Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 4 1 2 3 4
lupus #5137090 10/01/2012 01:29
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Ja się bardziej wn nalewkach specjalizuję i muszę przyznać, że dopóki nie zacząłem to nie wiedziałem ile to frajdy sprawia wink a produkcja w sumie trochę mniej kłopotliwa od wina, tyle że bardziej kosztowna. Teraz trochę już nie pora na owoce ale mam nastawioną żenichę kresową (z dzikiej róży, miodu i ziół) a jak już rozleje do butelek, to nastawiam żurawinową i dodatkowo krupnik.

Smak i satysfakcja gwarantowana, najprostsza, najłatwiejsza i niezmiernie pyszna jest na malinach, i bardzo szybko jest gotowa, bo około 3-4 tygodni wystarczy i można pić, choć jak poleżakuje to nabiera smaku

Bonus: Unibet
lupus #5158604 20/01/2012 03:50
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Mozesz dac sprawdzony przepis? smile

lupus #5163777 22/01/2012 06:22
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Przepisów to mnóstwo mam i znam, teraz trochę kiepski sezon na nalewki, bo z mrożonek albo suszu trzeba lecieć wink

malin nie ma, róży nie ma, musiałbyś napisać na co byś chciał, bo ja sprawdzonych przepisów to mam kilkanaście wink

ale zimą to raczej nic nie nastawiam, poza krupnikiem (a to nie każdy lubi)

żurawinówkę na mrożonce będę robił pierwszy raz więc nie wiem jaki efekt będzie wink

lupus #5186066 02/02/2012 02:07
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Przepis zawsze możesz dać.
Teraz niby jechalem wg przepisu sprawdzonego, ale i tak byla obawa czy cos poszlo nie tak i czy sie winko nie zepsuje.

Poki co jest wszystko ok, slodkie wyszlo, ale calkiem mocne.
Bedzie dobry melanz grin

lupus #5192685 05/02/2012 17:02
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Jak zrobić grzaniec z wina, grzaniec z rumem lub gorzką żołądkową. Przepisy ekspresowe.

http://racjonalne-oszczedzanie.blogspot.com/2012/02/jak-zrobic-grzaniec-z-wina-grzaniec-z.html

lupus #5192708 05/02/2012 17:12
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
5 kg owocow dzikiego bzu, 2 kg winogron ciemnych, 3,5 kg cukru, paczka drozdzy winiarskich, woda

bez koniecznie zagotowac przed dodaniem winogron i cukru - intensywna fermentacja trwa okolo 2 tygodni, potem po 6 tygodniach wino gotowe do rozlewania.

geste, intensywnie ciemne, pyszne.

enjoy toast

Strona 4 z 4 1 2 3 4

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, JelineK, $-man, alfa, burbon, forty, Sensei), 1,293 gości, oraz 11 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,738
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1