|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
a ciebie conradzie zapraszam w wolnej chwili na krakowską kalibrujemy robimy wszystko Na pewno odwiedzę.  I będę pewnie miał zlecenie pod koniec miesiąca, tylko najpierw muszę załatwić Sky+ HD...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Dr. Watson
|
|
Dr. Watson
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775 |
Zapraszam 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
I love mecz.pl
|
|
I love mecz.pl
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174 |
Zapraszam  Predzej w Biedronce bedzie mozna placic karta niz przekonasz Conrada do plazmy 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961 |
Coś temat ucichł więc mam pytanie... Co kupić ? LCD czy plazmę ? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Coś temat ucichł więc mam pytanie... Co kupić ? LCD czy plazmę ?  Najlepiej przejdź się do sklepu i porównaj, tak jak to zrobił Sabelius, ja oraz większość osób, którzy nie chcą kupować kota w worku. Tego najbardziej boją się plazmofanatycy, bo jak puścisz sobie w sklepie mecz na LEDzie i plazmie to pewnie tak jak 99% normalnych ludzi wybierzesz LEDa bo gołym okiem zauważysz, że jest po prostu lepszy. Jaki masz mniej więcej budżet, jaki rozmiar ekranu Cię interesuje?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748 |
W sklepie nie widać w ogóle różnic w przejściach tonalnych, nierównego podświetlenia, nie sposób ocenić kontrastu (nie mylić z jaskrawością obrazu), oczywiście lecą same spoty reklamowe albo krajobrazy. Nie włączą filmu bo by wyszło że obraz po powstawianiu klatek w LED (jedyna droga w nich do dobrej płynności i ostrości) ma karykaturalny ruch, tzw. "teatrzyk".
Jak nie chcesz kupować kota w worku to są prezentacje w domu, jedna firma z Olsztyna się tym zajmuje, nie są to duże pieniądze. W sklepie, z uwagi na oświetlenie i charakterystykę panelu najlepsza plazma wypadnie gorzej od najgorszego modelu LED, każdy specjalista AV to wie, każdy serwis/portal testujący TV to wie. W sklepie jednak nie dementują tego, korzystniej dla kieszeni sklepu jest nałapać jeleni na ten efekt.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
|
|
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060 |
uff, bo już się bałem, że to koniec [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
W sklepie nie widać w ogóle różnic... A nie mówiłem?  Plazmofanatycy najbardziej się boją tego, że ktoś porówna oba telewizory i wybierze LEDa z uwagi na ewidentnie lepszy obraz. Jak nie chcesz kupować kota w worku to są prezentacje w domu, jedna firma z Olsztyna się tym zajmuje, nie są to duże pieniądze. Ja testowałem plazmę (ponoć tę najlepszą, lol) w domowych warunkach. Jeszcze gorzej wypadła. Nigdy więcej nawet nie wezmę tego gówna pod uwagę. Stara technologia, słaby obraz, a prądu zżera że hej ho. Podsumowując: do dupy. W sklepie, z uwagi na oświetlenie i charakterystykę panelu najlepsza plazma wypadnie gorzej od najgorszego modelu LED Już oświetlenie nie pasuje, kolejne wymówki tak jak zwykle.  Teraz doszła nowa, "charakterystyka panelu" i już mamy przedwczesną obronę dlaczego ta biedna plazma tak kiepsko wypadnie...korzystniej dla kieszeni sklepu jest nałapać jeleni Jak na razie to jedyne ci co kupili plazmę bez porównania z LEDem dali się nabrać. Ty akurat nie jesteś jednym z nich bo sam miałeś plazmę to ją oddałeś i przeszedłeś na LEDa. Dobry wybór. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748 |
W sklepie nie widać w ogóle różnic... A nie mówiłem?  Plazmofanatycy najbardziej się boją tego, że ktoś porówna oba telewizory i wybierze LEDa z uwagi na ewidentnie lepszy obraz. nie przekręcaj... "W sklepie nie widać w ogóle różnic w przejściach tonalnych, nierównego podświetlenia, nie sposób ocenić kontrastu (nie mylić z jaskrawością obrazu)" Innymi słowy każdy LCD wygląda niemal tak samo. Każdy ma równiutkie podświetlenie, zajebiście świeci, zajebista czerń. Ja testowałem plazmę (ponoć tę najlepszą, lol) w domowych warunkach. Jeszcze gorzej wypadła. Nigdy więcej nawet nie wezmę tego gówna pod uwagę. Stara technologia, słaby obraz, a prądu zżera że hej ho. Podsumowując: do dupy. 1) Ty nie potrafisz dostrzec różnic w kontraście, nie widzisz problemów z podświetleniem, upłynniaczem ruchu, wszystko jest cacy, może czas do okulisty ? poważnie piszę bo skoro obraz z plazmy jest za ciemny... 2) jak zwykle żadnych konkretów nt obrazu - jest on słaby, do dupy... prawdziwa lawina konkretnych argumentów, przekonałeś mnie aa no i jeszcze prądu żre więcej, a Ty przecież po 10 latach od zakupu zamierzasz zacząć oszczędzać na tym interesie, wtedy droższy LED zacznie się zwracać, interes jak złoto Już oświetlenie nie pasuje, kolejne wymówki tak jak zwykle.  Teraz doszła nowa, "charakterystyka panelu" i już mamy przedwczesną obronę dlaczego ta biedna plazma tak kiepsko wypadnie...pisałem o tym kilka razy już wcześniej, widocznie masz kiepską pamięć na czym polega ten efekt - musisz się dokształcić, poznać trochę zagadnień technicznych, linki podawałem gdzieś wcześniej... wtedy pogadamy jak zaczniesz myśleć w innych kategoriach, a nie tylko "bo mi słabo daje po oczach"
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
możecie polecić jakąś dobrą plazmę?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748 |
możecie polecić jakąś dobrą plazmę? a co byś polecił, jakbym zapytał o jakiś dobry samochód osobowy ? milion możliwości
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
LW980S to jest full led, trochę gorszy od starszego LX9500 No właśnie staram się znaleźć dokładny odpowiednik tego 'LG Infinia 47LW5600' z amerykańskiego rynku, który też wypada znacznie lepiej od serii LW980 choć jest tańszy. Najgorsze jest to, że oni z tą numeracją strasznie mieszają między rynkami. Rozumiem, że jak w Europie jest 980 to na USA trzeba dać im "big number" i lepiej go nazwać 9800, ale tu widzę że nawet w Anglii bawią się z tymi modelami (chyba że jakieś nowe serie najpierw tam trafiły): http://www.lg.com/uk/led-tvsCzy któryś z nich to kryptomodel tego LW5600 czy LX9500? Jak chcesz LEDa z dobrą czernią i dobrych ruchem to zobacz na Sony 920 HX (929HX), to jest full led z ponad setką stref. Tutaj będziesz miał prawdziwą czerń 0,01 albo i całkowitą. Ten model jest bardzo udany, pewnie nawet najwyższy model w stajni tej firmy. Jest jeszcze Sharp 70" jeśli ktoś potrzebuje giganta, nie pamiętam modelu ale też robi furorę także po drugiej stronie oceanu i ma podświetlenie Full LED. P.S. Używa ktoś odtwarzacza bluray BD-ES6000E czy BD-ES5000E?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748 |
LW980S to jest full led, trochę gorszy od starszego LX9500 No właśnie staram się znaleźć dokładny odpowiednik tego 'LG Infinia 47LW5600' z amerykańskiego rynku, który też wypada znacznie lepiej od serii LW980 choć jest tańszy. Najgorsze jest to, że oni z tą numeracją strasznie mieszają między rynkami. Rozumiem, że jak w Europie jest 980 to na USA trzeba dać im "big number" i lepiej go nazwać 9800, ale tu widzę że nawet w Anglii bawią się z tymi modelami (chyba że jakieś nowe serie najpierw tam trafiły): http://www.lg.com/uk/led-tvsCzy któryś z nich to kryptomodel tego LW5600 czy LX9500? Nie wiem skąd masz informacje że LW5600 wypada lepiej od LW980. Chyba nie na podstawie tej jakby wzmianki prasowej (bo testem tego nie można nazwać). W żadnym wypadku nie jest lepszy. LW5600 to nie full led tylko krawędziowy led z 16 blokami wygaszania (a raczej tylko przygaszania) krawędziowego, bardzo nieprecyzyjnie to działa i tylko w specyficznych scenach. Tanie LG mają praktycznie tą samą jakość, różnią się wyposażeniem i procesorem ruchu (100, 200hz). LW980 ma prawie 100 stref całkowitego wygaszania, LX9500 to jest to samo tylko ma 216 stref. Upłynniacz chyba 400hz w obydwu (w LX9500 na pewno). LW9800 to odpowiednik LX9500, ma tyle samo stref co LX9500 (albo nawet ciut więcej, nie pamiętam dokładnie), w każdym bądź razie ponad 2x tyle co LW980. Tyle że LW9800 nie jest dostępny w Europie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415 |
Temat widzę grubo leci  , lepiej napisz Don kiedy nam wszczepią chipa pod skórę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Ten LM960V robi furorę w UK, ciekawe kiedy u nas zawita czy może jest pod innymi oznaczeniami? No i Samsungi seria 8000 cały czas wysoko stoją, nawet się nie spodziewałem że to taka dobra seria jest rok w rok, wcześniej nie interesując się tym sądziłem że to jakiś zwykły model a dopiero teraz widzę, że to "okręt flagowy" tej firmy...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
I love mecz.pl
|
|
I love mecz.pl
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174 |
Topic [ Linked Image] Under 25,5 GSM 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Po krótkim rozeznaniu w aktualnych modelach odtwarzaczy blu-ray można wyciągnąć następujące wnioski:
Jeśli chcesz wydać (około):
400 zł - Sony BDP-S380 600 zł - Panasonic DMP-BDT220 800 zł - Panasonic DMP-BDT320
Ma ktoś doświadczenie z tymi sztukami? Czy różnica między Panasoniciem 220 a 320 jest warta tych 200zł?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288 |
Eeeeee..... Nie lepiej dołozyć jeszcze troszkę i kupić sobie Playstation 3 ?? NIe dość, że niezły odtwarzacz BD to jeszcze w gierki można pograć
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Mam xboxa i stertę gier oczekujących na wolny czas, tak więc zdecydowanie poszukuję tylko stacjonarny odtwarzacz do BR/DVD aby oglądać na nim filmy/seriale.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|