Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 16 1 2 3 4 15 16
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
[Linked Image]

obyło się bez większych kontuzji smile

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Conrad #5372579 29/05/2012 15:02
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

lupus #5373584 29/05/2012 21:50
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
[b]Katarczycy zainwestują w Legię?[/b] [sport.pl]

Czyżby Qatar Airways szykował się do uruchomienia nowego połączenia z Polską? cool

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Turcy podobno się wycofali z kupna LOTU, gdyż spółka spoza UE nie może kupić pakietu 50% europejskiego przewoźnika.

A tutaj jak widać nie ma chwili odpoczynku smile

[Linked Image]

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Świetna fotka!

Co do Lotu, wydaje mi sie, że to argument z dupy.
Obie firmy o tym wiedzialy od dawna i z pewnoscia mozna to jakos ominac. Pewnie poszlo o cos innego.

Przeciez nie wmowia nam, ze prowadzili tyle czasu negocjacje, wydawali kase nie wiedzac o tym zapisie wink

lupus #5382825 03/06/2012 20:06
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Samolot ze 147 ludźmi na pokładzie wbił się w budynek

[img]http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn...amp;srch=2000&dstw=640&dsth=2000[/img]

Samolot nigeryjskiego towarzystwa Dana Air ze 147 osobami na pokładzie rozbił się w nigeryjskim mieście Lagos. Maszyna uderzyła w dwukondygnacyjny budynek w pobliżu portu lotniczego.

Na razie brak doniesień o liczbie ofiar. Szef Nigeryjskiego Zarządu Lotnictwa Cywilnego Harold Demuren wyraził przypuszczenie, że z katastrofy nikt nie ocalał.


ź: http://www.tvn24.pl/samolot-ze-147-ludzmi-na-pokladzie-wbil-sie-w-budynek,255539,s.html


Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Nowka sztuka Boeing z ekipa Niemiec wlasnie wlecal nad nasz kraj.
http://www.flightradar24.com/2012-06-04/11:58/DLH342

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
co ciekawe jest to najdluzszy samolot swiata

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
http://www.flightradar24.com/TAP9102

Comment: Portugal national football team on board. Good luck on EURO 2012!

nOcnY #5385389 05/06/2012 15:19
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

lupus #5385398 05/06/2012 15:41
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
http://en.wikipedia.org/wiki/Air_transports_of_heads_of_state_and_government

Bardzo ciekawe zestawienie informacji na temat tego jak latają głowy państw.

Jak zwykle największe marnotrawstwo kasy jest w krajach arabskich, natomiast najbardziej sensowne rozwiązania ekonomiczne w Skandynawii i krajach o wysokiej kulturze politycznej. smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Tylko Araby siędza na kasie to sie "wożą" potem.
Co jakiś czas słychać o samolotach w ktorych pełno złota czy coraz to wiekszych jachtach.

U rusków pisze, że lataja na IŁach, a wydawało mi się, że kiedyś mówili, że Miedwiedwiew uziemił je, bo ze względu na awaryjność nie chciał latać.

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
u Ruskich jak zawsze... smile


Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Chciałbym poruszyc jeden temat. Dosc goracy od dłuższego czasu, czyli OLT.

Jak wiadomo OLT należy do Amber, ktore z kolei znane jest z tego, ze oferuje dosc wysokie profity z zainwestowanych u nich kasy.
Wlasciciel Ambera ma wyrok za walki przy platnosciach, okradl klientow na grube banki [ nie znalazlem jednak informacji, czy kase oddał wink ]

Wg tego modelu dzialnosc OLT jest finansowana z dzialalnosci Ambera.
W sytuacji w ktorej klienci Ambera chca zrealizować zyski, a firma ich nie wypracowala dostaja oni kasę, ktorą wpłacili nowi klienci, czyli typowa piramidka finansowa.

Zastanawia mnie tylko, czy ludzie powierzyli az tyle kasy Amberowi, ze stać go na taki rozmach w przypadku OLT?
Nie wierze, ze banki tak chetnie daly/dalyby Amberowi kredyty wiedzac jak ryzykowna branza jest lotnictwo i jakie problemy mial juz wlasciciel Amber.
OLT notuje straty i bedzie je notować, co nie dziwi, pakuja mega kase na reklamę, a to niesamowity koszt.
Mowi sie, ze lacznie juz wydali ok 200 mln.
Czy az tyle ludzie powierzyli Amberowi?

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
chyba w dzisiejszym PB bylo to dobrze rozpisane, na reklame wydali juz ok 30-40 mln, w 2014 maja wyjsc na zero.

NAjwieksza wada tego planu jest to, ze do prelotow krajowych wykorzystuja ogromne samoloty, a wiec na takich malych trasach bedzie sie t slabo zwracalo. Malo tego np. lotnisko Szopena chce 60 zl za obsluge pasazera.

Dla mnie ten koles i to wszytsko jest mega dziwne, no ale jak on podobno w wieku 19 lat byl; juz w radzie nadzorczej jakiejs spolki...

dla ludzi to tylko lepiej bo beda tanie bilety + wieksza konkurencja.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 2,153
mają spore obłożenie na lotach krajowych w porównaniu z innymi liniami,więc jeśli przekonają ludzi że w kraju lepiej i wcale nie drogo można podróżować samolotem to zarobią nie mało;)

Strona 2 z 16 1 2 3 4 15 16

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Lukasz111, latajaca_holenderka, 11kera11, rymoholik, $-man, Sensei, forty, aker, kamel), 1,021 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,959
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1