Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 2 1 2
Dołączył: Jan 2004
Posty: 63
S
journeyman
journeyman
S Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 63
Jak juz ma sie kapital, mysle o kwocie przynajmniej 30 tysiecy zl to mozna pomyslec o zalozeniu "firmy" - BUKMACHERA. Dzialalnosc w internecie (buk online) wydaje sie prosta, ale czy tak jest w rzeczywistosci? Podstawa to dobra www z skryptem i umowa o rozpoczeciu dzialalnosci.
Taka umowe najlepiej z 0% podatkiem spisac na Cyprze/Malcie, potem wykupic serwer i zalozyc strone, ktorej bedzie sie wyrabialo renome, zaufanie itp...
Sadzicie, ze z czym moglyby wystapic najwieksze problemy, z rozpoczeciem, umowa, klientami itp.?

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
xeo Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 2,786
Obawiam się, że 30 tyś to delikatnie mówiąc zamało - szybko staniesz sie niewypałcalnym.

Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Musisz jeszcze trochę dozbierać <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Koło 5 milionów Euro powinno załatwić sprawę.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 683
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 683
sheva a co chce takie coś zalozyc <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> :eek: to masz za mało $$$ <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

Dołączył: Jan 2004
Posty: 63
S
journeyman
journeyman
S Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 63
Czy macie pojecie o podstawach ekonomii? :rolleyes: Ludzie 30 tys zl starczy na poczatek prawie kazdej dzialalnosci, da sie limitow jesli na prawde bym sie stawal nie wyplacalny w co nie wierze, bo 99,7% graczy przegrywa regularnie... NIE WAZNE!
Spodziewalem sie sensowniejszej wiedzy z Waszej strony, zalozmy ze kasy juz ma sie wystarczajaco i co dalej...

Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,362
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,362
z tego co wiem zeby otworzyc totomixa trzeba bylo miec 40 tys. + tam inne wymagania, ale to o naziemnych

Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
Q
veteran
veteran
Q Offline
Dołączył: Jun 2001
Posty: 1,231
Nawet z limitami rzędu kilkuset dolarów, z dużym europejskim hold, to na sensowne przedsięwzięcie tego typu potrzeba z pięćdziesiąt razy więcej, niż założyłeś w pierwszej wypowiedzi. A i tak to naprawdę minimum.

Dołączył: Aug 2001
Posty: 1,178
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 1,178
Quote
Oryginalnie wysłał sheva:
[qb]bo 99,7% graczy przegrywa regularnie... NIE WAZNE![/qb]
A to skąd te dane????

p.s. Zreszto z tą sumą to lepiej zacznij grać i badz w tych 0,03procencie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> . Już to widze polak jedzie na Malte założyć firme mukmacherską. Wycieczka oczywiście z "last minyt", noclegi na tzw. "dworcu" itd. "ale polak potrafi" i da rade <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Quote
Oryginalnie wysłał sheva:
[qb]Czy macie pojecie o podstawach ekonomii?[/qb]
Z takim kapitałem to nie mógłyś mieć w ofercie sinlgi. A jaka byłaby górna granica za wygranie tasiemca? 5tyś, 7...? To czym ty chcesz skusić klienta do grania u Ciebe? Oczywiście mógłyś postawić na dwuzłotówkowców, tak jak nasi naziemi, ale to nie w sieci takie gierki z klientami przecież. Aby zaistnieć w sieci to przede wszystkim musiałbyś być konkurencyjny . A z 30tys. to jest po prostu niewykonalne.
Odpowiedz na Twoje pytanie: największy problem miałbyś z klientelą (tj. jej brakiem)

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Quote
Oryginalnie wysłał sheva:
[qb]Ludzie 30 tys zl starczy na poczatek prawie kazdej dzialalnosci[/qb]
Właśnie, dobrze, że dodałeś prawie. Tak jak nie założysz z takim kapitałem firmy udzielającej pożyczek, tak samo nie założysz firmy bukmacherskiej, no chyba, że wprowadzisz limit wygranej 50zł na kupon a drugie 30tys dorzucisz na promocję

Dołączył: Jan 2004
Posty: 63
S
journeyman
journeyman
S Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 63
Quote
Oryginalnie wysłał McTyp:
[qb]z tego co wiem zeby otworzyc totomixa trzeba bylo miec 40 tys. + tam inne wymagania, ale to o naziemnych[/qb]
no i proste potwierdzenie moich slow ! Duzo o tym czzytalem, da rade, skoro naziemny buk, ktory musi miec swoja siedzibe, swoje punkty naziemne itp. dal rade sie rozwinac za smieszne 40 tys zl to co dopiero online za 30 tys zl ? Ludzie, ludzie... wiecej checi i realnego myslenia. Wiadomo, ze latwiej byc konkurencyjnym po wygraniu w totka 10 mln zl, ale z tym tez idzie wiedzac jak zaczac.
P.S.
NIE TRZEBA JECHAC NA Malte / Cypr, sa tam specjallne urzedy, ktore poczta nawiazuje umowe i daja licencje, wysylasz, odpowiadaja, dajesz podpisy itp., jakis przelew do nich za licencje i gotowe ! Cos jak u nas zalatwia sie z np. mBankiem.

eh... na tym forum nie widze sensu tego kontynuowac... wiecej sam sie natlumacze niz zyskam odpowiedzi... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />

Dołączył: Feb 2004
Posty: 6
O
stranger
stranger
O Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 6
Istniejace juz buki bardzo szybko niszcza konkurencje.
Jest kilka bukow ktore rzadza i gdy sie pojawia nowa konkurencja, niszcza.
Jest to chyba jedyny przypadek kiedy niektore buki wchodza w układy między sobą.
Robia zrzute na mecze, robia fixed i obstawiaja za potezne pieniadze.
Wchodzac na ten rynek trzeba byc cholernie czujnym bo mozna latwo pojsc z torbami.

A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
mysle ze niepotrzebnie sie obrazasz, ludzie po prostu odpowiadaja co mysla.

a ze maja racje to juz inna sprawa. nie ma szans rozpoczac takiej dzialalnosci z 30tys zl. moooooze cudem z 30tys$. ale tez ciezko.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,772
40 tys. to tylko otworzenie jednego punktu! Za tą kwotę jesteś tylko pośrednikiem i zarabiasz na prowizji z pieniędzy przeznaczonych dla centrali.

Pozdrawiam
mpbrowar

Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,362
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,362
zgadza sie i pare % do kieszeni

a nie lepiej poczekac na UE, nic na wariata, byc posrednikiem i te pare % zwierzchnikom a reszte sobie???

Dołączył: Aug 2001
Posty: 1,178
G
old hand
old hand
G Offline
Dołączył: Aug 2001
Posty: 1,178
Skąd te 99,7 to też abstrakcja. Jak by tak było kursy były by bardziej kuszące tak mi się wydaje.

Osobiście uważam te % tak
87% wtapiacze mali i kosmiczni
8% +/- zero
5% to + mały lub kosmiczny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

p.s zwykle małymi firmami są zainteresowani doświadczeni wyjadacze (kożystne kursy)- czyli te 13%

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Zawsze można swoje kursy oferować na Betfair... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,124
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Jul 2003
Posty: 1,124
Quote
Oryginalnie wysłał mpbrowar:
[qb]40 tys. to tylko otworzenie jednego punktu! Za tą kwotę jesteś tylko pośrednikiem i zarabiasz na prowizji z pieniędzy przeznaczonych dla centrali.[/qb]
Dokładnie Tak. Żeby założyć firmę bukmacherską trzeba otrzymć koncesję w Ministerstwie Finansów. Ażeby taką koncesję dostać trzeba mieć zabezpieczenie finansowe. To tak jakbyś chciał założyć nowy bank. Np. ShevaBank. Nie wystarczy Ci 30-40 tys. zł. Musisz mieć potężne pieniądze jako rezerwę budżetową. Wspomniane 40 tys. zł. musisz mieć jeśli chcesz pracować dla STS'u, Profa, czy TotoMixa. Nie stać się ich konkurencją.
Oczywiście w świecie buków internetowych sprawa jest trochę inna.
Aby dowiedzieć sie czegoś więcej na temat zakładania naziemnego buka poczytaj ustawę o grach losowych i....czyms tam jeszcze. Nie sądzę aby tak łatwo można było założyć buka internetowego. Musiałbyś znaleźć jakiegoś potężnego sponsora. I to milion razy potężniejszego niż portal internetowy "mecz.pl".
Internetowi bukmacherzy obracają olbrzymimi kwotami pieniędzy. A zastanawiałeś się co by się stało gdybyś zbankrutował? A mając 30 tys. to nawet nie możesz być pewien, że wytrwasz każda progresję.
I nie myśl, że wszyscy się Ciebie czepneli. Tylko każdy jest realistą. A ty wydajesz się być marzycielem.

Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,362
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 1,362
Quote
Oryginalnie wysłał sheva:
[qb][QUOTE]
[qb] itp. dal rade sie rozwinac za smieszne 40 tys zl to co dopiero online za 30 tys zl ? Ludzie, ludzie... wiecej checi i realnego myslenia. Wiadomo, ze latwiej byc konkurencyjnym po wygraniu w totka 10 mln zl, ale z tym tez idzie wiedzac jak zaczac.
P.S.
NIE TRZEBA JECHAC NA Malte / Cypr, sa tam specjallne urzedy, ktore poczta nawiazuje umowe i daja licencje, wysylasz, odpowiadaja, dajesz podpisy itp., jakis przelew do nich za licencje i gotowe ! Cos jak u nas zalatwia sie z np. mBankiem.

eh... na tym forum nie widze sensu tego kontynuowac... wiecej sam sie natlumacze niz zyskam odpowiedzi... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> [/qb]
tak proste to napewno nie jest moze na Malcie, nawt glupie pozwolenie na operowanie takimi sumami cos kosztuje

naziemne i online to dwie calkiem inne rzeczy...
jeszcze trzeba byc wiarygodnym...

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
sheva, popatrz na to tak

Czy sam założyłbyś konto u bukmachera wiedząc, że jego kapitał to 30 000 zł? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Strona 1 z 2 1 2

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, aker, betowiec, JelineK, Lukasz111, alfa), 2,532 gości, oraz 10 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,139
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1