Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Po pierwsze przelicz te 30 000 ile to w duńskich warunkach jest.

Po drugie, co to za życie, żyjesz w cyklu 5 dni + 2 dni lub 12 dni + 2 dni. Większość czasu mieszkasz w hotelach robotniczych typu bida z nyndzą, a w weekend co jakiś czas może pokazać, że w domu stoi nowe A6...

Bonus: Unibet
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
nie sprowadzajcie tego tematu do nudnych przepychanek.
każdy chociaż w teorii ma wybór, i w teorii jest panem swego losu.
do odważnych świat należy.

Dołączył: Mar 2009
Posty: 1,540
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2009
Posty: 1,540
Zacznijmy od tego dla kogo ile to jest dużo a dla kogo ile to mało, ja bym był zadowolony gdybym gdzieś za granicą odkładał do ręki 5 tys zł miesięcznie + żył na poziomie.Nie mam jakiś wymagań, ale to jest tak, zawsze jest za mało, i chcesz więcej.

Dołączył: Aug 2009
Posty: 19,625
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2009
Posty: 19,625
Originally Posted by Llama
nie sprowadzajcie tego tematu do nudnych przepychanek.
każdy chociaż w teorii ma wybór, i w teorii jest panem swego losu.
do odważnych świat należy.

Zgadzam sie i absolutnie nie mam zamiaru robic "przepychanek" tym bardziej ze nie mowie o sobie,wiec celu w tym nie mam.

Originally Posted by nOcnY
Po pierwsze przelicz te 30 000 ile to w duńskich warunkach jest.

Po drugie, co to za życie, żyjesz w cyklu 5 dni + 2 dni lub 12 dni + 2 dni. Większość czasu mieszkasz w hotelach robotniczych typu bida z nyndzą, a w weekend co jakiś czas może pokazać, że w domu stoi nowe A6...


Nie zyłem tam,wiec dokladnie cen nie znam,za to byłem ich odwiedzic.
Żyją normalnie z kobietami,w ładnym wynajetym mieszkaniu.
Nie wiem na ile dobrze 30 tys pln zarobku to zacna kwota w Danii,natomiast wiem ze odkladaja po ok 10 tysiecy(zł)miesiecznie.

Ja nie odkladam nic ,a za mieszkanie płace polowe swojej pensji (własne ,nie wynajem)

Nie wiem po co na siłe szukac problemu,po cichu im po prostu troche zazdroszcze.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Nie szukam problemu - dobre podejście mają jeżeli tak zorganizowali sobie życie.

Ja znam innych, co żyją jak menele, chleją na umór w tych bida-hostelach i co jakiś czas zjeżdzają do "rodziny" z wypłatą... lub z tym co zostanie.

Dołączył: Aug 2009
Posty: 19,625
T
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
T Offline
Dołączył: Aug 2009
Posty: 19,625
Originally Posted by nOcnY
Nie szukam problemu - dobre podejście mają jeżeli tak zorganizowali sobie życie.

Ja znam innych, co żyją jak menele, chleją na umór w tych bida-hostelach i co jakiś czas zjeżdzają do "rodziny" z wypłatą... lub z tym co zostanie.


Rozumiem Cie i dokładnie wiem o czym mowisz.
Od kiedy skonczylem 18 lat,pracuje na siebie i widzialem swoje.

Byłem w Niemczech,Anglii,Austrii i Holandii - w tym ostatnim patologia siega granic,kołchoz pracy,wegetacja i alkoholizm.

W Anglii zarabialem najlepiej,byłem trzy lata.
Na godziwych warunkach,dobrej pracy i duzym szacunku (prawa pracownika itp)
Austria,Wieden - dla mnie najlepsze miejsce do życia(biorac pod uwage emigracje) dla młodego człowieka,niestety zarobki średnie jak na UE.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Ja liznąłem tylko wakacyjnych wyjazdów. W chwili obecnej nie mam źle.

Co do życia na emigracji to myślę, że Haz potwierdzi ale Norge to jest miejsca do życia - pamiętam, że byłem w stanie zarobić przez tydzień czy dwa tygodniowy kurs windserfingu w Australii (z przelotami i wyżywieniem...) lecąc z norweskim biurem podróży.

Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
si si smile chociaż ja i tak chce się dorobić i domek na Kanarach nad morzem albo w Tajlandii grając już tylko w pokera (Tajlandia chyba out bo te tsunami i ch wie co jeszcze tam tongue ) jak będe spadał to dam info o moim miejscu tutaj grin

Dołączył: May 2012
Posty: 64
H
journeyman
journeyman
H Offline
Dołączył: May 2012
Posty: 64
Originally Posted by Haz$
si si smile chociaż ja i tak chce się dorobić i domek na Kanarach nad morzem albo w Tajlandii grając już tylko w pokera (Tajlandia chyba out bo te tsunami i ch wie co jeszcze tam tongue ) jak będe spadał to dam info o moim miejscu tutaj grin

Polecam Gran Canarię - myślałem,że cenowo to kosmos...a to wcale nie taki kosmos. Życie codzienne nie kosztuje wcale tak drogo jakby mogło się wydawać, podobnie z ziemią. Jedynie koszty materiałów budowlanych z wiadomych względów są sporo droższe niż w Polsce, ale biorąc pod uwagę klimat, nie buduje się tam aż tak solidnych domów jak w Polsce. Benzyna taniej, drogi dobre - żyć nie umierać tongue

Dołączył: Jan 2009
Posty: 39,683
M
Krecik
Krecik
M Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 39,683
Originally Posted by Golffour
Originally Posted by młody gniewny
W Niemczech możesz pracować 4 miesiące bez żadnych papierów, Niemcy tak chętnie zatrudniają zwłaszcza w okresie letnim. 1500 euro + zakwaterowanie można spokojnie znaleźć w branżach hotelarsko-gastronomicznych.

Podobno w Danii też dobrze płacą.
hahaha niezle sie usmialem crazy
ciekawe kto Tobie takie bajki opowiada...
to jest po prostu praca na czarno!!
A te 1500 Euro to chyba za 70h tygodniowo...
Ostatnio w niemieckiej TV pokazywali reportaz (ukryta kamera) ze w GLS
kurierzy zarabiaja 3,50&#8364;/h...
Nawet padlo haslo zeby zatrudniac brygady pracownikow z Polski (po 4-5 osob w brygadzie) bo oni sie godza spac po 5 dni w tych busach/blaszakach a na weekend wracaja jednym do PL... smirk

sam jesteś na czarno. "Każdy pełnoletni obywatel Unii przez 4 miesiące może legalnie pracować w Niemczech." i o tym informuje niemiecki urząd pracy.

A zarobki jak najbardziej są możliwe. Rzecz jasna w Bawarii w takich miejscowościach jak Bad Tolz czy Rottach Egern.

Warunki tych domów komunalnych są również bardzo dobre. Jak nie potraficie sobie załatwić pracy na dobrych warunkach to już miejscie pretensje do samych siebie.

Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Originally Posted by Haz$
si si smile chociaż ja i tak chce się dorobić i domek na Kanarach nad morzem albo w Tajlandii grając już tylko w pokera (Tajlandia chyba out bo te tsunami i ch wie co jeszcze tam tongue ) jak będe spadał to dam info o moim miejscu tutaj grin

A z ciekawości w jakiej branży pracujesz?

Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
Originally Posted by Hank Chinaski
Originally Posted by Haz$
si si smile chociaż ja i tak chce się dorobić i domek na Kanarach nad morzem albo w Tajlandii grając już tylko w pokera (Tajlandia chyba out bo te tsunami i ch wie co jeszcze tam tongue ) jak będe spadał to dam info o moim miejscu tutaj grin

Polecam Gran Canarię - myślałem,że cenowo to kosmos...a to wcale nie taki kosmos. Życie codzienne nie kosztuje wcale tak drogo jakby mogło się wydawać, podobnie z ziemią. Jedynie koszty materiałów budowlanych z wiadomych względów są sporo droższe niż w Polsce, ale biorąc pod uwagę klimat, nie buduje się tam aż tak solidnych domów jak w Polsce. Benzyna taniej, drogi dobre - żyć nie umierać tongue

tak miałem na myśli Gran Canaire byłem tam 5 miechów temu i raz zajechałem w centrum w jakąs ślepą uliczke na wzgórzu a tam 2 domy za jedyne 80 tyś euro z widokiem takim na morze i wszystko że kosmos! smile niedługo jade obok na Teneryfy i chcę obadać jak tam jest czy lepiej...

nOcnY od 2 lat tutaj na łososiu operowanie pakingu procesowego... (duże plusy bo w ch bonusów, właśnie niedawno 50 tyś kr holideya fri wpadło, wszystko na prawde miodzio praca system (np. zaczynasz prace z 30 minutową przerwą i po 90 minutach 30 minut przerwy i tak samo co 90 minut masz 30 minut) obecnie próbuje zebrać siły i nauczyć sie norweskiego perfekto i znalezc coś nowego tak więc jak co moge dac cynk smile

Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
H
$
$
H Offline
Dołączył: Dec 2002
Posty: 15,195
poprzednio pracowałem w UK w Long Sutton w Premier Foods, operowałem maszyny do produckji groszku... tak samo system miodzio, praca polegała na siedzeniu i jak Ci zawyje na monitorze ze ful zbiornik mają na lini to wyłączasz zbiornik chodzisz nadzorujesz jak pracują agenciaki ;p płatne było 11f/h (400f ponad co tydzien, bez overa praca 8h w tym 2,5h przerwy) ale po 8 miechach miałem dość UK i zasranych angoli i wyjechałem do Norwegii smile tak więc polecam znalezc na necie maile do Premiera i wysyłać tam swoje CV z perfekto angielskim i zamiarem długoletnim tylko dla nich sie liczą wink 2 znajomych tam zostało, sprowadzili rodzine i żyją smile to jest fabryka bardzo wielka z roznymi sektorami mają w ch mozę tysiać pracowników, działa 24h na 24h 3 zmiany good luck

Dołączył: Jun 2012
Posty: 9
L
stranger
stranger
L Offline
Dołączył: Jun 2012
Posty: 9
Jestem zainteresowany pracą sezonową, jeśli ktoś ma coś pewnego to proszę o kontakt

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Poleci ktoś jakiś sposób jak zacząć się rozglądać za czymś w Anglii na wakacje? Jakiś pośredników sprawdzonych, stronę z ogłoszeniami?

smile

Dołączył: Dec 2012
Posty: 1
B
stranger
stranger
B Offline
Dołączył: Dec 2012
Posty: 1
Praca w Norwegii i innych krajach skandynawskich jest najbardziej opłacalna teraz..

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Originally Posted by b4ZDVb
Praca w Norwegii i innych krajach skandynawskich jest najbardziej opłacalna teraz..

Cos o tym wiem cool Kurs korony mega.

Dołączył: May 2004
Posty: 3,351
Comfortably Numb
Comfortably Numb
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351
Originally Posted by Kylo
Originally Posted by b4ZDVb
Praca w Norwegii i innych krajach skandynawskich jest najbardziej opłacalna teraz..

Cos o tym wiem cool Kurs korony mega.
Kylo, jak u Ciebie było ze znajomością języka norweskiego PRZED wyjazdem? Ogarniałeś podstawy, znałeś bardzo dobrze, czy w ogóle ni w ząb? smile

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Originally Posted by igorynka
Originally Posted by Kylo
Originally Posted by b4ZDVb
Praca w Norwegii i innych krajach skandynawskich jest najbardziej opłacalna teraz..

Cos o tym wiem cool Kurs korony mega.
Kylo, jak u Ciebie było ze znajomością języka norweskiego PRZED wyjazdem? Ogarniałeś podstawy, znałeś bardzo dobrze, czy w ogóle ni w ząb? smile

Po norwesku znam doslownie pare zdan smile Ale przymierzam sie do kursu po nowym roku.
Angielski jest podstawa(nawet babki klozetowe znaja).
Oczywiscie norweski spory atut inaczej do Ciebie podchodza. Latwiej znalezc mieszkanie, prace. Znam przypadki, gdzie angielski nie wystarczyl.(I nie mowa o pracy w banku czy ogolnie z klientami, po prostu WYMOG)

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Az poszukalem na mapie &#197;lesund.
Ulala jaka branza?

Strona 3 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Sensei, betowiec, burbon, Lukasz111, aker), 2,776 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,868
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1