|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
[ Linked Image] obyło się bez większych kontuzji 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
[b]Katarczycy zainwestują w Legię?[/b] [ sport.pl] Czyżby Qatar Airways szykował się do uruchomienia nowego połączenia z Polską? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
Turcy podobno się wycofali z kupna LOTU, gdyż spółka spoza UE nie może kupić pakietu 50% europejskiego przewoźnika. A tutaj jak widać nie ma chwili odpoczynku  [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Świetna fotka! Co do Lotu, wydaje mi sie, że to argument z dupy. Obie firmy o tym wiedzialy od dawna i z pewnoscia mozna to jakos ominac. Pewnie poszlo o cos innego. Przeciez nie wmowia nam, ze prowadzili tyle czasu negocjacje, wydawali kase nie wiedzac o tym zapisie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
Samolot ze 147 ludźmi na pokładzie wbił się w budynek [img] http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn...amp;srch=2000&dstw=640&dsth=2000[/img] Samolot nigeryjskiego towarzystwa Dana Air ze 147 osobami na pokładzie rozbił się w nigeryjskim mieście Lagos. Maszyna uderzyła w dwukondygnacyjny budynek w pobliżu portu lotniczego. Na razie brak doniesień o liczbie ofiar. Szef Nigeryjskiego Zarządu Lotnictwa Cywilnego Harold Demuren wyraził przypuszczenie, że z katastrofy nikt nie ocalał. ź: http://www.tvn24.pl/samolot-ze-147-ludzmi-na-pokladzie-wbil-sie-w-budynek,255539,s.html
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Nowka sztuka Boeing z ekipa Niemiec wlasnie wlecal nad nasz kraj. http://www.flightradar24.com/2012-06-04/11:58/DLH342
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
co ciekawe jest to najdluzszy samolot swiata
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
http://www.flightradar24.com/TAP9102Comment: Portugal national football team on board. Good luck on EURO 2012!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
http://en.wikipedia.org/wiki/Air_transports_of_heads_of_state_and_governmentBardzo ciekawe zestawienie informacji na temat tego jak latają głowy państw. Jak zwykle największe marnotrawstwo kasy jest w krajach arabskich, natomiast najbardziej sensowne rozwiązania ekonomiczne w Skandynawii i krajach o wysokiej kulturze politycznej. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Tylko Araby siędza na kasie to sie "wożą" potem. Co jakiś czas słychać o samolotach w ktorych pełno złota czy coraz to wiekszych jachtach.
U rusków pisze, że lataja na IŁach, a wydawało mi się, że kiedyś mówili, że Miedwiedwiew uziemił je, bo ze względu na awaryjność nie chciał latać.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Chciałbym poruszyc jeden temat. Dosc goracy od dłuższego czasu, czyli OLT. Jak wiadomo OLT należy do Amber, ktore z kolei znane jest z tego, ze oferuje dosc wysokie profity z zainwestowanych u nich kasy. Wlasciciel Ambera ma wyrok za walki przy platnosciach, okradl klientow na grube banki [ nie znalazlem jednak informacji, czy kase oddał  ] Wg tego modelu dzialnosc OLT jest finansowana z dzialalnosci Ambera. W sytuacji w ktorej klienci Ambera chca zrealizować zyski, a firma ich nie wypracowala dostaja oni kasę, ktorą wpłacili nowi klienci, czyli typowa piramidka finansowa. Zastanawia mnie tylko, czy ludzie powierzyli az tyle kasy Amberowi, ze stać go na taki rozmach w przypadku OLT? Nie wierze, ze banki tak chetnie daly/dalyby Amberowi kredyty wiedzac jak ryzykowna branza jest lotnictwo i jakie problemy mial juz wlasciciel Amber. OLT notuje straty i bedzie je notować, co nie dziwi, pakuja mega kase na reklamę, a to niesamowity koszt. Mowi sie, ze lacznie juz wydali ok 200 mln. Czy az tyle ludzie powierzyli Amberowi?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
chyba w dzisiejszym PB bylo to dobrze rozpisane, na reklame wydali juz ok 30-40 mln, w 2014 maja wyjsc na zero.
NAjwieksza wada tego planu jest to, ze do prelotow krajowych wykorzystuja ogromne samoloty, a wiec na takich malych trasach bedzie sie t slabo zwracalo. Malo tego np. lotnisko Szopena chce 60 zl za obsluge pasazera.
Dla mnie ten koles i to wszytsko jest mega dziwne, no ale jak on podobno w wieku 19 lat byl; juz w radzie nadzorczej jakiejs spolki...
dla ludzi to tylko lepiej bo beda tanie bilety + wieksza konkurencja.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153 |
mają spore obłożenie na lotach krajowych w porównaniu z innymi liniami,więc jeśli przekonają ludzi że w kraju lepiej i wcale nie drogo można podróżować samolotem to zarobią nie mało;)
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|