Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 16 1 2 3 15 16
#5422625 25/06/2012 15:25
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733

Bonus: Unibet
Dołączył: May 2005
Posty: 5,199
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 5,199
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/rzeszow/news/52-osoby-zatrzymane-ws-hazardu-internetowego,1814291,229

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Originally Posted by chim123
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/rzeszow/news/52-osoby-zatrzymane-ws-hazardu-internetowego,1814291,229

/Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz naruszenia ustawy karno-skarbowej/

Za odniesienie do "hazardu internetowego", to ja bym raczej zatrzymał redaktora polski lokalnej. Na obserwację.

Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Panowie ruszylo sie cos w sprawie bukmacherki na terenie Unii Europejskiej ? Czy caly czas bez zmian ?

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by simons1986
Panowie ruszylo sie cos w sprawie bukmacherki na terenie Unii Europejskiej ? Czy caly czas bez zmian ?

na razie jak u Smudy tongue

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
LOL. grin

Oni teraz mają inne rzeczy na głowie, najpierw muszą zrobić porządek z nierobami.

Jak tam ostatnie zmiany w Hiszpanii? Na jakich zasadach branża tam teraz operuje?

Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
"Najwyższa Izba Kontroli (NIK) skontrolowała ostatnio Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych, który został powołany do życia w 2009 roku po wybuchu afery hazardowej. Okazało się, że z 22,3 miliona złotych, jakie fundusz miał do wydania na cel leczenia uzależnionych od hazardu osób, przeznaczonych zostało zaledwie 0,4% z tej kwoty, czyli 89 000 zł."

weszlo

Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997

Źródło mówi wszystko. Pewnie czytelnik im list na ten temat podesłał

Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Na razie to UE musi coś zrobić, żeby w ogóle istnieć. Wygląda na to, że padnie, ja ZSRR. Dodruk pustego pieniądza i parlament europejski to wybuchowa mieszanka.

UE jest socjalizmem, padnie, wystarczy tylko poczekać. Trzeba kupować złoto i dolary piwo

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Akurat UE przetrwa wszystkich, do dziś jest to największa gospodarka świata, wyprzedzająca nawet USA czy Chiny.

Do tego jesteśmy największym partnerem handlowym Chin.

To nie UE jest socjalizmem tylko taki ustrój generalnie panuje w państwach zachodnich, taki sobie wybrały. Socjalny. W niektórych przypadkach nawet dosyć skrajny (Skandynawia).

W Dolara można inwestować gdyż jest to waluta, która w razie tupnięcia na świecie jest jeszcze uważana za bezpieczną (jak CHF). Ale ogólnie to ziemia jest najlepszą inwestycją na przyszłość.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Rok nie wyrok.
Nowelka ma dziś urodziny smile

Na razie wygląda na spokojne dziecko.
I oby, w najgorszym razie, tak zostało smile

A już 19 lipca ogłoszenie orzeczenia w Luksemburgu w sprawie automatów o niskich wygranych.
W skrócie i w uproszczony sposób mówiąc, chodzi tam o to, czy potrzebna była notyfikacja KE, której nie było.
Jak podważyliby ustawę z 2009, to tym samym jej nowelizację też.

Rozstrzygnięcie powinno się pojawić na tej stronie:

http://curia.europa.eu/juris/fiche.jsf?id=C%3B213%3B11%3BRP%3B1%3BP%3B1%3BC2011%2F0213%2FP&pro=&lgrec=pl&nat=&oqp=&dates=&lg=&language=pl&jur=C%2CT%2CF&cit=none%252CC%252CCJ%252CR%252C2008E%252C%252C%252C%252C%252C%252C%252C%252C%252C%252Ctrue%252Cfalse%252Cfalse&num=c-213%252F11&td=ALL&pcs=O&avg=&mat=or&jge=&for=&cid=2821246


Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Jun 2011
Posty: 1,708
Wczoraj przegladalem neta i trafilem na ta informacje:

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Koniec-telefonow-na-karte-Sluzby-klada-lape-na-prepaidach,wid,14749751,wiadomosc.html?ticaid=1ed0b

Na dzien dzisiejszy do bukow loguje sie z niezarejestrowanych kart SIM tak dla mojego bezpieczenstwa, sluzby chca zakazu sprzedazy kart SIM bez rejestracji, co dalej ?

Dołączył: Jul 2012
Posty: 801
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Jul 2012
Posty: 801
mam pytanie tylko prosze o mozliwe realne odpowiedzi
warto wchodzic w netowa fortune?

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,459
Likes: 11
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,459
Likes: 11

Dołączył: Jul 2012
Posty: 801
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Jul 2012
Posty: 801
Originally Posted by rafal08
czytalem ale tam opinie sa z roznych okresow w ostatnim czasie moglo sie cos zmienic chodzi mi bardziej o biezacy okres tongue

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf;jsessionid=9ea7d0f130d58f9ee5461d4c426a8091fae78dc38cb2.e34KaxiLc3eQc40LaxqMbN4Oa3ePe0?text=&docid=125226&pageIndex=0&doclang=PL&mode=lst&dir=&occ=first&part=1&cid=14497


Z powyższych względów Trybunał (trzecia izba) orzeka, co następuje:

Artykuł 1 pkt 11 dyrektywy 98/34/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 czerwca 1998 r. ustanawiającej procedurę udzielania informacji w dziedzinie norm i przepisów technicznych oraz zasady dotyczące usług społeczeństwa informacyjnego, ostatnio zmienionej dyrektywą Rady 2006/96/WE z dnia 20 listopada 2006 r., należy interpretować w ten sposób, że przepisy krajowe tego rodzaju jak przepisy ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, które mogą powodować ograniczenie, a nawet stopniowe uniemożliwienie prowadzenia gier na automatach o niskich wygranych poza kasynami i salonami gry, stanowią potencjalnie „przepisy techniczne” w rozumieniu tego przepisu, w związku z czym ich projekt powinien zostać przekazany Komisji zgodnie z art. 8 ust. 1 akapit pierwszy wskazanej dyrektywy, w wypadku ustalenia, iż przepisy te wprowadzają warunki mogące mieć istotny wpływ na właściwości lub sprzedaż produktów. Dokonanie tego ustalenia należy do sądu krajowego.


a jednak tak jak mówiłem od samego początku cała ustawa hazardowa wymagała notyfikacji co potwierdził wreszcie ETS grin

ps. i co Panie Sosna cool


Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Ciekawe jaki będzie dalszy ciąg
wcześniej wg prawników po takim orzeczeniu powinna znów obowiązywać stara ustawa do czasu notyfikacji.

Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,725
Likes: 5
1
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
1 Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,725
Likes: 5
Ustawa hazardowa niezgodna z prawem UE

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał ustawę hazardową za niezgodną z prawem unijnym. Jak podała TVP Info, według ekspertów szykują się miliardowe odszkodowania.
http://fakty.interia.pl/raport/afera-hazardowa/news/ustawa-hazardowa-niezgodna-z-prawem-ue,1823752

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by 11kera11
Ustawa hazardowa niezgodna z prawem UE

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał ustawę hazardową za niezgodną z prawem unijnym. Jak podała TVP Info, według ekspertów szykują się miliardowe odszkodowania.
http://fakty.interia.pl/raport/afera-hazardowa/news/ustawa-hazardowa-niezgodna-z-prawem-ue,1823752

to jest nieprawda i niepotrzebne wprowadzanie ludzi w błąd
Trybunał przecież nie rozpatrywał zgodności ustawy z prawem UE tylko czy tryb jej uchwalenia był zgodny z prawem UE a to kolosalna różnica
ten wyrok nie daje podstawy do mówienia iż ta ustawa jest niezgodna z prawem UE, o tym dowiemy się dopiero po notyfikacji całej ustawy.............aczkolwiek dalej twierdze, że faktycznie jest niezgodna czego dowodem jest taka sama ustawa w Grecji ale takiego wyroku jeszcze nie ma.

Strona 1 z 16 1 2 3 15 16

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
2 zarejestrowanych użytkowników (forty, rafal08), 2,788 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,831
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1