sie nazywa Bogiem czy duchem, nieskonczona moca itp, nie wiem, jednak jakas sila jest wedlug mnie http://pl.wikipedia.org/wiki/Entropia
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
Dlugie, bo 4 x po 50min, ale jakze ciekawe  nie chce mi się oglądać, ale nanotechnologia jest b. ciekawa. cały jej pic polega na tym, że struktury w skali nano mogą się zachować zupełnie inaczej niż struktura w skali makro tego samego materiału. to jest dziedzina nauki, przed którą wielka przyszłość i potencjał, podwaliny pod nowy porządek wiedzy w wielu sprawach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
jeszcze ciekawy cytat mi sie przypomnial z jakiejs ksiazki, nie pamietam kogo i byc moze cos przekrece, ale glowna idea zostanie zachowana "Prawda jest najpierw wyszydzana/wysmiewana, potem stawiany jest jej opór/jest zwalczana, a ostatecznie jest przyjmowana jako oczywista"  tu chodzi Ci o takie przykłady jak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Andreas_Vesaliusi tysiąc im podobnych, w których ciemnogród zabraniał ludziom myśleć.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Wodzirej
|
|
Wodzirej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395 |
chyba bardziej o tego mi chodzilo
"Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą."
Arthur Schopenhauer
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
matyldo, podałem przykład do cytatu, a nie cytującego.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|