Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 11 1 2 4 5 6 7 8 10 11
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Po co ludziom wiara? Czemu ludzie musza wierzyc czy to w Boga czy w inne rzeczy?

Wyrzuccie to slowo ze swojego slownika. To co nie jest udowodnione nie istnieje. Ziemia jest okragla i krazy wokol Slonca wiec w to sie nie wierzy, to sie wie.

Ludzie wierza w krasnludki, w duchy a nikt nie jest w stanie przedstawic dowodow na ich istnienie, tak samo jest w przypadku Boga.

Ludzie niestety to dziwne istoty, obdarzone potega umyslu, ktory sprawia im sporo psikusow.

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Originally Posted by ssaczu
Po co ludziom wiara? Czemu ludzie musza wierzyc czy to w Boga czy w inne rzeczy?

Wyrzuccie to slowo ze swojego slownika. To co nie jest udowodnione nie istnieje. Ziemia jest okragla i krazy wokol Slonca wiec w to sie nie wierzy, to sie wie.

Ludzie wierza w krasnludki, w duchy a nikt nie jest w stanie przedstawic dowodow na ich istnienie, tak samo jest w przypadku Boga.

Ludzie niestety to dziwne istoty, obdarzone potega umyslu, ktory sprawia im sporo psikusow.

jakos wiele lat uznawano, ze Ziemia jest plaska, nawet Kopernik nie byl w stanie przekonac ludzi do tego, dopiero po jego smierci ta prawda zostala uznana za oczywista, a ilez to ja razy wyszydzano i dowodzono, ze Ziemia jest plaska

negujesz istnienie Boga, ja to widze inaczej, nie wiem czy to cos sie nazywa Bogiem czy duchem, nieskonczona moca itp, nie wiem, jednak jakas sila jest wedlug mnie i nie chodzi mi tutaj o człeka z broda siedzacego w chmurach czy potwora z ogonem i rogami siedzacego pod ziemia czy tam inne religijne postacie bla bla, po prostu ta sila jest w kazdym z nas, w srodku, a nie na zewnatrz, a wszyscy jej szukaja wlasie w "chmurach"

Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 2,547
Ile jest zero razy nieskonczonosc?
Chyba zalezy jak patrzec no nie?
Dla jednych to bedzie zero bo cokolwiek pomnozone przez zero daje zero
Ale
0* n/0 gdzie n dowolna liczba (dowolna liczba da sie podzielic przez zero wynikiem jest nieskonczonosc - to tylko zwyczaj matematykow i umowa ze sie nie dzieli przez zero) - okazuje sie ze zera sie 'upraszczaja' i mamy n wiec zero razy nieskonczonosc wcale nie musi byc zerem

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
nie jestes konsekwentny wlogice, z jednej strony odrzucasz "zwyczaj" matematykow, ze nie dzieli sie przez 0, ale potem juz przyjmujesz inny "zwyczaj" matematykow ze sie upraszcza

jezeli odrzucasz jeden zwyczaj to musisz odrzucic drugi i zdefiniowac od nowa co dla Ciebie oznacza 0,a juz na pewno co oznacza symbol *

i w ten sposob tworzysz nowa matematyke i logike, nowe cialo i chmure, nikt nie powiedzial ze masz sie zgadzac z Euklidesem

Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
załóżcie sobie temat teologiczny lub inny religijny i sie przeniescie

Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
jesli dla Ciebie nie jest to ciekawe i warte uwagi to nie czytaj, proste wink

Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2005
Posty: 10,495





Dlugie, bo 4 x po 50min, ale jakze ciekawe tongue

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Originally Posted by Wojtas_
jakos wiele lat uznawano, ze Ziemia jest plaska, nawet Kopernik nie byl w stanie przekonac ludzi do tego, dopiero po jego smierci ta prawda zostala uznana za oczywista, a ilez to ja razy wyszydzano i dowodzono, ze Ziemia jest plaska

negujesz istnienie Boga, ja to widze inaczej, nie wiem czy to cos sie nazywa Bogiem czy duchem, nieskonczona moca itp, nie wiem, jednak jakas sila jest wedlug mnie i nie chodzi mi tutaj o człeka z broda siedzacego w chmurach czy potwora z ogonem i rogami siedzacego pod ziemia czy tam inne religijne postacie bla bla, po prostu ta sila jest w kazdym z nas, w srodku, a nie na zewnatrz, a wszyscy jej szukaja wlasie w "chmurach"

wedlug mnie czlowiek jest istota, ktora zawsze szuka powodu dlaczego robic tak a nie inaczej, cos w stylu "dlaczego zyjemy i po co". Nalatwiej jest przyjac religie i robic tak a nie inaczej bo religia nakazuje, po prostu ktos za nas decyduje co dobre a co zle.Latwizna. Jak nie religia to Krol, wodz, prezes, ktos podejmuje decyzje za nas a my "oficjalnie" nie mamy wplywu.

Komu sie bardziej otwieraja oczy ten zrozumie, ze przeciez nie potrzebuje ksiedza czy imama, zeby wiedziec jak zyc. Przeciez kazdy w sobie moze zdecydowac co jest dobre i czy chce tak zyc. Wiec powinnismy zyc w zgodzie ze swoimi wewnetrznymi potrzebami. Czy to egoizm? nie do konca, bo Twoja wewnetrzna potrzeba jest tez naturalnie dawanie dobra innym (np. opieka nad rodzina, itp).

zgadzam se z Toba ze to cos w srodku nas, i kazdy sam uwalnia energie i decyduje co zrobic zeby byc w porzadku z samym soba. tylko teraz pytanie skad ta enerie? od boga? kosmosu? przodkow?

a mzoe tylko sie mamimy ze jest jakas energia, a tak na prawde to ejstesmy jak komary w skali makro? rodzimy sie, pracujemy, umieramy, gnijemy.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
@Wojtas - co do Kymatica

Nie do konca moge komentowac, bo nie ogladalem calosci i nie zanosi sie na razie ze obejrze. Po prostu ten film do mnie nie przemawia. Nie wiem jaki tu ma byc ogolny przekaz

zaczyna sie od tego ze Ziemia jest organizmem zywym, no ok, pewnie kade dziecko zastanawialo sie ptrzac na mrowki czy ludzie sa takimi mrowkami dla kogos "ponad" nami

potem jest przejscie przez setke pism, ksiag, pergaminow, co dla mnie jest calkowicie niemiarodajne, to tak jak z Nostradamusem, jak juz sie cos stanie to zawsze ktos znajdzie cytat z N. zeby to podpiac

no a potem porownanie czlowieka do korporacji...potem odpadlem

chociaz jest tam jedna mysl przekazywana, wedlug autorow tracimy i cofamy sie w cywilizacji, co wedlug mnie jest calkowicie bledne, wedlug mnie wprowadzajac prawa, normy poruszamy sie "do przodu", moze nie wszystkie sa madre, ale jednak pchaja nas w rozwoju dalej

Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,726
Likes: 5
1
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
1 Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,726
Likes: 5
Originally Posted by Llama
komik zrobił skecz i z miejsca filozoficzne rozprawy...
gratuluję dystansu do życia.
ktoś chce uczestniczyć w imprezie na której gra DJ Benedykt - ma prawo, niech się dobrze bawi. kto nie wchodzi do klubu - też ma prawo.
że czasem za głośno gra muzyka, no cóż.
to po co tutaj ten link a nie w dziale smieszne

Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
Originally Posted by kazow
@Wojtas - co do Kymatica

Nie do konca moge komentowac, bo nie ogladalem calosci i nie zanosi sie na razie ze obejrze. Po prostu ten film do mnie nie przemawia. Nie wiem jaki tu ma byc ogolny przekaz

zaczyna sie od tego ze Ziemia jest organizmem zywym, no ok, pewnie kade dziecko zastanawialo sie ptrzac na mrowki czy ludzie sa takimi mrowkami dla kogos "ponad" nami

potem jest przejscie przez setke pism, ksiag, pergaminow, co dla mnie jest calkowicie niemiarodajne, to tak jak z Nostradamusem, jak juz sie cos stanie to zawsze ktos znajdzie cytat z N. zeby to podpiac

no a potem porownanie czlowieka do korporacji...potem odpadlem

chociaz jest tam jedna mysl przekazywana, wedlug autorow tracimy i cofamy sie w cywilizacji, co wedlug mnie jest calkowicie bledne, wedlug mnie wprowadzajac prawa, normy poruszamy sie "do przodu", moze nie wszystkie sa madre, ale jednak pchaja nas w rozwoju dalej

to widocznie nie pogadamy, bo mam zupelnie inne zdanie, pozdro wink

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
w sensie ze uwazasz ze nasza cywilizacja cofa sie w rozwoju?

Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
zalezy o jakim rozwoju mowimy

a co do coraz to wiekszej ilosci praw i norm, to nie sadze, aby to pozwalalo nam sie rozwijac, to przeciez tylko bardziej zaslania nam oczy i coraz bardziej ogranicza nasze ruchy

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
chodzilo mi bardziej o rozwoj genetyczny, umyslowy no i przemyslowy

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by kazow
w sensie ze uwazasz ze nasza cywilizacja cofa sie w rozwoju?

ewoluuje. czy na lepsze czy na gorsze - zależy od pkt widzenia.
konsument się cieszy, ekolog nie.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by Wojtas_
negujesz istnienie Boga, ja to widze inaczej, nie wiem czy to cos sie nazywa Bogiem czy duchem, nieskonczona moca itp, nie wiem, jednak jakas sila jest wedlug mnie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Entropia

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by agr1
Dlugie, bo 4 x po 50min, ale jakze ciekawe tongue

nie chce mi się oglądać, ale nanotechnologia jest b. ciekawa.
cały jej pic polega na tym, że struktury w skali nano mogą się zachować zupełnie inaczej niż struktura w skali makro tego samego materiału.
to jest dziedzina nauki, przed którą wielka przyszłość i potencjał, podwaliny pod nowy porządek wiedzy w wielu sprawach.


Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by Wojtas_
jeszcze ciekawy cytat mi sie przypomnial z jakiejs ksiazki, nie pamietam kogo i byc moze cos przekrece, ale glowna idea zostanie zachowana

"Prawda jest najpierw wyszydzana/wysmiewana, potem stawiany jest jej opór/jest zwalczana, a ostatecznie jest przyjmowana jako oczywista"

cool

tu chodzi Ci o takie przykłady jak:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Andreas_Vesalius
i tysiąc im podobnych, w których ciemnogród zabraniał ludziom myśleć.

Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
W
Wodzirej
Wodzirej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 10,395
chyba bardziej o tego mi chodzilo

"Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą."

Arthur Schopenhauer

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
matyldo, podałem przykład do cytatu, a nie cytującego.

Strona 6 z 11 1 2 4 5 6 7 8 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, rafal08, bukma, forty, rymoholik, kamel, burbon, Lukasz111), 1,121 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,690
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1