|
|
Dołączył: Mar 2011
Posty: 9,829
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2011
Posty: 9,829 |
Szukalem ale nie znalazlem takiego tematu.
Chciałbym gdzies wyjechac do roboty za granice na wakacje, ale kompletnie nie wiem gdzie szukac. Czy przez jakieś agencje czy z ogłoszeń. Ktoś był i pomoże lub poleci coś?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
$
|
|
$
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195 |
1 raz tylko i wyłacznie przez znaną i polecaną agencje, pomogą Ci we wszystkim z mieszkaniem, papierami a sam zobaczysz jak to jest i na co trzeba być przygotowanym na wyjazd na własną ręke... fakt tracisz jakieś 1/3 zarobku na tym ale masz pefke 1.01 a jak już masz konto z paroma 0 to wal na ślepo poprzez ogłoszenie jeżeli będzie kicha na miejscu nie spodają Ci sie np. mordy w pracy to mówisz do widzenia, zwiedzasz miejscowość, urząd pracy a jak nic to wracasz i szukasz dalej... zazwyczaj opłaca się tak w życiu nie zostawać przy tym co sie ma na siłe a szukać najlepszego... tak bylo w moim przypadku 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
|
|
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781 |
A pracę bez papierów 'na czarno' można jakoś złapać?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Można - w Skandynawii można.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 543
addict
|
|
addict
Dołączył: Nov 2003
Posty: 543 |
Szukam czegoś pewnego bo oszustów nie brakuje a znowu agencje pracy (które często również oszukują) zdzierają konkretny procent dla siebie. Jako że nie ma nic za darmo w dzisiejszym świecie jestem w stanie za pomoc oddać z 1 wypłaty np. dniówkę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
$
|
|
$
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195 |
Można - w Skandynawii można. z tylu państw gdzie Polacy zarabiają na czarno (Holandia, Niemcy, Belgia, UK) akurat wybrałeś Skandynawie ?  ciezko mi w to uwierzyć przynajmniej jeżeli chodzi o Norwegie... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz  plus pozwolenie na pobyt po ograniczonym czasie co i to ma się zmenić bo mase cyganów w Oslo, byłem na holideyu w Oslo 2 meichy temu o qurwa! na kazdym skrzyzowanium, albo co 5 m na 1 ulicy co najgorsze co chwile ktoś im wrzuca do puszek :/ no ale i to ma się zmienić niedługo  no i chyba że masz tu na myśli zrywanie truskawek w Szwecji to na pewno 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719 |
Można - w Skandynawii można. z tylu państw gdzie Polacy zarabiają na czarno (Holandia, Niemcy, Belgia, UK) akurat wybrałeś Skandynawie ?  ciezko mi w to uwierzyć przynajmniej jeżeli chodzi o Norwegie... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz  plus pozwolenie na pobyt po ograniczonym czasie co i to ma się zmenić bo mase cyganów w Oslo, byłem na holideyu w Oslo 2 meichy temu o qurwa! na kazdym skrzyzowanium, albo co 5 m na 1 ulicy co najgorsze co chwile ktoś im wrzuca do puszek :/ no ale i to ma się zmienić niedługo  no i chyba że masz tu na myśli zrywanie truskawek w Szwecji to na pewno  Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
$
|
|
$
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195 |
A pracę bez papierów 'na czarno' można jakoś złapać? jasne że tak ale najlepiej po znajomości  jak nie to albo nie dostaniesz $ albo nawet złapią Cię pechowo na granicy z $ (fakt są na poczcie w UK wysylanie $ na PL konto ale ch wie czy to oplacalne) a po 2 po co jak wakacyjne zarobki z podatku w bardzo duzym stopniu są zwracane pare lat temu przeszukiwałem wszystkie agencje w PL jest ich mase, dużo też w których robią problemy... wsadzają po kilku do pokoi itp. ale jest też sporo porządnych wystarczy wpisać w google nazwe firmy i opinie itp.  z zarobków, uprzejmości ludzi nic nie pobije na pewno Norwegii ale cięzko o pracę bez języka... tak to sezonowo Holandia i UK
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
$
|
|
$
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195 |
Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować  z puszek na rogach czy jak? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować  To ja chyba się tam wyprowadzam :-D
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2009
Posty: 2,719 |
Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować  z puszek na rogach czy jak?  Żartujesz? To jest przy uczciwej pracy przeciętne zarobki na warunki Norweskie. Moi znajomi pracują co rok na szklarniach z tulipanami po 3 miesiące uczciwej pracy i przyjeżdżają z takim kapitałem od Polski. Zapierdol bo 10 godzin dziennie z jednym dniem wolnym w tygodniu. Mieszkasz na wioska w Dramenn (tam gdzie chyba są sprtinty Justyny Kowalczyk) w kontenerach pracowniczych (spoko warunki) a za oknem masz wielką szklarnie i do pracy masz 10 sekund drogi. Trochę to odmóżdżające ale jeśli 3 miesiące popracujesz to potem student np sobie cały rok pożyje. Zarabia się około 36 zł za godzinę (ok 70 koron norweskich). Co prawda trzeba z Polski zabrać prowiant jak najwięcej żarcia bo ceny są kosmiczne. Za 0.5 litra wódki zapłacisz 150 zł a za kg mięsa 100 zł na Polskie. Czyli trzeba oszczędzać. Jeśli ktoś będzie zainteresowany podam namiary jak taką pracę ogarnąć.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 1,022
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2004
Posty: 1,022 |
Ja mogę dać namiary na agencję w Wielkiej Brytanii gdzie długo pracowałem w magazynie Sainsbury`s jeżdząc wózkami jezdniowymi (kurs na miejscu za darmo) albo paleciakami. Powiem do kogo się na miejscu zwrócić, można powołać się na mnie. Mam tam sporo znajomych. Płacą 6,70/h po godz. 18 7,70/h. Praca w Sherburn in Elmet (okolice Leeds). Język to średnio trzeba znać, bardziej może rosyjski  (sporo Litwinów i Łotyszy).
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
6,70 zł/h?
Panie, to jak niewolnik robisz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2010
Posty: 134
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2010
Posty: 134 |
... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz  Byleby się nie smucić, bo na tym punkcie mają Norwedzy fioła 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
sottocapo
|
|
sottocapo
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765 |
6,70 zł/h?
Panie, to jak niewolnik robisz. od kiedy się w Anglii w ZŁ zarabia ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 1,022
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2004
Posty: 1,022 |
6,70 zł/h?
Panie, to jak niewolnik robisz. W Wielkiej Brytanii walutą obowiązującą jest funt brytyjski
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804 |
yyyyyy, a może ktoś wie jak wygląda praca na koleji za granicą? ustawiacz 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Można - w Skandynawii można. z tylu państw gdzie Polacy zarabiają na czarno (Holandia, Niemcy, Belgia, UK) akurat wybrałeś Skandynawie ?  ciezko mi w to uwierzyć przynajmniej jeżeli chodzi o Norwegie... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz  plus pozwolenie na pobyt po ograniczonym czasie co i to ma się zmenić bo mase cyganów w Oslo, byłem na holideyu w Oslo 2 meichy temu o qurwa! na kazdym skrzyzowanium, albo co 5 m na 1 ulicy co najgorsze co chwile ktoś im wrzuca do puszek :/ no ale i to ma się zmienić niedługo  no i chyba że masz tu na myśli zrywanie truskawek w Szwecji to na pewno  Podczas studiów 3 lata z rzędu praktycznie całe wakacje siedziałem w Bergem. Truskawek nie zbierałem - malowałem sobie domki na świeżym powietrzu  Przy mocnej dyscyplinie dało się zarobić ~ 600 zł dziennie  Inna sprawa, że przyjeżdzaliśmy na gotowe - znajomy nagrywał nam pracę na cały pobyt. Często się zdarzało, że pracowaliśmy u ludzi, którzy udostępniali nam miejsce do spania więc koszty na miejscu szły w dół. Do Oslo się nie pchałem zwłaszcza z relacji Kolegów i napisów na murach "Polskie gó.wno won z Norwegii"... Oslo stricte turystycznie zwiedzałem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować  z puszek na rogach czy jak?  Żartujesz? To jest przy uczciwej pracy przeciętne zarobki na warunki Norweskie. Moi znajomi pracują co rok na szklarniach z tulipanami po 3 miesiące uczciwej pracy i przyjeżdżają z takim kapitałem od Polski. Zapierdol bo 10 godzin dziennie z jednym dniem wolnym w tygodniu. Mieszkasz na wioska w Dramenn (tam gdzie chyba są sprtinty Justyny Kowalczyk) w kontenerach pracowniczych (spoko warunki) a za oknem masz wielką szklarnie i do pracy masz 10 sekund drogi. Trochę to odmóżdżające ale jeśli 3 miesiące popracujesz to potem student np sobie cały rok pożyje. Zarabia się około 36 zł za godzinę (ok 70 koron norweskich). Co prawda trzeba z Polski zabrać prowiant jak najwięcej żarcia bo ceny są kosmiczne. Za 0.5 litra wódki zapłacisz 150 zł a za kg mięsa 100 zł na Polskie. Czyli trzeba oszczędzać. Jeśli ktoś będzie zainteresowany podam namiary jak taką pracę ogarnąć. Kolega był na tych farmach - w sumie nie pamiętam czy mówił, że był zadowolony. My kasowaliśmy 100-130 nok/h.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
jak się żyje cały rok w Norwegii?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|