Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 21 z 25 1 2 19 20 21 22 23 24 25
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Biczu
a ciebie conradzie zapraszam w wolnej chwili na krakowską
kalibrujemy robimy wszystko

Na pewno odwiedzę. toast I będę pewnie miał zlecenie pod koniec miesiąca, tylko najpierw muszę załatwić Sky+ HD...

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Zapraszam wink

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Originally Posted by Biczu
Zapraszam wink
Predzej w Biedronce bedzie mozna placic karta niz przekonasz Conrada do plazmy smile

Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2002
Posty: 2,961
Coś temat ucichł więc mam pytanie...

Co kupić ? LCD czy plazmę ?

wink

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Big_star
Coś temat ucichł więc mam pytanie...

Co kupić ? LCD czy plazmę ?

wink

Najlepiej przejdź się do sklepu i porównaj, tak jak to zrobił Sabelius, ja oraz większość osób, którzy nie chcą kupować kota w worku.

Tego najbardziej boją się plazmofanatycy, bo jak puścisz sobie w sklepie mecz na LEDzie i plazmie to pewnie tak jak 99% normalnych ludzi wybierzesz LEDa bo gołym okiem zauważysz, że jest po prostu lepszy.

Jaki masz mniej więcej budżet, jaki rozmiar ekranu Cię interesuje?

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
W sklepie nie widać w ogóle różnic w przejściach tonalnych, nierównego podświetlenia, nie sposób ocenić kontrastu (nie mylić z jaskrawością obrazu), oczywiście lecą same spoty reklamowe albo krajobrazy. Nie włączą filmu bo by wyszło że obraz po powstawianiu klatek w LED (jedyna droga w nich do dobrej płynności i ostrości) ma karykaturalny ruch, tzw. "teatrzyk".

Jak nie chcesz kupować kota w worku to są prezentacje w domu, jedna firma z Olsztyna się tym zajmuje, nie są to duże pieniądze.
W sklepie, z uwagi na oświetlenie i charakterystykę panelu najlepsza plazma wypadnie gorzej od najgorszego modelu LED, każdy specjalista AV to wie, każdy serwis/portal testujący TV to wie. W sklepie jednak nie dementują tego, korzystniej dla kieszeni sklepu jest nałapać jeleni na ten efekt.

Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
GRILL MASTER
GRILL MASTER
Dołączył: Jan 2007
Posty: 12,060
uff, bo już się bałem, że to koniec

[Linked Image]

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Don
W sklepie nie widać w ogóle różnic...

A nie mówiłem? laugh Plazmofanatycy najbardziej się boją tego, że ktoś porówna oba telewizory i wybierze LEDa z uwagi na ewidentnie lepszy obraz.

Originally Posted by Don
Jak nie chcesz kupować kota w worku to są prezentacje w domu, jedna firma z Olsztyna się tym zajmuje, nie są to duże pieniądze.

Ja testowałem plazmę (ponoć tę najlepszą, lol) w domowych warunkach. Jeszcze gorzej wypadła. Nigdy więcej nawet nie wezmę tego gówna pod uwagę. Stara technologia, słaby obraz, a prądu zżera że hej ho. Podsumowując: do dupy.

Originally Posted by Don
W sklepie, z uwagi na oświetlenie i charakterystykę panelu najlepsza plazma wypadnie gorzej od najgorszego modelu LED

Już oświetlenie nie pasuje, kolejne wymówki tak jak zwykle. grin Teraz doszła nowa, "charakterystyka panelu" i już mamy przedwczesną obronę dlaczego ta biedna plazma tak kiepsko wypadnie...

Originally Posted by Don
korzystniej dla kieszeni sklepu jest nałapać jeleni

Jak na razie to jedyne ci co kupili plazmę bez porównania z LEDem dali się nabrać. Ty akurat nie jesteś jednym z nich bo sam miałeś plazmę to ją oddałeś i przeszedłeś na LEDa. Dobry wybór. piwo

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by Don
W sklepie nie widać w ogóle różnic...

A nie mówiłem? laugh Plazmofanatycy najbardziej się boją tego, że ktoś porówna oba telewizory i wybierze LEDa z uwagi na ewidentnie lepszy obraz.
nie przekręcaj...
"W sklepie nie widać w ogóle różnic w przejściach tonalnych, nierównego podświetlenia, nie sposób ocenić kontrastu (nie mylić z jaskrawością obrazu)"
Innymi słowy każdy LCD wygląda niemal tak samo. Każdy ma równiutkie podświetlenie, zajebiście świeci, zajebista czerń.

Quote
Ja testowałem plazmę (ponoć tę najlepszą, lol) w domowych warunkach. Jeszcze gorzej wypadła. Nigdy więcej nawet nie wezmę tego gówna pod uwagę. Stara technologia, słaby obraz, a prądu zżera że hej ho. Podsumowując: do dupy.
1) Ty nie potrafisz dostrzec różnic w kontraście, nie widzisz problemów z podświetleniem, upłynniaczem ruchu, wszystko jest cacy, może czas do okulisty ? poważnie piszę bo skoro obraz z plazmy jest za ciemny...
2) jak zwykle żadnych konkretów nt obrazu - jest on słaby, do dupy... prawdziwa lawina konkretnych argumentów, przekonałeś mnie laugh
aa no i jeszcze prądu żre więcej, a Ty przecież po 10 latach od zakupu zamierzasz zacząć oszczędzać na tym interesie, wtedy droższy LED zacznie się zwracać, interes jak złoto grin

Quote
Już oświetlenie nie pasuje, kolejne wymówki tak jak zwykle. grin Teraz doszła nowa, "charakterystyka panelu" i już mamy przedwczesną obronę dlaczego ta biedna plazma tak kiepsko wypadnie...
pisałem o tym kilka razy już wcześniej, widocznie masz kiepską pamięć boli
na czym polega ten efekt - musisz się dokształcić, poznać trochę zagadnień technicznych, linki podawałem gdzieś wcześniej... wtedy pogadamy jak zaczniesz myśleć w innych kategoriach, a nie tylko "bo mi słabo daje po oczach"

Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
możecie polecić jakąś dobrą plazmę?

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Originally Posted by Llama
możecie polecić jakąś dobrą plazmę?
a co byś polecił, jakbym zapytał o jakiś dobry samochód osobowy ? milion możliwości

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Don
LW980S to jest full led, trochę gorszy od starszego LX9500

No właśnie staram się znaleźć dokładny odpowiednik tego 'LG Infinia 47LW5600' z amerykańskiego rynku, który też wypada znacznie lepiej od serii LW980 choć jest tańszy.

Najgorsze jest to, że oni z tą numeracją strasznie mieszają między rynkami. Rozumiem, że jak w Europie jest 980 to na USA trzeba dać im "big number" i lepiej go nazwać 9800, ale tu widzę że nawet w Anglii bawią się z tymi modelami (chyba że jakieś nowe serie najpierw tam trafiły): http://www.lg.com/uk/led-tvs

Czy któryś z nich to kryptomodel tego LW5600 czy LX9500?

Originally Posted by Don
Jak chcesz LEDa z dobrą czernią i dobrych ruchem to zobacz na Sony 920 HX (929HX), to jest full led z ponad setką stref. Tutaj będziesz miał prawdziwą czerń 0,01 albo i całkowitą.

Ten model jest bardzo udany, pewnie nawet najwyższy model w stajni tej firmy. Jest jeszcze Sharp 70" jeśli ktoś potrzebuje giganta, nie pamiętam modelu ale też robi furorę także po drugiej stronie oceanu i ma podświetlenie Full LED.

P.S. Używa ktoś odtwarzacza bluray BD-ES6000E czy BD-ES5000E?

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Originally Posted by Conrad
Originally Posted by Don
LW980S to jest full led, trochę gorszy od starszego LX9500

No właśnie staram się znaleźć dokładny odpowiednik tego 'LG Infinia 47LW5600' z amerykańskiego rynku, który też wypada znacznie lepiej od serii LW980 choć jest tańszy.

Najgorsze jest to, że oni z tą numeracją strasznie mieszają między rynkami. Rozumiem, że jak w Europie jest 980 to na USA trzeba dać im "big number" i lepiej go nazwać 9800, ale tu widzę że nawet w Anglii bawią się z tymi modelami (chyba że jakieś nowe serie najpierw tam trafiły): http://www.lg.com/uk/led-tvs

Czy któryś z nich to kryptomodel tego LW5600 czy LX9500?
Nie wiem skąd masz informacje że LW5600 wypada lepiej od LW980. Chyba nie na podstawie tej jakby wzmianki prasowej (bo testem tego nie można nazwać). W żadnym wypadku nie jest lepszy.
LW5600 to nie full led tylko krawędziowy led z 16 blokami wygaszania (a raczej tylko przygaszania) krawędziowego, bardzo nieprecyzyjnie to działa i tylko w specyficznych scenach. Tanie LG mają praktycznie tą samą jakość, różnią się wyposażeniem i procesorem ruchu (100, 200hz).
LW980 ma prawie 100 stref całkowitego wygaszania, LX9500 to jest to samo tylko ma 216 stref. Upłynniacz chyba 400hz w obydwu (w LX9500 na pewno).
LW9800 to odpowiednik LX9500, ma tyle samo stref co LX9500 (albo nawet ciut więcej, nie pamiętam dokładnie), w każdym bądź razie ponad 2x tyle co LW980. Tyle że LW9800 nie jest dostępny w Europie.

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Temat widzę grubo leci smile , lepiej napisz Don kiedy nam wszczepią chipa pod skórę smile

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Conrad
nawet w Anglii bawią się z tymi modelami (chyba że jakieś nowe serie najpierw tam trafiły): http://www.lg.com/uk/led-tvs

Ten LM960V robi furorę w UK, ciekawe kiedy u nas zawita czy może jest pod innymi oznaczeniami?

No i Samsungi seria 8000 cały czas wysoko stoją, nawet się nie spodziewałem że to taka dobra seria jest rok w rok, wcześniej nie interesując się tym sądziłem że to jakiś zwykły model a dopiero teraz widzę, że to "okręt flagowy" tej firmy...

Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
D
Don Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
D Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 1,748
Ten LG to już tylko oszczędności. Krawędziówka, ładny design ale widać Angolom niewiele do szczęścia potrzeba.
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1338560188

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Topic

[Linked Image]


Under 25,5 GSM kasa

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Po krótkim rozeznaniu w aktualnych modelach odtwarzaczy blu-ray można wyciągnąć następujące wnioski:

Jeśli chcesz wydać (około):

400 zł - Sony BDP-S380
600 zł - Panasonic DMP-BDT220
800 zł - Panasonic DMP-BDT320

Ma ktoś doświadczenie z tymi sztukami? Czy różnica między Panasoniciem 220 a 320 jest warta tych 200zł?

Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
-
veteran
veteran
- Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
Eeeeee..... Nie lepiej dołozyć jeszcze troszkę i kupić sobie Playstation 3 ?? NIe dość, że niezły odtwarzacz BD to jeszcze w gierki można pograć

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Mam xboxa i stertę gier oczekujących na wolny czas, tak więc zdecydowanie poszukuję tylko stacjonarny odtwarzacz do BR/DVD aby oglądać na nim filmy/seriale.

Strona 21 z 25 1 2 19 20 21 22 23 24 25

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Sensei, aker, betowiec, burbon, 11kera11, Szuman, alfa, rafal08), 3,076 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,773
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1