Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8
#5379820 02/06/2012 01:26
Dołączył: Mar 2011
Posty: 9,829
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: Mar 2011
Posty: 9,829
Szukalem ale nie znalazlem takiego tematu.

Chciałbym gdzies wyjechac do roboty za granice na wakacje, ale kompletnie nie wiem gdzie szukac. Czy przez jakieś agencje czy z ogłoszeń. Ktoś był i pomoże lub poleci coś?

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
1 raz tylko i wyłacznie przez znaną i polecaną agencje, pomogą Ci we wszystkim z mieszkaniem, papierami a sam zobaczysz jak to jest i na co trzeba być przygotowanym na wyjazd na własną ręke... fakt tracisz jakieś 1/3 zarobku na tym ale masz pefke 1.01
a jak już masz konto z paroma 0 to wal na ślepo poprzez ogłoszenie jeżeli będzie kicha na miejscu nie spodają Ci sie np. mordy w pracy to mówisz do widzenia, zwiedzasz miejscowość, urząd pracy a jak nic to wracasz i szukasz dalej... zazwyczaj opłaca się tak w życiu nie zostawać przy tym co sie ma na siłe a szukać najlepszego... tak bylo w moim przypadku wink

Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
A pracę bez papierów 'na czarno' można jakoś złapać?

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Można - w Skandynawii można.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 543
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 543
Szukam czegoś pewnego bo oszustów nie brakuje a znowu agencje pracy (które często również oszukują) zdzierają konkretny procent dla siebie. Jako że nie ma nic za darmo w dzisiejszym świecie jestem w stanie za pomoc oddać z 1 wypłaty np. dniówkę.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
Originally Posted by nOcnY
Można - w Skandynawii można.

z tylu państw gdzie Polacy zarabiają na czarno (Holandia, Niemcy, Belgia, UK) akurat wybrałeś Skandynawie ? grin ciezko mi w to uwierzyć przynajmniej jeżeli chodzi o Norwegie... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz wink plus pozwolenie na pobyt po ograniczonym czasie co i to ma się zmenić bo mase cyganów w Oslo, byłem na holideyu w Oslo 2 meichy temu o qurwa! na kazdym skrzyzowanium, albo co 5 m na 1 ulicy co najgorsze co chwile ktoś im wrzuca do puszek :/ no ale i to ma się zmienić niedługo piwo no i chyba że masz tu na myśli zrywanie truskawek w Szwecji to na pewno tongue

Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719
Originally Posted by Haz$
Originally Posted by nOcnY
Można - w Skandynawii można.

z tylu państw gdzie Polacy zarabiają na czarno (Holandia, Niemcy, Belgia, UK) akurat wybrałeś Skandynawie ? grin ciezko mi w to uwierzyć przynajmniej jeżeli chodzi o Norwegie... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz wink plus pozwolenie na pobyt po ograniczonym czasie co i to ma się zmenić bo mase cyganów w Oslo, byłem na holideyu w Oslo 2 meichy temu o qurwa! na kazdym skrzyzowanium, albo co 5 m na 1 ulicy co najgorsze co chwile ktoś im wrzuca do puszek :/ no ale i to ma się zmienić niedługo piwo no i chyba że masz tu na myśli zrywanie truskawek w Szwecji to na pewno tongue

Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile

Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
Originally Posted by Sphinx
A pracę bez papierów 'na czarno' można jakoś złapać?

jasne że tak ale najlepiej po znajomości wink jak nie to albo nie dostaniesz $ albo nawet złapią Cię pechowo na granicy z $ (fakt są na poczcie w UK wysylanie $ na PL konto ale ch wie czy to oplacalne) a po 2 po co jak wakacyjne zarobki z podatku w bardzo duzym stopniu są zwracane

pare lat temu przeszukiwałem wszystkie agencje w PL jest ich mase, dużo też w których robią problemy... wsadzają po kilku do pokoi itp. ale jest też sporo porządnych wystarczy wpisać w google nazwe firmy i opinie itp. wink

z zarobków, uprzejmości ludzi nic nie pobije na pewno Norwegii
ale cięzko o pracę bez języka... tak to sezonowo Holandia i UK

Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
Originally Posted by sieyahh
Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile

z puszek na rogach czy jak? grin

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Originally Posted by sieyahh
Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile

To ja chyba się tam wyprowadzam :-D

Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719
Originally Posted by Haz$
Originally Posted by sieyahh
Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile

z puszek na rogach czy jak? grin

Żartujesz? To jest przy uczciwej pracy przeciętne zarobki na warunki Norweskie. Moi znajomi pracują co rok na szklarniach z tulipanami po 3 miesiące uczciwej pracy i przyjeżdżają z takim kapitałem od Polski. Zapierdol bo 10 godzin dziennie z jednym dniem wolnym w tygodniu. Mieszkasz na wioska w Dramenn (tam gdzie chyba są sprtinty Justyny Kowalczyk) w kontenerach pracowniczych (spoko warunki) a za oknem masz wielką szklarnie i do pracy masz 10 sekund drogi. Trochę to odmóżdżające ale jeśli 3 miesiące popracujesz to potem student np sobie cały rok pożyje. Zarabia się około 36 zł za godzinę (ok 70 koron norweskich). Co prawda trzeba z Polski zabrać prowiant jak najwięcej żarcia bo ceny są kosmiczne. Za 0.5 litra wódki zapłacisz 150 zł a za kg mięsa 100 zł na Polskie. Czyli trzeba oszczędzać. Jeśli ktoś będzie zainteresowany podam namiary jak taką pracę ogarnąć.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 1,022
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 1,022
Ja mogę dać namiary na agencję w Wielkiej Brytanii gdzie długo pracowałem w magazynie Sainsbury`s jeżdząc wózkami jezdniowymi (kurs na miejscu za darmo) albo paleciakami. Powiem do kogo się na miejscu zwrócić, można powołać się na mnie. Mam tam sporo znajomych. Płacą 6,70/h po godz. 18 7,70/h. Praca w Sherburn in Elmet (okolice Leeds). Język to średnio trzeba znać, bardziej może rosyjski laugh (sporo Litwinów i Łotyszy).

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
6,70 /h?

Panie, to jak niewolnik robisz.

Dołączył: Nov 2010
Posty: 134
member
member
Dołączył: Nov 2010
Posty: 134
Originally Posted by Haz$
... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz wink
Byleby się nie smucić, bo na tym punkcie mają Norwedzy fioła laugh

Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
O
oli Offline
sottocapo
sottocapo
O Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
Originally Posted by Gaske
6,70 /h?

Panie, to jak niewolnik robisz.

od kiedy się w Anglii w ZŁ zarabia ? grin

Dołączył: Feb 2004
Posty: 1,022
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 1,022
Originally Posted by Gaske
6,70 /h?

Panie, to jak niewolnik robisz.

W Wielkiej Brytanii walutą obowiązującą jest funt brytyjski

Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
yyyyyy, a może ktoś wie jak wygląda praca na koleji za granicą?

ustawiacz smile

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Originally Posted by Haz$
Originally Posted by nOcnY
Można - w Skandynawii można.

z tylu państw gdzie Polacy zarabiają na czarno (Holandia, Niemcy, Belgia, UK) akurat wybrałeś Skandynawie ? grin ciezko mi w to uwierzyć przynajmniej jeżeli chodzi o Norwegie... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz wink plus pozwolenie na pobyt po ograniczonym czasie co i to ma się zmenić bo mase cyganów w Oslo, byłem na holideyu w Oslo 2 meichy temu o qurwa! na kazdym skrzyzowanium, albo co 5 m na 1 ulicy co najgorsze co chwile ktoś im wrzuca do puszek :/ no ale i to ma się zmienić niedługo piwo no i chyba że masz tu na myśli zrywanie truskawek w Szwecji to na pewno tongue

Podczas studiów 3 lata z rzędu praktycznie całe wakacje siedziałem w Bergem. Truskawek nie zbierałem - malowałem sobie domki na świeżym powietrzu smile Przy mocnej dyscyplinie dało się zarobić ~ 600 zł dziennie smile Inna sprawa, że przyjeżdzaliśmy na gotowe - znajomy nagrywał nam pracę na cały pobyt. Często się zdarzało, że pracowaliśmy u ludzi, którzy udostępniali nam miejsce do spania więc koszty na miejscu szły w dół.

Do Oslo się nie pchałem zwłaszcza z relacji Kolegów i napisów na murach "Polskie gó.wno won z Norwegii"... Oslo stricte turystycznie zwiedzałem tongue

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Originally Posted by sieyahh
Originally Posted by Haz$
Originally Posted by sieyahh
Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile

z puszek na rogach czy jak? grin

Żartujesz? To jest przy uczciwej pracy przeciętne zarobki na warunki Norweskie. Moi znajomi pracują co rok na szklarniach z tulipanami po 3 miesiące uczciwej pracy i przyjeżdżają z takim kapitałem od Polski. Zapierdol bo 10 godzin dziennie z jednym dniem wolnym w tygodniu. Mieszkasz na wioska w Dramenn (tam gdzie chyba są sprtinty Justyny Kowalczyk) w kontenerach pracowniczych (spoko warunki) a za oknem masz wielką szklarnie i do pracy masz 10 sekund drogi. Trochę to odmóżdżające ale jeśli 3 miesiące popracujesz to potem student np sobie cały rok pożyje. Zarabia się około 36 zł za godzinę (ok 70 koron norweskich). Co prawda trzeba z Polski zabrać prowiant jak najwięcej żarcia bo ceny są kosmiczne. Za 0.5 litra wódki zapłacisz 150 zł a za kg mięsa 100 zł na Polskie. Czyli trzeba oszczędzać. Jeśli ktoś będzie zainteresowany podam namiary jak taką pracę ogarnąć.

Kolega był na tych farmach - w sumie nie pamiętam czy mówił, że był zadowolony.

My kasowaliśmy 100-130 nok/h.

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
jak się żyje cały rok w Norwegii?

Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (betowiec, aker, latajaca_holenderka, burbon, Sensei, alfa, rafal08, Lukasz111, $-man), 3,032 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,748
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1