Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 12 1 2 3 4 5 11 12
Dołączył: Dec 2003
Posty: 550
addict
addict
Dołączył: Dec 2003
Posty: 550
Słuchajcie taka sprawa

Miałem na kuponie między innymi zakład że Montoya będzie przed Kimim, no więc wiadomo wtopa i tak rozliczyli mi ten kupon a dziś patrze zakład jest jako usunięty i dopisali mi kaske. Czy coś się stało tzn. jakieś dyskwalifikacje czy co czy ktoś wie dlaczego zakład Montoya-Raikonen został usunięty?

Bonus: Unibet
Dołączył: Apr 2005
Posty: 121
B
member
member
B Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 121
Nie bylo zadnych dyskwalifikacji, zreszta nawet gdyby byly to i tak buki zaliczaja wyniki w chwili zakonczenia wyscigu.Po prostu jakis blad u buka.Mozesz sie tylko cieszyc.

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Rubens Barichello miał przez większość wyścigu bardzo poważne problemy ze skrzynią biegów i jechał bez jednego biegu.
To wyjasnia sprawę tak odległego miejsca.

W bolidzie Davida Coultharda tuż po przekroczeniu linii mety eksplodował silnik. W związku z tym w wyścigu o GP Malezji czeka go obniżenie pozycji startowej o 10 miejsc w stosunku do miejsca zajętego w kwalifikacjach.

Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Rubens jechał prawdopodobnie bez 3 biegu ale nie szukałem dokładnie potwierdzenia tej informacji.

Co do Rosberga to sprawdziłem teraz statystyki i opadła mi szczęka. Przez swoją nieuwagę (??? w jaki sposób doszło do uszkodzenie tego skrzydła ?) musiał zjechać aż 3 razy do boksów i to pozbawiło go realnej szansy walki o podium. Jeździ bardzo szybko ale niespokojnie i brawurowo (uszkodzone skrzydło w wyścigu czy wypadnięcie z toru w kwalifikacjach ale jest młody więc jest to w miarę oczywiste). Do wygrywania nie wystraczy tylko szybka jazda.

Warto zwrócić też na bardzo szybką jazdę Massy (też nie mógł powalczyć o podium ze względu na złośliwość rzeczy martwych).

A teraz statystyki x najlepszych okrążeń podczas wyścigu :

Code
średnia 5 najszybszych okrążeń

1	N. ROSBERG	1:32.564	30.1	39.4	22.9
2	M. SCHUMACHER	1:32.741	29.9	39.7	22.9
3	F. ALONSO	1:32.776	29.9	39.6	23.0
4	F. MASSA	1:32.870	30.0	39.6	23.1
5	J. BUTTON	1:32.901	30.1	39.7	22.9
6	M. WEBBER	1:33.026	30.0	39.8	23.1
7	J. MONTOYA	1:33.053	30.0	39.8	23.1
8	K. RAIKKONEN	1:33.117	30.1	39.8	23.1

średnia 15 najszybszych okrążeń

1	N. ROSBERG	1:32.771	30.1	39.5	23.0
2	F. ALONSO	1:33.040	30.1	39.7	23.1
3	M. SCHUMACHER	1:33.090	30.1	39.8	23.1
4	F. MASSA	1:33.094	30.1	39.8	23.1
5	J. BUTTON	1:33.146	30.2	39.8	23.0
6	K. RAIKKONEN	1:33.281	30.1	39.8	23.2
7	M. WEBBER	1:33.305	30.1	39.9	23.1
8	J. MONTOYA	1:33.361	30.0	40.0	23.2

średnia 25 najszybszych okrążeń

1	N. ROSBERG	1:32.946	30.1	39.6	23.1
2	F. ALONSO	1:33.197	30.1	39.8	23.1
3	M. SCHUMACHER	1:33.257	30.1	39.9	23.1
4	F. MASSA	1:33.279	30.1	39.9	23.1
5	J. BUTTON	1:33.321	30.2	39.9	23.1
6	K. RAIKKONEN	1:33.418	30.1	39.9	23.2
7	M. WEBBER	1:33.493	30.2	40.0	23.2
8	J. MONTOYA	1:33.620	30.1	40.1	23.2

średnia 40 najszybszych okrążeń

1	N. ROSBERG	1:33.332	30.2	39.9	23.1
2	F. ALONSO	1:33.360	30.2	39.9	23.2
3	M. SCHUMACHER	1:33.436	30.2	39.9	23.2
4	F. MASSA	1:33.552	30.2	40.0	23.2
5	J. BUTTON	1:33.594	30.3	40.0	23.2
6	K. RAIKKONEN	1:33.643	30.2	40.1	23.2
7	M. WEBBER	1:33.776	30.3	40.1	23.2
8	J. MONTOYA	1:33.921	30.2	40.2	23.4

średnia cały wyścig (z uwględnieniem pit stopów)

1	F. ALONSO	1:34.432	31.1	39.9	23.3
2	M. SCHUMACHER	1:34.479	31.1	40.0	23.3
3	K. RAIKKONEN	1:34.631	30.8	40.3	23.4
4	J. BUTTON	1:34.735	31.2	40.1	23.3
5	J. MONTOYA	1:35.062	31.1	40.3	23.5
6	M. WEBBER	1:35.080	31.2	40.3	23.4
7	N. ROSBERG	1:35.213	31.7	40.1	23.3
8	C. KLIEN	1:35.518	31.3	40.5	23.6

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Rosberg miał wymianę dzioba zaraz na pierwszym okrążeniu po tym jak tuż po starcie na pierwszym zakręcie ciosał się z tego co pamiętam z Heidfeldem.
I właśnie głównie ze względu na ten fakt byłem wielce zdumiony jego występem, który w obliczu tego zjazdu jest wręcz rewelacyjny.
Tym bardziej wklejone przez Ciebie statystyki potwierdzają, że nie ma w tym wszystkim cienia przypadku.

Podobnie te statystyki pokazują, że Massa w normalnych okolicznościach zająłby w GP Bahrajnu 4-5 pozycję.
Niestety w wyniku tego co się stało w boksach spadł na ostatnią pozycję i tylko swej świetnej jeździe zawdzięcza tak pokaźny awans. A gdyby GP bło o 3-4 okrążenia dłuższe to z pewnością wyprzedziłby Kliena i zobył jeden punkcik.

A z tego co tu widzę to bardzo ciekawe jest to, że Raikkonen wcale nie kręcił takich dobrych kółek, w pierwszej z tych statystyk jest ledwie ósmy, a przecież tak przed pierwszym zjazdem na pit, jak i na ostatnich okrążeniach wyścigu jechał zapewne bardzo lekkim boliem. Inna sprawa, że kręcił bardzo równo przez cały wyścig i właśnie to w połączeniu ze strategią pozwoliło mu stanąć na pudle.
Widać tu jednak dobitnie, że na dzień dzisiejszy McLareny wcale nie są takie szybkie...

Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Myślę że Massa mógłby być 3, tak jak na samym początku trzymałby się Alonso/Schumachera ale to jest gdybanie.

ps. We wcześniejszej wiadomości zapomniałem, więc teraz podaję stronę z programem do statystyk okrążeń - http://www.alesi.demon.nl/

Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
I jeszcze jedna ciekawa statystyka - 10 najszybszych okrążeń w wyścigu :

Code
1	N. ROSBERG	1:32.408	30.0	39.3	22.9	42
2	N. ROSBERG	1:32.521	30.1	39.4	22.9	26
3	M. SCHUMACHER	1:32.523	29.6	39.7	23.1	38
4	F. ALONSO	1:32.534	29.9	39.5	23.0	21
5	N. ROSBERG	1:32.577	30.0	39.5	23.0	30
6	M. SCHUMACHER	1:32.588	29.9	39.6	22.9	35
7	N. ROSBERG	1:32.618	30.1	39.5	22.9	25
8	M. WEBBER	1:32.660	29.9	39.6	23.0	25
9	N. ROSBERG	1:32.696	30.1	39.5	23.0	40
10	N. ROSBERG	1:32.709	30.1	39.5	23.0	41

6 z 10 to 'robota' Rosberga a 7 z 10 to samochody z silnikiem Coswortha - nieźle <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Zobaczymy czy potwierdzi swoje umiejętności w ten weekend.

Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Szacunkowe budżety i zarobki kierowców w danym sezonie.

Sumy w milonach Euro.

1. Toyota 350
2. Ferrari 310
3. Honda 280
4. McLaren-Mercedes 275
5. BMW 250
6. Renault 240
7. Williams-Cosworth 180
8. Red-Bull-Ferrari 140
9. Midland-Toyota 130
10. Super-Aguri-Honda 120
11. Toro-Rosso-Cosworth 110



----


1. Michael Schumacher (Kerpen) Ferrari 52 (35/17)(gaża / reklama)
2. Ralf Schumacher (Kerpen) Toyota 17 (14/3)
3. Kimi Räikkönen (Finnland) McLaren-Mercedes 12 (10,5/1,5)
4. Juan Pablo Montoya (Kolumbien) McLaren-Mercedes 11 (9/2)
5. Rubens Barrichello (Brasilien) Honda 10 (8/2)
6. Jarno Trulli (Italien) Toyota 8 (7/1)
7. Fernando Alonso (Spanien) Renault 6 (5/1)
8. Mark Webber (Australien) Williams-Cosworth 6 (5/1)
8. David Coulthard (Schottland) Red-Bull-Ferrari 6 (5/1)
8. Jenson Button (England) Honda 6 (5/1
11. Giancarlo Fisichella (Italien) Renault 5 (4/1)
11.Nick Heidfeld (Mönchengladbach) BMW-Sauber 5 (4/1)
13. Jacques Villeneuve (Kanada) BMW-Sauber 3 (2/1)
14. Nico Rosberg (Wiesbaden) Williams-Cosworth 1,5 (1/0,5)
14. Christian Klien (Österreich) Red-Bull-Ferrari 1,5 (1/0,5)

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Kolejną ofiarą wyścigu w Bahrajnie padł Felpie Massa.
W jego silniku wykryto jakies problemy i konieczna jest jego wymiana przed GP Malezji.
Oznacza to oczywiście start do wyścigu z pozycji o 10 miejsc niżej w stosunku do 'realnego' czasu wykręconego w kwalifikacjach.

Ciekawostką może być to, że to już drugi silnik Ferrari kwalifikuje się do wymiany w tym tygodniu. Wszak wcześniej nękany problemami Coulthard korzysta z takiej samej jednostki napędowej...

Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Witam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Interesuje się F1, tylko, że dzisiaj prowadziłem pewna konwersację.

Sklasyfikowanym kierowcą jest ten który dojedzie do mety ?

czy istnieje możliwość zostania sklasyfikowanym mająć 8-10 okrążeń straty i nie przejeżdżając lini mety ?

proszę o odpowiedź bo mnie to troszke zfrustrowało. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Zawodnik aby był sklasyfikowany musi pokonać 90% (dzięki Jiro) dystansu całego wyścigu, nie musi dotrzeć do mety.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 4,577
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 4,577
Jeśli ktoś chce troszkę się plotkami zająć i zobaczyć co się dzieje mniej więcej teraz na torze w Sepang to niech sobie pooogląda fotki (jest też nasz kupica <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> z lekko skwaszoną miną..
http://www.formula1.com/race/photographs/752/Thursday/87482.html

Wczoraj tam było 40 stopni, wiec może stąd ta mina Kubicy.

jeszcze z plotek to Jean Todt jest bardzo dobrym towarzystwie, ponieważ w Malezji towarzyszy mu jego ukochana Michelle Yeoh - tamtejsza aktorka, która grała w jednym z Bondów u boku P. Brosnana <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> podobno chcą kupić dwa domy - 1 przy malezyjskiej plaży, drugi gościnny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> także Todt powinien czuć się tu jak w domu, bo jest zakochany jak 19-latek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
http://www.gazzetta.it/Motori/Formula1/Primo_Piano/2006/03_Marzo/16/todt.shtml

to oczywiście tak pół-żartem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
Jest gorąco ale deszczowo, podczas wyścigu zapowiadany jest ulewny deszcz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/raincloud.gif" alt="" />

ps. To chyba najlepsze zdjęcie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

[Linked Image]

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
I właśnie ta mordercza temperatura w połączeniu z faktem, że aż 16 bolidów będzie wyposażonych w silniki mające za sobą trudy GP Bahrajnu mogą prowadzić w Malezji do wielu awarii i wybuchów jednostek napędowych.

Oj będzie wesoło...

Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,384
Q
veteran
veteran
Q Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,384
tomo sugerujesz ostatnim postem, że sporo kierowców może nie dojechać. Czy opłacalny jest w takim razie zakład under 15,5 classified cars po 2,0 (bet24)?
W Bahrajnie ukończyło 18 kierowców, a w Malezji w tamtym roku 13 (ale uczestniczyły 2 bolidy mniej)

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Jeżeli wyścig będzie się odbywał w upale - a wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie to naprawdę mogą być w czasie wyścigu niezłe cyrki.

Ja już wstępnie przymierzałem się do zagrania tego zakładu, ale wstrzymam się z tym do niedzieli - zobacze jaka pogoda i ewentualnie zabetuje tuż przed wyścigiem.

#525887 16/03/2006 21:51
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
GP Malezji - Wolny Trening 1


Robert Kubica /miejsce 1-3/ @2.20

Nigdy w życiu nie grałem jeszcze na "Free Practise" w F1, ale tym razem spróbować po prostu trzeba.
Jest w tym typie z pewnością sporo patriotyzmu oraz wiary i nadziei w niezwykle umiejętności Roberta, ale to nie wszystko...
Pierwszym i chyba jedynym czynnikiem działającym na niekorzyść Roberta jest nieznajomość toru Sepang, ale to szybko można obrócić w pozytyw bo przecież toru w Bahrajnie też nie znał i nigdy wcześniej na nim nie jeździł. Dalej widzę już tylko same pozytywy...
Każdy kibic F1 doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaką specyfikę mają piątkowe treningi poprzedzające niedziele GP. Główni kierowcy na takich treningach (a przede wszystkim na tym pierwszym) wyjeżdżają z reguły na kilka okrążeń i to bynajmniej nie po to aby się ścigać a jedynie po to by 'przywitać i oswoić' się z torem. Bierze się to rzecz jasna głównie z regulaminu F1, który nakazuje korzystać z jednej jednostki napędowej przez aż 2 weekendy GP. W tym momencie kierowcy wyścigowi muszą te silniki oszczędzać wszędzie gdzie tylko się da, a piątkowe treningi są tego doskonałym przykładem. Aż 16 kierowców w nadchodzący weekend musi korzystać z jednostek napędowych używanych w Bahrajnie, a nie ma co się oszukiwać, że te są w dobrym stanie - z pewnością tak nie jest. Do tego dochodzą olbrzymie upały panujące zazwyczaj o tej porze roku w Malezji - to prawdziwe piekło niemal dla wszystkich elementów bolidu F1, ale w szczególności dla silnika. Do tego mamy określoną liczbę kompletów opon do wykorzystania na cały weekend, a zatem i te oszczędzać trzeba.
Wszystkie te ograniczenia dotyczą rzecz jasna tylko kierowców wyścigowych, kierowcy testowi nie mają z tym wszystkim nic wspólnego i dlatego właśnie niemal w każdy piątek przed GP z czasem walczą tylko Ci ostatni, choć i to jest na ogół pokłosiem testowania różnych ustawień bolidu.
Na zakończenie trzeba zauważyć również bardzo istotny fakt - dla ekipy BMW-Sauber jest to domowy wyścig, a zatem bardziej niż gdziekolwiek indziej będą się chcieli pokazać z jak najlepszej strony niemal na każdym możliwym kroku. Już dzisiaj wszędzie było ich pełno, jutro z pewnością będą chcieli kontynuować to promowanie się, tyle że już na torze. Robert z pewnością dostanie mocnego kopa na rozpęd!
Spójrzmy także na rezultaty z zeszłego sezonu, zdecydowaną większość miejsc na podium podczas pierwszych piątkowych sesji treningowych zajmowali właśnie kierowcy testowi. Jutro będzie podobnie, tym bardziej, że teraz sprzyja temu szereg wspomnianych już przeze mnie czynników.
A w tej trójce będzie właśnie Kubica i najprawdopodobniej Wurz z Davidsonem, bo na mój gust to ani Jani ani Doornbos do pięt im nie dorastają...
Pamiętajmy jednak, że to tylko trening...

Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,384
Q
veteran
veteran
Q Offline
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,384
Quote
Kolejną ofiarą wyścigu w Bahrajnie padł Felpie Massa.
W jego silniku wykryto jakies problemy i konieczna jest jego wymiana przed GP Malezji.
Oznacza to oczywiście start do wyścigu z pozycji o 10 miejsc niżej w stosunku do 'realnego' czasu wykręconego w kwalifikacjach.

Kolejne pytanie z mojej strony (mam nadzieje, że nie są denerwujące <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />), jeszcze wczoraj w nocy widziałem w ofercie profa parę Montoya - Massa...Już nie ma tej pary (na razie nie ma żadnych par), ale tak na przyszłość: byłby zwrot czy zakład normalnie rozliczony (chodzi mi o te 10 miejsc dalej dla Massy)?

#525889 17/03/2006 10:49
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Bukmacherzy z reguły dość szybko reagują na tego typu informacje i koregują swoje kursy.

Czasami jednak zdarzają im się opóźnienia i wtedy można to wykorzystać (np. o przypadku Massy ja dowiedziałem się ok. 22:30 - korekta kursów u większości bukmacherów nastąpiła po 23).
Jeżeli jest to zakład na wyścig - to z pewnością zostanie on policzony zgodnie z rezulatatem na mecie, nie będzie zwrotu.
Jeżeli był to zakład na kwlaifikacje to weź pod uwagę, iż zakład będzie rozliczany zgodnie z 'realnym czasem' wyręconym przez kierowcę. Czyli jeżeli w kwalifikacjach zajął 5 miejsce to bukmacher wszelkie pary h2h z jego udziałem rozliczy właśnie w taki sposób, że zajął on 5 miejsce a nie 15.

Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,520
P
veteran
veteran
P Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,520
panowie myslicie ze w tym roku o podium beda walczyc Raikkonen Alonso i Schumi czy ktos sie jeszcze właczy?/ Bo mi sie wydaje ze powalczyc moga jesczze Montoya, Barichello ktory sobie niezle radzi na tym torze no i moze Massa

Strona 3 z 12 1 2 3 4 5 11 12

Moderatorzy  Green Arrow, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, aker, alfa, JelineK, latajaca_holenderka, betowiec, Akhu, bukma), 1,224 gości, oraz 15 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,828
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1