Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 11 1 2 3 4 5 10 11
Dołączył: Feb 2005
Posty: 11,862
Speedway Liga
Speedway Liga
Dołączył: Feb 2005
Posty: 11,862
Szukam jakiegoś godnego zobaczenia filmu z gatunku thriller/horror
Jakieś propozycje?

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
http://www.filmweb.pl/film/Bez+lito%C5%9Bci-2010-544183

Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Polecę Ci dwa genialne filmy, kino azjatyckie, więc nie wszystkim pasujący klimat, ale obydwa to mistrzostwo świata:

1. I Saw the Devil

Korea Południowa

Min-Sik w thrillerze Kim Ji-Woona gra psychopatycznego seryjnego mordercę wchodzącego w konflikt z postacią Byung-Huna,
detektywem, którego dziewczyna staje się jedną z jego ofiar.
Ich role powoli się zamieniają, w miarę jak bohater upodabnia się do potwora, którego ściga




2. Confessions

Japonia

oko Moriguchi, nauczycielkę szkoły średniej dotyka bolesna tragedia, gdy jej czteroletnia córka zostaje zamordowana.
Winą obarcza swoich uczniów i opracowuje plan zemsty obejmujący
m.in. zmuszanie nastolatków do picia mleka skażonego wirusem HIV...





Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to naprawdę obydwa filmy absolutny top, po prostu pozycje obowiązkowe do obejrzenia

Dołączył: Apr 2009
Posty: 34,374
Likes: 2
Prawdziwy Ekspert...po głębszym zastanowieniu
Prawdziwy Ekspert...po głębszym zastanowieniu
Dołączył: Apr 2009
Posty: 34,374
Likes: 2
Przed chwilą się zaczęło o 20:05 na polsacie Skazani na Shawshank

Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249

Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Originally Posted by Lukasz111
Przed chwilą się zaczęło o 20:05 na polsacie Skazani na Shawshank

Mój ulubiony film smile

1. Skazani na Shawshank
2. Forrest Gump
3. Pi
4. Głowa do wycierania
5. Podziemny krąg
6. Siedem
7. Bękarty wojny
8. Pulp Fiction
9. Zielona mila
10. Trylogia Ojciec Chrzestny

Tak to oceny filmów moje:
http://www.filmweb.pl/user/Sphinxbet
To co 10/10 - Arcydzieło! i 9/10 - rewelacyjny szczególnie polecam 8/10 to że nie żałuje że obejrzałem film po prostu ocena Bardzo dobry 7/10 to już filmy dobre, ale już takie mnie nie interesują zbytnio. Ze obycia czasu oglądania filmów to nie ruszam jak jest poniżej 7/10 średnia ocena na filmweb. I takie głównie są większość przeze mnie ocenione filmy.
Tak to oglądam po ostatnich 2pierwszych sezonach "Dextera" , "Notatnik Śmierci" : http://www.filmweb.pl/serial/Notatnik+%C5%9Bmierci-2006-349326 ciekawie się ogląda, właśnie przed spaniem sobie puszczam. W rankingu też wysoko, zresztą anime to fajnie się ogląda.

#5192838 05/02/2012 18:40
Dołączył: Apr 2010
Posty: 110
member
member
Dołączył: Apr 2010
Posty: 110
A ja polecam film kryminalny prod.amer.-fr.pt. Dla niej wszystko Mąż jako wierzący w niewinność swojej żony,organizuje jej uczieczkę z więzienia. Albo ciekawy film przygodowy produkcji chińskiej,pt.Hua Mulan - opowiada o nastolatce ćwiczonej przez swego ojca w sztukach walki,czytaniu,pisaniu i strategii wojennej.A kiedy dochodzi do wojny,przebrana za człopca wstępuje do armii.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Alcatraz

Więc tak , miałem chwilke czasu i obejrzałem 4 pierwsze odcinki , które do tej pory wyszły.
Pomysł ciekawy , ale wymieszanie pomysłów z innych seriali [The Event się kłania chociażby]. Nie będe spojlerował o co dokładnie chodzi.
Ciekawe widoki SF to plus , ale mam wrażenie Amerykany będą ciągneli serial trochę długo , a potencjał jest na 3-4 sezony maksymalnie o ile cos z tego będzie.
Minusy : serial trwa 45 minut około , a pewnie w TV leci godzinę , bo sporo wyciętych przerw jest.
Jakoś mało rozwiązana sprawa głównej boahterki i policji , bardziej skupiają się na postaci granej przez Sama Neilla i tego czego on dowodzi.

Jak narazie takie 7/10

Minie parę odcinków jeszcze , to coś więcej będzie można powiedzieć.

Przy okazji : podajcie jak najwięcej ciekawych filmów , gdzie akcja dzieję się w latach 40. - 50. - wczesne 60. w USA [taki ciekawy klimat tego okresu].

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Koledzy pytanie - jak nazywa się serial podobny do Californication?

Dołączył: Jan 2004
Posty: 562
B
addict
addict
B Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 562
Być może ,, Entourage'' Ekipa skojarzyło mi się ponieważ kiedyś ktoś pisał że podobny.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Dzięki

Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Byłem ostatnio na Sztos 2 , szmira totalna, na siłę zrobiony bez akcji i śmiesznych gagów, ktorych można byłoby się spodziewać po Pazurze. Dno

Dziewczyna z tatuażem oceniam trochę lepiej, długo się rozkręcał, choć jak zobaczylem Martian to wiedzialem, już wiedziałem smile Może się podobać...
teraz czekam na ten pierwowzór szwedzki kiedy się sciągnie i ocenię smile

ciekawe się zapowiada Sęp, jego zwiastun smile



oby to było dobre kino

Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by Ludwiczek
wczesne 60. w USA [taki ciekawy klimat tego okresu].

Koniecznie Mad Men, zaczyna sie bodajze od 1960 roku.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Originally Posted by Ludwiczek
Przy okazji : podajcie jak najwięcej ciekawych filmów , gdzie akcja dzieję się w latach 40. - 50. - wczesne 60. w USA [taki ciekawy klimat tego okresu].

Psychoza, Zawrót głowy, Na nabrzeżach, Noc Łowcy, Zabić drozda, 12 gniewnych ludzi, Ocean's Eleven, Buntownik bez powodu, Na wschód od Edenu, Olbrzym, Touch of Evil, Narrow Margin, Bad Day at Black Rock, Okno na podwórze, Północ-Północny Zachód, Sweet Smell of Succes, Listonosz zawsze dzwoni dwa razy, Marty

Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
V
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
V Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Skazani na Shawshank, Forrest Gump, Zielona mila i jeszcze wiele, wiele innych

Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Najlatwiej sobie lecieć po prostu aktorami lub reżyserami

Steve McQueen
Gregory Peck
James Dean
Robert Mitchum

I masz filmy gdzie akcja się dzieje w odpowiednich latach, nawet kręcone w odpowiednim czasie

Plus całe gangsterskie kino od Ojca Chrzestnego, przez Chłopców z ferajny po chociażby Kasyno

Tego jest po prostu od groma i jeszcze więcej

Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2008
Posty: 4,249
American Gangster z Denzelem Washingtonem spełniają chyba te kryteria

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Originally Posted by Ludwiczek
Przy okazji : podajcie jak najwięcej ciekawych filmów , gdzie akcja dzieję się w latach 40. - 50. - wczesne 60. w USA [taki ciekawy klimat tego okresu].

poszukaj sobie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Film_noir
definicja tego okresu w amerykańskim kinie.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2007
Posty: 2,004
Widzę nadmiar bogactwa.
Dzięki

Od siebie dodam Good Night and Good Luck

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Experto
Originally Posted by Ludwiczek
wczesne 60. w USA [taki ciekawy klimat tego okresu].

Koniecznie Mad Men, zaczyna sie bodajze od 1960 roku.

Bardzo dobry serial, ale trzeba mieć cierpliwość bo po pierwszy kilku odcinkach chce się go odłożyć na bok. smile

Strona 3 z 11 1 2 3 4 5 10 11

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników ($-man, latajaca_holenderka, rafal08, aker, betowiec, alfa, rymoholik, Sensei, Lukasz111, forty), 661 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,008
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1