Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Jeden z moich znajomych został po studiach w Norge. Znalazł pracę po kierunku - studiował automatyke i robotyke na PWr.

Na początku roku firma została sprzedana/rozwiazana jednym slowem nie ma jej juz. Z racji tego, że pracował w niej 2 lata to Państwo płaciło mu przez pierwsze 3 m-sc 100% wypłaty, a przez kolejne 9 chyba 75% dając mu spokojnie rok czasu na znalezienie pracy smile

Jak się żyje? Od 2 m-sc szuka pracy w Tajlandii ale pewnie wróci do Norge pod koniec roku żeby znowu pracować w Skandynawii.

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
Originally Posted by sieyahh
Originally Posted by Haz$
Originally Posted by sieyahh
Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile

z puszek na rogach czy jak? grin

Żartujesz? To jest przy uczciwej pracy przeciętne zarobki na warunki Norweskie. Moi znajomi pracują co rok na szklarniach z tulipanami po 3 miesiące uczciwej pracy i przyjeżdżają z takim kapitałem od Polski. Zapierdol bo 10 godzin dziennie z jednym dniem wolnym w tygodniu. Mieszkasz na wioska w Dramenn (tam gdzie chyba są sprtinty Justyny Kowalczyk) w kontenerach pracowniczych (spoko warunki) a za oknem masz wielką szklarnie i do pracy masz 10 sekund drogi. Trochę to odmóżdżające ale jeśli 3 miesiące popracujesz to potem student np sobie cały rok pożyje. Zarabia się około 36 zł za godzinę (ok 70 koron norweskich). Co prawda trzeba z Polski zabrać prowiant jak najwięcej żarcia bo ceny są kosmiczne. Za 0.5 litra wódki zapłacisz 150 zł a za kg mięsa 100 zł na Polskie. Czyli trzeba oszczędzać. Jeśli ktoś będzie zainteresowany podam namiary jak taką pracę ogarnąć.

dlatego pytam czy to na puszkach te zarobki laugh bo ostro ludzi jadą w ch tak mało płacąc w życiu bym nie pojechał i sie zgodził na takie warunki, min zarobki to około x2 co podałeś nie mówie juz o sobocie to x4 zarobki a do tego 2h nadwyzki codziennie to tez x3 oj oj ;P

Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719
Haz$ widzę, że mieszkasz w Norwegii to dla Ciebie to mała kaska bo tam żyjesz ale dla typowego studenta to kupa kasy. Za cieższą prace na budowie zarobi w Polsce 2k. Więc róznica widoczna smile

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Originally Posted by Haz$
dlatego pytam czy to na puszkach te zarobki laugh bo ostro ludzi jadą w ch tak mało płacąc w życiu bym nie pojechał i sie zgodził na takie warunki, min zarobki to około x2 co podałeś nie mówie juz o sobocie to x4 zarobki a do tego 2h nadwyzki codziennie to tez x3 oj oj ;P

Moim zdaniem trzeba rozróżnić tematy - czy ktoś jedzie jako student i pracuje wakacje żeby nie wyciągać reki do rodziców czy tak jak Ty - pewnie masz więcej zobowiązań i rachunków niż ktoś na pierwszym/drugim/trzecim/czwartym roku studiów.

Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719
No jasne Nocny. Ja sobie zdaje sprawę że na warunki Norweskie to malutko ale czy dla przeciętnego Polaka 25-30k za 3 miesiące pracy to mało? No chyba nie smile Mówimy o ludziach którzy wracają do Polski lada moment a nie pracy na kontrakcie 2,3,5 lat itd.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
ok ok ale wkurzające jest to że ludzie ktorzy tak tam pracują za pewne tak ciezko! dostają za mało...

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
No właśnie Haz$ o to w tym chodzi, że oni tyle zarabiają, żebyś potem Ty jako "Norweg" zarabiał x2,x3.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
lol nie ja ani inny Norweg tylko jedynie właściciel tych truskawek
ja tylko potem kupuje tych 6 truskawek za 30kr wink

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
No przecież oczywiste, że to nie było dosłowne wink
drugą częścią Twojej wypowiedzi jednak potwierdziłeś to smile

Dołączył: May 2012
Posty: 64
H
journeyman
journeyman
H Offline
Dołączył: May 2012
Posty: 64
Originally Posted by Haz$
lol nie ja ani inny Norweg tylko jedynie właściciel tych truskawek
ja tylko potem kupuje tych 6 truskawek za 30kr wink


...ale kupujesz je właśnie w takiej cenie bo ktoś pracuje za 'niskie' wynagrodzenie.

btw. Mógłbyś napisać coś więcej o tym jak Ci się żyje w tej Norwegii i co robisz (o ile to nie tajemnica)?

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Originally Posted by sieyahh
No jasne Nocny. Ja sobie zdaje sprawę że na warunki Norweskie to malutko ale czy dla przeciętnego Polaka 25-30k za 3 miesiące pracy to mało? No chyba nie smile Mówimy o ludziach którzy wracają do Polski lada moment a nie pracy na kontrakcie 2,3,5 lat itd.

Dokładnie - zarobi się trochę i pożyje się trochę gdzieś indziej

Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Oddam nerkę i pół stopy za norweskie obywatelstwo dla 3latka! Mało je angielski perfect. Chętni PW.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
Originally Posted by dondo
No przecież oczywiste, że to nie było dosłowne wink
drugą częścią Twojej wypowiedzi jednak potwierdziłeś to smile

a co ja potwierdziłem ? grin miałem tu na myśli ze 6 truskawek za 30kr a temu za godzine płacą 70kr to chyba 30 truskawek na godzine nie zrywa ? wink

ogólnie w Norwegii na minimalych myśle zarobkach jest opcja żyć nie umierać starcza na wszystko mimo że jako turysta spojrzysz na ceny w sklepie to sie przerazisz ale po pewnym czasie to normalka i nie zwracasz uwagi na to mając dużo $

papierkowe roboty urzędowe jakie tylko są mozesz robisz wszystko poprzez internet jezeli nie to i tak zalatwaisz wszystko szybko i sprawnie nie to co w innych krajach...
dobra emerytura, płatnie dobrze holiday i inne wynagrodzenia
na bezrobotnym dostajesz dużo $ itp.

ludzie sympatyczni i mili, mało kradziezy, tolerancja rasowa itp.

na miejscu kogoś kto szuka pracy na stałe kilka lat to bym wzial kurs norweskiego znalazł prace w srodku Norwegii nad morzem, zarabiał 250/400kr za godzine i... piwo

Dołączył: Jan 2009
Posty: 39,683
M
Krecik
Krecik
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 39,683
W Niemczech możesz pracować 4 miesiące bez żadnych papierów, Niemcy tak chętnie zatrudniają zwłaszcza w okresie letnim. 1500 euro + zakwaterowanie można spokojnie znaleźć w branżach hotelarsko-gastronomicznych.

Podobno w Danii też dobrze płacą.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Originally Posted by Haz$
tolerancja rasowa itp.

Taaa, szczególnie do Szwedów tongue

Dołączył: Jul 2005
Posty: 698
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 698
Originally Posted by młody gniewny
W Niemczech możesz pracować 4 miesiące bez żadnych papierów, Niemcy tak chętnie zatrudniają zwłaszcza w okresie letnim. 1500 euro + zakwaterowanie można spokojnie znaleźć w branżach hotelarsko-gastronomicznych.

Podobno w Danii też dobrze płacą.
hahaha niezle sie usmialem crazy
ciekawe kto Tobie takie bajki opowiada...
to jest po prostu praca na czarno!!
A te 1500 Euro to chyba za 70h tygodniowo...
Ostatnio w niemieckiej TV pokazywali reportaz (ukryta kamera) ze w GLS
kurierzy zarabiaja 3,50€/h...
Nawet padlo haslo zeby zatrudniac brygady pracownikow z Polski (po 4-5 osob w brygadzie) bo oni sie godza spac po 5 dni w tych busach/blaszakach a na weekend wracaja jednym do PL... smirk

Dołączył: Jul 2005
Posty: 698
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 698
Oczywiscie nie mowie ze w D nie mozna dobrze zarobic smile
Ale podstawa to jezyk.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 698
G
addict
addict
G Offline
Dołączył: Jul 2005
Posty: 698
*jezyk to podstawa

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
@Golffour

Lepiej wyślij mi swój niemiecki nr bo znowu zgubiłem.

Dołączył: Aug 2009
Posty: 19,625
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2009
Posty: 19,625
Originally Posted by Golffour
Oczywiscie nie mowie ze w D nie mozna dobrze zarobic smile
Ale podstawa to jezyk.

Hmm jaki jezyk ?
Mam dwóch serdecznych kolegów w Danii,znaja tylko angielski - są spawaczami po dwu letnich praktykach na zakładach azotowych w Polsce.

Miesiecznie zarabiają... 30 tysięcy PLN.

Fajnie ze chlopakom sie powodzi ale żal Cie sciska jak po dwóch kierunkach ,na ponoc elitarnym polskim uniwersytecie człowiek zarabia 2k,a 22/23-letnie chłopaki po budowlance podjezdzaja nowymi A6...

smirk

Strona 2 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, rymoholik, betowiec, Sensei, latajaca_holenderka, forty, Lukasz111, $-man, alfa, burbon, aker), 2,920 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,563
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1